„Az ment háziorvosnak, aki máshova nem fért be” – Nyilvános bocsánatkérést követel Takács Pétertől a Magyar Orvosi Kamara
Nyilvános bocsánatkérést követel Takács Péter egészségügyi államtitkártól a Magyar Orvosi Kamara (MOK). Az államtitkár az Ultrahang című podcast adásban úgy fogalmazott: „a háziorvos az, hogy is mondjam, maradékelven választódott ki az egyetem után. Tehát az ment háziorvosnak, aki máshova a klinikumban nem fért be”.
- írja a Facebookon megosztott közleményében a MOK.
A posztban azt is kifejtik: „a háziorvoslás a leginkább tradicionális, betegközeli orvoslás, a gyógyítás szakmailag nagy kihívást jelentő frontvonalában áll, ahol a megelőzéstől a krónikus betegek gondozásán át a sürgős esetekig számos kihívással kell szembenézni. A háziorvos kollégák között sokan kitűnő minősítésű diplomával, több szakvizsgával rendelkeznek. A terület kormányzatokon átívelő évtizedes elhanyagolása miatt azonban a háziorvosi pályára jelentkezőknek bürokratikus terhekkel, korlátozott szakmai jogosítványokkal, elégtelen a finanszírozással, újabban a polgári jogaikat korlátozó, az idős, várandós és beteg kollégákat is ügyeletre kötelező kényszerszerződésekkel kell szembe nézniük és vállalni e terhek viselését a betegek érdekében”.
- fogalmaztak.
A MOK posztjához Takács Péter is hozzászólt. Az államtitkár szerint „egyre mélyebbre süllyed a tisztelt Elnökség!”
- írta kommentben Takács.