Ha kőgazdag vagy, muszáj kőbunkónak lenni? - megnéztük az új évad első részét
A Kőgazdag fiatalok szereplőinek nem könnyű a sora. Szegény PSG Ogli (alias Papp Olivér) például három nővel egy ágyban ébred – ami körülbelül annyira hiteles látvány, mint amikor Bangóné földre hasalt az MTVA székházban –, akiket így jellemzett:
Aztán később elszalajtja a három csajt, hogy vegyenek neki nadrágot, cipőt és dzsekit, de valamelyik visszakérdez, mert nem érti a feladatot, a másik pedig fehér helyett fekete farmert hoz neki. Veri a sors ezt az Oglit, nem vitás. Kicsit reméltem, hogy legalább az egyik csaj pofán vágja, de nem így volt megírva a forgatókönyvben.
Eddig vicceltem, de Dulin Metta problémája tényleg valós, amivel mindannyian tudunk azonosulni: felújítják a házát, ezért átmenetileg ki kellett költöznie. Apró különbség persze, hogy a háza egy tihanyi luxusvilla, és a munkálatok alatt egy budapesti luxushotelbe tette át a székhelyét, de a dráma az dráma.
Szandit, azaz Miss Tuvicot is megtaposta az élet: két napig bulizott, és ez annyira megviselte, hogy muszáj volt masszázsra mennie.
„Rengeteg munka van ebben a fenékben meg ebben a testben, viszont a narancsbőr az sajnos genetika, úgy nézek ki, mint egy szotyoládé.”
Legszívesebben azt írnám, hogy „igen, de nem a narancsbőr miatt”, de úriember hölgyre ilyet nem mond.
A média feladata az lenne a 21. században, hogy lerombolja ezeket az öntestképromboló káros hiedelmeket, nem pedig erősíteni őket.
Bárány Aurélnak sem könnyű. 20 éves lett, ezért megfogadta, hogy megkomolyodik. Szerinte a komoly élet ismerve az, hogy mindennap fel kell kelni reggel 8-kor. Szabad életre vágyik, ezért elköltözik otthonról. Az elszakadást megkönnyítendő, fater még hozzá vágott egy Audi R8-at, aminek a csomagtartóját telerakta pénzzel. Olyat hallottam már, hogy valaki pezsgőt bontott, amikor végre kiköltözött a gyerek, na de ennyire örülni!
Sajnos Aurél egészége komoly veszélybe került.
Ejnye, vigyázz magadra, Aurél. Mi lenne velünk nélküled?
Érettségije Aurélnak nincs, az iskolából eltanácsolták az életvitele miatt, de látja a kiutat: felfogad majd egy kellően szép idomokkal rendelkező magántanárnőt.
Az epizód fő storyline-ja egyébként az, hogy Aurél bulit szervez, és mit ad isten, pont a műsor szereplőit hívja meg vendégnek. Kiköti, hogy mindenki készítsen neki ajándékot húszezresekből.
Milyen eredeti ötlet! Ha emlékeztek (persze, miért emlékeznétek) az első évad is egy bulival kezdődött, azt Ogli szervezte, ott az volt az elvárás, hogy senki nem jöhet be, aki nem visel magán legalább 2 millió forintot (amire akkor Miss Tuvic meg is jegyezte, hogy akkor meztelenül is mehetne, mert a mellei egyenként egymillióba kerültek).
A sorozat új szereplője Szanyi Vanda, aki Miss Tuvic barátnőjeként épül be a műsorba. Saját vállalkozásai vannak. Luxusban élt, luxusban él és luxusban is fog élni. Van egy Misi bácsija is, aki olyan neki „mint egy nagyapa”, segít neki az üzletben és az öltözködésben is. Vandának sem könnyű, hiszen barátnője olyan buliba vitte, ahol rossz volt az idő. Irgalom atyja, ne hagyj el!
Visszatért Filip is, aki csodálkozását fejezi ki Mettának, amiért Aurél meghívta a szülinapi bulijára, hiszen rég beszéltek, nem tartják a kapcsolatot. (Súgok, Filip: azért hívott meg, mert ez van a forgatókönyvben.)
Aztán megérkezik Alex, az „órás ember”, mert Metta órát akar vásárolni. Ki is választ egy hétmilliós darabot, mire Filip közli:
(Később kiderült, hogy Metta a hajába szánta az órát. Szokták mondani, hogy „kend a pénzed a hajadra”, hát ő most egy lépéssel közelebb került ehhez.)
Tavaly úgy jellemeztem a műsort, hogy olyan, mint egy kommunista kurzusfilm a gazdagok ellen. Kritikám nem ért el a műsorkészítőkig, mert ugyanott folytatják, ahol tavaly. Az üzenet egyértelmű: ha pénzed van, azt csinálsz, amit akarsz. Még akár a tévében is szerepelhetsz, akkor is, ha olyan érthetetlenül beszélsz, hogy feliratozni kell, mint például Ogli némelyik megszólalását.
Persze könnyű lecsapni mindezt azzal, hogy csak irigykedem. De nem az a baj, hogy ezek az emberek gazdagok. A baj az, hogy a műsor címe nyugodtan lehetne „Kőbunkó fiatalok” is. Pedig sehol nincs megírva, hogy ha pénzed van, akkor nem viselkedhetsz emberként.
Egy valamire mégiscsak jó ez a műsor: az ember kicsit megérti, hogy történhetett meg a francia forradalom és a kommunizmus. Nem nehéz belátni, hogy az akkori kőgazdagok, az arisztokraták is hasonlóan gondolkodtak és viselkedtek. Nyilván nem mind, de a normális emberi viselkedésnek valószínűleg már akkor sem volt hírértéke.