HÍREK
A Rovatból

Hivatalos: maradhatnak a Fülöp-szigeteki vendégmunkások Magyarországon

Csütörtök délután jelent meg a Hivatalos Értesítőben Szijjártó Péter közleménye erről.


Mégis maradhatnak a Fülöp-szigeteki vendégmunkások Magyarországon - írja a hvg.hu. Pedig néhány napja még úgy tűnt, hogy hiába dolgoznak megbízhatóan a mezőgazdaságban szinte nélkülözhetetlenné vált Fülöp-szigeteki vendégmunkások, mégis haza kell térniük.

A kormány ugyanis karácsony előtt adott ki egy rendeletet, amelynek akkor csak Örményország és Grúzia felelt meg. A feltétel ugyanis az volt, hogy csak olyan országokból dolgozhatnak vendégmunkások Magyarországon,

  • amelyekkel Magyarország vagy az Európai Unió visszafogadási megállapodást kötött,
  • vagy pedig amely ország rendelkezik Magyarországon egy olyan, az adott ország által államilag elismert szervezettel vagy irodával, amely kötelezettséget vállal arra, hogy a harmadik országbeli állampolgárok beutazására és tartózkodására vonatkozó magyar jogszabályokban, illetve az Európai Unió jogi aktusaiban foglaltak be nem tartása esetében állampolgára elhagyja Magyarország területét, és ebbe az országba visszatér.

    A csütörtök délután megjelent Hivatalos Értesítőben Szijjártó Péter közleménye

    éppen a rendelet utóbbi pontjára hivatkozva nevezi meg a Fülöp-szigeteket a feltételnek megfelelő országként.

    Ezek alapján tehát maradhatnak, illetve jöhetnek a Fülöp-szigeteki vendégmunkások.

    Az nem derül ki a közleményből, hogy december 23. és január 9. között milyen ottani szervezet kezdett működni Magyarországon, amely a karácsony előtti kormányrendelet kiadásakor még nem volt.


  • Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Népszerű
    Ajánljuk
    Címlapról ajánljuk


    HÍREK
    A Rovatból
    Hadházy: Várkonyi Andrea 1,6 milliós szettben adott át egy 55 millió forintos adományt
    Mészáros Lőrinc felesége egy jótékonysági eseményén jelent meg a több százezer forintos Louis Vuitton-ruhadarabokban. A képviselő szerint a ruhánál is „gyomorforgatóbb maga az aktus”.


    Hadházy Ákos független képviselő a Facebook-oldalán osztotta meg, hogy Várkonyi Andrea egy 1,6 milliós Louis Vuitton-szettben vett részt egy jótékonysági eseményen, ahol beteg gyerekeknek szánt adományt adott át.

    Posztja szerint a fekete blúzt nagyjából 634 ezer forintért lehet megvenni, a szoknyá ára pedig 970 ezer forint körül mozog.

    „Nem tehet róla szegény, nyilván nem telik neki olcsóbb ruhára... Mondjuk lehet, hogy ő igyekszik, és tényleg olcsó göncnek tartja azt a ruhát, aminek áráért egy gyermekvédelmi szakember majdnem fél évig dolgozhat” – írta a bejegyzésben a politikus, hozzátéve, hogy „a táskát és az órát most nem nagyon mutatták”.

    A képviselő szerint a ruhánál is „gyomorforgatóbb maga az aktus”. Úgy véli, Mészáros Lőrinc nagyjából egy óra alatt keresi meg azt az 55 millió forintot, amit a Mészáros Csoporthoz tartozó Pro Filii Alapítvány adott a Magyar Gyermekonkológiai Hálózat számára.

    Hadházy az a videó alapján nézett utána Várkonyi Andrea szettjének, amelyet maga Mészáros Lőrinc felesége posztolt saját Facebook-oldalán.

    „Felemelő érzés volt ma részt venni a Magyar Gyermekonkológiai Hálózat új orvosi műszereinek átadásán. A Pro Filii Alapítvány 55 millió forintos adományával három kezelőcentrum munkáját segíthetjük, hogy a daganatos gyermekek a legmodernebb ellátást kaphassák”

    – írta Várkonyi Andrea a videóhoz.

    A hivatalos közlemény szerint a Magyar Gyermekonkológiai Hálózat számára adott pénzből a budapesti Dél-pesti Centrumkórház, valamint a szegedi és pécsi központok vásárolhattak új infúziós pumpákat és betegőrző monitorokat.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk
    HÍREK
    A Rovatból
    Orbán Viktor eddig nem látott felvételeket osztott meg a győri gyűlésről
    A zenés videóban megmutatják, mi minden történt a kulisszák mögött. Láthatjuk a miniszterelnök elhíresült rajzával díszített ruhadarabokat, Radics Gigit énekelni, és Curtist beköszönni.


    Ahogy arról beszámoltunk, Orbán Viktor szombaton a Digitális Polgári Körök győri találkozóján vett részt, ahol elsősorban a háború veszélyéről és migrációs kérdésekről osztotta meg véleményét az egybegyűltekkel. Vasárnap a Facebook-oldalán számos fotót megosztott az eseményről, később pedig egy videós összefoglaló is megjelent a kulisszatitkokról.

    „Eddig nem látott felvételek a Háborúellenes gyűlés backstage-ből”

    – olvasható a miniszterelnök bejegyzésében.

    A felvételeken láthatjuk például az elhíresült rajzaival díszített ruhadarabokat, az előkészületek közben vicceskedő stábtagokat és a miniszterelnök megérkezését a helyszínre. A videóban feltűnik Radics Gigi, Rákay Philip és Curtis is.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk

    HÍREK
    A Rovatból
    Pintér Bence kabinetfőnöke és a győri alpolgármester is jelentkezett képviselőjelöltnek a Tiszához
    Magyar Péter viszont jelezte, aki az elmúlt húsz évben más, jellemzően parlamenti párt jelöltje volt, nem lehet a TISZA Párt képviselőjelöltje.


    Hivatalosan a milliárdos elvonásokról és az önkormányzatoktól elvett hatáskörökről tárgyalt Magyar Péter és Pintér Bence polgármester Győrben, a megbeszélés után azonban egy komoly politikai bejelentés is elhangzott – írta a 24.hu.

    A TISZA Párt elnöke a győri gyűlése után érkezett a városházára, ahol a polgármesterrel egyeztetett, de közös sajtótájékoztatót nem tartottak. Pintér Bence a saját tájékoztatóján közölte:

    Kósa Roland alpolgármester és Tóth Péter polgármesteri kabinetfőnök is jelöltpályázatot nyújtott be a TISZA Párthoz.

    Indulásuk azonban korántsem biztos, Magyar Péter ugyanis világossá tette pártja szigorú jelöltállítási szabályát:

    aki az elmúlt húsz évben más, jellemzően parlamenti párt jelöltje volt, nem lehet a TISZA Párt képviselőjelöltje.

    Kósa Roland a 2024-es önkormányzati választáson a Tiszta Szívvel a Városért (TSZV) egyesület mellett az LMP, a Momentum és az MSZP támogatását is élvezte. Tóth Péter ugyan nem volt jelölt, de a Pintér Bence vezette TSZV kampányfőnökeként dolgozott.

    A megbeszélés napirendjén az önkormányzati hatáskörök és források visszaadása szerepelt. Pintér Bence javasolta, hogy a szolidaritási hozzájárulás mértékét az éves iparűzési adóbevétel 15 százalékában maximálják, ami Győr esetében jelenleg a 30 százalékot is eléri. Magyar Péter erre úgy reagált, hogy kormányra kerülésük esetén visszaadnák a hatásköröket, köztük az építéshatósági jogkört, a pénzügyi javaslatról pedig annak írásos benyújtása után, a költségvetés akkori helyzetének ismeretében tudnak dönteni.

    Amikor a TISZA Párt és a Pintér Bence által alapított Tiszta Szívvel a Városért egyesület lehetséges együttműködéséről kérdezték, a pártelnök sejtelmesen fogalmazott.

    „Nem fogok spoilerezni, mert már csak egy-két nap, és ki fog derülni”

    – mondta Magyar Péter.

    A TISZA Párt hétfőn, november 17-én teszi közzé, kik indulhatnak az előválasztásán az egyéni képviselői helyekért. A folyamat kétkörös online szavazással zárul, a győzteseket pedig november 30-án hirdetik ki.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:


    HÍREK
    A Rovatból
    Lehűlés érkezik erős széllel és esővel a jövő hét elején, szerdán már erősen fagyhat is
    Szerda hajnalban országszerte fagyra kell számítani, pénteken az Alpokalja térségében havas eső, hó sem kizárt.
    Fotó: Unsplash - szmo.hu
    2025. november 16.



    Változékony idő várható a jövő héten: hétfőn erős széllel hidegfront érkezik, többfelé várható eső, visszaesik a hőmérséklet, a csúcsértékek jellemzően 10 Celsius-fok alatt maradnak. Szerda hajnalban országszerte fagyra kell számítani, pénteken az Alpokalja térségében havas eső, hó sem kizárt - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

    Hétfőn általában erősen felhős vagy borult lesz az ég, a déli és a keleti országrészben azonban napközben átmenetileg felszakadozhat, csökkenhet a felhőzet, hosszabb-rövidebb időre kisüthet a nap. Egyre többfelé várható eső, záporeső, főként a déli országrészben zivatar is kialakulhat. Tartós, kiadós esőre északnyugaton a legnagyobb az esély.

    A délnyugati, déli, majd délutántól az egyre nagyobb területen északnyugatira forduló szelet erős, helyenként viharos lökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet az északnyugati, északi országrészben 9 és 16, máshol 16 és 21 fok között valószínű.

    Kedden az összefüggő frontális felhőtakaró a csapadékzónával együtt délkelet felé elhagyja az országot, így a felhőzet csökkenése után nagyobbrészt gyengén felhős, napos időre lehet számítani. A csapadék esélye napközben már kicsi. A kezdetben még több helyen erős északnyugati szél a nap folyamán mérséklődik. Hajnalban a hőmérséklet mínusz 1 és plusz 7, délután 5 és 10 fok között alakul.

    Szerdán elsősorban az északi országrészben többórás napsütésre lehet számítani, eközben azonban dél, délkelet felől újabb - fokozatos - felhősödésre van kilátás, és főként délen, valamint keleten újra lehet eső, zápor. A délkeletire, keletire forduló szél a Fertő tó környékén megélénkülhet, megerősödhet. Hajnalban mínusz 7 és mínusz 1 fok között várható a hőmérséklet, délután 5-10 fok valószínű.

    Csütörtökön a kevésbé felhős tájakon is megnövekszik a felhőzet, főleg a nap második felében egyre többfelé előfordulhat csapadék, zömmel eső. A délies szél mérsékelt marad. A minimum-hőmérséklet mínusz 4 és plusz 6, a csúcsérték 6 és 14 fok között alakulhat.

    Pénteken döntően erősen felhős vagy borult lesz az ég, sokfelé valószínű csapadék, zömmel eső,

    de az Alpokalja térségében havas eső, hó sem kizárt. A Dunántúlon az északias, keletebbre a jellemzően délkeleti, déli szél többfelé megélénkül, előbbi tájakon meg is erősödik. Hajnalban mínusz 1 és plusz 7, délután 3 és 13 fok között lesz a hőmérséklet.

    Szombaton jobbára erősen felhős vagy borult időre van kilátás, továbbra is többfelé eshet. A jellemzően északias irányú szél élénk, néhol erős marad. Hajnalban mínusz 1, plusz 6, délután 2, 9 fok valószínű.

    Vasárnap döntően erősen felhős égre lehet számítani átmeneti felszakadozásokkal. Eső, zápor továbbra is előfordulhat, de a légmozgás mérsékelt marad. Hajnalban mínusz 2, plusz 3, délután 2, 7 fok valószínű.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk