HÍREK
A Rovatból

„Itt egy nép küzd az elnyomó hatalom ellen” – Tarr Zoltán felszólalásával kezdődött a Tisza Párt több ezer fős rendezvénye

A párt EP-képviselője és alelnöke első felszólalóként arról beszélt, szerinte a tatár és a török kevesebbet pusztított, mint a Fidesz. De most megszületett egy új Magyarország, aminek a képviselői ott ülnek a hallgatóság soraiban.


Szombat délelőtt hatalmas tömeg gyűlt össze a Hungexpón a Tisza Párt kongresszusán. Bár Magyar Péter beszédére délután négyig kell várni, a rendezvény már reggel megkezdődött. Az ország minden részéről érkeztek szimpatizánsok, hogy részt vegyenek a szakmai beszélgetéseken és workshopokon.

A nap első felszólalója Tarr Zoltán, a párt EP-képviselője és alelnöke volt. „Azért vagyunk ma itt, hogy megpróbáljunk az egész tiszaság mélyére menni” – kezdte beszédét. Szerinte Magyarország sokkal több annál, mint amilyennek most látszik. „Bennünket a hazaszeretet és a tettvágy köt össze”, nem pedig „a közös bűn”, ami a mostani uralkodó réteget - fogalmazott.

Európa szerinte irányt keres, és tele van nehézségekkel, konfliktusokkal. A Tisza Párt az Európai Parlamentben is azt képviseli, hogy változtatni kell a jelenlegi kereteken. „A jelenlegi keret a Gyurcsány-Orbán keret” – fogalmazott. Hozzátette, hogy az EP-ben sokan csodabogárként tekintenek rájuk, mert Orbán országából érkeztek, és mert ilyen rövid idő alatt ekkora politikai erőt építettek.

„Nem egészen egy év telt el, és már most látjuk, hogy megszületett egy új Magyarország, és ti ennek az új Magyarországnak vagytok a képviselői” – jelentette ki Tarr.

Ez az új Magyarország még csak a közösségükben létezik, de egyre erősebb. Ezt az is mutatja, hogy az emberek újra szóba állnak egymással, és családok is tudnak politikáról beszélgetni anélkül, hogy összevesznének. „Az a csoda, hogy ezt megléptétek” – tette hozzá. „Egyre többen vagyunk, akik nem vagyunk hajlandók követni a vezetni nem tudó országvezetőket.”

„Árad a Tisza, ugye?” - tette fel a kérdést, és a közönség skandálással válaszolt.

Beszédében kitért a párt egyik kulcsmondatára is, amit a prezentációjába be is mutatott: „Lépésről lépésre, tégláról téglára visszavesszük a hazát.” Tarr szerint ez nem csupán egy szlogen, hanem egy világos cél, amelyhez szövetségbe hívják az országot. „Ez a mi 'embert küldünk a holdra' mondatunk, amiből mindenki tudja, hogy mit akarunk csinálni.”

Kiemelte, hogy itt nem két párt harcáról van szó. „Ennél sokkal súlyosabb a helyzet: itt egy ország, egy nép küzdelméről van szó egy elnyomó hatalom ellen.”

Tarr szerint a fideszesek körében is vannak jó érzésű emberek, rájuk is számítanak, mert „mi az ország, a nemzet küzdünk azokkal, akik ezt az országot leuralják, és a hatalmukkal visszaélnek.”

Szerinte „ellopták tőlünk a ’89-90-es rendszerváltást”, és a mostani állampárt visszafordította az idő kerekét. A mostani állampártot úgy hívják, hogy „Fiatal Demokraták Nyugdíjas Szövetsége” – mondta. Újra kiszolgáltatták az országot a keleti, orosz önkényuralomnak, újra megszüntették a szabad médiát, és teljesen lepusztították az országot. „A tatár, a török együtt kevesebbet pusztítást vitt végbe, mint a Fidesz.”

„Elvették a szabadságunkat, és ez a legnagyobb gonoszság. Mert csak lassan vették el, lépésről-lépésre. Elvették a közösségi szabadságunkat, és egyenként veszik el az egyéni szabadságunkat is.” Tarr szerint „lassan főztek minket, mint a békákat”. A Tisza Párt feladata, hogy valódi változást hozzon, visszaadja a szabadságot azoknak, akik a rendszerváltás után csalódtak. Ez az elmúlt 30 év, az Orbán-Gyurcsány rezsim végét jelenti. „Szakítanunk kell az eddigi politikai kultúra és elit egészével. Nem lehet így, ahogy ők csinálják, országot csinálni.”

Szerinte fantasztikus ereje van annak, hogy ezt most közösen akarják.

„Egy új politikai korszakra, új társadalmi szerződésre, új szövetségre van szükség. Ezt kell, hogy megcsináljuk közösen. Egy új politikai identitást építünk, ezért vagyunk ma itt.” Olyan identitást szeretnének, ahol a hazaszeretet építő és nem kirekesztő, ahol nem a jobb és a baloldaliság határozza meg az országot, hanem a közös sors, a belátás, az építkezés. Viszont ezt mindenkinek csinálnia kell.

Majd feltette a kérdést: „Nem tudom, tudjátok-e, történelmet csinálunk. Ez milyen érzés?”

Szerinte most esélyt kaptak, hogy kijavítsák, ami a rendszerváltáskor elromlott.

Arról is beszélt, hogy a céljuk egy új, modern, európai, szerethető és élhető Magyarország megteremtése. Ahhoz, hogy ezt elérjék, meg kell nyerni egy választást, de ez önmagában nem elég. A kormányváltás önmagában nem cél, csak egy fontos lépés a cél eléréséhez.

Szerinte a kormányzóképességet is építeni kell, mert akik most kormányoznak, képtelenek rá. „Minden esik szét.” Mindennek az alapját az emberek jelentik, akik közösen képesek ezt megteremteni. Tarr Zoltán szerint ez egy színes, gazdag közösség.

„Nincs közöttünk olyan, akik azt mondja, hogy az lesz, amit én akarok. Az lesz, amit mi akarunk, közösen.”

„Nincs jobb, nincs bal, csak magyar” – jelentette ki Tarr, hozzátéve, hogy a párt már egy közösséget épít erre az elvre alapozva.

Elmondta, hogy dolgoznak egy kormányprogramon is, de ebben az embereknek is részt kell venniük, együtt kell megcsinálniuk. Olyan országot akarnak építeni, amiben mindenki megtalálja a maga helyét. Beszéde végén így búcsúzott: „Hajrá, Tisza!”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
Nemrég Budapesten járt az új pápa, ő maga osztott meg videót róla
Ferenc pápa delegációjának tagja volt két évvel ezelőtt. A húsvéthétfőn elhunyt egyházfőt ő is elkísérte a Sándor-palotába, ahol Novák Katalin és Orbán Viktor fogadta a szentatyát.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. május 08.



Első amerikaiként választották pápává Robert Francis Prevostot. A 69 éves egyházfő május 8-án, a titkos szavazás negyedik körében szerezte meg 133 bíboros kétharmadának bizalmát.

A XIV. Leó nevet választó pápa nem is olyan régen járt Budapesten, igaz akkor még a húsvéthétfőn elhunyt Ferenc pápa kísértének tagjaként. Ferenc pápa még 2023. április 28-án érkezett Budapestre háromnapos apostoli látogatásra.

A vatikáni delegáció tagjai között volt Robert Francis Prevost, aki akkoriban a Püspöki Dikasztérium prefektusaként szolgált.

Ez volt az első hivatalos külföldi útja ebben a szerepkörben, derül ki az mfor.hu két évvel ezelőtti beszámolójából.

A látogatás során Ferenc pápa találkozott Novák Katalin köztársasági elnökkel és Orbán Viktor miniszterelnökkel a Sándor-palotában, ahol négyszemközti megbeszélést is folytattak.

A lenti videót Prevost reposztolta saját közösségi oldalára. A felvételen 0:18-tól tűnik fel egy pillanatra:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
XIV. Leó pápa első üzenete: A gonosz nem fog győzedelmeskedni
Az új pápa megható beszédet mondott a Szent Péter téren, amelyben hangsúlyozta a párbeszéd fontosságát, és köszönetet mondott Perunak és a bíborosoknak is.


Május 8-án Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új vezetőjévé. A konklávé negyedik szavazási körében született meg a döntés, az új egyházfő a XIV. Leó nevet vette fel. A Szent Péter téren összegyűlt tömeg nagy örömmel fogadta a bejelentést, éljenzett és skandálta a pápa nevét, aki a hagyományoknak megfelelően integetett nekik.

XIV. Leó első beszédében megható gondolatokat osztott meg a világgal. Különös hangsúlyt fektetett a békére, a szeretetre és a párbeszéd fontosságára, írja az Index.

„Béke legyen mindnyájatokkal! Ez a feltámadt Krisztus, a jó pásztor első üdvözlete, aki életét adta Istenért. Szeretném, ha ez a béke-köszöntés a mi szívünkbe és családjainkba is bekerülne”

– fogalmazott elérzékenyülve.

A frissen megválasztott pápa megemlékezett elődjéről, Ferenc pápáról is. Arra kérte a híveket, hogy őrizzék meg az ő örökségét.

„Tartsuk fülünkben Ferenc pápa gyenge hangját, amely megáldja Rómát. A pápa, aki megáldotta Rómát, áldását adta az egész világnak azon a húsvéti reggelen. Engedjék meg, hogy ezt az áldást kövessem. Isten szeret minket. Isten mindenkit szeret. A gonosz nem fog győzedelmeskedni”

– mondta.

A beszéd egy részében spanyolra váltott, mivel korábban Peruban teljesített szolgálatot, Trujillóban és Chiclayóban is püspökként. Külön megszólította volt egyházmegyéjét: „Legkedvesebb szeretett egyházmegyémnek Peruban, ahol egy hűséges nép kísérte el püspökét, hogy megossza vele hitét, és amely oly sokat tett azért, hogy hűséges egyház legyen.”

XIV. Leó azt kérte, hogy a katolikus egyház egy olyan közösségként működjön, amely mindig a békét keresi, és közel áll a szenvedőkhöz. Az általa elképzelt egyház „hidakat épít”, nem elválaszt, hanem összeköt.

Köszönetet mondott bíborostársainak is, akik őt választották meg az egyház vezetőjévé

„Szeretnék köszönetet mondani minden bíboros testvéremnek is, akik engem választottak, hogy Péter utódja legyek, és veletek együtt járjak, mint egységes egyház. Mindig a békére és az igazságosságra törekedve. Törekedve arra, hogy olyan férfiakkal és nőkkel dolgozzunk együtt, akik Jézus Krisztushoz hűségesek, félelem nélkül hirdetik az evangéliumot, hogy misszionáriusok legyenek.”

A megható beszéd végén Szűz Máriához intézett imával és áldással búcsúzott a hívektől.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor Magyar Péter hangfelvételéről: Azon a felvételen, a kormány hivatalos álláspontja hallható
A miniszterelnök azt mondja, hogy ennél az ügynél jobban zavarja őt „a volt vezérkari főnök szereplése ebben a kutyakomédiában”.


Orbán Viktor szokásos péntek reggeli rádióinterjújában is szó esett a Magyar Péter által csütörtökön nyilvánosságra hozott hangfelvételről, amelyen Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter azt mondta, „szakítunk a békementalitással”.

A miniszterelnök szerint a hangfelvétel csak alátámasztja a kormány eddig is kommunikált stratégiáját.

„Azon a felvételen, a kormány hivatalos álláspontja hallható”

- fogalmazott Orbán, aki hozzátette: a honvédség nem egy üdvhadsereg.

„A Magyar Honvédség arra való, hogy megvédjék a hazát, nekünk olyan hadsereg kell, amely képes harcolni a függetlenségért”

- mondta a miniszterelnök, aki megismételte, hogy „a békéhez erő kell, és ezt mi vállaljuk, ez a mi hivatalos álláspontunk”.

Orbán ekkor megjegyezte, hogy ennél jobban zavarja őt „a volt vezérkari főnök szereplése ebben a kutyakomédiában”.

„Korábban elbocsátottam a vezérkari főnököt, és nem adtam részletes magyarázatot erre. Tegnap olyan adatok kerültek nyilvánosságra, amelyek megmutatják a valóságot. A hadsereg vezetését úgy fogta fel, hogy a magyar érdeket az ukránpártiságon keresztül lehet képviselni. A mi politikai döntésünk, hogy Ukrajna támogatása ebben a háborúban és az uniós csatlakozás tekintetében ellentétes a magyar érdekekkel. Semmilyen nyomást nem fogadok el, amely abba az irányba terelné a hazai folyamatokat, hogy ukránbarát vonalat vigyen” - mondta a kormányfő aki hozzátette: azt hitte, hogy Ruszin-Szendi Romolusz el fog bujdosni a zsírleszívása után, de ehelyett beállt a nemzeti erőkkel szembeni táborba.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
„Több mint egy amerikai” – Sorra gratulálnak a világ vezetői az új pápának
A katolikus egyház történetében először lett amerikai állampolgár az egyházfő. A világ vezetői bizalommal és reménnyel üdvözölték XIV. Leót.


XIV. Leó személyében először került amerikai a katolikus egyház élére. A 69 éves Robert Francis Prevost megválasztása történelmi jelentőségű esemény, amelyre a világ vezetői is reagáltak – többen reményteli és béketeremtő korszakot várnak tőle, derül ki az Infostart összefoglalójából.

Pedro Sánchez spanyol kormányfő gratulációjában azt írta: „Gratulálok az egész katolikus egyháznak XIV. Leó pápa megválasztásához. Pápasága járuljon hozzá a párbeszéd erősítéséhez és az emberi jogok védelméhez egy olyan világban, amelynek reményre és egységre van szüksége.”

A német kancellár, Friedrich Merz úgy fogalmazott: „Szívből gratulálok a katolikus egyház fejévé való megválasztásához. Hivatalán keresztül reményt és útmutatást kínál világszerte hívők millióinak ezekben a nagy kihívások idején.” Hozzátette: „Sok erőt, jó egészséget és Isten áldását kívánom az ön előtt álló feladatokhoz.”

Christian Stocker osztrák kancellár üzenete rövid és lényegre törő volt: „Habemus Papam! Gratulálok XIV. Leó pápának e nagy felelősséggel járó hivatal elfoglalásához, és sok erőt és bölcsességet kívánok neki pápaságához.”

Az argentin elnöki szóvivő, Manuel Adorni az X-en reagált:

„Gratulálok XIV. Leónak hivatalba lépéséhez. Vezetése és bölcsessége vezessen minket a nehéz időkben. A világnak szüksége van az oroszlánok ébredésére.”

Gustavo Petro kolumbiai elnök arra hívta fel a figyelmet, hogy az új pápa „több mint egy amerikai”, hiszen közvetlen ősei spanyolok és franciák, és negyven évet töltött Peruban. Úgy fogalmazott: „Remélem, hogy nagyszerű vezetővé válik a világ migránsai számára, és remélem, hogy felemeli latin-amerikai migráns testvéreinket és nővéreinket, akiket jelenleg az Egyesült Államok megaláz.” Emellett azt is mondta: „Segítsen nekünk felépíteni az emberiség nagy erejét, amely megvédi az életet, és legyőzni a kapzsiságot, amely a klímaválságot és az élőlények kihalását okozta.”

Emmanuel Macron francia elnök „történelmi pillanatnak” nevezte az eseményt, és testvéri üzenetet küldött az új egyházfőnek: „Május 8-án azt kívánom, hogy ez az új pápaság legyen a béke és a remény hordozója.”

George W. Bush volt amerikai elnök szerint „történelmi és reményteli pillanat ez az amerikai katolikusok és a világ minden táján élő hívők számára”. Mint mondta, csatlakozik azokhoz, akik imádkoznak a pápa sikeréért.

Barack Obama is megszólalt: „Történelmi nap ez az Egyesült Államok számára, és imádkozni fogunk érte, amint megkezdi szent munkáját, vezeti a katolikus egyházat, és példát mutat oly sokak számára, hitüktől függetlenül.”

Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen így reagált:

„Őszinte gratulációnkat fejezzük ki Őszentsége XIV. Leó pápának megválasztása alkalmából mint a Katolikus Egyház feje. Azt kívánjuk, hogy pápaságát bölcsesség és erő vezesse, miközben irányt mutat a katolikus közösségnek, és elkötelezettségével a béke és párbeszéd iránt inspirálja a világot.”

Antonio Costa, az Európai Tanács vezetője szerint ez a pillanat „reményt jelent emberek milliói számára szerte a világon”. Kiemelte, hogy az Európai Uniót és a Szentszéket „mély elkötelezettség köti össze az emberi méltóság iránt”.

A lengyel elnök, Andrzej Duda úgy fogalmazott: „Szívem mélyéből, a lengyel nemzet és a magam nevében szívből gratulálok Őszentsége XIV. Leó pápának Róma püspöki székébe való megválasztása alkalmából.” Kijelentette, hogy Lengyelországban az emberek meghatottsággal és reménnyel élik meg ezt az eseményt.

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök szerint az új pápa beszéde „erőteljes felhívás a békére, a testvériségre és a felelősségvállalásra”. Azt is hozzátette:

„Ez egy olyan lelki örökség, amely a Ferenc pápa által kijelölt úton halad tovább.”

Keir Starmer brit miniszterelnök közleményében azt írta: „XIV. Leó pápa megválasztása mélyenszántó örömteli pillanat az Egyesült Királyság és a világ katolikusai számára, és új fejezetet nyit az egyház és a világ vezetése számára.”


Link másolása
KÖVESS MINKET: