FELFEDEZŐ

35 évesen ment „nyugdíjba” egy nő, aki közel 400 millió forintnyi megtakarítást gyűjtött össze férjével Angliában

A házaspár hosszú évekig keményen spórolt mindenen, hogy most már csak utazgassanak és azt csinálják, amihez kedvük van.

Link másolása

Már két éve "nyugdíjasként" él egy angol házaspár, pedig csak 37, illetve 43 évesek. Katie Donegan és férje közel 1 millió fontos (~420 millió forint) megtakarítást halmozott fel, és már csak azzal töltik az idejüket, amit szeretnek. A 37 éves nő a Sunnak árulta el, hogy érték el, hogy ilyen fiatalon a nyugdíjasok életét élhetik.

Katie egy nyugat-londoni külvárosban nőtt fel. Anyja tanító, apja pedig piackutató volt, és bár szerencsére nem szűkölködtek, arra csak kevés pénz jutott, hogy néha elmenjenek étterembe vagy elutazzanak egy szép helyre nyaralni.

A nő már gyerekkorában megtanult spórolni: a zsebpénzét sosem költötte el, mindig elrakta későbbre. Élvezte, ahogy egyre több pénz gyűlik össze, és nem érzett kísértést arra, hogy elköltse.

Az Oxfordi Egyetemen is matematikát tanult, de mivel nehezen haladt, végül nem fejezte be a tanulmányait. Ezután egy irodában kezdett dolgozni adminisztrátorként, ahol nem keresett túl sokat. 2005 januárjában elment három hónapra önkénteskedni Costa Ricára, ott ismerte meg a férjét, Alant. A program végén már egy párként tértek vissza Angliába, Katie pedig úgy döntött, hogy folytatja a félbehagyott tanulmányait. A University College London statisztika szakán szerzett diplomát, az egyetemi évek alatt pedig a nagyszüleinél lakott, olcsó ételeket evett és nem vett magának egy új ruhadarabot sem. Miután lediplomázott, összeköltözött Alannel a férfi édesanyjának házában, és elkezdtek spórolni egy saját házra.

Ekkor Katie biztosítási matematikusként dolgozott és évi 28 500 fontot (~12 millió forint) keresett, párja pedig vállalkozóként cégeknek segített abban, hogyan készítsenek prezentációkat. Otthon pedig amin tudtak, spóroltak. Egy használt Skodával közlekedtek, mindig vittek magukkal ebédet a munkahelyükre, és inkább áthívták magukhoz a barátaikat ahelyett, hogy szórakozni jártak volna. Végül sikerült összegyűjteniük 42 ezer fontot (17,6 millió forint), amellyel le tudtak foglalni egy 167 ezer fontba (70 millió forint) kerülő két hálószobás lakást.

Még a 2013 júliusában tartott esküvőjükön is spóroltak: például a helyi közösségi termet bérelték ki, e-mailben hívták meg a vendégeket, és egy barátjuk csinálta meg a dekorációt.

2014 végére Katie már évi 58 ezer fontot (24 millió forint) keresett, de ekkor sem volt hajlandó nagy lábon élni. Férje 63 ezer fontot (26 millió forint) hozott haza évente, így havonta 3000 fontot (1,2 millió) meg tudtak spórolni. A nő 2015-ben olvasott a F.I.R.E. mozgalomról, amely az anyagi függetlenséget és a korai nyugdíjba vonulást célozza meg. A lényege az, hogy a lehető legalacsonyabban kell tartani a kiadásokat, a megtakarításokat pedig indexalapokba kell befektetni. Addigra a házaspárnak már 291 ezer fontos (122 millió forint) megtakarítása volt, és azt a célt tűzték ki maguknak, hogy három éven belül elérik az 1 millió fontot, hogy aztán nyugdíjba vonulhassanak. Végül megelégedtek több mint 900 ezer fonttal is, hiszen ennyi is elég ahhoz, hogy életük végéig megéljenek belőle úgy, hogy nem muszáj dolgozniuk.

"Nem azért csináltuk ezt, mert nem élveztük a munkánkat. Ez az anyagi függetlenségről és az életminőségről szól. Felmondtam, és elkezdtem vállalkozóként dolgozni. Alan támogatott ebben, és bár ő nem teljesen szakított a munkájával, még mindig megvan a cége, már nem vesz részt a napi feladatokban. Most már megvan a szabadságunk arra, hogy kiadjuk a lakásunkat, amíg mi nomádokként utazgatunk a világban, biciklizünk, hegyet mászunk és sportolunk"

- mesélte a nő.

Bár a befektetései már évente 65 ezer fontot (27 millió forint) hoznak nekik a konyhára, még mindig nem élnek luxuséletet. A házassági évfordulójukon ugyan megengedtek maguknak egy pazar vacsorát, de az is "csak" 60 fontjukba (25 ezer forint) került. De nem gondolják meg kétszer, hogy utazzanak-e el a barátaikhoz az Egyesült Államokba, és a hobbijukra és új dolgok kipróbálására sem sajnálják a pénzt.

"Nagyon sok mindent megtehetsz, ha egyszer szakítasz a napi 8 óra munkás életmóddal. Sok ember számára a nagy ház és a dizájner ruhák jelentik a sikert, nekem viszont van szabadságom és választási lehetőségem, és szerintem ez a legnagyobb siker"

- vallja Katie.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
300 ezer egy éjszaka Mészáros Lőrinc borászának szállodájában, amelyet egy francia kastélyból csinált
Kalocsai László három évvel ezelőtt vette meg a bordeaux-i birtokot. 5-6 milliárd forintot költhetett el az ingatlan átalakítására.

Link másolása

A jelek szerint szálloda nyílt Mészáros Lőrinc borászának bordeaux-i birtokán, írja a 444. A Chateau de Clotte egykoron Castillon herceg tulajdona volt, története a XIII. századig nyúlik vissza.

Kalocsai László még három évvel ezelőtt alapított Franciaországban céget, és megvásárolt egy neves, díjnyertes borokat készítő bordeaux-i szőlőbirtokot. A XVIII. században létrehozott Chateau de Clotte vételára és finanszírozása nem volt ismert, de a szomszédos chateau tulajdonosa szerint korábban hatmillió euróért (akkori árfolyamon több mint kétmilliárd forintért) árulták a szőlőbirtokot. A csaknem 50 parcellát magába foglaló területhez pince és műemlék jellegű épületek is tartoznak.

A francia cégnyilvántartás szerint Kalocsai László tavaly egy újabb céget hozott létre Winemajor Receptif néven, írta meg elsőként a 24.hu. Ebben azonban már nem ő volt az egyedüli tulajdonos, mint a szőlőbirtokot megvásárló Winemajor SAS-ben; 50 százalékban társtulajdonosa lett a tokaji borász, Bai Edit. Ők ketten már jó ideje együttműködnek, hiszen közösen birtokolják a Winemajor Hungary Kft.-t is.

A birtokon elvégzett munkálatokban tervezőként részt vett a Tuoton Architect építésziroda, a projekten dolgozó Alliance Duplan főként épületgépészettel, napelemekkel foglalkozó cég, kivitelezőként pedig a lap megtalálta a Dune Construction építőipari céget is. Utóbbi két társaság a honlapján nemcsak a referenciák között tünteti fel a Chateau de Clotte-t, hanem a projekt költségét is szerepelteti.

Az Alliance Duplan adók nélkül 8,5 millió eurós beruházásról ír, ami az elmúlt évek átlagos euró árfolyamát tekintve 3,2-3,3 milliárd forintot jelent. A Dune Construction a borközpont felújításán és a szobák kialakításán dolgozott, a projekt értékeként pedig 856 ezer eurót tüntetett fel adók nélkül, ami átszámítva 320-330 millió forint.

Vagyis a nagyjából kétmilliárd forintos vételárral együtt feltételezhetően 5-6 milliárd közötti összeget biztosan elkölthetett Kalocsai László cége a szőlőbirtokra, miközben céges érdekeltségeinek bevétele és profitja alapján nem látható, hogy honnan volt tőkéje egy ilyen volumenű beruházásra.

A Chateau de Clotte már a Booking.com-on is elérhető, így bárki foglalhat szállást a birtokra. Az erkélyes junior lakosztályban 289 ezer forintba kerül egy éjszaka két főre (az árban benne van a reggeli is), míg a hagyományos lakosztályban 314 ezer forintot kell fizetni. Ugyanez a főszezonban, júliusban 324, illetve 362 ezer forintba kerül.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
Orbán Viktor 3 év után lecserélte profilképét, mutatjuk, mire
A magyar kormányfő legutóbb 2021. december 23-án változtatta meg a profilképét a Facebookon.

Link másolása

Lecserélte a profilképét a Facebookon Orbán Viktor csütörtökön. A magyar kormányfőnek ezentúl ez a képe lesz a közösségi-oldalán:

Orbán legutóbb 2021. december 23-án cserélt profilképet a Facebookon.

via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Halott férfit tolt be a bankba, a nevében akart pénzt felvenni a nő
A brazil bank alkalmazottainak feltűnt, hogy valami nincs rendben, így értesítették a rendőrséget és a mentőket is. A nő váltig állította, hogy a halott él.

Link másolása

Hitelt szeretett volna felvenni egy nő egy bankban Rio de Janeiro nyugati részén Banguban. Ilyen mindennapos dolog nem kerülhetne be a hírekbe, pláne a világ másik felén, a hölgy azonban egy kerekesszékes férfival együtt érkezett, aki láthatóan nem volt jól.

Az idős férfi viszont gyanút keltett a bank alkalmazottaiban, akik meg szerettek volna győződni róla, hogy egyáltalán életben van-e még.

A nő váltig állította, hogy az ismerőse csak „így néz ki”. Időnként fel is emelte a fejét, és beszélt is hozzá, sőt arra biztatta, hogy írja alá a papírokat, mert ő nem teheti meg helyette.

„Ha nem vagy jól, bevihetlek a kórházba. Vissza akarsz menni a kórházba?”

– kérdezgette a férfit, aki el nem ítélhető módon nem válaszolt.

Ez már végképp gyanús lett a biztonsági alkalmazottaknak és a bankpénztárban dolgozóknak, akik kihívták a mentőket és a rendőrséget is.

A mentősök megerősítették a gyanút: kiderült, hogy a 68 éves Paulo Roberto Braga néhány órával korábban hunyt el.

A nőt a helyszínen letartóztatták, a rendőrségnek azt mondta, hogy a férfi unokahúga és gondozója. A hatóság egyelőre vizsgálja, hogy a nőnek voltak-e társai, mert azt gyanítják, hogy szervezett csalásról lehet szó.

A helyi sajtó jelentése szerint a felvenni kívánt összeg több mint 1,1 millió forintnak felelt meg.

via Daily Mail, 24.hu

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Brutális, 53 milliós telefonszámlát kapott a svájci vakáció után egy floridai férfi
A 71 éves férfi ellátogatott abba a svájci városba, ahol felnőtt. Könnyen elképzelhető, hogy a világ legdrágább nyaralós képeit küldte haza az ismerőseinek.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 18.


Link másolása

143 ezer dolláros, vagyis közel 53 millió forintos telefonszámlát kapott egy floridai férfi, miután hazatért háromhetes európai vakációjáról, írja a Unilad. Rene Remund eredetileg Svájcból származik, ezért feleségével együtt úgy döntöttek, hogy felkeresik az a várost, ahol felnőtt.

Az utazás előtt a férfi elment a T-Mobile-hoz, ahol azt mondták neki, hogy minden rendben, biztosítva van - jelentsen ez bármit -, és kapcsolódjanak ki nyugodtan. A nyaralás ezek után pompásan sikerült, sok fotót készítettek a csodás helyeken, ahol jártak, csakhogy a képeket átküldték ismerőseiknek is. Ennek pedig utólag borsos ára lett.

A férfi az utazás alatt 9,5 gigabájtnyi adatot használt el, ami nem több, mint az átlagos havi adatforgalma, csakhogy a 71 éves férfi és 65 éves felesége mindezt roamingozva érték el, amire extra díjat számolt fel a szolgáltató. Remund nem hitt a szemének, amikor kézhez kapta a következő telefonszámlát.

Azonnal hívta a T-Mobile-t, hogy hátha valami tévedés történt, de kiderült, hogy semmit nem írtak el, a számla tökéletes. A férfi ezután ügyvédet fogadott, és még a telekommunikációs cég igazgatójának is írt levelet az ügyben, de választ egyelőre nem kapott.

Az ügyvéd végül eljuttatta a számlát és Remund történetét egy helyi lapnak, amire reagált a távközlési cég is. A válasz alapján úgy tűnik, hogy talán elengedik a férfi tartozását.

A T-Mobile felhívta a figyelmet arra, hogy utazás előtt mindenki ellenőrizze a mobiltelefonos csomagját, különös tekintettel a régi előfizetőkre, akiknek a díjcsomagja nem biztos, hogy tartalmazza a nemzetközi roaming adatforgalomra vonatkozó kitételeket. Ezen felül azt is javasolják, hogy amikor csak lehet az emberek használjanak egyszerre repülőgép-üzemmódot és wifit, amivel biztosan elkerülhetik a helyenként rendkívül drága mobilos adatforgalmat.

A férfi történetéről az ABC is beszámolt.


Link másolása
KÖVESS MINKET: