ÉLET-STÍLUS
A Rovatból

Hasznos és meglepő ötletek a lélekölő stressz ellen

Mit tehetünk a stressz ellen? Mi a baj a ma oly divatos pozitív gondolkodással? Mekkora gond az, ha nyugtatókon élünk? Pszichológus szakértőt kérdeztünk.


"Stresszes világban élünk." Sok helyen hallani és olvasni ezt a kijelentést. De valóban stresszesebb-e ez a világ most, mint korábban? Mikortól káros a stresszes állapot és mit tehetünk ellene? Sebők Franciska tanácsadó pszichológussal, az empatika.net egyik szerzőjével beszélgettünk.

Mit gondolsz arról a sokat hallott kijelentésről, hogy "stresszes korszakot élünk"? Tényleg minden eddiginél feszültebb a világ?

Nem lehet általánosítani: a világ egyes részein az okozza a problémát, hogy lesz-e mit enni holnap, máshol meg ennél enyhébb dolgok gyötrik az embereket. Azért én úgy látom, a felgyorsulás sok feszültséget okoz. Lassabban működtünk régen, és nem voltunk ennyire időpontok közé szorítva. A másik, ami szerintem káros, hogy ma egy általános elvárássá vált önmagunkkal szemben az állandó pörgés, a hasznosság. Ha semmittevéssel telik egy szombat délutánunk, sokan nyugtalanokká válunk, mert úgy érezzük, nem tettünk semmi hasznosat.

1

Egyetemi tanulmányaimból arra emlékszem, hogy van úgynevezett eustressz és distressz. Az előbbi a hatékony, teljesítménynövelő, szükséges feszültség, az utóbbi már káros. De honnan ismerhetjük fel, hogy épp melyik tartományban vagyunk?

A stressz egy nagyon objektíven mérhető dolog. Az őskortól, veszélyhelyzetekből ered, és a fiziológiai háttere - szapora szívverés, megemelkedett légzésszám, izzadás, stb. - semleges kérdés, nem jó vagy rossz.

A lényeg abban rejlik, hogy mi magunk hogyan éljük meg a szituációkat. Például, ha valakit kirúgnak a munkahelyéről, azt megélheti pánikhelyzetként, vagy úgy is, hogy egy izgalmas, új kihívást állított elé az élet.

Felfoghatjuk azt pozitívan, ha kirúgnak minket a munkahelyünkről?

Igen, lehetséges. Ha mondjuk rossz munkahelyünk volt egy neurotikus főnökkel, vagy egy olyan közösséggel, ahol nem éreztük jól magunkat, és az élet meghozza a változtatás lehetőségét a kirúgással, akkor ezt örömmel is fogadhatjuk. Egy páciensem rettentően stresszes volt a munkahelye miatt, önbizalomhiánnyal és számtalan fiziológiai tünettel, köztük például migrénnel küzdött. Önmagától nem tudta meglépni, hogy váltson, aztán az élet úgy hozta, hogy elbocsátották, és új munkahelyet kellett keresnie. Teljesen kivirult azóta, csodás közösséget talált ott magának. Néhány hónap alatt helyre állt az önértékelése és a fizikai állapota is.

2

Nevelhetjük is magunkat a nehéz helyzetek pozitív megvilágítására?

Mi több, ez ma egy mainstream trenddé vált. Szerintem sokszor van, hogy értetlenkedünk, mi a baja az ismerősünknek, barátunknak, sőt akár a gyerekünknek. Mivel mi az ő helyzetében nyugodtabbak lennénk, nem értjük őt, akár nyaggatjuk is, "miért nem nézi pozitívan a dolgokat", szeretnénk, ha összeszedné magát. Ehhez egy nagyfokú empátia kell, hogy megértsük: az ő személyiségével mást jelent az a helyzet, mint a mienkkel.

A divatos "légy pozitív" hozzáállásnak természetesen sok jó hozadéka van, de vannak olyan pillanatok, amikor nem lehet egyszerűen túllépni a sérelmeinken.

Hogy legyünk pozitívak, arra ösztökélhet ugyanis, hogy fojtsuk el a sérelmeinket. Ha van valami, ami minket rettentően idegesít - mondjuk a párunk egyik szokása rendszeresen felhúz minket - , azt nem jó állandóan lenyomnunk a torkunkon, mondván, ezt is pozitívan kell látni. Meg kell engedni magunknak a negatívat is.

Tehát kifakadhatunk dühösen és rászólhatunk a párunkra, hogy ne csinálja már azt az idegesítő dolgot?

Inkább lássunk mögé az érzéseinknek: miért idegesít minket a párunknak az a szokása? És lehet, hogy végül mégiscsak az lesz a kiút, hogy nekünk kell változtatnunk a felfogásunkon. De az is lehet, hogy az lesz a kiút, hogy megkérjük a párunkat: változtasson azon a szokásán. Egy biztos: ez a rejtett stresszként aposztrofálható jelenség nem jó. Például az sem jó, ha a főnökünktől kell mindennap viselnünk valamit, amit lenyelünk, és a pozitív hozzáállás jelmondatával alkalmazkodunk ahhoz, ami valójában nagyon zavar minket. A rejtett stressz káros, mert mindennap támadni fog minket fiziológiailag. A komoly betegségek kialakulásában óriási szerepük van ezeknek a rejtett stresszeknek.

pexels-photo-27335

Ismerjük a klasszikus stressztüneteket: izzadás, remegés, a testrészek fájdalma, szapora szívverés, és így tovább. Esetleg van olyan, újszerű stressztünet, ami a modern társadalom hozadékának mondható?

A stressz egy fokozott idegrendszeri túlpörgés. Mindenféle tünete lehet: az általad soroltakon kívül a gyulladások, bőrproblémák, de a pánikroham is ide sorolható, vagy az, amikor azért őrjöngünk, mert nincs elmosva egy bögre, tehát valami olyan dolgon paprikázzuk fel magunkat, amin máskor nem szoktuk. Ha gyakran lebetegszünk, az is egy tünet lehet. Nőknél a menstruációval együtt járó problémák, például a migrén vagy a hajhullás is stresszből fakadhat. A rejtett stresszből is, mert

attól, hogy megtanuljuk, hogy napi 12 órát kell dolgozni, mert most éppen ez a társadalmi norma, ez még ugyanúgy kihat ránk fizikailag.

Jó, jó, de most őszintén: lehetséges manapság stresszmentes életet élni?

Azon lehet változtatni, hogyan fogjuk fel a dolgokat: érzelem-vagy problémaközpontúan. Például, ha hazahoz egy rossz jegyet a gyerekünk, azt felfoghatjuk úgy, hogy ő most hozott egy rossz jegyet, tehát gyakorolnunk kell. Ahelyett, hogy önbizalmi kérdésként értelmezzük, és elkezdünk azon tépelődni, jó szülők vagyunk-e. Amiből persze lavinaszerűen elindulnak a negatív gondolatok, és akár több hétre is magukkal rántanak.

A stressz adaptív: az életben maradásunk alapja, hogy a testünk jelezzen éles helyzetekben, például autóvezetés közben. Nem gondolom, hogy az életünket stressz nélkül kellene élnünk.

Azt kell figyelnünk, mikor jut egy olyan szintre, ahol már pszichésen vagy fizikailag károsít minket. Meg hát, az én vesszőparipám az önismeret: ha tudom magamról, hogy most egy olyan helyzetben vagyok, amikor ki kell kapcsolnom a telefonomat, vagy el kell mennem az erdőbe sétálni egyet, mert az segít, akkor tudok segíteni magamon.

pexels-photo-156120

Mit tegyen az, akinek nem az erdei séta, hanem a cigi vagy az alkohol az eszköze? Hogyan keressen valami más elfoglaltságot?

Nem a helyükre kell keresni, legalábbis eleinte nem, hiszen pokolian nehéz nem felbontani azt a sört, amit egész nap várunk. Szóval ne helyettük, hanem inkább melléjük keressen valamit.

Például legyen az a szabály, hogy "előbb elmegyek félórát sétálni, utána jöhet a sör". Aztán legyen egyórás a séta, és így tovább.

Vagy "a huszonnyolcadik cigi előtt csinálok öt fekvőtámaszt". Aztán tízet, és így tovább. Így egyre később kerül sorra a káros tevékenység, és jó esetben eljön egy nap, amikor már sorra sem kerül.

Milyen technikával tudjuk lenyugtatni magunkat, ha egy feszült helyzetre, például vizsgára vagy tárgyalásra készülünk?

Mindig segít, ha előre elképzeljük a helyzetet. Ezzel közelebb hozzuk magunkhoz. Az is jó módszer, ha három nagyon egyszerű pontban leírjuk magunknak: mi az, amit abban a helyzetben el szeretnénk majd érni. És ismét az önismeret segíthet: találjuk meg, mi az, ami nekünk személyesen megnyugvást okoz, és alkalmazzuk. Ezernyi dolog lehet ez, és szerintem mindegyik jó módszer: autogén tréningek, agykontroll, meditáció, reflexológia... mindenkinek magának kell megtalálnia, hogy melyik működik.

tea

Mennyire hiszel a természetes összetevőjű táplálékkiegészítők erejében?

Abszolút hiszek bennük, sőt gyakran hangzik el tőlem az a mondat, hogy ami belülről nem megy, arra rá tudunk segíteni kívülről. Én például C-vitamint, B-komplexet és magnéziumot is szedek.

A stressz kimossa az ásványi anyagokat és a nyomelemeket a szervezetből.

Ezeket szerintem pótolni kell, mert például kritikusan alacsony B-vitamin szinttel bármilyen technikát alkalmazhatunk a stresszkezelésre, a B-vitamin szintünk akkor is alacsony marad, levertek leszünk továbbra is.

Ha hasznosnak találtad a cikket, oszd meg!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Vissza az edzőterembe: 5 tipp Oczella Esztertől a szeptemberi újrakezdéshez
Az IFBB Bikini Pro versenyző és a BioTechUSA jótékony márkanagykövete öt egyszerű, de hatékony gyakorlattal segít, hogyan indulj el biztonságosan és motiváltan az edzés útján. A helyes kivitelezést pedig a TikTok-videónkban láthatod, ahol Eszter kolléganőnknek segít lépésről lépésre.


Az ősz beköszöntével érezheted, hogy ideje új lendületet venni. Ha nyáron a fagyi, a lángos vagy a rozéfröccs gyakrabban csúszott le, mint tervezted, és a strandig való séta bőven elég volt napi mozgásként, akkor most eljött az ideje a változásnak. A szeptember tökéletes alkalom arra, hogy visszatalálj az edzőterembe: a nyáron elmaradt edzések után újra megtalálhatod a lendületet, vagy végre belevághatsz egy új programba is.

Ne feledd: az edzés nemcsak a fizikai állóképességedet erősíti, hanem a lelki feltöltődés egyik legjobb módja is.

A visszatérés a terembe hosszabb kihagyás után különös figyelmet és tervezést igényel. Hogy elkerüld a sérüléseket, és fokozatosan nyerd vissza a régi formádat, érdemes jól átgondoltan, lépésről lépésre újrakezdeni. Ebben segít Oczella Eszter, IFBB Bikini Pro versenyző és a BioTechUSA jótékony márkanagykövete, aki a friss TikTok-videónkban kolléganőnknek mutatja meg az alapgyakorlatok helyes kivitelezését. A részletes magyarázat és az élő mozdulatok révén sokkal magabiztosabban vághatsz neki az edzésnek, és a szeptembert valódi újrakezdésként élheted meg.

NÉZD MEG VIDEÓNKAT ÉS INSPIRÁLÓDJ ESZTER TIPPJEI ALAPJÁN!

@szeretlekmagyarorszag.hu 5 tipp Oczella Esztertől újrakezdéshez #biotechusa #szmo #szeretlekmagyarország ♬ eredeti hang - Szeretlek Magyarország.hu

Vegyük sorra, hogy Eszter milyen gyakorlatokat javasolt és mire hívta fel külön a figyelmet a kivitelezéssel kapcsolatban!

1. Oldalemelés súlyzóval – a feszes vállakért

Az oldalemelés az egyik legegyszerűbb, mégis leghatékonyabb vállgyakorlat. Célja a vállizom erősítése és formálása, amely nemcsak esztétikai előnyökkel jár, hanem javítja a testtartást és a felsőtest stabilitását is.

Helyes technika: Állj vállszéles terpeszben, tartsd a súlyzót a tested mellett, majd lassan emeld oldalsó középtartásig. Fontos, hogy a könyök és a csukló egy vonalban maradjon: ne engedd le a csuklót, és a könyök se essen be. A lapockákat, csuklyát közben szorítsd le, így elkerülheted a váll túlterhelését.

Tipp: A gyakorlatot 4 körben végezd el, körönként 10–15 ismétléssel, mindig olyan súllyal, amivel még szabályosan végig tudod csinálni a sorozatot.

2. Guggolás - a formás lábak és a feszes farizom titka

A guggolás az egyik legrégebbi és leghatékonyabb gyakorlat, amely nemcsak a láb- és farizmokat erősíti, hanem az egész testre hatással van. Nem véletlen, hogy szinte minden edzésterv alapját képezi.

Helyes technika: Állj vállszéles terpeszben, a lábfejek enyhén kifelé nézzenek. Lefelé menet szívd be a levegőt, felfelé pedig fújd ki. Tartsd feszesen a hasizmod, és ügyelj rá, hogy a bokák és a térdek se menjenek befelé, se kifelé. A hátad legyen egyenes, és ne billenj előre.

Tipp: Az edzőteremben használhatsz Smith keretet a gyakorlathoz, ami segít a stabilitásban. Később nyugodtan áttérhetsz a szabadsúlyos guggolásra is.

Edzés közben másokon is segíthetsz

Szeptemberben nemcsak saját magadért érdemes visszatérni az edzőterembe, hiszen a mozgásoddal most egy jótékony célt is támogathatsz a BioTechUSA Back to the Gym kampányának keretein belül. A kezdeményezéshez a Fitness5 edzőteremhálózat is csatlakozott, így szeptember 15. és október 12. között minden edzőtermi belépésünkkel 30 forinttal segíthetjük a Gyermekétkeztetési Alapítvány munkáját. Ráadásul a cégcsoport 15 %-os vásárlási kedvezménnyel szolgál a teljes kosárértékre a kampány időszaka alatt.

Ez a kezdeményezés egyszerre motiváló és jó ügyet szolgáló lehetőség: miközben edzel, közvetlenül hozzájárulsz ahhoz, hogy rászoruló gyerekek mindennapi étkezése biztosított legyen.

Az akció előnye nemcsak a társadalmi felelősségvállalásban rejlik: amikor tudod, hogy minden egyes edzésed számít másoknak is, könnyebb kitartani és motivált maradni. Így minden mozdulatod két célt szolgál: formában tart, és jót tesz azokkal, akiknek a legnagyobb szükségük van rá.

3. "Hegymászás" – intenzív teljes testmunka

Ha olyan gyakorlatot keresel, amely egyszerre erősít és kardió hatású is, a "hegymászás" gyakorlat tökéletes választás. Ez a dinamikus mozdulat a felsőtestet, a hasat és a farizmokat is megdolgoztatja, miközben jelentősen megemeli a pulzust.

Helyes technika: Helyezkedj el plank pozícióban, a kezeid vállszélességben legyenek a talajon. A törzsed maradjon egyenes, a hasizom és a farizom feszes, ne engedd, hogy a csípőd fel vagy le mozduljon. A lábaidat váltogatva húzd a térdedet a mellkasodhoz, folyamatos, ritmusos mozgással.

Tipp: 20–30 ismétléssel érdemes kezdeni, majd fokozatosan növelni az intenzitást, idővel pedig a súlyt is.

4. Mellhez húzás szűk fogással – erős hátizmokért

A hátizmok gyakran kevesebb figyelmet kapnak a mindennapi edzések során, pedig kulcsszerepet játszanak a testtartásban és a gerinc stabilitásában. A csigás gépen végzett mellhez húzás szűk fogással hatékonyan célozza meg ezeket az izmokat.

Helyes technika: Állítsd be a csigát szűk fogásra, és húzd a karodat szorosan a tested mellett, közben a könyöködet is tartsd közel a törzshöz. A mozdulat végén egy pillanatra tartsd meg a súlyt, majd lassan, kontrolláltan engedd vissza. Ne rángasd, a lassú és precíz kivitelezés a legfontosabb.

Tipp: Végezz 4 körben 10–15 ismétlést.

5. Kardió az ellipszis gépen – ízületkímélő megoldás

Amikor beköszönt az ősz, és az esős, hideg idő miatt a szabadtéri futás egyre kevésbé csábító, az ellipszis gép tökéletes alternatívát jelent. Ez a kardió eszköz kíméli az ízületeket, miközben hatékonyan növeli a pulzust és javítja az állóképességet is.

Helyes használat: Állítsd be a gépet, válassz megfelelő ellenállást, majd kezdj el folyamatos, ritmikus mozgással edzeni. Az ellipszis gép előnye, hogy egyszerre dolgoztatja meg a felső- és alsótestet, így komplexebb terhelést biztosít, mint a futópad.

Tipp: A videóban elipszistrénert használunk, de a futópad, a lépcsőzőgép vagy a bicikli is ugyanolyan jó választás lehet. A kulcskérdés, hogy jól válaszd meg az intenzitást és figyelj a pulzustartományra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Jön a nyár leglátványosabb meteorraja, mutatjuk, mikor érdemes az eget kémlelni
A Perseidák meteorraj augusztus 12-én hajnalban éri el maximumát. Ebben az időben óránként akár 100 hullócsillagot is láthatunk.


A Perseidák meteorraj augusztus 12-én hajnalban éri el maximumát, óránként 50-70 hullócsillaggal - tájékoztatta a Svábhegyi Csillagvizsgáló csütörtökön az MTI-t; az obszervatórium augusztus 9-től több napon át különleges csillagászati programokkal várja a látogatókat.

A közleményben úgy fogalmaztak, hogy bár a telihold fénye idén zavarni fogja a "meteorlest", a meteorzápor megfigyelése így is szép élménynek ígérkezik.

A Perseidák meteorraj a maximum idején óránként akár 100 hullócsillagot is produkál. A rajból származó csillaghullás várhatóan augusztus 12-én hajnalban lesz a legsűrűbb. Hajnali 4-kor a raj radiánsa, azaz a hullócsillagok kisugárzási pontja a Perseus csillagképben, kb. 65 fok magasan helyezkedik majd el, így ideális pozícióban lesz a megfigyeléshez

- írták a szakemberek, hozzátéve, hogy

a Perseidák radiánsa már este 22 órakor is 25 fok magasan jár, így egész éjszaka láthatóak lesznek hullócsillagok.

A sajtóanyag szerint a Perseidák aktivitása július 17-től augusztus 24-ig tart, így az érdeklődők a maximum előtt és után is megfigyelhetnek Perseida meteorokat.

Mivel a hullócsillagok szabad szemmel látszanak, nem szükséges távcső a megfigyelésükhöz. Különösen sötét, fényszennyezéstől mentes helyről nézve szépek. A meteorok az égbolt bármelyik részén feltűnhetnek - olvasható a tájékoztatóban, amelyben arra is kitértek, hogy a Svábhegyi Csillagvizsgáló augusztus 9-től több napon át különleges csillagászati programokkal várja a látogatókat. Az érdeklődők nemcsak hullócsillagokat láthatnak, de távcsővel a nyári este legszebb csillaghalmazait és a hold sugárkrátereit is megfigyelhetik - olvasható a tájékoztatóban.

A szakemberek hozzátették, hogy augusztus 12-én hajnalban a Vénusz és a Jupiter is egészen közel, alig egy fok távolságra kerülnek majd egymástól, az év leglátványosabb bolygóegyüttállását rajzolva az égre. Úgy fogalmaztak, hogy "a két legfényesebb bolygó egy erőteljes fénnyel világító "csillagpárost" formáz majd, közel 15 fokkal a látóhatár felett". Mint írták, a jelenség augusztus 11-én és 13-án is látványos közelségből lesz megfigyelhető.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Ez hogy lehetséges? Kétszer született meg egy csecsemő Texasban
A szükségszerű beavatkozás miatt a babát 23 hetesen kiemelték az anyaméhből, majd a műtétet követően visszahelyezték. Három hónappal később a baba újra megszületett.


A texasi Margaret Boemer ikreket várt, de a terhesség első trimeszterében elvesztette az egyik babát, írja cikkében a CNN. Egy későbbi vizsgálaton az orvosok észrevették, hogy a másik magzat, Lynlee, egy sacrococcygealis teratoma nevű ritka daganatot növesztett. Ez a daganat a magzat vérét vonta el, ami súlyos szívproblémákat okozhatott volna.

A daganat majdnem akkora volt, mint maga a baba, és az orvosok szerint mindössze egy a 30–70 ezer élve születésből fordul elő ilyen eset. Lynlee túlélési esélyét 50 százalékra becsülték.

Margaret a CNN-nek így mesélte a döntést: „A 23. héten a daganat leállította a szívét, és szívelégtelenséget okozott, így választanunk kellett, hogy hagyjuk a daganatot átvenni az uralmat a teste felett, vagy esélyt adunk neki az életre. Könnyű döntés volt számunkra: életet akartunk neki adni.”

A terhesség 23. hetében tehát, amikor Lynlee mindössze 0,53 kilogrammot nyomott, az orvosok kiemelték az anyaméhből, hogy eltávolítsák a daganatot. A műtét közben a szíve majdnem leállt, miközben a levegőben tartották. A daganat nagy részét sikerült eltávolítani. A beavatkozást követően a babát visszahelyezték az anyaméhbe, és a méhet összevarrták.

Margaret a terhesség hátralévő részét ágyban fekve töltötte. Lynlee 13 héttel később, június 6-án, császármetszéssel született meg, 2,4 kilogrammos súllyal. Nyolcnapos korában újabb műtétet végeztek rajta, hogy eltávolítsák a daganat maradékát a keresztcsont környékéről.

Ma, kilenc évvel később, Lynlee egészségesen él.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Vencel trükkje: így lehet egész napra feltankolni a SZIN fesztiválon
Nézd meg a cikkben található TikTok videónkat, hogy mi volt Vencel megoldása a túlélésre – és igen, a Lidl-ing külön jól jött hozzá. Ha még nem vagy feketeöves fesztiválozó, érdemes megismerned Vencel trükkjeit.


Egy fesztivál reggelén a legnagyobb kihívás sokszor nem a kedvenc koncertre való bejutás, hanem az, hogy újra lendületbe kerülj. A SZIN-en a koránkelők és a későnfekvők is ugyanazzal a problémával szembesülnek:

Korgó gyomor, fáradt test és az a bizonyos „Na jó, ma hogyan fogom végigcsinálni?” - érzés.

Vencel is pontosan így indult neki a napnak, amikor történt valami – de ezt videón is megörökítette, hogy akár Ti is lemásolhassátok az ő fesztiválmentő megoldását.

NÉZD MEG A VIDEÓT ITT!

@szeretlekmagyarorszag.hu #lidlmagyarorszag #szinfesztival #magyar #szmo #szeretlekmagyarország ♬ eredeti hang - Szeretlek Magyarország.hu

Reggeli rántottával a startvonalon

A TikTok-videóban rögtön látszik, hogy Vencel nem a színpad felé vette az irányt, hanem a Lidlnél kötött ki. És milyen jól tette!

Nem valami gyors, összecsapott harapnivalót kapott, hanem egy meleg, frissen készült rántottát, amihez a tojást a Lidl FesztMarketjében vásárolta. Ráadásul úgy készítették el neki, ahogy ő szerette volna: sok sajttal, lágyan.

Ez egy fesztiválon olyan, mintha prémium szolgáltatást kapnál. A reggeli után Vencel szemmel láthatóan visszanyerte az energiáját, és a videóban is megjegyzi, hogy így már könnyebb nekiindulni egy teljes napnak. És tényleg: aki próbált már fesztiválon reggelizni, tudja, mekkora különbség, ha nem egy horrorárú szendvics vagy egy előző napról maradt félcsomag keksz az egyetlen opció.

Bevásárlás egész napra – horrorárak nélkül

A Lidl FesztMarket nem csak a reggeli miatt volt nyerő. Vencel gyorsan feltankolt pékáruból, gyümölcsből és üdítőből, így a nap további részére is bebiztosította magát. Az árakban nem volt semmi „fesztivál-felár”, minden ugyanannyiba került, mint egy bármilyen másik Lidl üzletben. A polcokon ráadásul nem csak a klasszikus „chips és kóla” kombó található: friss zöldségek, nemzetközi készételek és még vegán opciók is várják a vásárlókat.

Szett, kupon, bónusz – így lesz a fesztivál outfited is nyerő

A fesztiválon nemcsak az számít, hogy mit eszel, hanem az is, hogyan nézel ki közben. Vencel már rutinos fesztiválozó, a Campuson már megtanulta, hogy megéri Lidl-ingben érkezni, mert így nemcsak extrává teszi a szettjét, hanem egy exkluzív Lidl Plus kupont is bezsebelhet. A kuponnal pedig Vencel desszertet is be tudott szerezni – és ki mondana nemet egy fagyira, amikor 30 fok van a Tisza-parton?

Aki pedig nem készül Lidl-ruhadarabbal, az sem marad hoppon: a helyszíni Gift Store-ban válogathat a menő merch cuccok közül. Sőt, ha valaki 2.500 Ft felett vásárol a FesztMarketben, ajándékba is választhat egy új darabot. A fotótükröknél pedig egy pillanat alatt le is lehet csekkolni, mennyire áll jól az új outfit.

Amíg a telefonod tölt, töltődj te is!

Délután, amikor már kezd erősen tűzni a nap, ki ne vágyna egy kis hűsölésre, megpihenésre a fesztiválos forgatagban?

Érdemes megkeresni a Lidl chillzónát és ott belehuppanni az egyik babzsákfotelbe – csak aztán nehogy az legyen a gondod, hogy nem is akarsz onnan felállni.

Amíg Te lazulsz, a telefonod töltődhet: itt ugyanis ingyenesen használható töltőpontokat is találsz. De ha mégis inkább aktív maradnál, akkor bepillanthatsz abba, hogy milyen lehet a Lidlnél dolgozni, akár még a cég HR-eseivel is beszélgethetsz erről. A hangulat itt teljesen olyan, mintha a fesztiválon belül lenne egy külön kis közösségi tér, ahol egyszerre lehet pihenni, játszani és persze új emberekkel találkozni.

És mi van akkor, ha valaki túl sokat vásárolt, és maradt a szatyor alján egy-két zsemle vagy gyümölcs? Jó hír, hogy a Lidl a SZIN-en is figyel a fenntarthatóságra: a megmaradt élelmiszereket nem dobják ki, hanem karitatív partnereknek ajánlják fel.

Vencel fesztiválozása végül úgy alakult, hogy nemcsak, hogy túlélte a nehezen induló napot, de a komfortra és a pénztárcabarát megoldásokra is rátalált a Lidlnél.

A cikk a Lidl támogatásával készült.


Link másolása
KÖVESS MINKET: