Meghalt Dávid Sándor, a Forma–1 magyar hangja
Elment az a hang, amely egy egész országgal szerettette meg Magyarországon a Forma–1-et. Néhány héttel 89. születésnapja után elhunyt Dávid Sándor, a magyar sportújságírás legendás alakja, akit a legtöbben csak „Lapaj” néven ismertek.
A közlemény szerint Dávid Sándor nemcsak a közvetítőfülkéből vagy a könyvei lapjairól fog hiányozni, hiszen páratlan humora, kifogyhatatlan történetei és színes egyénisége pótolhatatlan űrt hagy maga után.
Dávid Sándor 1937. február 20-án született, és mielőtt újságíró lett, maga is aktívan sportolt: válogatott kardvívó volt, az országos bajnok csapat tagjaként is versenyzett. Pályafutását a Népsportnál kezdte 1959-ben, ahol később az olimpiai sportágak rovatvezetője lett.
1976-tól a Magyar Televízió Sportosztályán dolgozott, és oroszlánrészt vállalt a Forma–1-es közvetítések hazai meghonosításában. 1976 és 1998 között szinte az összes F1-es futamot ő kommentálta, gyakran Knézy Jenővel együtt, ezzel generációk számára váltak a sportág magyar hangjává. Később a Hungaroring sajtófőnökeként és szóvivőjeként is dolgozott.
Több tucat sportkönyvet írt, köztük az évente megjelenő Forma–1-összefoglalókat és a népszerű „Forma–1 sztorik” sorozat köteteit. Munkásságát számos díjjal, köztük Aranytoll- és Ezüstgerely-díjjal is elismerték, idén januárban pedig a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség szakmai életműdíját vehette át.
– zárta közleményét a gyászoló család.