HÍREK
A Rovatból

Direkt36: Tiborcz István hotelében is ajánlottak szobát az EU-csúcsra érkező vendégeknek

A Direkt36 információi szerint a magyar EU-elnökség különösen nagy lelkesedéssel ajánlgatta a Dorotheát a delegációknak. Egy neve elhallgatását kérő diplomata szerint azt hangsúlyozták, hogy a szálloda „nagyon kedvező csomagokat” kínál.
Fotó: Facebook - szmo.hu
2024. november 08.



A Direkt36 írta meg, hogy a Tiborcz István tulajdonában lévő Dorothea Hotel is felkerült arra az ötös listára, amelyet a magyar EU-elnökség a november 7-8-i budapesti csúcs vendégeinek ajánlott. Bár a delegációknak nem kötelező itt megszállniuk, az elnökség azért gondoskodott róla, hogy finoman beterelje őket a megfelelő helyekre.

Az ajánlott szállodák listáján a Dorothea mellett ott találjuk a Marriott Budapestet, a Ritz-Carlton Budapestet, a W Hotel Budapestet és a Matild Palace Budapestet is.

Az EU-elnökség ugyan azt kommunikálta, hogy a vendégek szabadon választhatnak más szálláshelyeket, de ha időben regisztrálnak, az elnökség magára vállalja a foglalásokat és az egyéb adminisztratív terheket. Nem mellesleg, garantáltan lesz hely is.

Miért pont a Dorothea?

A Direkt36 információi szerint a magyar EU-elnökség különösen nagy lelkesedéssel ajánlgatta a Dorotheát a delegációknak. Egy neve elhallgatását kérő diplomata szerint azt hangsúlyozták, hogy a szálloda "nagyon kedvező csomagokat" kínál. Még egy kérdéses csomag is kedvező lehet, ha a megfelelő emberek profitálnak belőle.

"Kíváncsi vagyok, Tiborcz mennyit keresett ezen az egészen"

– jegyezte meg az egyik forrás, aki szerint a Dorothea nem először került reflektorfénybe az elnökséghez kapcsolódó események kapcsán.

Tiborcz István, aki Orbán Ráhel férjeként és Orbán Viktor vejként vált ismertté, láthatóan nem panaszkodhat az EU-elnökség szállodapolitikájára.

A Dorotheát a kormány és a kormányközeli üzleti körök már korábban is segítettek. Tiborcz luxushotel-projektjét még 2018-ban minősítette kiemelt beruházássá a kormány, amelynek keretében a BDPST csoportot többek között soron kívüli hatósági eljárás illette meg.

A cégcsoport a szállodafejlesztéshez 40,14 milliárdnyi hitelt kapott a Mészáros Lőrinc többségi tulajdonában álló MBH Banktól, illetve azoktól a pénzintézetektől, amelyek korábban beolvadtak az MBH-ba. A szállodát fejlesztő cég az MFB-től 8,4 milliárd forintnyi állami kölcsönt kapott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Ruszin-Szendi Romulusz és Tarr Zoltán csak második lett a körzetében – Magyar Péter az RTL-en reagált az első forduló eredményére
A pártelnök szerint ez is bizonyítja, hogy náluk tényleg az emberek döntenek. Más ismert arcok, mint például Nagy Ervin, simán hozták az első helyet a körzetükben.


Minden ismert Tiszás politikus továbbjutott a párt előválasztásának második fordulójába, ám a párt két legismertebb arca, Ruszin-Szendi Romulusz és Tarr Zoltán is csak a második helyen végzett a saját körzetében – számolt be róla az RTL Híradó.

A meglepő eredményre Magyar Péter is reagált, aki szerint ez is bizonyítja, hogy náluk valóban az emberek döntenek.

Tarr Zoltán, aki a TISZA Párt egyik alelnöke, és akinek egy félmondatára a Fidesz felépítette a Tisza-adó kampányt, Budapest 16-os körzetében kapott ki szorosan, 37 százalékot elérve Kiss Máté 39 százalékával szemben. A volt vezérkari főnök, Ruszin-Szendi Romulusz Hajdú-Bihar 5-ös számú választókerületében 34 százalékkal lett második Kovács Attila Zoltán mögött, aki a voksok 42 százalékát szerezte meg. Ruszin-Szendit korábban a kormánymédia ukránpártisággal támadta, és a rendőrség házkutatást is tartott nála, miután egy rendezvényen pisztollyal az oldalán jelent meg.

Magyar Pétert már egy héttel ezelőtt, az előválasztás kezdetekor megkérdezték, mi lesz, ha nem a legismertebb arcok nyernek. „Nincsenek védett emberek, és önmagában az a mondat, hogy Ruszin-Szendi Romolusz és védett ember szerintem oximoron, mert ha valaki nem szorul rá a védelemre, az pont az altábornagy úr” – mondta akkor a pártelnök.

Az eredményekre most frissen reagálva Magyar Péter az RTL Híradónak azt mondta, náluk tényleg az emberek döntenek, nem a pártvezetés.

„Szerintem mindenki látja a különbséget. Nem véletlenül rettegnek a Karmelitában és halasztották el a Fidesz jelöltjeinek bemutatását több hónappal valamikor januárra”

– nyilatkozta.

A kormánypártoknál eközben valóban elhalasztották a november 22-re tervezett kongresszust. Bár a párt kommunikációs igazgatója, Menczer Tamás korábban arról beszélt, hogy a jelöltekről a kongresszus hivatott dönteni, a Fidesz jelöltállításért felelős testülete később azt közölte, hogy a névsorról „az eddigi gyakorlatnak megfelelően januárban hoz döntést a Fidesz országos választmánya”. Ezzel szemben Orbán Viktor a Blikknek azt írta, a jelöltek listája már régen kész: "a Fidesz elnöksége már döntött mind a 106 jelölt személyéről."

A TISZA Pártnál a második forduló kedd délben elindult, és november 27-én, csütörtökön 19 óráig tart. A többi ismert tiszás politikus, köztük Nagy Ervin, Bódis Kriszta és Forsthoffer Ágnes is első helyen jutott tovább a körzetében.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
„Milyen más bizonyíték kell, minthogy egy véres bugyit bevisz egy egyetemista lány a rendőrségre" – politikusok is felháborodtak az erőszakkal vádolt diák felmentésén
A férfi üzenetben ismerte el tettét, a bíróság mégis felmentette. Szabó Tímea párbeszédes képviselő „teljesen abszurdnak” nevezte a döntést, ami a magyar jogrendszer hibás megközelítéséből fakad.


Nagy port vert fel az RTL Híradó hétfői tudósítása arról, hogy a bíróság múlt csütörtökön felmentett egy férfit, akit szexuális erőszakkal vádoltak.

Az ügy még 2021-ben kezdődött, amikor az áldozat állítása szerint gyógyszert kért egy diáktársától, aki bement a kollégiumi szobájába és erőszakoskodni kezdett vele. A férfi másnap egy üzenetben elismerte a tettét, a bíróság mégis felmentette.

A bíróság döntése szerint ugyanis nem történt erőszak, mert a nem beleegyezés önmagában nem minősül annak. 

A magyar Büntető Törvénykönyva szexuális erőszakot erőszakhoz, fenyegetéshez vagy a sértett védekezésre képtelen állapotának kihasználásához köti, nem pedig a beleegyezés hiányához.

A Képzőművészeti Egyetem hallgatói hétfőn véres lepedőt feszítettek ki tiltakozásul.

Szabó Tímea párbeszédes képviselő „teljesen abszurdnak” nevezte a bírói döntést, szerinte ugyanis ebben az esetben bizonyított volt, hogy nemi erőszak történt.

„Milyen más bizonyíték kell ahhoz, minthogy egy véres bugyit bevisz egy egyetemista lány a rendőrségre megmutatni, hogy őt megerőszakolták, és a rendőrség elhajtja, hogy nem foglalkozik vele, mert ez nem erőszak? Ilyen más országban biztos, hogy nincsen”

– tette fel a kérdést a politikus.

A nők elleni erőszak megszüntetésének világnapján a képviselő több törvényjavaslatot is benyújtott, hogy a hatóságok a jövőben komolyabban kezeljék a bántalmazásokat.

A furcsa magyar szabályozás egy hónapja az Igazságügyi Bizottságban is szóba került. Cseh Katalin momentumos képviselő szerint nagyon komoly probléma, hogy „a nemi erőszak szabályozása az Isztambuli Egyezményben a beleegyezés hiányán nyugszik, míg a magyar jogrendben bizonyítani kell azt, hogy történt bármilyen jellegű támadás, fenyegetés.”

Arra a kérdésre, hogy a kormány nyitott-e a változtatásra, Gulyás Gergely miniszter azt mondta: „Hogyha tényállást kell módosítani, vagy ha van hatékony eszköz a nők elleni erőszak kapcsán az Isztambuli Egyezményben, ami ma a Magyar jognak nem része, akkor továbbra is azt mondom, hogy nyitottak vagyunk.”

„Civilizált országokban ahhoz, hogy egy szexuális bűncselekményt megállapítsanak, elég az, hogy nem egyezett bele az aktusba, vagy valamilyen formájába, vagy részébe a sértett, itt nálunk az nem elég ahhoz, hogy az erőszak megállapításra kerüljön”

– magyarázta Spronz Júlia, a Patent Egyesület jogásza. Mivel az ügyészség nem fellebbezett az ítélet ellen, az áldozat már csak az Alkotmánybírósághoz vagy a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságához fordulhat.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
„Nix ugribugri” – Orbán Viktor reagált az MLSZ döntésére, hogy Marco Rossi maradhat a szövetségi kapitány
A Magyar Labdarúgó Szövetség továbbra is bizalmat szavazott a szakembernek, akinek szerződése 2030-ig érvényes.


Kedden este megszületett a Magyar Labdarúgó Szövetség döntése: Marco Rossi marad a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya.

Az MLSZ továbbra is bizalmat szavazott a szakembernek, akinek szerződése 2030-ig érvényes. Csányi Sándor, az MLSZ elnöke a döntés után azt nyilatkozta: "Marco Rossi 82 mérkőzésen vezette a magyar csapatot, egyhuzamban ez a leghosszabb sorozat, ezalatt sok sikert ért el, két Európa-bajnokságra elvitte a válogatottat, a Nemzetek Ligájában szép sikereket hozott.” Ugyanakkor elismerte a kudarcot is.

Hozzátette azonban: „Kétségtelen, hogy a vb-selejtezőkön nem sikerült továbbjutni, a közvéleményben érthetően felvetődött, hogy marad-e vagy nem marad. Marco Rossi beszámolt az elnökségnek az elképzeléseiről, és az elnökség úgy döntött, hogy bizalmat szavaz neki”.

Az MLSZ bejelentésére Orbán Viktor a közösségi oldalán reagált. A nagy focirajongó miniszterelnök azt írta:

"Nix ugribugri.

Rossi a mester!"


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk




Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk