FELFEDEZŐ

Egy véletlen csere miatt a legdrágább bort kapta egy fiatal pár a legolcsóbb helyett

A New York-i Balthazar étterem tulajdonosa elmesélte, hogy egy üzletemberekből álló asztaltársaság kérte ki a méregdrága italt, ám ők kapták az olcsó bort, és ők sem vették észre azonnal a cserét.

Link másolása

Sokba került egy étteremnek, hogy véletlenül egy másik bort szolgáltak fel egy párnak. A New York-i Balthazar étterem tulajdonosa a közösségi oldalán írta meg a történetet.

A két vendég az étterem legolcsóbb, 18 dolláros borát kérte, de helyette a legdrágábbat vitték ki nekik.

Beszámolója szerint négy Wall Street-i üzletember kérte ki a drága vörösbort, egy 1989-es Chateau Mouton Rothschildet. Ennek ára 2000 dollár (kb. 615.000 forint).

A bort egy dekantálóba üvegbe töltötték át a felszolgálás előtt.

Közben egy fiatal pár egy pinot noirt kért, amely a legolcsóbb boruk az étteremben. Ez 18 dollár (kb. 5500 forint). Ezt is áttöltötték, pechjükre a két dekantáló egyforma volt és a bor színe is hasonló volt. Így mikor kivitték a vendégeknek, véletlenül összecserélték a két bort.

Az üzletemberek egyike megkóstolta a bort és nagy lendülettel dicsérni kezdte, majd élvezettel megitta. A fiatalok viszont viccből úgy tettek, mintha valami nagyon kiváló bort innának és a "borsznobokat" utánozták.

A vendéglősök pár perccel később vették észre a cserét, és hívták a főnököt, hogy mit tegyenek. Az étteremtulajdonos végül bevallotta az igazságot mindenkinek. Az üzletember ekkor annyit mondott, hogy sejtette, hogy a bor nem az általuk kért drága nedű volt.

A tulaj azt is közölte, hogy fel sem merült, hogy a fiatal párral kifizettessék a drága bor árát, így az az étterem vesztesége lett.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

One night at Balthazar four Wall Street businessmen ordered the restaurant's most expensive red wine: a $2000 bottle of Chateau Mouton Rothschild. One of the two managers transferred the Bordeaux into a decanter at a waiter's station. Simultaneously, a young couple ordered the restaurant's cheapest red wine, a $18 Pinot Noir, which they wanted pouring into a decanter. These two very different wines were now in identical decanters. Mistaking the $18 decanted wine for the $2000 Rothschild, the first manager formally poured the cheap wine to the businessmen. According to the manager, the host considered himself a wine connoisseur, and showing off to his guests, tasted the cheap wine before bursting into raptures about its 'purity'. The young couple who ordered the $18 Pinot Noir were inadvertently served the $2000 Chateau Mouton Rothschild. On taking their first sips of what they believed was cheap wine, they jokingly pretended to be drinking an expensive wine and parodied all the mannerisms of a wine snob. Five minutes later the two managers discovered their error and, horrified, phoned me at home. I rushed to Balthazar. The businessmen's celebratory mood was clearly enhanced by the wine they had mistakenly thought was the restaurant's most expensive. This put me in a dilemma: whether to come clean and admit the manager's mistake, or allow him to continue drinking the cheap wine in blissful ignorance. Taking the latter route would certainly be the easiest. Also the cheapest. It was unthinkable at this point to pull the real Bordeaux from the young couple's table. Besides, they were having too much fun acting out drinking a $2000 bottle of wine. I decided to veer from my normal behaviour, and tell both parties the truth. The Wall St. businessman responded by saying, "I THOUGHT that wasn't a Mouton Rothschild!" The others at the table nodded their heads in servile agreement. The young couple were ecstatic by the restaurant's mistake, and told me it was like the bank making an error in their favour. The trouble was, it was me who was down $2000, not the bank. Both parties left Balthazar happy that night, but the younger of the two left happier.

Keith McNally (@keithmcnallynyc) által megosztott bejegyzés,

Fotó: illusztráció, forrása: Pixabay

Forrás: 24.hu

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Vérfoltok, összetört autók, sérültek – hajtóvadászatban fogták el a Buckingham-palota elszabadult lovait
Az elszabadult lovak a brit hadsereg egyik legrangosabb ezredéhez tartoznak, amiknek fontos szerepe van állami és közfeladatok ellátásában.

Link másolása

Szerda reggel lovak szabadultak el a londoni Buckingham-palota környékéről – írja a 444. A hatóságok állítása szerint a lovak a brit hadsereg egyik legrangosabb ezredéhez tartoznak, és olyan állami, valamint közfeladatok ellátásában vesznek részt, akár például a koronázás.

A rendőrség és a hadsereg a délelőtt folyamán együttes erővel kutatták fel a lovakat,

amik teljes felszerelésben okoztak károkat a brit fővárosban. Több balesetet is okoztak az elszabadult állatok, egy autó szélvédőjét betörték, legalább négy ember pedig megsérült.

A hatóság közleménye szerint mostanra az összes lovat befogták: kettőt a Limehouse-nál található autópályán. Az egyik lovon súlyos sérülés nyomait fedezték fel, de az összes hátas állatorvosi ellátásban részesül.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
300 ezer egy éjszaka Mészáros Lőrinc borászának szállodájában, amelyet egy francia kastélyból csinált
Kalocsai László három évvel ezelőtt vette meg a bordeaux-i birtokot. 5-6 milliárd forintot költhetett el az ingatlan átalakítására.

Link másolása

A jelek szerint szálloda nyílt Mészáros Lőrinc borászának bordeaux-i birtokán, írja a 444. A Chateau de Clotte egykoron Castillon herceg tulajdona volt, története a XIII. századig nyúlik vissza.

Kalocsai László még három évvel ezelőtt alapított Franciaországban céget, és megvásárolt egy neves, díjnyertes borokat készítő bordeaux-i szőlőbirtokot. A XVIII. században létrehozott Chateau de Clotte vételára és finanszírozása nem volt ismert, de a szomszédos chateau tulajdonosa szerint korábban hatmillió euróért (akkori árfolyamon több mint kétmilliárd forintért) árulták a szőlőbirtokot. A csaknem 50 parcellát magába foglaló területhez pince és műemlék jellegű épületek is tartoznak.

A francia cégnyilvántartás szerint Kalocsai László tavaly egy újabb céget hozott létre Winemajor Receptif néven, írta meg elsőként a 24.hu. Ebben azonban már nem ő volt az egyedüli tulajdonos, mint a szőlőbirtokot megvásárló Winemajor SAS-ben; 50 százalékban társtulajdonosa lett a tokaji borász, Bai Edit. Ők ketten már jó ideje együttműködnek, hiszen közösen birtokolják a Winemajor Hungary Kft.-t is.

A birtokon elvégzett munkálatokban tervezőként részt vett a Tuoton Architect építésziroda, a projekten dolgozó Alliance Duplan főként épületgépészettel, napelemekkel foglalkozó cég, kivitelezőként pedig a lap megtalálta a Dune Construction építőipari céget is. Utóbbi két társaság a honlapján nemcsak a referenciák között tünteti fel a Chateau de Clotte-t, hanem a projekt költségét is szerepelteti.

Az Alliance Duplan adók nélkül 8,5 millió eurós beruházásról ír, ami az elmúlt évek átlagos euró árfolyamát tekintve 3,2-3,3 milliárd forintot jelent. A Dune Construction a borközpont felújításán és a szobák kialakításán dolgozott, a projekt értékeként pedig 856 ezer eurót tüntetett fel adók nélkül, ami átszámítva 320-330 millió forint.

Vagyis a nagyjából kétmilliárd forintos vételárral együtt feltételezhetően 5-6 milliárd közötti összeget biztosan elkölthetett Kalocsai László cége a szőlőbirtokra, miközben céges érdekeltségeinek bevétele és profitja alapján nem látható, hogy honnan volt tőkéje egy ilyen volumenű beruházásra.

A Chateau de Clotte már a Booking.com-on is elérhető, így bárki foglalhat szállást a birtokra. Az erkélyes junior lakosztályban 289 ezer forintba kerül egy éjszaka két főre (az árban benne van a reggeli is), míg a hagyományos lakosztályban 314 ezer forintot kell fizetni. Ugyanez a főszezonban, júliusban 324, illetve 362 ezer forintba kerül.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Orbán Viktor 3 év után lecserélte profilképét, mutatjuk, mire
A magyar kormányfő legutóbb 2021. december 23-án változtatta meg a profilképét a Facebookon.

Link másolása

Lecserélte a profilképét a Facebookon Orbán Viktor csütörtökön. A magyar kormányfőnek ezentúl ez a képe lesz a közösségi-oldalán:

Orbán legutóbb 2021. december 23-án cserélt profilképet a Facebookon.

via 24.hu

Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Csodálatos sarki fény festette rózsaszínre az eget Magyarország felett
Egy geomágneses vihar érte el a Földet, ezért jelent meg hazánk felett is az aurora borealis.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Szabad szemmel is látni lehetett péntek este kilenc óra után a Magyarország felett is megjelenő sarki fényt, írja az Időkép.

A Földet erős geomágneses vihar érte el, ennek köszönhetően alakult ki a hazánkból is látható égi jelenség.

Ez volt idén a második, és egyben legerősebb sarki fény, vagyis aurora borealis hazánk fölött. A rózsaszín derengést fényszennyezéstől mentesebb helyeken akár szabad szemmel is észre lehetett venni.

A jelenséget a portál több kamerája is megörökítette:


Link másolása
KÖVESS MINKET: