Ferenc pápa: a maszkviselést ellenzők beragadtak a „saját kis érdekvilágukba”
"Egyes csoportok tiltakoztak, nem voltak hajlandók a védőtávolság betartására, tüntettek az utazási korlátozások ellen, mintha azok az intézkedések, amiket a kormányok hoztak a nép védelme érdekében, valamiféle politikai támadást jelentettek volna az autonómia vagy a személyes szabadság ellen"
- idézi Ferenc pápát egy új könyvből a The Guardian.
Külön kiemeli azokat, akik szerint "a maszk viselésének kikényszerítése egy indokolatlan állami intézkedés".
"Az ilyen emberek soha nem tiltakoznának George Floyd halála miatt, vagy nem csatlakoznának egy olyan demonstrációhoz, amit a kisvárosok miatt szerveznek, ahol a gyerekeknek nem jut elég víz vagy oktatás, vagy mert egész családok veszítették el a jövedelmüket. Ilyen ügyekben soha nem emelnék fel a hangjukat, ugyanis képtelenek a saját kis érdekvilágukon kívülre lépni"
- mondja a folytatásban a katolikus egyházfő.
Az Álmodjunk: Út a jobb jövőbe című könyvben Ferenc pápa az ismert brit életrajzíróval, Austen Ivereigh-vel beszélget elsősorban a koronavírussal kapcsolatos kihívásokról.
"Néhány kivételtől eltekintve a kormányok jelentős erőfeszítéseket tettek népük jólétének előtérbe helyezése érdekében, határozottan fellépve az egészség és az életek védelme érdekében"
- mondja a könyvben a pápa.
Hozzáteszi: akadnak azonban olyan kormányok is, melyek a gazdaságot az egészségügy elé helyezték.
Külön kitér George Floyd tavaszi meggyilkolására is. Ferenc pápa elítélte a férfi borzalmas halálát, ugyanakkor üdvözölte, hogy "sok egymás számára ismeretlen ember az egészséges felháborodástól vezérelve utcára vonult tiltakozni".
A pápa ugyanakkor óva intett mindenkit a történelmi jelentőségű szobrok ledöntésétől, ami egy idő után a tüntetések rendszeres velejárója lett.
"A szabad nép az a nép, amelyik emlékezik, valamint képes birtokolni, nem pedig tagadni a történelmet, és mindenből levonja a legjobb tanulságokat"
- idézi a könyv szerzője Ferenc pápát.