HÍREK
A Rovatból

Így él most Tarsoly Csaba, a Quaestor-botrány főszereplője: „Keresem a helyem”

77 milliárdos csalással vádolják, életét az elmúlt években a tárgyalásokra készülés töltötte ki. Szerinte ügyéhez és megvádolásához a politikának is köze volt.


A Blikknek adott interjút Tarsoly Csaba, a 77 milliárdos csalással vádolt volt Quaestor-vezér. Nyolc év után rövidesen véget érhet a tárgyalássorozat, amelynek során a múlt héten tartották a csaknem hétórás védőbeszédet. A 2016-ban indult maratoni hosszúságú per során 347 tárgyalási napot tartottak a Fővárosi Törvényszéken.

Tarsoly elmondta, hogy volt esély az ügyfelek kötvénybefektetésének teljes megtérülésére, mivel a cég ingatlanjainak értéke, beleértve a Győri ETO komplexumát, bőven fedezte volna a veszteségeket. Ehelyett a felszámolók elkótyavetyélték a lefoglalt ingatlanokat és beruházásokat, közismert vállalkozók és cégeik pedig jól jártak ezek felvásárlásával. „Sajnálatos, hogy mindezt nem vizsgálta ki a vádhatóság” – mondta Tarsoly, aki először szólalt meg a nyolc éve tartó büntetőtárgyalás legvégén, a védőbeszédet követően.

„A tárgyalás során mindent megtettem az igazam bizonyítása érdekében. Több mint ezer észrevételt tettem” – mondta, hozzátéve, hogy a február 20-i vádirat módosítása elmaradt, ami alapvetően kihat a védekezésére.

Tarsoly több lefoglalt ingatlant is felsorolt, amelyek áron alul kerültek új tulajdonosokhoz, amíg ő előzetes letartóztatásban volt. Szerinte ezekben az ügyekben akár hűtlen kezelés miatt is indulhat még eljárás, de közben néhány gazdasági szereplő nagyon jól járt a megszerzésükkel. Nem véletlenül mondta már az első tárgyaláson, hogy ez egy koncepciós per.

A kérdésre, hogy mivel foglalkozik mostanában, Tarsoly sejtelmesen válaszolt:

„Keresem a helyem, kisebb munkákban tudtam részt venni az elmúlt években. A tárgyalásokra felkészülés köti le az időm és energiám jelentős részét.”

A 60 éves, korábban tehetős üzletember, a Quaestor Csoporthoz tartozó cégek legfőbb tulajdonosa és a Győri ETO futballcsapatának elnöke volt. 2012-ben a vagyonát 5,8 milliárd forintra becsülték, és Magyarország 108. leggazdagabb embereként tartották számon. A Quaestor-botrány a klubot is súlyosan érintette, pénzügyileg ellehetetlenült, és kilenc éve ki is zárták az NB I-ből. A Blikk kérdésére, hogy figyelemmel kíséri-e még a csapat szereplését, és mit szól, hogy visszakerültek az első osztályba, Tarsoly elmondta: „Életem tizennégy évét fektettem ebbe a csapatba. Sajnos, az ügy kirobbanása óta nem jártam mérkőzésen, de mindig figyelemmel kísértem a csapat szereplését. A feljutásra nagyon büszke vagyok.”

A büntetőper végéhez közeledve Tarsoly ügyvédje, dr. Papp Gábor tartotta meg a védőbeszédet, amelyben folyamatosan Tarsoly felmentéséért érvelt. „Az ügy kirobbanásakor a sértettek rendelkezésére állt fedezetként a Quaestor ingatlanvagyona. Tarsoly letartóztatásának napján nem volt a cégnek lejárt követelése. Nem kriminalizálni kellett volna, hanem csődeljárással megoldani az egészet” – fogalmazott Papp.

Szerinte Tarsoly a kritikus időszakban a bankfelügyelettel is forródrótos kapcsolatban állt, és felajánlotta minden módon a segítségét. A védő szerint a letartóztatás jogszerűtlen volt, és a védekezés lehetőségeit is súlyosan korlátozta.

„Beadvánnyal fordultunk a Strasbourgi Emberjogi Bírósághoz, amely kimondta ennek a törvénytelenségét és 3500 euró megfizetésére kötelezte a magyar államot”

– árulta el a lapnak.

A Blikk interjújából kiderült az is, hogy Tarsoly és ügyvédje szerint a politika döntött úgy, hogy a büntetőeljárás domináljon, és ne a csődeljárás a rendelkezésre álló vagyonnal. Bizonyos üzleti körök pedig azóta is élvezik ezeknek az ingatlanoknak a hasznát.

A Quaestor-botrány

A Quaestor-botrány 2015-ben robbant ki, akkor vették őrizetbe a cégvezért. Tarsoly Csabát és tíz társát sikkasztással és csalással vádolták meg. A vádirat szerint az elkövetési érték mintegy 77 milliárd forintot tett ki. A vádhatóság szerint a Quaestor Értékpapír Zrt. által forgalmazott mintegy 210 milliárdos vállalati kötvénykibocsátásából 150 milliárd forintnyi fiktív volt. A károsultak száma elérte a 32 ezret, rengetegen bukták el a megtakarításaikat, befektetéseiket. Tarsoly ellen többször is tüntettek a károsultak – foglalta össze a Blikk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Brutális videón, ahogy lekapja a debreceni Spar tetejét az orkánerejű szél
Elképesztő pusztítást okozott a vihar az országban, de ilyet akkor is ritkán látni. A szél szinte egészben kapta le az épület tetejét.
Szerző: GJ - szmo.hu
2025. július 08.



Kedd reggelig majdnem 3000 helyre riasztották a katasztrófavédelem tűzoltóegységeit, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltókat.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) azt közölte az MTI-vel, hogy a leggyakrabban kidőlt fák, leszakadt faágak miatt riasztották a tűzoltókat, Békés, Csongrád-Csanád, Pest vármegyében, a fővárosban, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar vármegyékben.

Utóbbi régióban akkora szélvihar tombolt, hogy egy debreceni Spar tetejét szinte egyben emelte meg, majd dobta odébb a vihar.

A döbbenetes pillanatokat egy közelben lakó Facebook-felhasználó, Kozma Krisztián rögzítette:

A hivatásos katasztrófavédelmi szervek hétfőn 896 emberrel és 246 technikai eszközzel avatkoztak be, a műveleteket 71 önkéntes tűzoltóegyesület és önkéntes mentőszervezet 419 emberrel és 160 technikai eszközzel, valamint 30 önkormányzati tűzoltó-parancsnokság 183 emberrel és 72 technikai eszközzel támogatta – sorolta közleményben az OKF.

Az előrejelzések szerint kedden napközben ismét több hullámban várhatók zivatarok, amelyeket felhőszakadás kísérhet. Felhőszakadásra Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Jász-Nagykun-Szolnok, Tolna, Vas, Veszprém és Zala vármegyékre adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Vitézy: A Lázár-videóba belenagyítva látszik, hogy a MÁV-nál még fut a Vonatinfó, ami utasok tízezreinek segíthetett volna a teljes összeomlás idején
Vitézy szerint a Vonatinfó „a vihar miatti tegnapi teljes összeomlás idején utasok tízezreinek segíthetett volna, de Lázár János betiltotta”.


A hétfői vihar okozta vasúti káoszról több videót is feltöltött a Facebook-oldalára Lázár János. Az egyik ilyen videóban szúrt ki egy érdekességet Vitézy Dávid.

„Lázár bement a haváriaközpontba videót forgatni, a háta mögött a diszpécseri monitorokon közben ott fut a Vonatinfó, bár direkt a lehető legtágabb nagyításra állítva, hogy a színes pöttyök ne legyenek feltűnőek. A rendszer nem meglepő módon tehát megvan, működik”

- írta posztjában a Podmaniczky Mozgalom fővárosi frakcióvezetője.

„A vihar miatti tegnapi teljes összeomlás idején utasok tízezreinek segíthetett volna, de Lázár János betiltotta”

- tette hozzá Vitézy arra utalva, hogy néhány hete leállították a Vonatinfót.

„A vasutasok minden erejükkel azon dolgoznak, hogy helyreálljon a vasúti közlekedés a vihar után. Köszönet nekik ezért, számos vonalon az éjjel el is távolították a kidőlt fákat, helyreállították a felsővezetékeket. De ehhez miniszteri döntések nem kellenek nekik, hősiesen végzik a munkájukat. Miniszteri döntésre az utasok várnak” - írja Vitézy, aki felidézte, hogy Lázár egy 444-es videóban azt mondta, hogy az utasok „boldogságához ez kell, nem zárkózik el” attól, hogy visszaállítsa a Vonatinfót.

„A boldogságtól nagyon messze vagyunk, de a legalapvetőbb utastájékoztatási térképi információk elérhetőséget miniszteri utasításra elzárni az utasoktól tarthatatlan álláspont, főleg most, annyira zavart vasúti közlekedés idején, mint amivel a viharok miatt tegnap és még ma is szembesülnek az utasok. Itt az idő az intézkedésre, miniszter úr! Kérjük vissza a Vonatinfót! Ha még mindig nem érti, mire jó, kérdezze meg a videódíszletként használt diszpécsereket a háta mögött” - jegyezte meg Vitézy.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Eltűnt a sápi templomtorony teteje – fotókon a hihetetlen látvány
Hétfő délután orkánerejű szélvihar söpört végig a Hajdú-Bihar vármegyei Sápon. A vihar több épületben is károkat okozott, a helyi református templom pedig súlyosan megrongálódott.


A Tiszántúli Református Egyházkerület tájékoztatása szerint az 1892-ben épült templom toronysisakját a szél „tőből kitépte”. A toronydarab egyik része a templom tetejére zuhant, és beszakította azt, a másik része viszont az utcára esett. Az egyházkerület képei alapján óriási a pusztítás:

Szerencsére senki nem tartózkodott az épület közelében a vihar idején, így személyi sérülés sem történt.

A helyszínt még hétfő késő délután megtekintette Fekete Károly püspök, Kis Dávid egyházmegyei főjegyző és Vári Attila egyházkerületi főépítész, akiket Papp Tibor lelkipásztor és Végh Imre József polgármester kísért el a megrongálódott templomhoz.

Az előzetes becslések szerint jelentős anyagi kár keletkezett, a biztosító megkezdte a helyszíni felmérést.

Az egyházkerület arra kér mindenkit, hogy imádsággal támogassa a sápi gyülekezetet és azokat, akiket érintett a vihar.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Kiderült, miért ázott be a 2A Terminál Ferihegyen: az elromlott tűzoltóberendezés kinyitotta a vészhelyzeti ablakokat, amin bezúdult az eső
A tomboló vihar komoly károkat okozott a repülőtér épületeiben és berendezéseiben. A Budapest Airport Zrt. szerint a légiközlekedésben fennakadások voltak, de személyi sérülés nem történt.


A hétfőn érkezett vihar komoly fennakadásokat okozott a budapesti repülőtéren és a magyar légtérben. A meteorológiai ciklon hatására már a délelőtti órákban be kellett avatkozni, a légiforgalmi irányítás légtérhasználati korlátozásokat vezetett be – árulta el az MTI-nek a Budapest Airport Zrt. igazgatósági elnöke. Lóga Máté elmondta: a repülőtéren óránként közel 120 kilométeres, orkánerejű széllökések tomboltak. Ilyen időjárási körülmények között korlátozni kell a repülőtér működését, hogy megőrizzék az emberéleteket és a biztonságot.

Lóga kiemelte, hogy a repülőgépek fel- és leszállása viharos időben komoly veszélyeket jelent. Romlanak a pilóták látási viszonyai, zavar keletkezhet a navigációban, nő a villámcsapás kockázata, erős széllökés és turbulencia érheti a gépeket, valamint a jegesedés is károkat okozhat a repülőkben. Ezek a tényezők pedig súlyos balesetekhez vezethetnek.

A vihar jelentős károkat okozott a repülőtér épületeiben is.

A szél több helyen burkolatokat tépett fel, megrongálta a repülőtér tűzjelző berendezését, ennek következtében automatikusan kinyíltak a T2A terminál vészhelyzeti ablakai. A csapadék ezáltal bejutott a terminál területére. Az anyagi kár jelentős, de személyi sérülés nem történt.

„Egyórás biztonsági lezárást követően, a futópálya törmelékektől való megtisztítása után, helyreállítottuk a forgalmat a repülőtér területén.”

Lóga Máté reagált az események után megjelent politikai nyilatkozatokra is. „Rendkívül károsnak és felelőtlennek tartom, hogy a repülőteret és légiirányítást kioktató politikai nyilatkozatot mer megengedni magának olyan ember (Magyar Péter), aki nyilvánvalóan nem ért a légiirányításhoz. A felelőtlen és felháborító nyilatkozatok helyett inkább köszönetet kellene mondania, hogy ilyen helyzetben személyi sérülések nélkül, rövid lezárás mellett tudtuk biztosítani a személyforgalmat, és ő is elutazhat Brüsszelbe” – fogalmazott a Budapest Airport Zrt. igazgatósági elnöke.


Link másolása
KÖVESS MINKET: