HÍREK
A Rovatból

Ellenzék: Orbán Viktor válságkezelése nem csupán megbukott, de mélybe taszította az egészségügyet

Az ellenzéki pártok szerint a kormányfő „a koronavírusos magyar emberek betegágya mellől üldözte el” az őket segítő, gyógyító és ápoló embereket, ami „ordító felelőtlenség” és „a magyar nép ellen elkövetett bűntett”.
MTI - szmo.hu
2021. március 27.



A Párbeszéd, a DK, a Jobbik, az LMP, a Momentum és az MSZP szerint Orbán Viktor és "parlamenti papagájai" számos nyilvánvaló mulasztást és ballépést igyekeztek elhárítani a járvány kiszámíthatatlanságára, Brüsszelre, Sorosra mutogatva.

"Azt azonban senki és semmivel sem tudja megmagyarázni, miként lehet egy egészségügyi világjárvány kellős közepén egy önmagát korlátlan hatalommal felhatalmazó kormánynak olyan helyzetet teremteni, hogy az 5500 orvos és egészségügyi szakdolgozó pályaelhagyását eredményezze" - hangsúlyozták, hozzátéve, hogy Orbán Viktor "a koronavírusos magyar emberek betegágya mellől üldözte el" az őket segítő, gyógyító és ápoló embereket.

A közleményt megfogalmazó ellenzéki pártok szerint ez az "ordító felelőtlenség" nem szimpla kormányzati hiba, hanem - egészségügyi válsághelyzetben - a magyar nép ellen elkövetett bűntett.

Ahogyan az is elképesztő, hogy a kormány éppen a pandémia kellős közepén rendeli el - az ígért csereingatlan nélkül - a Szabolcs utcai hajléktalankórház kiürítését, végső soron megszüntetését - írták.

"Az Orbán-kormánynak minden felesleges dologra jutott ideje, csak éppen arra nem, hogy a járvány második, majd harmadik hulláma előtt megfelelően felkészítse a lakosságot és az egészségügyi rendszert. Három-négy hét késlekedéssel vezettek be minden, a járványt fékező intézkedést, aminek a tragikus következménye, hogy a vírus hatalmas előnyre tett szert a védekezéssel szemben" - emelték ki.

A közleményben azt írták, munkavállalók százezrei, munkahelyeket jelentő vállalkozások tízezrei, magukra maradt magyar emberek milliói nem kaptak semmilyen konkrét pénzügyi segítséget a kormánytól, csak a köztévében "pufogtatott lózungokat", milliárdokba kerülő óriásplakátokat és persze a tízéves "hazug ígéretet", hogy "senkit sem hagyunk az út szélén".

"Miközben orvosok és ápolók ezrei búcsúztak el hivatásuktól, addig az Orbán-família és a fideszes uraságok a magyar emberek kiszolgáltatottságát kihasználva ezermilliárdokkal tömték tele a saját zsebeiket. A gőgös cinizmus netovábbja, hogy Orbán strómanjai luxusrepülővel repkedtek egzotikus szigetekre és országokba nyaralni, shoppingolni, titkos és messziről bűzlő üzleti ügyleteiket intézgetni, nem törődve azzal, hogy magyar családok százezrei vannak bezárva, s kerültek óriási bajba" - fogalmaztak az ellenzéki pártok.

Azt követelik, hogy a kormány végre nyújtson konkrét pénzügyi segítséget a kilátástalan helyzetbe jutott családoknak, a megélhetés nélkül maradt munkavállalóknak, a bajba jutott magyar embereknek.

"A 2022-es kormányváltást követően ki fogjuk vizsgálni a kormány, és személyesen Orbán Viktor felelősségét az egészségügyi káosz, az említett 5500 egészségügyi dolgozó elüldözésének ügyében. A kormányzati válságkezelés kudarca miatt az emberek valódi válaszokra és közös megoldásokra várnak, ezért az ellenzéki pártok megegyeztek abban, hogy folytatják a tényfeltárást a COVID 2021 Vizsgálóbizottságban" - áll a közleményben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Varga Judit kirobbanó formában jelent meg újra
Az AmCham Hungary fórumán amerikai diplomaták társaságában jelent meg a volt miniszter. A politikust a nyáron nem győzte dicsérni Orbán Viktor és Kocsis Máté.


Varga Judit volt igazságügyi miniszter nemrég Robert Palladino amerikai ügyvivővel és Takács Szabolccsal, Magyarország washingtoni nagykövetével együtt vett részt az AmCham Hungary éves fórumán, vette észre a Mandiner.

Palladino a rendezvény után közösségi oldalán mondott köszönetet a meghívásért, és hangsúlyozta:

„partnerségünk erős – és még bőven van lehetőség új kereskedelmi, energetikai és innovációs kapcsolatok kiépítésére”.

A fotókon Varga Judit is látható a két diplomata társaságában:

A volt miniszter közéletbe való esetleges visszatéréséről azért is sokan beszélnek, mert a Tisza Párt elnökének, Magyar Péternek az egykori felesége, és közelről ismeri a politikus pályáját.

Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője korábban úgy fogalmazott: „Wayne Rooney-t is nagyon várták vissza az Evertonba és amikor visszatért, akkor egy hatalmas bombagólt lőtt”.

Orbán Viktor a nyár folyamán szintén többször méltatta korábbi miniszterét. A Hotel Lentulai című műsorban azt mondta: „Varga Juditban miniszterelnöki képességek voltak”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
„Nejem úgy jött haza, hogy jódos volt a pocakja” - továbbra sem tudnak rendesen fürdeni a kismamák és a babák a székesfehérvári kórházban
Az államtitkár szerint napokon belül újra biztonságos lehet a víz. A Népegészségügyi Központ azonban nem adott választ arra, mikor engedélyezik ténylegesen a használatot.


Nem szemetes, a víz öblítésre van – ez a felirat olvasható egy fekete tartály tetején a székesfehérvári kórház mosdójában. A kézmosó felett pedig egy másik papír figyelmeztet: nem ivóvíz, de tisztálkodásra alkalmas. A fotókat egy édesapa készítette, aki néhány napja látogatta meg frissen szült feleségét. A család döbbenten tapasztalta, hogy a kórházban továbbra sem használható a vezetékes víz, derült ki az RTL Híradóból.

A férfi elmondása szerint a felesége császármetszéssel hozta világra a kisbabát. Szülés után egyszer flakonból mosták meg őt és az újszülöttet, de mivel nyílt sebbel nem érintkezhet a kórházi vízzel, zuhanyzásra és alaposabb tisztálkodásra nem volt lehetőség.

„A babát se nagyon fürdették, csak miután megszületett, akkor egyszer, nejem is még úgy jött haza, hogy jódos volt a pocakja”

- mondta az apuka.

Az elmúlt hetekben több alkalommal is beszámoltak arról, hogy a székesfehérvári kórház vízhálózatában megjelent a Pseudomonas aeruginosa nevű baktérium, amely az Egészségügyi Világszervezet szerint veszélyes, ráadásul egyes antibiotikumoknak is ellenáll. Egy öthónapos kisbabánál is kimutatták a kórokozót, miután a kórházban járt kivizsgáláson. Bár a város polgármestere közösségi oldalán arról írt, hogy az intézményben már nincs jelen a baktérium, az RTL Híradónak nyilatkozó édesapa szerint a vízhasználatot továbbra sem engedélyezik.

Földi Judit, a Demokratikus Koalíció képviselője szintén arról számolt be, hogy a helyzet változatlan. „Már augusztus 6. óta fennáll ez a helyzet, minden nap bent vagyok a szülészet nőgyógyászat épületében, minden nap megnézem, hogy konkrétan mi a helyzet, a tegnapi este folyamán is ugyanaz a papír volt kint, hogy továbbra sem lehet használni a vizet” – mondta.

Az RTL úgy tudja, hogy sok várandós nő másik kórházat keresett magának, sokan például Siófokra mennek szülni. A helyi intézményben azt nyilatkozták, hogy fogadják a Fehérvárról érkező kismamákat. „Nem csak azért fogadtunk, mert Fehérváron gond volt. Senkit nem fogunk elküldeni. Nálunk ilyen nincs, hogy bárkit elküldünk, hogy nem jöhet ide szülni. Sokan érdeklődtek, hogy hogyan lehet idejönni” – tették hozzá.

A székesfehérvári kórház közleménye szerint már beszerelték azt a berendezést, amely fertőtlenítőszert adagol a vízbe. A használatot azonban csak akkor engedélyezhetik, ha erre a hatóságok is rábólintanak. Takács Péter egészségügyi államtitkár a 24.hu-nak azt mondta, bízik benne, hogy legkésőbb jövő hét elején ivásra is alkalmas lesz a víz. A Népegészségügyi Központ egyelőre nem adott választ arra, mikor engedélyezhetik a fogyasztását.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Online adókalkulátort indítottak Magyar Péterék - bárki kiszámolhatja, mennyivel csökkenne az adója egy Tisza-kormány esetén
Azt ígérte az ATV-ben, hogy a mostani támogatások megmaradnak, az egyszülős családoknak új segítséget adnának, a gazdaságot pedig az uniós pénzek és a korrupció megszüntetése lendítené fel.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. szeptember 05.



Magyar Péter péntek este az ATV-ben arról beszélt, hogy Lázár János interjújában hazugságokkal támadta a Tiszát, miközben a műsorban semmiféle cáfolat nem hangzott el. Egy dossziét is bemutatott, amelyben szerinte 45 olyan adónem szerepel, amelyet az Orbán-kormány vezetett be vagy emelt meg. A beszélgetést a Magyar Hang szemlézte.

Elmondta, hogy az áfaemelés önmagában több ezer milliárd forintot vett ki a magyar családok zsebéből. Hozzátette: a háború harmadik évében, amikor egy orosz rakéta eltalálja Munkácsot, nem biztos, hogy a miniszterelnöknek egy oligarcha repülőjével kell elutaznia egy jachttalálkozóra, ráadásul háborús veszélyhelyzet idején.

A politikus bejelentette: a Tisza egy online kalkulátort is készített, amely az szja9.hu oldalon érhető el, és

amely segítségével mindenki kiszámolhatja, mennyivel csökkenne az adója egy esetleges Tisza-kormány idején.

Szavai szerint legalább kétszáz sajtó-helyreigazítási pert indítanak. Ígérete szerint radikálisan csökkentik az áfát, senkinek nem nőne az adója, hanem csökkenne vagy maradna a mostani szinten. Új adót csak az ötmilliárd forint fölötti vagyonokra vetnének ki.

Petschnig Mária Zitáról azt mondta, hogy nincs köze a Tiszához. Kiemelte, hogy a Tisza szigetek szakértőket hívnak meg, ő is ilyen volt, de a párthoz nincs kapcsolata. A közgazdász neve azért került elő, mert a fideszes sajtó idézte, amikor adóemelést tartott szükségesnek.

Magyar Péter szerint a magyar gazdaság csak akkor működik, ha hazahozzák az uniós forrásokat, amelyek szerinte járnak az országnak. Úgy fogalmazott, hogy 3000-5000 milliárd forint érkezhetne be a gazdaságba, és legalább ugyanennyi tűnik el korrupció miatt. Hozzátette, hogy ezeket is megszüntetnék, ami segítené a gazdasági programjuk megvalósítását.

A politikus azt is hangsúlyozta, hogy minden olyan támogatást megtartanának, amely a magyar embereknek kedvez:

ilyen a csok, a fiatalok adókedvezménye, a 13. havi nyugdíj, a földtámogatás és a gazdák ingyenes vízhasználata.

Kiegészítenék a családi otthonteremtési támogatást az egyszülős, egy gyermeket nevelő, illetve beteg gyermeket nevelő családok támogatásával. Azt sem szeretné, ha válás után vissza kellene fizetni a támogatást, mert – mint fogalmazott – a gyereknek elég trauma maga a válás is, ne veszítse el a gyerekszobáját.

Végül azt is elmondta, hogy vasárnap Kötcsén két új szereplőt mutatnak majd be, akik szerinte valódi szakértők lesznek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Kanadai miniszterelnök: Putyin az oka az öldöklésnek, nem ő fogja diktálni a béke feltételeit
Mark Carney kemény szavakkal üzent Moszkvának, miközben a szövetségesek a béke utáni Ukrajna támogatásáról is egyeztettek. Macron szerint 26 ország venne részt egy nemzetközi békefenntartó misszióban.


Új szankciós csomagot készítenek elő Oroszországgal szemben Ukrajna szövetségesei - jelentette ki pénteken Mark Carney kanadai miniszterelnök egy sajtótájékoztatón az MTI beszámolója szerint.

A kormányfő szavai szerint Kanadának és Ukrajna többi szövetségesének fenn kell tartani a „maximális nyomást” Moszkván. Ez magában foglal majd új szankciókat Oroszországgal szemben, az ukrán erők felfegyverzését, illetve Ukrajna támogatását akkor, „amikor majd véget érnek az összecsapások” - mondta.

„(Vlagyimir) Putyin (orosz elnök) idézte elő ezt a háborút. Ő az oka az öldöklésnek, nem ő fogja diktálni a béke feltételeit”

- fogalmazott Carney egy kérdésre válaszolva a The Canadian Press kanadai hírügynökség jelentése szerint Mississauga városban.

Carney szóvivője csütörtökön elmondta:a kanadai kormányfő jelezte a szövetségeseknek egy virtuális tanácskozón, hogy Kanada hajlandó „közvetlen és bővíthető katonai segítséget” nyújtani Ukrajnának a tűzszünet után.

Emmanuel Macron francia elnök akkor azt jelentette be a megbeszélés után, hogy a jelenlegi helyzet szerint összesen huszonhat ország lenne hajlandó békefenntartókat küldeni Ukrajnába egy tűzszüneti, illetve békemegállapodás biztosítására.

Vlagyimir Putyin pénteken Vlagyivosztokban, a Keleti Gazdasági Fórum plenáris ülésén figyelmeztetett: az orosz hadsereg számára azonnal törvényes célponttá válnak Ukrajnában megjelenő külföldi csapatok, különösen amíg még tartanak a harci cselekmények.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk