KÉK HÍREK
A Rovatból

Hónapokon belül szabadulhat a lúgos orvos: áldozata hiába akarja megtudni a pontos dátumot

Renner Erika hiába küldött két hónapja levelet a megfelelő helyre, válaszra sem méltatták a hatóságok. Bene Krisztián a jó magaviselete mellett hét és fél év után szabadulhat, amelyből ráadásul lejön az előzetesben letöltött 19 hónapja.
Fotó: RTL - szmo.hu
2023. november 14.



Hamarosan, néhány hónap múlva szabadulhat a börtönből a lúgos orvosként elhíresült Bene Krisztián, aki a volt párjára tíz éve maró folyadékot öntött – értesült a Blikk.

"Más európai uniós országokban a sértettet az elkövető szabadulásáról időben tájékoztatják, illetve egy védelmi határozatot is küldenek, amiben részletezik, hogy ha megjelenne, hova kell fordulni és mit tehet az ember. Magyarországon viszont nekem kell mindennek utánamennem.

Két hónapja küldtem levelet a megfelelő helyre, de még válaszra sem méltattak. Pedig a jogerős ítélet kimondta, hogy nem csak a tette, de a személye is veszélyes a társadalomra"

– mondta el a Blikknek Renner Erika, akinek így egyelőre semmilyen hivatalos információja nincs arról, hogy pontosan mikor szabadulhat a börtönből támadója.

Bene Krisztián 2013. március 12-én támadta meg volt barátnőjét, miután a nő korábban szakított vele. Megkötözte, elkábította, majd maró lúgot locsolt a nemi szervére és annak környékére. A Budai Irgalmasrendi Kórház volt igazgatóját 2018-ban jogerősen 11 év börtönbüntetésre ítélték, továbbá örökre eltiltották a hivatásától. A 25 milliós kártérítés megfizetésére is kötelezett férfi a jó magaviselete mellett hét és fél év után szabadulhat, amelyből lejön az előzetesben letöltött 19 hónapja.

"Olyan társadalmi szeretetnek, támogatásnak és lojalitásnak vagyok az élvezője, amiért nagyon hálás vagyok. Még szükségem lenne néhány esztétikai, plasztikai műtétre, de szerencsére teljesen normális életet élek. Nyolc évig jártam pszichológushoz és különböző terápiákra, amiknek köszönhetően ugyan a bűncselekményt sikerült feldolgoznom, ám azt nem, hogy a rendszer mit művelt velem"

- mondta Renner Erika.

Ráadásul, ha mindez nem lenne elég, a férjének, Balogh Attilának a mai napig is bíróságra kell járnia. Múlt pénteken döntöttek volna ugyanis annak a férfinak a sorsáról, aki egy Bene ügyvédjének 2017-ben küldött levélben hamisan megvádolta őt azzal, hogy valójában ő rendelte meg tőle a lúgos támadást, ám a névváltoztatáson átesett, börtönviselt N. Gyula ezúttal sem jelent meg a bíróságon, így továbbra sem történhetett meg az ítélethozatal. Immár hetedszer maradt el a hamis vád miatt indult eljárás tárgyalása. N. Gyula legtöbbször betegségre hivatkozva mentette ki magát, de olyan is előfordult már, hogy azzal védekezett, a tárgyalásra menet megtámadták.

"Szörnyű, hogy ennyire húzódik az ügy, de a bíróságnak nem áll olyan adat a rendelkezésére, ami miatt a rosszhiszeműséget kellene feltételezni annak kapcsán, hogy a vádlott nem jelent meg a tárgyalásokon" - magyarázta dr. Németh Leona bíró.

Az egykori rendőr alezredes korábban hivatalos személy által elkövetett vesztegetés, hamis vád, önbíráskodás, könnyű testi sértés, kábítószerrel való visszaélés, zsarolás, kiskorú veszélyeztetése és közvetlen fenyegetéssel elkövetett szexuális erőszak miatt is volt már büntetve.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Betörtek a kecskeméti katonai repülőtérre – a MIG-29-esekből vitték el a legfontosabb alkatrészeket
A tolvajok egyszerűen átvágták a kerítést, és már bent is voltak. Az eset komoly kérdéseket vet fel a biztonsági intézkedésekkel kapcsolatban.


Két héttel ezelőtt ismeretlenek jutottak be a kecskeméti katonai repülőtér területére, és a MIG-29-es vadászgépek orrkúpjai alatti lokátortérből vittek el alkatrészeket. Az eset után sokakban felmerült a kérdés, hogyan történhetett meg mindez úgy, hogy senki sem vette észre a betörőket.

A kecskeméti bázison tárolják azokat a MIG-29-eseket, amelyeket Magyarország még 1993-ban kapott az orosz államadósság fejében. 2010-ben vonták ki őket, addigra mindössze négy gép volt üzemképes. A helyüket Gripenek vették át. A megmaradt MIG-eket konzervált állapotban őrzik, vagyis bár nem repülnek, igyekeznek megőrizni a műszaki állapotukat – írja a Blikk.

Németh Zoltán őrnagy, nyugalmazott vadászpilóta úgy véli, ezek a gépek már rég nem alkalmasak repülésre. „Már nyolc-tíz évvel az 1993-as megérkezésük után is kriminálisan keveset tudtak belőlük repülésre küldeni. Ráadásul a huszonnyolc gépes flottából hármat elvesztettünk, ezeket nem pótolták” – mondta el a lapnak.

Az információk szerint a tolvajok egyszerű módszerrel jutottak be. Átvágták a drótkerítést, felhajtották, majd besétáltak a területre. „Körülbelül két héttel ezelőtt történt az eset, a behatolók a MIG-ek lokátorteréből vittek el alkatrészeket. Ez a repülő orrkúpja mögött található, így azt is meg kellett rongálniuk, hogy hozzáférjenek” – mondta egy, a nevét nem vállaló forrás.

A Honvédelmi Minisztériumnak és a megyei rendőr-főkapitányságnak is elküldték a kérdéseket, de egyelőre nem érkezett válasz. A MIG-29-es lokátoralkatrészeit még több országban használják, például Oroszországban, Ukrajnában, Bulgáriában és Kubában.

2019-ben a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő megpróbálta egyben eladni a még meglévő 19 gépet. A csomag 2,8 milliárd forintos kikiáltási áron került piacra, és 20 hajtómű, valamint 298 egyéb tartozék – köztük rakéták – is járt volna hozzá. A licitálásra azonban senki nem jelentkezett. Az értékesítést az is nehezítette, hogy NATO-tagként csak a gyártó, az Orosz Föderáció hozzájárulásával lehetett volna eladni őket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Rendszeresen megerőszakolhatta feleségét, nevelt lányát és még teheneit is egy új-zélandi gazda
A vádlott tagadja az állatokkal kapcsolatos vádakat, és azt állítja, hogy a mostohalányával és feleségével folytatott kapcsolatok beleegyezésen alapultak.


Egy új-zélandi tejgazda pere zajlik a whangārei kerületi bíróságon, ahol 38 rendbeli szexuális bűncselekménnyel vádolják – írja a Daily Mail. A vádpontok között 15 rendbeli nemi erőszak, egy rendbeli állatokkal való fajtalankodás és egy rendbeli szeméremsértés borjak ellen szerepel.

Az ügyészség szerint a férfi hosszú éveken keresztül bántalmazta a feleségét és kiskorú mostohalányát. A lány elmondta, hogy a történtek tízéves kora előtt kezdődtek, majd a következő tíz évben szinte minden este ismétlődtek.

Geraldine Kelly ügyész közölte, hogy a sértett szerint a férfi körülbelül 300 alkalommal erőszakolta meg. Hozzátette: „A terhesség lehetősége már 12 éves kora előtt aggodalmat jelentett számára.” A lány nem beszélt a történtekről, mert szerette a mostohaapját, és zavart keltett benne, ahogyan a teste reagált.

Kelly elmondta, hogy

a férfi „napi igényt” tartott a szexre, ami a felesége elleni bántalmazáshoz is vezetett. A vádlott állítólag azt vallotta, hogy a nemi erőszak nem létezik, mert minden nő végül beleegyezik és élvezi, valamint szerinte a „nem” valójában „igent” jelent.

A vádirat szerint a férfi bevallotta a feleségének, hogy közösült néhány tehenével, és meg is mutatta neki, hogyan tette. Az ügyészség állítása szerint az ellési időszakban borjakkal is fajtalankodott, amit a felesége látott. Kelly hozzátette, hogy legalább 20 alkalommal kényszerítette a feleségét szexre az állatokkal kapcsolatos aktusok után. „A nő elmondta neki, hogy undorítónak találja, de a férfi ennek ellenére megtette” – mondta az ügyész.

A vádlott ügyvédje, Matthew Ridgley tagadta az állatokkal kapcsolatos vádakat, és „badarságnak” nevezte azokat. A védő szerint a mostohalánnyal folytatott kapcsolat beleegyezésen alapult, amikor a lány már betöltötte a 16. életévét, és a férfi és a felesége közötti együttlétek is kölcsönös beleegyezésen alapultak.

A tárgyalás várhatóan három hétig tart.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Megállt a hídon, majd a folyóba ugrott egy magyar kamionos Hollandiában
A sofőr állítása szerint csak fel akart frissülni, nem gondolt a veszélyre. A rendőrség végül megbírságolta a mutatvány miatt.


Kedd este egy magyar kamionsofőr a hollandiai Moerdijk-hídról ugrott a Hollands Diep folyóba – számolt be róla a NOS holland hírportál. A szemtanúk elmondása szerint a férfi az A16-os autópályán haladt, amikor félreállt a leállósávba, majd hirtelen a vízbe vetette magát.

A helyszínen tartózkodók azonnal riasztották a 112-es segélyhívót, mert attól tartottak, hogy öngyilkossági kísérlet történik.

A sofőr viszont azt mondta, csak fel akart frissülni, és nem gondolt bele, milyen veszélyekkel járhat a híd alól a vízbe ugrani.

A mentéshez a Holland Királyi Tengeri Mentőintézet szakemberei, a tűzoltók, a mentők és egy rendőrségi helikopter is kivonultak. Amikor odaértek, a férfi már a híd alatti létrán kapaszkodott, és egy éppen arra közlekedő hajó segített neki épségben partra jutni.

A rendőrség az ugrásért és a kamion leállósávban hagyásáért pénzbírságot szabott ki rá.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Bosszú Budapesten: üdítős palackkal dobták meg egy szabályosan közlekedő sofőr autóját
A BpiAutósok.hu egy BMW-s és egy furgonos szabálytalankodóról tett közzé videót. A két gépjármű sofőrje egyértelműen veszélybe sodort több szabályosan közlekedőt is.
Karkó Ádám - szmo.hu
2025. augusztus 15.



A BpiAutósok.hu számolt be az arról az esetről, amikor Budapesten, az Andrássy úton, éjfél után nem sokkal egy autós 50-nel, a belső sávban haladt, amikor mögé ért egy BMW. A sofőr rávillogott az előtte szabályosan haladóra, majd miután megelőzte – nem mellesleg szabálytalanul – kétszer is büntetőfékezett előtte. Az Oktogonnál, a lámpánál újra egymás mellé kerültek, ekkor

a BMW sofőrje egy nyitott üveg üdítőt dobott a másik jármű hátsó ablakának. A sofőr hozzátette, hogy előzmény nem volt, csak az első büntetőfékezés után villantott rá többször.

Egy másik eset augusztus 13-án délután, Mende és Sülysáp között történt, amiker a Sülysáp felé vezető úton egy furgonos a tiltás feloldásánál előzött meg egy szabályosan haladó autót, majd hirtelen ráhúzta a kormányt. A sofőr beszámolója szerint a furgon már Gyömrő óta mögötte haladt, és addig nem próbálkozott előzéssel. Elmondta, hogy végig a megengedett sebességgel közlekedett.

Mindkét esetben közös, hogy a szabályosan közlekedő autós került veszélyes helyzetbe. Városban és országúton is megtörténhet, hogy ha valaki betartja a sebességhatárt, vagy nem húzódik le azonnal, a mögötte haladó agresszívan reagál.


Link másolása
KÖVESS MINKET: