HÍREK
A Rovatból

Egy hangfelvétel szerint Lázár János magyar menedzsmentet kért az RTL élére

Lázár János reagált a hangfelvételre, azt mondta, hogy még büszke is, ha tényleg miatta lett magyar vezetése a magyarországi RTL-nek. A konkrét esetre viszont nem emlékszik.


A Telex birtokába jutott egy vélhetően titokban rögzített, francia nyelvű beszélgetés magyar leirata, amely állítólag 2015 márciusában, Luxemburgban készült, és döntően Guillaume de Posch és Dirk Gerkens között zajlott le. Előbbi, a belga Guillaume de Posch ebben az időben a luxemburgi központú RTL Group társ-vezérigazgatója volt, Dirk Gerkens pedig a magyar RTL ekkor már elbocsátott vezérigazgatója.

Gerkens a beszélgetés közben rákérdez, hogy a magyar kormány fellépése is szerepet játszhatott-e a leváltásában, amire Guillaume de Posch jóváhagyólag válaszol

– írja a Telex. A beszélgetés alapján az akkori Miniszterelnökséget vezető miniszter, Lázár János, hazai menedzsmentet szeretett volna, és az éppen a magas reklámadóktól tartó RTL elfogadta ezt. Így idézik az erről szóló részt:

De Posch: De mivel nehéz tárgyalásaink vannak jelenleg a kormánnyal, és ezek magas, jogi szinten zajlanak, szerintem normális, és nem haragudhatsz érte, hogy ilyen körülmények között átnézettem (itt egy jogász, vagy tanácsadó neve szerepel) minden olyan megnyilvánulást, ami Orbánt, Lázárt, a bizottságot vagy téged érint egy olyan témakörben, ami ezzel kapcsolatos. Ez nem nagy újság számodra.

Gerkens: Végül is jogi keret és minden. De azért elgondolkodom azon, miként jelenít meg majd ez nálatok a megegyezésben, amikor a Lázár megkér, hogy váltsátok le a vezetőséget, és ti ezt teljesítitek. Azért ez marhára az (nevetés).

De Posch: Hívhatod ezt megegyezésnek, szerintem nem ez a megfelelő szó. Ez csak a kormánnyal való kapcsolatunk értelmezésének kérdése. Ne felejtsd el, hogy sem Kotroczót, sem a többieket nem váltjuk le.

Gerkens: De a vezérigazgatót azért mégis lecserélitek.

De Posch: Igen, az üzleti tevékenységért felelős igazgató megváltozik.

Gerkens: Az ő (mármint Lázár) kérésére.

De Posch: Igen, az ő kérése volt, hogy magyar vezetés legyen (itt a leirat szerint egy rész nem érthető). Nem fogok kitalálni egy történetet. Nem mondom azt, hogy mi kívántuk ezt a magyar menedzsment kialakítását. Nyilvánvaló, ha nem lett volna ez a reklámadó, akkor nem tartanánk most itt.

A Telex megkereste a feleket: Lázár János építési és közlekedési minisztert, a hazai és nemzetközi RTL-t, illetve Dirk Gerkenst. Lázár azt válaszolta a lapnak:

„Erre a konkrét esetre nem emlékszem, de ha így történt, akkor arra büszke vagyok, mert mindig is azt vallottam, hogy az lenne a jó, ha a hazánkban működő külföldi cégek minél inkább magyar vezetőket alkalmaznának.”

Az RTL hazai kommunikációs csapata azt írta, hogy ez a csoportszintű vállalat ügye. Az RTL Group azt válaszolta, Dirk Gerkens munkaviszonyát „megfelelő okkal” szüntették meg, amit a magyar bíróság jogszerűnek talált. Hozzáteszik: „a luxemburgi bírósági üggyel kapcsolatban, kérjük, vegye figyelembe, hogy nem kommentálunk folyamatban lévő jogi ügyeket”.

A Telex felidézi, Dirk Gerkens a felmondás jogszerűségét vitatta, és mintegy 300 millió forint elmaradt munkabért követelt az RTL-től. Az ellenperben pedig az RTL követelt mintegy 200 millió forintot. Magyarországon az eljárásokban az RTL nyert. Gerkensnek ez alapján 400 ezer dollárt kellett volna kifizetnie az RTL-nek, amit a lap információi szerint nem tett meg.

Gerkens aztán még bőven a jogi eljárások lezárulta előtt a TV2 élére került, amit három évig vezetett.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Kitől félsz, Gulyás Gergő?” – megszólalt Magyar Péter, miután a miniszter lehülyézte a tiszás jelölteket a kormányinfón
A TISZA Párt elnöke szerint a Fidesz vezetői gyávák elindulni egyéniben a jövő évi országgyűlési választáson. „Próbálnak felkerülni Orbán listájára, mint valami mentőcsónakba" – írta Facebook-oldalán.


„A TISZA minden vezetője és ismert arca elindul a belső jelöltállításon és megmérettetné magát egyéniben is a jövő áprilisi választáson. Eközben a Fidesz vezetői gyávák elindulni és próbálnak felkerülni Orbán listájára, mint valami mentőcsónakba...Vajon mitől félnek?” - írta Facebook-oldalán.

„Bátorság, Elvtársak, bátorság! Kitől félsz, Gulyás Gergő? Kitől félsz, Kubatov Gábor? Kitől félsz, Lázár János? Kitől félsz, Rogán Antal? Kitől félsz, Kósa Lajos? Kitől félsz, Németh Szilárd? Kitől félsz, Szijjártó Péter? Kitől félsz, Orbán Viktor? Az emberektől?”

- kérdezte posztjában a Tisza Párt elnöke.

Magyar Péter nem sokkal azután posztolta ezt, hogy Gulyás Gergely a kormányinfón beszélt a tiszás képviselőjelöltekről. A Miniszterelnökséget vezető miniszter úgy fogalmazott, szerint még a „Tisza Párt elnöke is meg van győződve arról, hogy a saját jelöltjeik olyan hülyék, hogy egy mondatot sem mondhatnak a nyilvánosság előtt”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Hollik István kommentben üzent Bódis Krisztának: őt is leköpték, de „nem posztolt róla lájkvadász módra”
A KDNP parlamenti képviselője azt állítja, múlt héten vele is ugyanaz történt, mint szerdán Bódis Krisztával. A politikus a TISZA szakértőjének posztja alatt, hozzászólásban reagált.


Ahogy már beszámoltunk róla, ordítva köpték le az utcán Bódis Krisztát, a Tisza Párt szociálpolitikusát, miközben a párt előválasztási jelöltjeként pultozott a VIII. kerületi központú budapesti 2-es választókerületben. Bódis a közösségi oldalán számolt be az esetről, borzasztónak nevezve, hogy „milyen idegállapotba hergeli az embereket a Fidesz-kormány”, látva, hogy pusztán azért képesek rátámadni valakire, mert az illető máshogy gondolkodik.

A bejegyzésre Hollik István, a KDNP parlamenti képviselője a kommentek között reagált.

„Múlt héten ez velem ugyanígy megtörtént. Én mondjuk nem posztoltam róla like vadász módra” – írta. Ezután gyakorlatilag pár szó cseréjével a saját pártjára szabta Bódis eredeti szövegét.

Azzal kezdte, hogy „A Fidesz-KDNP a béke pártja.”, majd így folytatta: „Borzasztó látni, milyen idegállapotba hergeli az embereket a főnököd, Magyar Péter, és hogy pusztán azért képesek rátámadni valakire, mert az illető máshogy gondolkodik. Én kedvesen és mosolyogva fordultam felé, és most sem haragszom rá, mert tudom: nem önmaga volt. Hiszem, hogy minden emberben ott van a jóság is, a sok rossz mellett.”

A történtekre korábban Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke is reagált. Szerinte „ide vezet Orbán Viktor és a propagandájának gyűlöletkeltése és uszítása”.

Az elmúlt hónapokban több atrocitás is érte a Tisza Párt aktivistáit: Egerben ököllel ütöttek meg egy pultozót, Kelenföldön akasztással fenyegettek meg egy aktivistát, Rakamazon pedig autóval hajtottak rá a párt standjára.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Nagy Márton: Amikor a német gazdaság 0-val nő, és mi kétszer olyan gyorsan, akkor az szintén 0
A miniszter szerint a német gazdaság stagnálása miatt a magyar sem tud érdemben növekedni. Az Országgyűlés Gazdasági bizottságának ülésén azt is mondta, „a pénzügyi stabilitás jelenleg létezik”.


„Kétszer nulla, az mégiscsak nulla” – ezzel a mondattal magyarázta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a magyar gazdaság idei teljesítményét csütörtök reggel az Országgyűlés Gazdasági bizottságának ülésén.

A miniszter szerint a német gazdaság stagnálása miatt a magyar sem tud érdemben növekedni.

A kormány idén körülbelül 0,5 százalékos GDP-növekedéssel számol, de a miniszter szerint az utolsó negyedévben már magasabb pályára állhat a gazdaság. A valódi fordulatot 2026 közepétől várja, amikor a nagy beruházások, mint a BMW, a Mercedes, a CATL és a BYD gyárai termelni kezdenek. A költségvetési hiány idén és jövőre is 5 százalék körül alakul, az államadósság pedig jövőre 73,5 százalék körül marad.

„A pénzügyi stabilitás jelenleg létezik”

– jelentette ki Nagy Márton.

Az inflációról azt mondta, a jelenlegi 4,3 százalékos szint az év végére 4 százalék alá csökkenhet. Ebben szerinte szerepe van az élelmiszer-árrésstopnak is, ami mintegy másfél százalékponttal fogja vissza az áremelkedést. A bérmegállapodásról közölte, hogy „órák kérdése, és megszületik”.

A várakozások szerint a minimálbér 10-11 százalékkal, a garantált bérminimum pedig 7 százalékkal emelkedhet.

A kormány célja, hogy 2027-re a bérszint elérje az ezer eurót, ami a tegnapi árfolyamon számolva körülbelül 382 ezer forintot jelent.

A versenyképesség kulcsának az energiaárakat és az adópolitikát nevezte.

„Mi máson múlna az ország versenyképessége, ha nem az energián és az adópolitikán?”

– tette fel a kérdést a Telex tudósítása szerint.

A kormány a rövid távú növekedést a belső fogyasztás élénkítésével, a hosszabb távút pedig a beruházásokkal akarja biztosítani. A jövő évi nyugdíjemelés mértékét a 2026-ra várt 3,6 százalékos inflációhoz igazítják. A lakhatási politikáról szólva a miniszter sikeresnek nevezte az Otthon Start programot, amelyre hetente kétezer szerződést kötnek, és kijelentette: „Mi a tulajdont részesítjük előnyben” a bérlakásokkal szemben.

Az ellenzéki képviselők többek között a régiós lemaradásról kérdezték a minisztert. Dávid Ferenc, a Demokratikus Koalíció képviselője arra volt kíváncsi, miért nő a magyar GDP lassabban, mint a cseh vagy a lengyel. Nagy Márton ezt az ipari szerkezet eltéréseivel, a nagyobb lengyel belső piaccal, a magas lengyel védelmi kiadásokkal és a menekültek ottani munkapiaci hatásával magyarázta. Tordai Bence, a Párbeszéd – Zöldek képviselője a miniszter környezetéhez köthető magántőkealapokról kérdezett, amire a miniszter annyit mondott, hogy a kérdésre már korábban választ adott.

A most elhangzott gazdasági prognózisok jelentős korrekciót mutatnak a korábbi kormányzati várakozásokhoz képest. A nemzetgazdasági miniszter még október végén, Miskolcon beszélt először arról, hogy az idei növekedés csupán 0,5–1,0 százalék között alakulhat, miután a kormány az év során többször is lefelé módosította a GDP-re és az inflációra vonatkozó előrejelzéseit.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Karácsony Gergely: Rendkívüli közgyűlés lesz hétfőn a kelenföldi buszgarázsban, utána a Karmelitába megyünk
A főpolgármester azután hívta össze a Fővárosi Közgyűlést hétfőre, hogy Gulyás Gergely azt mondta, a kormány azt várja, hivatalosan is állapítsák meg Budapest fizetésképtelenségét. Karácsony meghirdette a második budapesti Büszkeségmenetet is, mely során a közgyűlés határozatát viszik el a Karmelitába.
F. O. - szmo.hu
2025. november 27.



A kelenföldi buszgarázsba hívta össze a Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülését Karácsony Gergely főpolgármester, miután Gulyás Gergely miniszter a csütörtöki kormányinfón bejelentette: a kormány csak akkor ad mentőcsomagot Budapestnek, ha a testület hivatalosan megállapítja a város fizetésképtelenségét. A főpolgármester szerint éppen miközben a kormány a főváros megmentéséről beszélt, törvénytelenül újabb 6,2 milliárd forintot emeltek le a város számlájáról.

A főváros pénzügyi helyzete annyira bizonytalan, hogy ha folytatódnak a kormányzati elvonások, akár mínusz 33 milliárd forinttal zárhatja az évet, ami törvénybe ütközne. Egy ilyen negatív zárás esetén a bankok automatikusan felmondhatják Budapest folyószámlahitel-keretét, és a város jövő márciusig nem is számíthatna újabb bevételre.

Karácsony Gergely szerint ha a levonások folytatódnak és a kormány továbbra sem áll szóba velük, 2026 elején előállhat az a helyzet, hogy nem tudnak bért fizetni a 27 ezer fővárosi dolgozónak.

A fővárosi ellenzéki pártok politikai nyomásgyakorlásról beszélnek.

„Akkor játsszuk ezt a játékot, összehívtam a Fővárosi Közgyűlés ülését hétfő 17:00 órára, de a rendkívüli közgyűléshez rendkívüli helyszínt választottunk. A kelenföldi buszgarázsban lesz a rendkívüli közgyűlés”

– jelentette be Karácsony Gergely, majd hozzátette: a közgyűlést követően 18 óra 30 perckor a Clark Ádám téren várnak mindenkit, akik velük együtt elvinnék a határozatot a Karmelitába.

A főpolgármester ezzel - utalva a nyári megmozdulás nagy sikerére - meghirdette a második Budapesti Büszkeségmenetet (ahogy ő fogalmazott: Budapesti Büszkeségmenet 2), és azt kérte, hogy akinek fontos a főváros ügye, tartson vele hétfőn este.

A december 1-jén, hétfőn esedékes rendkívüli közgyűlésen a képviselőknek arról kell dönteniük, hogy eleget tesznek-e a kormány feltételének. Ha kimondják a fizetésképtelenséget, megnyílhat az út a kormányzati segítség előtt, de a főváros ezzel elismeri a csődhelyzetet. Ha nem teszik meg, a pénzügyi válság tovább mélyülhet, veszélybe sodorva a közszolgáltatások működését és a bérek kifizetését is.

Karácsony újságírói kérdésre válaszolva megerősítette: kormányzati beavatkozás nélkül a főváros fizetésképtelenné fog válni. Ha az az igény, hogy az Állami Számvevőszék korábbi jelentését újból elfogadja a Fővárosi Közgyűlés, akkor ezt meg fogják tenni. „ Ezen ne múljon” – mondta a főpolgármester, aki „27 ezer munkavállaló és 1,5 millió budapesti nevében” beszélt a sajtótájékoztatón.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk