prcikk: A rendőrökön áttörve jutott be a texasi iskolába az anya, hogy a lövöldözés közben kimenekítse a gyerekeit | szmo.hu
HÍREK
A Rovatból

A rendőrökön áttörve jutott be a texasi iskolába az anya, hogy a lövöldözés közben kimenekítse a gyerekeit

Angeli Gomez szerint a hatóságok nagyobb erőt fordítottak arra, hogy a szülőket távol tartsák az épülettől, mint hogy elfogják a támadót.


19 diákot és két tanárt mészárolt le a 18 éves Salvador Ramos a Texas állambeli Uvalde városának általános iskolájában május 24-én. Az esettel kapcsolatban az CBS Newsnak nyilatkozott egy anyuka, aki

a lövöldözés közben, a rendőrökön áttörve hatolt be az iskolába, hogy kimentse két gyerekét

- szúrta ki a Telex.

Angeli Gomez elmondása szerint reggel még részt vett a gyerekei ballagási ünnepségén, majd visszament dolgozni a munkahelyére. Tíz perccel később hívta fel az anyja, és elmondta, valaki lövöldözni kezdett a gyerekei iskolájában. Gomez rögtön autóba pattant, és a helyszínre hajtott.

A rendőrök ekkor már az épület előtt voltak, bentről pedig hallatszottak a lövések is. Amikor Gomez kiszállt az autójából a szövetségi rendőrök rögtön feltartóztatták, mert szerintük rossz helyen parkolt le, és nem volt együttműködő. Gomez szerint közelebb állt meg az iskolához, mint ahol a rendőrök és a mesterlövészek várakoztak.

A nő kiabálni kezdett, hogy ha nem akarják, hogy bemenjen akkor le kell tartóztatniuk. A texasi rendőrök kérésére a szövetségiek levették a kezéről a bilincset, ő pedig azonnal rohanni kezdet az iskola felé.

Több rendőr is próbálta feltartóztatni, sikertelenül, miközben azt kiabálta nekik:

ha már szart se csinálnak, legalább adjanak neki egy golyóálló mellényt, vagy hagyják békén, hadd mentse meg a fiait.

Gomez átugrott a kerítésen, bejutott az iskolába és sikeresen kihozta mindkét gyerekét onnan.

A nő azt is hozzátette, hogy szerinte a rendőrök nagyobb energiát fordítottak arra, hogy a szülőket távol tartsák az épülettől, mint arra, hogy elfogják a merénylőt. Arról több szemtanú is beszámolt korábban, hogy a szülök szinte könyörögtek a rendőröknek, hogy hatoljanak be az épületbe.

Később a texasi közbiztonsági hatóság igazgatója is el is ismerte, hogy

miután kiérkeztek a rendőrök, még negyven perc telt el, mire bementek az osztályterembe, ahol a lövöldöző elbarikádozta magát.

Gomez próbaidőn van és azt állítja, meg is fenyegették, ha a sajtónak elmondja a történetét, azzal megsérti a próbaidejét, és letartóztathatják az igazságszolgáltatás akadályozásáért. A nő csak azután beszélt a sajtóval, hogy egy bíró úgy ítélte meg, bátran cselekedett, és lerövidítette a próbaidejét.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Nézőpont: Hatvanhat egyéni körzetben várható Fidesz-győzelem
A Nézőpont Intézet legfrissebb mandátumbecslése szerint a Tisza Párt 39, egy velük szövetséges jelölt pedig egy egyéni választókerületben lehet befutó. Azt is megjósolták, szerintük kinek áll a zászló a fennmaradó 35 billegő körzetben.


A Fidesz-KDNP 66 egyéni választókerületben győzhet a 106-ból, ami kényelmes parlamenti többséget jelenthet a kormánypártoknak – derül ki a Nézőpont Intézet kedden publikált mandátumbecsléséből. Az előrejelzés szerint az ellenzéki oldalon a Tisza Párt lehet a domináns erő 39 körzet megnyerésével, egy további választókerületben pedig egy velük szövetséges, más ellenzéki jelölt lehet a befutó.

A kutatás részletezi a győzelmek valószínűségét is. Eszerint 44 körzetben szinte biztosra vehető a Fidesz-KDNP jelöltjének sikere, míg 27-ben az ellenzék győzelme valószínűsíthető. Utóbbiak közül 26 helyen a Tisza Párt, egy helyen pedig egy Tisza-közeli politikus esélyes. A fennmaradó 35 billegő körzetet is leosztották: 22-ben a kormánypárti jelöltnek, 13-ban pedig a tiszás kihívónak áll a zászló.

A Nézőpont szerint a Mi Hazánk, a DK, a Kétfarkú Kutyapárt jelöltjeinek vagy más független indulóknak nincs reális esélyük egyéni mandátumot szerezni.

Az intézet három különböző eljárás együttes alkalmazásával jutott erre a következtetésre. Figyelembe vették a választástörténeti adatokat, az egyes körzeteknek az országos közvélemény-kutatási eredményektől való szokásos eltérését, valamint az év első három hónapjában 30 választókerületben végzett saját, reprezentatív felméréseik eredményeit.

A mandátumbecslés politikai tétje óriási.

A 66 egyéni győzelem azt jelentené, hogy a kormánypártoknak a parlamenti abszolút többséghez és Orbán Viktor miniszterelnöki újraválasztásához elegendő mindössze 34 listás mandátumot szerezniük.

Más közvélemény-kutatók az elmúlt hetekben ettől eltérő képet festettek a pártok támogatottságáról. Több felmérés, például a 21 Kutatóközpont, a Medián vagy a Závecz Research mérései is az országos listás versenyben a Tisza Párt jelentős megerősödését mutatták. A különbségek hátterében jellemzően a kutatások eltérő módszertana áll, például az, hogy a teljes népesség vagy a választani tudó, biztos szavazók körében mérik a pártpreferenciákat.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Hadházy Ákos egy e-mailről: Mészáros megüzente volt vejének, hogy takarodjon, mert „pont féláron vállalta volna a munkát, mint a korábbi apósa”
Hadházy Ákos szerint a GVH vizsgálata során olyan levelezés került elő, amelyben Mészáros Lőrinc egy közbeszerzésen visszalépésre próbálta rávenni volt vejét. „Önmagában ez az ügy elég lehet ahhoz, hogy Lőrinc a jövő szilvesztert ne Bora Bora-n, hanem hűvös helyen töltse” - írta a képviselő.


Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő a Facebookon arról írt, hogy a korábban kartellezésért megbírságolt cégek ügyében egy másik nyomozás is indult, szerinte kétszeres túlárazás miatt egy vasútvonal-építés kapcsán. A képviselő szerint az ügy egy családi dráma, mivel a munkára Mészáros Lőrinc volt veje, Homlok Zsolt cége is jelentkezett, és állítása szerint „pont féláron vállalta volna a munkát, mint a korábbi apósa”.

Hadházy azt állítja, mivel Homlok Zsolt „kiesett a pikszisből”, ezért volt apósa ráküldte a Gazdasági Versenyhivatalt, amely egymilliárd forintra büntette kartellezésért. A képviselő szerint a volt vej valóban összejátszott egy másik céggel, de mint írja: „csak azért hozott magával egy kamu céget ajánlattevőnek, hogy a közbeszerzésen ne zárhassák ki azért, mert »túl olcsón« dolgozott volna.”

A politikus információira hivatkozva azt is közölte, hogy a Versenyhivatal vizsgálata közben olyan e-maileket találhattak, amelyekben szerinte Mészáros Lőrinc igyekszik rávenni a volt vejét, hogy „takarodjon az útból”. Hadházy hozzáteszi, hogy ezt csak egy nyomozás tudja kideríteni, azonban szerinte tény, hogy végül Mészáros cége 20 milliárddal drágábban végezte el a munkát. Emiatt feljelentést tett, amelyre elindult a nyomozás, és a posztjához mellékelt dokumentum szerint ezt egyesítették a GVH feljelentésével. A képviselő szerint valódi nyomozás csak kormányváltás esetén lesz, de úgy véli: „önmagában ez az ügy elég lehet ahhoz, hogy Lőrinc a jövő szilvesztert ne Bora Bora-n, hanem hűvös helyen töltse.”

Az ügy előzménye, hogy a Gazdasági Versenyhivatal 2024. december 13-án közölte, hogy a debreceni Észak-Nyugati Gazdasági Övezethez kapcsolódó vasúti beruházás közbeszerzésén a Homlok-csoport két cége és az Inter Mobility Kft. tiltott módon egyeztetett. A GVH a Homlok-cégekre összesen 1,2 milliárd forint bírságot szabott ki. A versenyhatóság jelezte, hogy a közbeszerzési kartell miatt büntetőjogi következmények is felmerülhetnek, ezért feljelentést is tettek. A GVH közlése szerint a vizsgálat egy panasz alapján indult, a bizonyítékokat pedig helyszíni rajtaütések során szerezték meg.

A sajtóban megjelent információk szerint a tenderen Homlok Zsolt cége, a Homlok Építőipari Kft. nettó 18,4 milliárd forintos ajánlatot tett, míg a győztes, Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó V-Híd Zrt. 35,4 milliárdos ajánlattal nyert. Az ügynek jogi utóélete is van: 2025 júliusában a Fővárosi Ítélőtábla ideiglenes jogvédelmet adott a Homlok-csoportnak, így a cégeknek egyelőre nem kellett megfizetniük az 1,2 milliárdos GVH-bírságot, bár a versenyhatóság a határidőre be nem fizetett bírság miatt végrehajtást is elrendelt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Deutsch Tamás Gundalfról: Nincs is annál megalapozottabb, mint amikor az ilyen gazembereket a jóllakott napközis ábrázatuk okán mentegetnek
A fideszes európai parlamenti képviselő többek közt Török Gábor politológusnak és Jámbor András képviselőnek üzent, akik szerinte a 19 éves informatikus külsejét emelték ki a nyilvános megszólalásakor. Deutsch John Lennon gyilkosával példálózott Facebook-posztjában.
DKA - szmo.hu
2026. március 31.



Ahogy arról beszámoltunk, hétfőn nyilvánosság elé állt az a fiatal informatikus, akit az ország az elmúlt hetekben a Tisza Párt körüli titkosszolgálati botrányban „Gundalfként” ismert meg. A 19 éves Hrabóczki Dániel a 444-nek adott interjúban többek közt arról beszélt, hogy állítása szerint tudatosan vezette félre az Alkotmányvédelmi Hivatalt (AH), amikor azok egy NATO-kibervédelmi képzésről és ukrajnai kapcsolatairól faggatták.

Megszólalása után politikusok és szakértők is posztoltak a fiatalról a Facebookon, például Magyar Péter, a TISZA Párt elnöke, Jámbor András ellenzéki képviselő, vagy Török Gábor politológus. Nem hagyta szó nélkül azonban a történteket Deutsch Tamás sem, aki a Facebook-oldalán tett közzé egy bejegyzést, amelyben Török Gábornak, Jámbor Andrásnak és a szerinte „vezényszóra megszólaló tiszanyikoknak” üzent.

„Nincs is ugye annál megalapozottabb érvelés, mint amikor az ilyen meg olyan gazembereket a külsejük, a jóllakott napközis ábrázatuk, az esetlen, a szánalmat keltő, a bárgyú kinézetük okán mentegetnek”

– írta a fideszes európai parlamenti képviselő. A posztban egy képet is mellékelt Mark David Chapmanről, John Lennon gyilkosáról. Szerinte Török Gábor, Jámbor András és az általa „tiszanyikoknak” nevezett megszólítottak biztosan megölelnék Chapmant.

„Végül is itt van például a képen ez a Chapman nevű »szerencsétlenke«. Biztos úgy odaszaladnátok hozzá és megölelnétek őt, megbuciznátok a kis szeppent pofikáját. Tényleg csak John Lennont gyilkolta meg ezzel a külsővel”

– jegyezte meg Deutsch Tamás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter a kormánytisztviselőknek, bíráknak, ügyészeknek: Rendszerváltás lesz ebben az országban, és végezhetik rendesen a munkájukat
A Tisza Párt elnöke azt kérte a rendőröktől, és más állami alkalmazottaktól is, hogy tartsanak ki, és ne féljenek, mert „nincsenek egyedül, az egész magyar nemzet, sok millió magyar ember áll mögöttük”. Valamint biztosította őket, hogy lesz elég munkájuk a jövőben.


Orbán Viktor a szabad Magyarországra támadt, amikor a Tisza Párt lejáratása érdekében bevetette a titkosszolgálatokat is – erről beszélt Magyar Péter országjáró körútjának hétfői, karcagi állomásán. A Tisza Párt elnöke, aki aznap Vecsésen, Újszászban és Mezőtúron is járt, a közszolgálati dolgozókat a törvények betartására és betartatására szólította fel - írja az Infostart.

Magyar Péter szerint a kormány célja az volt, hogy „szétverjék a legerősebb magyar pártot, a Tiszát”, és hogy „felszalámizzák a pártot, mint a komcsik”. A politikus a karcagi kampánybeszédében az akciót egy elbukott kísérletnek nevezte. „Ez egy pancserpuccs volt. Olyan fideszes” – fogalmazott, majd a történteket az amerikai Watergate-botrányhoz hasonlította, amely Richard Nixon elnök bukásához vezetett.

Magyar Péter szavai a napok óta tartó titkosszolgálati vita legújabb fejezetét jelentik. A kormányoldal a hétvégén hozott nyilvánosságra részleteket az Alkotmányvédelmi Hivatal által készített videókból, amelyekkel azt próbálják bizonyítani, hogy a Tisza Párthoz köthető informatikusok külföldi titkosszolgálatok látókörébe kerülhettek. Erre válaszul szólalt meg tegnap „Gundalf”, az ügy egyik kulcsszereplője, aki azt állította, hogy szándékosan dezinformálta a titkosszolgálatot.

Az ügy múlt szerdán robbant ki, amikor Szabó Bence, a Nemzeti Nyomozó Iroda századosa arról beszélt, hogy politikai nyomásra, hamis indokkal kellett volna eljárást indítaniuk a Tisza Párt informatikusai ellen. A nyomozó szerint az akció célja a párt „bedöntése” volt.

Magyar Péter a karcagi gyűlésen külön üzent az állami alkalmazottaknak, köztük Szabó Bencének is. Azt kérte a rendőröktől, ügyészektől, bíráktól és kormánytisztviselőktől, hogy tartsanak ki, és ne féljenek, mert „nincsenek egyedül, az egész magyar nemzet, sok millió magyar ember áll mögöttük”. A Tisza Párt elnöke politikai változást ígért nekik. „Rendszerváltás lesz ebben az országban, és végezhetik rendesen a munkájukat” – mondta, hozzátéve, hogy garantálja, lesz elég munkájuk a jövőben.

A politikus szerint a kormány magára hagyta a vidéket, ezért a magyar vidék is kiábrándult a kormányból.


Link másolása
KÖVESS MINKET: