HÍREK
A Rovatból

„Fizessenek a gazdagok!” – A fideszes elit kedvenc luxusétterménél akcióztak a Szikra Mozgalom aktivistái

Hétfőn a Tropicana kaszinót blokkolták a tiltakozók.


A NER egyik szimbolikus étterménél, a Felixnél akcióztak a Szikra Mozgalom aktivistái péntek délután.

A szervezet Facebook-oldalán közzétett közleményben emlékeztetnek, hogy a Magyar Nemzeti Bank alapítványa még 2016-ban 3 milliárd forintért vette meg és újította fel a Várkert Kaszinót, azt mondták, konferencia-helyszínnek.

„Később kiderült, a pénz nagy részét egy luxusétterem kivitelezésére költötték, amit aztán Matolcsy Ádám jó barátjának, Pintér Máténak játszottak át potom 306 millióért”

- írták. A Szikra szerint így került az adófizetői pénzen vásárolt és felújított Félix magánkézre!

A Facebookon később azt írták, hogy megjelentek a rendőrök is az étteremnél.

„A NER egyik kedvenc helye a Félix, Orbán Viktortól Gulyás Gergelyen át Rogán Antalig mindenki ide jár. Reméljük, hogy most is itt vannak, és hallják a Szikra követeléseit.”

A pénteki akció a mozgalom egyhetes, Fizessenek a gazdagok! nevű kampányának utolsó állomása. Ennek keretében többek között azt követelik, hogy

  • államosítsák a kaszinókat, töröljék el az autópálya-koncessziókat,
  • vessenek ki vagyonadót és örökösödési adót a milliárdos vagyonokra,
  • és állítsák le a bajbajutottak végrehajtók általi kifosztását!

    Az aktivisták a kampány részeként hétfőn blokád alá vették a Las Vegas Casino Tropicanát. A szervezet országgyűlési képviselőjét, Jámbor Andrást a kaszinó kopasz biztonsági őrei kilökdösték a tüntetők sorából.

    Később a rendőrök Jámbor ellen indítottak szabálysértési eljárást a gyülekezési jog megsértése miatt.


  • Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Népszerű
    Ajánljuk
    Címlapról ajánljuk


    HÍREK
    A Rovatból
    Orbán Ráhelék azon gondolkoznak, hogy az Egyesült Államokba költöznek
    A miniszterelnök lánya egy Instagram-posztban jelentette be, hogy ismét visszatérne az Egyesült Államokba. A döntést a család közösen hozza meg, de a legkisebb gyerek őszi iskolakezdése új fejezetet nyithat.
    Maier Vilmos - szmo.hu
    2025. július 08.



    Orbán Ráhel arról írt az Instagram-oldalán kedden, hogy ismét Amerikában tanulna, vette észre a 444.hu. Elmondása szerint éppen 15 éve tért haza az Egyesült Államokból, ahol egy nyári szemesztert töltött a bostoni egyetemen. Már akkor megfogalmazódott benne a vágy, hogy egyszer visszatérjen.

    Most úgy érzi, talán elérkezett a megfelelő pillanat. Az elmúlt időszakban egyre világosabbá vált számára, hogy akkor tudna belevágni, ha a legkisebb gyermeke is iskolába kerül. Mint írja, ez az időpont most ősszel jön el.

    A miniszterelnök lánya szerint ez nemcsak az ő szakmai fejlődése szempontjából lenne fontos, hanem a gyerekeknek is sokat adhatna egy új közeg. Úgy látja, önállóságot, rugalmasságot és nyitottságot tanulhatnának.

    Orbán Viktor legidősebb lánya bejegyzésében azt is megosztotta, hogy

    az Egyesült Államokban jelenleg különösen inspiráló a légkör, erős a versenyhelyzet, és sok új tudáshoz lehet jutni. Ezeket a tapasztalatokat később itthon is szeretné hasznosítani.

    Mint írja: „A cél: tanulni, tapasztalni, hazahozni.”

    Azt is kiemelte, hogy még nem született meg a végleges döntés. A család egyelőre mérlegel, gondolkodik, beszélget róla.

    A lap emlékeztet, hogy Orbán Ráhel és férje, Tiborcz István korábban már éltek külföldön: 2021 őszén Marbellára költöztek átmenetileg.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    HÍREK
    A Rovatból
    Durva videókon, ahogy lecsapott a vihar Debrecenre
    A brutális erejű szél fákat csavart ki, tetőket bontott meg, és teljesen megbénította a közlekedést. Debrecen utcáin hömpölygött a víz, autók rekedtek az aluljárókban.
    Maier Vilmos - szmo.hu
    2025. július 08.



    Hétfő óta tomboló vihar okoz komoly fennakadásokat az ország keleti részén. Kedden délután már piros riasztást adtak ki Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye több járására is, és Debrecenben különösen heves időjárás csapott le, írja a 24.hu.

    A zivatar hatalmas széllökésekkel és légzuhataggal érkezett meg a cívisvárosba. A szél erejét jól mutatja, hogy a városban 130 kilométer per órás széllökéseket is mértek.

    A vihar miatt a helyi közlekedési társaság 14 órától szüneteltette az összes autóbusz-, troli- és villamosjáratot. A közösségi közlekedés teljesen leállt, és a vihar idején még autóval is nehéz volt haladni a városban.

    A katasztrófavédelem közlése szerint a mentőállomásról érkezett az első bejelentés: egy kidőlt fa akadályozta a mentők vonulását, így a tűzoltók először ide vonultak ki. Több helyszínen is fákat döntött ki a vihar, amelyek járművekre zuhantak.

    A Tisza István utcán a szél jelzőlámpákat szakított le, míg a Kishatár úti aluljáróban egy méter magasan állt a víz.

    Sorra jelennek meg a közösségi oldalakon a felvételek a zivatar pusztításáról. Debrecenben különösen látványos volt, ahogy a vihar betört a városba. Egy szemtanú úgy fogalmazott, úgy érezte magát, mintha Miamiban lenne.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:


    HÍREK
    A Rovatból
    Nyomtatott újságot indít a Tisza Párt - kéthetente érkezik majd a Tiszta Hang
    A Fidesz vidéki fölényét ellensúlyoznák a kiadvánnyal, amelyet 3155 településre juttatnak el. A lap terjesztését önkéntesek végzik majd.
    Maier Vilmos - szmo.hu
    2025. július 08.



    Tiszta Hang néven országos újságot indít a Tisza Párt, amelynek célja, hogy elérje a falvakban élő választókat is. A párt erről egy, a feliratkozóinak küldött levélben számolt be, írja a Telex.

    A levélben az áll, hogy

    a legutóbbi közvélemény-kutatások szerint egyedül a falvakban nem előzik meg a Fideszt, ezért indítják el a „rendszerváltás országos újságját”.

    A kiadvány kéthetente jelenik majd meg, egymillió példányban. Az újságot önkéntesek fogják eljuttatni az ország mind a 3155 településére.

    A párt támogatók segítségére is számít az elindulásban. Az első rendelést vasárnapig lehet leadni.

    A Medián június közepén megjelent legutóbbi kutatása szerint Magyar Péter pártja 15 százalékponttal vezet a biztos szavazók körében a Fidesz előtt. A teljes szavazókorú népességet nézve pedig a Tisza 10 százalékpontos előnyre tett szert.

    A felmérésből a lakóhely szerinti különbségek is kirajzolódnak: a nagyobb városokban és különösen Budapesten erősebb a Tisza, míg a kistelepüléseken a Fidesznek egy százalékpontos előnye van.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:


    HÍREK
    A Rovatból
    Hömpölygő folyóvá változott egy pécsi utca a villámárvíz miatt
    Egy éppen arra járó autós inkább úgy dönt, hogy inkább nem gurul le a lejtős úton, hanem hátramenetbe kapcsolva próbál menekülni.
    Maier Vilmos - szmo.hu
    2025. július 08.



    Hétfő délután óta nem csitul a vihar Magyarországon. Kedden Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye több járására adtak ki piros riasztást, de a MetFigyelő Facebook-oldalán megjelent videó alapján Pécset sem kímélték a zivatarok.

    A délutáni poszt alapján a város egyik utcája szabályosan folyóvá változott a hatalmas mennyiségben lezúduló eső miatt. A videón jól látszik, ahogy

    az éppen arra járó autós annyira megijed a hömpölygő víztől, hogy óvatosan inkább hátramenetbe kapcsol.

    A felvételt itt lehet megnézni:

    A több mint egy napja tartó vihar zivatarokkal, erős széllökésekkel és helyenként jégesővel csapott le az országra. nemcsak Pécsen, hanem Debrecenben is elképesztő jeleneteket örökítettek meg az emberek:

    Az elmúlt 24 óra leglátványosabb videója talán Szegeden készült, ahol úgy tépte le a szél egy épület tetejét, mintha papírból lenne:


    Link másolása
    KÖVESS MINKET: