HÍREK
A Rovatból

Az oltott amerikaiak kétharmada különadóval sújtaná az oltatlanokat

A megkérdezettek szerint elsősorban az utazásért, a moziba járásért és a vendéglátásért lehetne plusz pénzt kérni azoktól, akik nem vették fel a vakcinát.

Link másolása

Egy felmérés szerint a koronavírus ellen beoltott amerikaiak 67 százaléka támogatja, hogy az oltatlanok "koronavírus-különadót" fizessenek az üzletek járványügyi biztonsági intézkedéseinek fedezésére, de a legtöbb cégtulajdonos és maguk az oltatlanok sem támogatják a különdíj bevezetését – írta a The Washington Times helyi idő szerint szerda este.

A jobboldali-konzervatív napilap online cikke szerint a Skynova online felmérésének projektvezetője, Joe Mercurio hangsúlyozta, hogy „a felmérés szerint konszenzus mutatkozik abban, hogy a beoltatlan embereknek koronavírus-megelőzési díjat kellene fizetniük, amikor belépnek egy üzletbe”, hogy segítsenek fedezni a személyes védőfelszerelések és egyéb eszközök költségeit.

A felmérés szerint a karácsonyi szezon előtt nagy a kereslet a repülőjegyek, a mozijegyek és a vendéglátóipar egyéb szolgáltatásai iránt, és pontosan ezek azok a szolgáltatások, amelyekkel kapcsolatban az emberek úgy érzik, hogy az oltatlanoknak többet kellene érte fizetniük, vagy akár meg is tagadhatnák tőlük a szolgáltatások igénybevételét.

A Skynova kutatási adatai szerint a beoltottak 48 százaléka válaszolta azt, hogy az oltatlanoknak többet kellene fizetniük a repülőjegyekért, 44 százalékuk szerint a mozijegyekért is, 36 százalék szerint az éttermi étkezésekért, 33 százalék szerint a szállodai tartózkodásért, illetve 30-30 százalék szerint az egészségügyi ellátásért és a személyes üzleti vásárlásért.

Az online közvélemény-kutatásból az is kiderült, hogy míg a beoltott amerikaiak 54 százaléka hajlandó lenne koronavírus-illetéket fizetni a helyszínen az üzletek megelőzési tevékenységekért, addig az oltatlanok között ennek aránya mindössze 8 százalék.

Ugyanakkor a felmérés szerint a 67 százalékos általános támogatottsággal szemben a megkérdezett cégtulajdonosok közül is alig 12 százalék támogatta a koronavírus-különadó bevezetését. Az üzlethelyiséggel rendelkező cégtulajdonosoknak alig 13 százaléka válaszolta azt, hogy teljesen beoltott munkaerő-állománnyal rendelkezik.

Pártpolitikai eloszlás alapján a beoltott republikánus szavazók 31 százaléka, míg az oltással rendelkező demokrata párti szavazóknak csak 14 százaléka mondta azt, hogy "semmilyen" különadó bevezetését nem támogatja, és általában inkább a demokrata párti szavazók nyilatkoztak úgy, hogy az oltatlanok fizessenek többet az egyes szolgáltatásokért.

A Skynova október 8-11. között végzett felmérése 1075 fő megkérdezésével készült, akik között 471 céges munkatárs és 583 üzlettulajdonos volt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Ez hidegzuhany volt” – több száz dolgozót rúgtak ki az iváncsai akkumulátorgyárból
„Sajnos az a magyar iparpolitika, ami az összeszerelő üzemmé tette ezt az iparágat, ez most megbosszulja magát, mert a kockázat az Magyarországon van” – mondta Bod Péter Ákos.

Link másolása

Több száz dolgozót küldtek el pénteken az iváncsai akkumulátorgyárból – mondta el az RTL-nek egy dolgozó. A gyárban még csak tesztüzemmódban, de működnek a gyártósorok. Beszámolója szerint a műszak közepén szóltak nekik, hogy pakoljanak össze, mert ki vannak rúgva. A szakszervezet úgy tudja, hogy kölcsönzött munkaerőt és elsősorban vendégmunkásokat küldtek el.

Több száz embert elküldtek, egyikük azt írta a Híradónak:

"Délután kettőkor jött a műszakvezetőnk. Kiabált, hogy jöjjön mindenki ide, mert baj van".

Ekkor közölték velük, hogy ki vannak rúgva.

„Ez hidegzuhany volt”

– mondta egy másik iváncsai dolgozó. Többen elmondták, hogy lehetett már hallani pletykákat a leépítésről.

"Voltak előzetes információk, hogy elbocsátások várhatók, viszont erre így senki nem volt felkészülve, hogy ilyen hirtelen és ilyen sok ember"

- mondta egyikük.

A Magyar Vegyipari Dolgozók Szakszervezeti szövetségének elnöke szerint másfél hete tárgyaltak a céggel a bérekről. Végül nem sikerült megegyezni, csak annyit értek el, hogy a saját dolgozókat nem küldik el. A szakszervezet elnöke szerint több mint ezer, kizárólag kölcsönzött munkavállalót küldtek most el.

„Értesüléseink szerint a magyar vezetőség jelenleg is lobbizik azért, hogy magyar munkavállalók ne legyenek elküldve, most az első körben az összes kirgiz kollégát bocsájtották el” – tudta meg a Híradó az egyik ott dolgozótól.

Bod Péter Ákos közgazdász szerint a kirúgásonak az lehet az oka, hogy a korábbi tervekhez képest sokkal kevesebb elektromos autót adnak el Európában. „Emiatt sajnos az összeszerelő fázisban a munkaerőigény csökken” – mondta. Ha megy a termelés akkor hirtelen sok ember kell, ha csökken, akkor pedig elbocsátások vannak - tette hozzá.

"Sajnos az a magyar iparpolitika, ami az összeszerelő üzemmé tette ezt az iparágat, ez most megbosszulja magát, mert a kockázat az Magyarországon van"

– tette hozzá Bod Péter Ákos.

A dolgozók úgy tudják, hogy hétfőn újabb elbocsátások várhatók.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Kiderült, miben állapodott meg Kínával Orbán Viktor – Tompos Márton a kínai sajtóban találta meg, hogy miről szól a kínai-magyar megállapodás
„Nonszensz, hogy ezt a kínai sajtóból kell megtudnunk. Az a minimum, hogy a kormány tájékoztatja az embereket egy ilyen horderejű ügyről, ezért a külügyi bizottságban kezdeményeztem Szijjártó Péter rendkívüli meghallgatását” - írta a Momentum politikusa.

Link másolása

Tompos Márton, a Momentum alelnöke a közösségi oldalán írta meg annak a 18 megállapodásnak a címét, amelyeket Hszi Csin-ping budapesti látogatása során kötött Magyarország a Kínai Népköztársasággal.

A teljes listát a kínai sajtóban találta meg és ezt fordították le magyarra. Ez egy közös nyilatkozat, ami 18, mindkét fél által aláírt vagy elfogadott együttműködési dokumentum, ami inkább szándéknyilatkozat, mint szerződés, így kevés tényleges, kézzelfogható eredményről lehet tehát beszámolni - írja a hvg.hu.

Szijjártó Péter külügyminiszter a találkozó után példátlan sikernek minősítette, hogy ennyi mindenről sikerült megegyeznie a két félnek:

A 18 pontos lista:

1. “A kulcsfontosságú együttműködési projektek és ügyek listája a Kína-Magyarország közös “Öv és út” harmadik fordulójában”

2. “Egyetértési megállapodás a Kínai Népköztársaság Tudományos és Technológiai Minisztériuma és a Magyar Kulturális és Innovációs Minisztérium között egy közös laboratórium felépítéséről”

3. “Egyetértési megállapodás a Kínai Népköztársaság Pénzügyminisztériuma és a Magyar Pénzügyminisztérium között a pénzügyi együttműködés erősítéséről”

4. “Egyetértési nyilatkozat a Kínai Népköztársaság Kereskedelmi Minisztériuma és a Magyar Nemzetgazdasági Minisztérium között a gazdasági és kereskedelmi együttműködési övezetek színvonalas fejlesztésének előmozdításáról”

5. “Egyetértési megállapodás a Kínai Népköztársaság Kereskedelmi Minisztériuma és a Magyar Energiaügyi Minisztérium között a befektetési együttműködés elősegítéséről a zöld fejlesztés terén”

6. “A Kínai Népköztársaság Kereskedelmi Minisztériuma és a Magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium közötti egyetértési nyilatkozat a Kína-Magyarország Beruházási Együttműködési Bizottság létrehozásáról”

7. “Kulturális együttműködési terv 2025-2029 között a Kínai Népköztársaság Kulturális és Idegenforgalmi Minisztériuma és a Magyar Kulturális és Innovációs Minisztérium között”

8. “Közös közlemény a Kínai Népköztársaság Kulturális és Idegenforgalmi Minisztériuma és a Magyar Kulturális és Innovációs Minisztérium között a budapesti Kínai Kulturális Központ működésének megkezdéséről”

9. “Egyetértési nyilatkozat a Kínai Atomenergia Ügynökség és a Magyar Külügyminisztérium és a Magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium között az atomenergia békés felhasználása érdekében folytatott együttműködésről”

10. “Egyetértési nyilatkozat a Kínai Népköztársaság Általános Vámigazgatása és a Magyar Földművelésügyi Minisztérium között az állatok és növények be- és kilépési karanténjában való együttműködésről”

11. “Jegyzőkönyv a Kínai Népköztársaság Általános Vámigazgatása és a Magyar Földművelésügyi Minisztérium között a szarvasmarhasperma Magyarországról történő kínai behozatalára vonatkozó karantén- és egészségügyi követelményekről”

12. “Jegyzőkönyv a Kínai Népköztársaság Általános Vámigazgatása és a Magyar Földművelésügyi Minisztérium között a Kínába exportált magyar friss cseresznye növény-egészségügyi követelményeiről”

13. “A Kínai Nemzetközi Kereskedelemfejlesztési Tanács és a Magyar Külügyminisztérium és a Magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium közötti egyetértési nyilatkozat a kínai és magyar vállalkozások ellátási láncban való együttműködésének előmozdításáról”

14. “Egyetértési nyilatkozat a Kínai Nemzeti Filmhivatal és a Miniszterelnöki Hivatal és a Magyar Kabinet között a filmes együttműködésről”

15. “Hírcsere- és együttműködési megállapodás a Kínai Népköztársaság Xinhua Hírügynöksége és a Magyar Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap, valamint a Magyar Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Társaság között”

16. “Egyetértési nyilatkozat a Kínai Központi Rádió és Televízió és a Magyar Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap együttműködésének elmélyítéséről”

17. “Stratégiai együttműködési megállapodás a Kínai Központi Rádió és Televízió és a Magyar Turisztikai Hivatal között”

18. “Kínai Népköztársasági Népi Napilap és a Magyar Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap kétoldalú együttműködési megállapodása”.

Tompos Márton a posztjában még hozzáfűzte:

"1) Nonszensz, hogy ezt a kínai sajtóból kell megtudnunk. Az a minimum, hogy a kormány tájékoztatja az embereket egy ilyen horderejű ügyről, ezért a külügyi bizottságban kezdeményeztem Szijjártó Péter rendkívüli meghallgatását!

2) A megállapodások kínai szempontból is jelentősek, ezért is titulálták Magyarországot "négy évszakos" ("all weather") partnernek. Hazánk a hatodik ilyen ország, előttünk csak Pakisztán, Belarusz, Etiópia, Venezuela és Üzbegisztán kapta meg ezt a kétes címet. Nem pont az a klub, ahova tartoznunk kellene...

3) A megállapodások listáját találod meg itt, a posztban, míg kommentben lent lesz a forrása, illetve egy közös nyilatkozat is. Minden kínairól lett magyarra fordítva.

4) Szerintünk lenne alternatíva. Ott van Tajvan, Dél-Korea, Japán, az EU-s és NATO szövetségeseinkről nem is beszélve. Mi inkább Európát választanánk. Válaszd te is Európát, válaszd a Momentumot június 9-én!"


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
Toroczkai László is feltételhez kötötte, hogy elmegy-e a köztévés vitára
A Mi Hazánk pártelnöke szerint: „Nyilvánvaló, hogy a közvélemény-kutatásokat manipulálják, egyes kutatások között óriási eltérések vannak, és 2022-ben is úgy jutottunk a parlamentbe, hogy a közvélemény-kutatók 1-3 százalékos pártnak hazudtak minket”.

Link másolása

Miután az MTVA közölte, hogy vitát szerveznek a köztévében a választások előtt, Magyar Péter azonnal reagált: "a TISZA Párt nem fogadja el, ha nem élőben, vagy nem főműsoridőben kerül sor a vitára. Ahogy az sem elfogadható, ha egyszerre akarják leültetni mind a 11 listát állító párt listavezetőjét, hiszen úgy semmilyen érdemi vita nem folytatható és nem is tükrözné a pártok támogatottságának mértékét".

Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnök az X-en közölte, hogy ő is csak bizonyos feltételekkel vesz részt a közmédiában szervezett vitán.

Mint írja:

"Mi természetesen azonnal válaszoltunk a köztelevízió megkeresésére, és jeleztük, hogy a Mi Hazánk ott lesz az EP-listavezetők vitáján. Az is egyértelmű, hogy

élőben, főműsoridőben kell megrendezni egy ilyen vitát.

Látva azonban a trükközést, és azt, hogy megdöbbentő módon szinte a teljes média elhallgatta a tegnapi sokezer fős demonstrációnkat, miközben címlapokon számolnak be arról, ha más pártok politikusai megtekintenek egy üres mezőt, vagy egy faluban üvöltöznek, a következőt tartjuk fontosnak közölni: Az egyetlen parlamenti párt vagyunk, amely önállóan jutott be az Országgyűlésbe. Azon három párt közé tartozunk, amely az ország minden vármegyéjében és Budapesten is képes volt listát állítani, de az egyetlen párt, amely ezt nem pártszövetségben, hanem önállóan érte el.

Amennyiben az összes EP-listavezető nem egyszerre venne részt a vitán, meg se próbáljanak minket parlamenten kívüli, valós szervezettség és társadalmi támogatottság nélküli pártok mellé ültetni!

Ebben az esetben nem fogunk részt venni a vitán" - írta a politikus. Majd hozzátette:

"Nyilvánvaló, hogy a közvélemény-kutatásokat manipulálják, egyes kutatások között óriási eltérések vannak, és 2022-ben is úgy jutottunk a parlamentbe, hogy a közvélemény-kutatók 1-3 százalékos pártnak hazudtak minket".

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
Putyin menesztette a védelmi miniszterét, Szergej Sojgut, megvan az utód is
A moszkvai védelmi tárcát eddig vezető Sojgu a biztonsági tanács titkári tisztségét kapta.

Link másolása

Andrej Belouszov eddigi volt első miniszterelnök-helyettest javasolta az orosz védelmi tárca élére Vlagyimir Putyin elnök - közölte vasárnap az orosz parlement felsőháza.

A moszkvai védelmi tárcát eddig irányító Szergej Sojgu a biztonsági tanács titkári tisztségét kapta - írja az MTI.

A külügyminisztérium élére Putyin ismét Szergej Lavrovot jelölte.


Link másolása
KÖVESS MINKET: