Ezeket nézhetjük a tévében szilveszterkor: Bud Spencer, Dáridó, Sulyok Tamás, Szuperlottó-sorolás és Stranger Things
Szilveszter este a nagy csatornák showműsorokkal, klasszikus filmekkel és egy nagy visszatéréssel is készülnek az óévbúcsúztatóra. De a legnagyobb durranás mégsem egy hagyományos tévécsatornán lesz, hanem a Netflixen.
A TV2 a saját gyártású műsoraira épít, este 19:55-kor a Szilveszteri Szerencsekerék különkiadásával indítanak, majd 22:00-tól a Megasztár idei évadának legjobb pillanatait vetítik. Az este csúcspontja 23:30-kor érkezik, amikor 23 év után visszatér a képernyőre a Dáridó Szilveszter. A csatorna közleménye szerint egy ízig-vérig táncos, zenekaros műsort láthatnak a nézők, olyan fellépőkkel, mint a Bon-Bon, az Irigy Hónaljmirigy, a TNT és Zoltán Erika. A háttérben azonban nem volt minden feszültségmentes, a házigazda elismerte, hogy nem minden régi szereplő kapott meghívást. „Nem mindenki fért be a műsorba, amiből kisebb sértődés lett” – nyilatkozta.
A közmédia csatornái a nosztalgiára és a zenés gálákra helyezik a hangsúlyt. A Duna Televízió már délután klasszikusokkal hangol: 12:55-kor jön a Macskafogó, 14:45-kor a Louis de Funès-féle Oscar, 16:10-kor pedig az 1934-es Meseautó. Este 18:50-kor a Dankó Gála 2025-öt sugározzák, majd 20:20-tól a Korda 85 koncertet. A főműsoridős show 21:40-kor a Csináljuk a fesztivált! szilveszteri különkiadása lesz, ahol a zsűri és a fellépők közös produkcióval is készülnek, éjfél után pedig jön a műsor Újévi ráadása. Éjfél után egy perccel Sulyok Tamás mond beszédet, majd 0 óra 20 perckor az őújévi Szuperlottó sorsolása következik, ahol eldől, ki nyerte a 7 milliárd forintot.
Az M2 Petőfi TV 22:00-tól archív felvételekkel indít házibulit, éjfél után pedig az Akusztik vendége a Gypo Circus lesz, amit Hungária, P. Mobil és Kormorán koncertrészletek követnek. Az M2 Gyerekcsatorna a legkisebbeknek kínál programot, többek között a Norm, az északi 3. című animációs filmmel és a Hetedhét kaland különkiadásával.
Az RTL a filmek estéjét hozza el, a főcsatornán 18:50-kor a Különben dühbe jövünk, 21:00-kor pedig a ...és megint dühbe jövünk című Bud Spencer–Terence Hill klasszikusok mennek. Az este különlegessége a rendhagyó Híradó lesz, ahol a stúdiót rövid időre Puskás-Dallos Peti és Ember Márk veszi át. Éjfélkor egyedi előadásban csendül fel a Himnusz: a 130 éves Vígszínház társulata adja elő Erkel Ferenc eredeti hangszerelésében, Presser Gábor zongorajátékával kísérve. Az újévi köszöntőt Cserhalmi György mondja el.
A portfólióhoz tartozó Film+ csatornán 20:50-kor a Sylvester Stallone-féle Oscar, 23:00-kor pedig a Másnaposok 3. kerül adásba. A zenei csatornák közül a Sláger TV egész estés bulimaratonnal készül, ahol egymást érik a Szilveszteri Pertu Parti és az Eszem-iszom, dínom-dánom adásai egészen hajnalig. Éjfélkor a legtöbb csatorna a Himnuszt sugározza, a TV2-n pedig a Dáridó közepette lehet koccintani az új évre.
Az új év legnagyobb durranása azonban a várakozások szerint nem egy hagyományos tévécsatornán kerül majd adásba, hanem a legnagyobb streaming-felületen. Magyar idő szerint hajnali 2-től lehet megnézni az utóbbi évek egyik legnépszerűbb sorozatának befejező epizódját. A Stranger Things zárásáról órákkal a finálé előtt rengeteget teória kering az interneten, amiket itt foglaltunk össze: