HÍREK

Fémcsöves támadás és plakátrongálás: egymást jelentik fel a felek, áll a bál a XV. kerületben

Súlyos testi sértésért (vagy annak kísérletéért) és plakántrongálásért is indulhat eljárás.
Karkó Ádám - szmo.hu
2024. június 09.



Ahogyan korábban mi is beszámoltunk róla, Palocsai Béla, korábbi kerületi Momentum-elnök, önkormányzati képviselő egy vascsővel támadt DK-s és momentumos aktivistákra szombat éjjel.

A felek elismerik az atrocitást, de egymást vádolják bűncselekménnyel.

A 15. kerületben az ellenzék hivatalban lévő közös polgármesterének, Cserdiné Németh Angélának Lehoczki Ádám a fideszes kihívója, de egy mihazánkos jelölt mellett függetlenként indul Palocsai Béla eddigi önkormányzati képviselő is. Palocsai, a korábbi kerületi Momentum-elnök az elmúlt napokban azzal került a hírekbe, hogy bár nem a Tisza Párt jelöltje, a plakátja megtévesztő módon ezt sugallja. Emiatt a Fővárosi Választási Bizottság (FVB) el is marasztalta, és eltiltotta a további jogsértéstől.

Szombat este is ezeknél a Palocsai-plakátoknál robbant ki a konfliktus, miután napközben a felek egy ellenzéki kampányeseményen már összeszólalkoztak. Az újpalotai napok néven futó rendezvényről a biztonságiakkal ki is akarták dobatni a polgármesterjelöltet, aki szerintük folyamatosan kötekedett velük.

Este aztán Matlák Gábor, a kerület DK-s alpolgármestere a helyi roma nemzetiségi önkormányzat elnökével, Czuczu Tamással és két másik aktivistával kék festékszóróval járta a környéket, hogy lefújják az áltiszás Palocsai-plakátokat. Matlák elmondása szerint csak a Tisza szót tették láthatatlanná, ami szerintük nem minősül rongálásnak, mert Magyar Péter pártjára Palocsai az FVB szerint is jogtalanul utalt a plakátokon.

A csoportot Palocsai hosszabb ideje követte, erről küldött nekünk egy videórészletet is. A kerület központjában, a Nyírpalota út–Páskomliget utca sarkán aztán Matlákék elmondása szerint a polgármesterjelölt egyszer csak egy vascsővel a hátuk mögött termett.

„Most szétütlek benneteket, végetek van!” – ordította az önkormányzati képviselő az alpolgármester szerint, és már ütött is. Matlák elbeszélése szerint elsősorban őt támadta, miközben ő leginkább a fejét próbálta védeni. Amikor az alacsonyabb és vékonyabb testalkatú Palocsai a feje fölé emelt csővel a két aktivistát is üldözőbe vette, ők elszaladtak.

Matlák egy ponton a festékszóróval a polgármesterjelölt arcába fújt, majd a fémcső a földre került, ő pedig rálépett. Az alpolgármester ekkor hívta ki a rendőröket, de Palocsai is jelezte, hogy inkább ő is kihívja őket, amiért megrongálták a plakátjait, amivel szerinte bűncselekményt követtek el.

„Matlák Gáborék minden választáson sportot űznek abból, hogy megrongálják az ellenfeleik plakátjait, sejtettem, hogy most is erre készülnek, ezért jártam körbe és videóztam. Már nyolc-tíz plakátomat lefújták, amikor a kerületi piacnál szóváltásba kerültünk” – idézte fel a történteket a saját szemszögéből Palocsai, aki azt mondja, csak azért vett magához egy utcán talált vékony alumíniumcsövet, mert félt volna a négy, szerinte tagbaszakadt embertől. Azt elismeri, hogy a rúddal több ütést mért az alpolgármester kezére, de szerinte Matlák előtte fenyegetően közeledett a festékszórójával.

Matlák Gáborhoz a rendőrök hívták ki a mentőket, akik bevitték a balesetire. Látlelet csak hétfőn készül, de az alpolgármester azt mondja, legalább három sérülés van a karján, és megsérült a kulcscsontja és a válla is. Állítása szerint a balesetin azt mondták neki, hogy a sérülései alapján valószínűleg egy félcolos vascső lehetett a támadó eszköz.

Palocsai Béla azt mondta nekünk, hogy végtelenül sajnálja az affért, azt is megengedhetetlennek tartja, hogy tisztségben lévő emberek bűncselekményt elkövetve választási plakátokat rongáljanak, de „saját magával sincs kibékülve”.

„Nem politikusként, hanem emberként szégyellem az esetet, az elmúlt időszak igaztalan támadásai miatt felfokozott állapotban voltam”

– mondta el a 444-nek.

Ha a rendőrség súlyos testi sértés kísérletének minősíti az ügyet, hivatalból is eljárást kell indítania, de ha nyolc napon belül gyógyulnak a sérülései, Matlák Gábor akkor is feljelenti Palocsait – aki a plakátok lefújása miatt készül feljelentésre.

Az esetről videó is készült, amit a 444 oldalán lehet megtekinteni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter Hont Andrásnak: Újságírónak nem vagy jó, de Deutsch Tamás táskahordója még lehetsz
Folytatódott az adok-kapok a Tisza Párt elnöke és az újságíró között.


„Hont Bandi úr annyira elkeseredett, hogy meghívott magához egy valódi szakmai interjúra” – írta Facebookon közzétett bejegyzésében Magyar Péter. A Tisza Párt elnöke ezzel arra reagált, hogy korábban Hont András, az Öt Média alapító-újságírója nyilvánosan hívta meg őt a műsorába, és azt ígérte: nem kap sem keményebb, sem enyhébb kérdéseket, mint Orbán Viktor.

Magyar úgy gondolja, az újságíró most kizárólag azért hívta meg őt, mert a Fókuszcsoport YouTube-csatornán megjelent interjúja kiemelkedő siker lett. Mint írta: „Jelenleg a Fókuszcsoport interjú a legnézettebb YouTube-műsor, már többen látták, mint a harcosok órája gyűlöletfélóráit egy hónap alatt összesen”, illetve 20 óra alatt háromszor annyian kedvelték, mint „Hont Bandi úr a török császárral készült esti meséjét 5 hónap alatt.”

Magyar úgy folytatta, csak akkor megy el Hont András „közpénzből felhúzott propaganda stúdiójába,” ha az újságíró előbb elintézi, hogy meghívják őt, a legnagyobb ellenzéki párt vezetőjét a köztévébe vagy a TV2-be.

„Kérlek ne keseredj el a tegnapi interjúm fogadtatása miatt! Újságírónak ugyan nem vagy jó, de fideszes önkormányzati képviselőjelölt még lehet belőled. Vagy Deutsch Tamás táskahordója. Mint a régi szép időkben”

– zárta bejegyzését a politikus.

Nem sokkal később Hont András is Facebook-posztban válaszolt Magyar Péter üzenetére, amelyben

Selyempetyaként szólította meg a Tisza Párt elnökét.

Mint írta, nem érdeklik a megtekintési mutatók, a köztévében és a Fidesz-médiánál nem tud elintézni semmit, közpénzt pedig nem kapott.

„Közpénzhez a NER-ben kettőnk közül csak neked volt közöd, azóta sem tudsz elszámolni a KEHI jelentésében föltárt diákhiteles visszásságokkal. Ideje volna erre érdemben válaszolni. Nekem senki a NER-ben nem volt és nem lesz a főnököm” – írta.

Ugyanakkor megjegyezte, nem sértődékeny, így mindezek után is várják a stúdióba Magyar Pétert.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter reagált a róla szóló könyvre: Hiába van kirakva három helyre, nem kell senkinek
Arra is kérte a követőket a Tisza Párt elnöke, hogy ne vásároljanak a Libriben, amivel az MCC-hez köthetően Orbán Balázst taámogatnák.


Könyvet írt a Magyar Nemzet publicistája, Pilhál Tamás Magyar Péterről. Az eléggé sokat mondó című Áruló leginkább a Libri könyváruházakban kapható.

Nem hagyta szó nélkül ezt a mű főszereplője sem. Magyar a Facebookon azt írta: „Mennyire lehet bajban a maffia, ha egy ócskán tördelt, helyesírási hibáktól hemzsegő, szánalmas lejárató könyvet jelentetnek meg rólam az egykor szebb napokat látott Libriben?”

Nevető fejjel kísérve hozzátette:

„Megkérdeztem az eladókat, hiába van kirakva három helyre, nem kell senkinek”.

Magyar Péter arra kérte követőit: „Egyébként, ha könyvet vennétek, javaslom, hogy ne a Libriben tegyétek, mert az ott elköltött pénzzel a legaljasabb propagandát és személy szerint Orbán Balázst és a bűnbandáját támogatjátok.”

Pilhál Tamás korábban – többek között – azzal lett ismert, hogy a Magyar Nemzetben teljesen oroszpárti narratívaként a bucsai mészárlást úgynevezett „hamis zászlós színjátéknak” nevezte. Azaz arra utalt, hogy az orosz-ukrán háború eddigi egyik legdurvább akciója, amiben számos civilt gyilkoltak le, Volodimir Zelenszkij és az ukránok saját akciója volt népük ellen.

Magyar Péter a nap során korábban – nem először – Hont Andrásnak is keményen beszólt:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Csaknem ezer ember rekedt a Mount Everesten, miután hóvihar bénította meg a térséget
A kínai hatóságok vasárnap kezdték meg az utak megtisztítását. A látogatási területet szombat estétől lezárták.


Közel ezren rekedtek a Mount Everest tibeti oldalán, miután péntek este hatalmas hóvihar csapott le a térségre. A havazás szombatig tartott, az utak járhatatlanná váltak, a turisták nem tudtak lejönni a hegyről, írja a Reuters.

A kínai állami média szerint vasárnap megkezdték a mentést.

Több mint száz helyi lakos és mentő indult útnak, hogy megtisztítsák a táborhelyekhez vezető utakat a hótól.

Az érintett terület tengerszint feletti magassága meghaladja a 4900 métert.

A Tingri megyei Turisztikai Vállalat a hivatalos WeChat-oldalán azt írta: „A havazás miatt szombat estétől felfüggesztettük a belépőjegyek értékesítését és az Everest-látogatási területre való belépést.”

A jelentések szerint néhány turista már le tudott jönni a hegyről.

Eközben a szomszédos Nepálban heves esőzések földcsuszamlásokat és áradásokat okoztak. Utakat mostak el, hidakat sodortak magukkal. A helyi rendőrség közlése szerint péntek óta legalább 47 ember vesztette életét.

A legtöbb haláleset a keleti Ilam kerületben történt, ahol földcsuszamlásokban 35 ember halt meg. Kilenc embert eltűntként tartanak nyilván, miután elsodorta őket az ár, három ember pedig villámcsapás áldozata lett Nepál más térségeiben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Már több mint 200 ezren szavaztak a Nemzet Hangján
A Tisza Világ nevű mobilalkalmazáson keresztül zajló szavazás október 1-jén indult, és október 23-ig tart.


Rövid idő alatt hatalmas érdeklődés övezi a második Nemzet Hangja országos véleménynyilvánító szavazást: Magyar Péter vasárnapi bejelentése szerint már

több mint 200 ezren adták le voksukat, a Tisza Párt alkalmazását pedig több mint 250 ezren töltötték le.

A Tisza Világ nevű mobilalkalmazáson keresztül zajló szavazás október 1-jén indult, és október 23-ig tart. A kezdeményezés keretében öt fontos társadalmi és gazdasági kérdésről mondhatják el véleményüket a résztvevők.

• Egyetért azzal, hogy a TISZA-kormány 9%-ra csökkentse a minimálbért keresők jövedelemadóját és 2,2 millió átlagbér alatt keresőknek jelentős adókedvezményt nyújtson?

• Egyetért azzal, hogy a TISZA-kormány megemelje a legalacsonyabb nyugdíjakat, duplájára növelje az időskori járadékot és évi plusz 200 ezer forintig támogatást nyújtson az időseknek?

• Egyetért azzal, hogy a TISZA-kormány már az 1 milliárd forint feletti vagyonokra is 1%-os vagyonadót vessen ki?

• Támogatja-e, hogy a TISZA-kormány jelentősen kibővítse a családi kedvezmények körét?

• Támogatja-e, hogy a TISZA-kormány független vizsgálatot indítson az utóbbi évtizedek gyermekbántalmazási ügyeinek feltárására és ezzel párhuzamosan megerősítse a gyermekvédelmi rendszert?

A voksolás elsősorban a mobilalkalmazásban történik, de a párt aktivistái személyesen is kitelepülnek az utcákra október 23-ig, hogy bemutassák az applikációt, és segítsenek annak használatában.

A Tisza Párt politikusa korábban elmondta, hogy a Nemzet Hangja kampány költségeit adományokból fedezik, ami hozzávetőleg 20–25 millió forint. Ezzel szemben a kormány egy újabb nemzeti konzultációra 4 milliárd forintot fordít közpénzből. Ennek témája a Tisza által már cáfolt adóemelési terv lesz.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk