HÍREK
A Rovatból

„Itt volt egy úriember, annak kifizettünk 60 ezer forintot, azóta se láttuk” – Ildikóék azt hitték, albérletbe költöznek a Hős utcába

Hiába költöztették ki a tulajdonosok és bérlők többségét, lakásfoglalók jöttek a helyükre a hírhedt Hős utcai tömbben. Az egyik épület az RTL Híradó információi szerint a héten el is kezdik bontani.


Hiába költöztették ki a tulajdonosok és bérlők többségét, lakásfoglalók jöttek a helyükre a hírhedt Hős utcai tömbben - számolt be róla az RTL Híradó.

Az egyik épület mostanra körbe van kerítve, az RTL Híradó úgy tudja, a héten el is kezdik bontani. A másikban azonban még laknak. Egy-két tulajdonos, és egyre többen olyanok, akik csak hallottak róla, hogy itt vannak üres lakások, így beköltöztek.

Az RTL Híradó ottjártakor többen is kijöttek a korábban már kiürített lakásokból. A jelenleg ott élő emberek beüvegezték az ablakot, matracokat és bútorokat hoztak, képeket tettek a falakra. Van olyan, aki Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből költözött ide.

Van olyan lakás, ahol még van áram, itt villanyrezsóval fűteni is tudnak. Vizet pedig földszintről hoznak, abból a lakásból, ahová Kanalas Aladárék költöztek. A pár 4 hónapja költözött be, korábban Kispesten éltek az utcán.

"Ez egy feltört lakás, nem tudjuk, hogy kié. Mi annak örülünk, hogy fedő van a fejünk fölött, mert híd alatt aludtunk"

- mondta a pár az RTL Híradónak.

De van olyan is, aki nem tudta, hogy ezek üres lakások. Ildikó a párjával és 5 éves kislányával Borsod megyéből jött a fővárosba. Egy hónapja költözött be egy a Hős utcai lakásba. Ők úgy tudták, albérletbe.

"Itt volt egy úriember, annak kifizettünk 60 ezer forintot, azóta se láttuk"

- fogalmazott Ildikó.

Nem tudják, meddig maradhatnak, de örülnek, hogy ebben a lakásban legalább áram és víz is van. Azt mondják, eddig még nem kaptak villanyszámlát, de ha kapna, akkor megpróbálná kifizetni. "Igaz, hogy kenyérproblémákkal küzdünk, de kifizetnénk" - mondta a nő.

A tömb felszámolásáról még 2017 végén döntött a kormány. A kőbányai önkormányzat akkor több mint 2 milliárd forintot kapott erre, amiből 85 lakást vettek meg. Ezeket tavaly átadták az államnak, a többi önkormányzati lakásra pedig újabb 1,1 milliárdot szánnak. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő azóta próbált megegyezni a tulajdonosokkal és bérlőkkel.

A Hős utcai két épület helyén a TEK műveleti központja épül majd. Az RTL Híradó úgy tudja, a B épület bontását a héten elkezdik.

A Híradó kereste a Nemzeti Vagyonkezelőt, hogy megtudják, pontosan mikor és mit terveznek az A épülettel, de adásukig nem válaszoltak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Agyevő baktérium fertőzhetett meg egy 11 éves fiút a párkányi fürdőben
A gyerek egy úszótanfolyamon vett részt a fürdőben, ezután jelentkeztek nála a ritka, súlyos fertőzés tünetei. Egyelőre még vizsgálják, hogy valóban a fürdőben kaphatta el a fertőzést.


Szombat reggel lezárták a párkányi Vadas fürdő összes kültéri medencéjét, miután az érsekújvári tisztiorvosi szolgálat fertőzésgyanú miatt mintákat vett a vízből. A mintavételre azután került sor, hogy egy ritka és súlyos bakteriális fertőzéssel kórházba került egy 11 éves fiú.

A gyerek egy olyan, életveszélyes állapotot okozó parazitával fertőződhetett meg, amely belélegezve, az orron keresztül jut az agyba.

Mint kiderült, a fiú a párkányi Vadas fürdőben járt, mielőtt jelentkeztek nála a tünetek.

Jelenleg egy pozsonyi kórházban kezelik, állapota kritikus.

Hogenbuch Endre, a fürdő igazgatója az Új Szónak elmondta, hogy a gyerek június elején részt vett egy úszótanfolyamon a Vadasban, majd néhány nappal később jelentkeztek nála a tünetek.

„Az illetékesek szerint egy olyan baktérium okozta a betegségét, amely évtizedek óta nem fordult elő”

– fogalmazott.

A laborvizsgálatok eredményét hétfőre ígérték, de a labor végül azt közölte, hogy leghamarabb péntekre készülnek el. A hatóságok közben igyekeznek megnyugtatni a közvéleményt.

A fürdő vezetése hangsúlyozta, hogy nagy gondot fordítanak a víz tisztaságára. „Rendszeresen klórozzuk a vizet, és gyakrabban cseréljük, mint az előírások megkövetelik. Mindent megteszünk a higiénia érdekében” – nyilatkozta Hogenbuch.

A párkányi fürdő beltéri wellnessrészlege továbbra is nyitva tart, de a kültéri medencék zárva maradnak a vizsgálatok lezárultáig.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Megszűnik a TAJ-kártya, ez lesz helyette
A Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint elektronikus nyilvántartás veszi át a fizikai kártya helyét.


Hétfő este megjelent egy határozat a Magyar Közlönyben a biztosítási jogviszonyról és az egészségbiztosítási ellátásokról szóló igazolvány megszüntetéséről.

Ez azt jelenti, hogy fizikai formájában megszűnik a TAJ-kártya, a határozat szerint elektronikus nyilvántartás lesz helyette.

A határozatot Orbán Viktor miniszterelnök írta alá, elektronikus nyilvántartás kialakítása pedig a nemzetgazdasági miniszter és a belügyminiszter feladata lesz majd.

Az elektronikus nyilvántartás kialakítására összesen 288 millió forintot szánnak, 2026-tól pedig évente 41,75 milliót biztosítanak rá.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra, Zadarnál elsüllyedt egy személyszállító hajó
A vihar miatt többen megsérültek és számos hajó megrongálódott.
Fotó: Pixabay - szmo.hu
2025. június 17.



Hatalmas vihar csapott le a horvát tengerpartra hétfő este, az óriási hullámzás, az eső és a jégeső csak kedd hajnalban csillapodott, de Rovinjtól Záráig (Zadar) számos hajó megrongálódott, többen megsérültek - közölte internetes oldalán kedden a Jutarnji List című zágrábi napilap.

A rovinji tűzoltóság harminc sérült jachtot vett nyilvántartásba, és

három sérültről számolt be, akiket a pólai (Pula) kórházba szállítottak.

A jelentős hullámzás miatt a tengeren hajók csapódtak egymásnak.

Zadarnál elsüllyedt egy személyszállító hajó, amelynek 38 utasát és öttagú legénységét egy komp mentette meg.

A helyi jelentések szerint a vihar a szárazföldön is jelentős károkat okozott, az óránkénti több mint 110 kilométeres erősségű szél nagyobb fákat is kicsavart, több útkereszteződés vált használhatatlanná. A tűzoltók a környező kempingekben is mentik a nyaralókat, a kidőlt fák ugyanis ott is gondokat okoztak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Jégeső jöhet: hat megyére adtak ki figyelmeztetést, felhőszakadást a Dunakanyar környékére várnak
Szerdán visszatér a nyár, napos, száraz idő várható fátyol- és gomolyfelhőkkel. Az északias szél gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet délután 28, 32 fok között alakul.
Fotó: Időkép - szmo.hu
2025. június 17.



Vészjelzést adott ki hat megyére, köztük Pest megyére is https://www.met.hu/idojaras/veszelyjelzes/index.php?c=b Az elsődleges veszélyforrást a villámlás jelenti szerintük, de esetenként szélerősödés, jégeső is előfordulhat.

A délelőtti órákig elsősorban a Dunántúl északkeleti részén és az Északi-középhegység nyugati, északnyugati felén néhol kialakulhat zivatar intenzív csapadék (15–30 mm) kíséretében. Egy-egy helyen felhőszakadás sem zárható ki, erre nagyobb esély a Dunakanyar térségében van.

kedd délutánra általában 26 és 30 fok közé melegszik fel a levegő, de a felhősebb részeken ennél hűvösebb lesz.

Este a legtöbb helyen derült lesz az ég, de kisebb felhős körzetek elsősorban az ország középső harmadában előfordulhatnak. Az északias szél mérsékelt marad.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 11 és 17 fok között alakul.

Szerdán napos, száraz idő várható fátyol- és gomolyfelhőkkel. Az északias szél gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet délután 28, 32 fok között alakul.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk