Ez volt a plátói kapcsolat vége is egyúttal. "Felmentünk a szobámba. Életemben nem szexeltem ilyen jót." A férfi bűntudatot érzett utána a lánya miatt, mégis folytatta az affért. "Amikor meglátjuk egymást, csak a szexre tudunk gondolni" - írja.
A magazin szakértője, Deidre szerint ha mindkét fél úgy látja, hogy a kapcsolat tartósnak bizonyul, el kell mondaniuk az apa lányának. "Mindketten egyedülállóak és szabadon szerethetik egymást, de a lánya nehezen élheti meg a dolgot. Majdnem biztos, hogy sokkolja majd, megbántottnak és féltékenynek érzi majd magát, és megdöbben a nagy korkülönbség miatt. Próbára fogja tenni a kettejük kapcsolatát, mivel a lányát már egyszer elárulta az édesanyja. Azon is aggódhat, hogy elveszítheti a legjobb barátnőjét - és valamennyire így is lesz."
A szakártő szerint ugyanakkor az apa lánya is hamarosan találkozhat valakivel, aki miatt talán el is költözik, ezért egy igazi és mély szerelmet nem érdemes elfecsérelni. "Nézzen a szívébe felelős felnőttként. Igazán szerelmes? Erről kell meggyőződnie, mielőtt bombát dob a lányával való kapcsolatába."
A The Sun hasábjain gyakran jelennek meg valós történetek olyan emberekről, akik épp komoly kapcsolati krízisen mennek keresztül, vagy valami extrém fordulat történt a magánéletükben. Így van ezzel a levél írója, egy férfi is, aki forró viszonyról számol be közte és a lánya legjobb barátnője között. "Félek, hogy ha megtudná, a lányom nagyon kiakadna" - írja.
A férfi 39 éves, elvált (az exneje megcsalta egy munkatársával). A lánya 19 éves, vele él, az említett barátnő pedig szintén ennyi idős, és gyakran megfordul a család házában. "Nagyon vonzó lány, remek teste van. Egy csomószor azon kaptam magam, hogy méricskéltem, amikor a lányom épp nem volt ott."
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Megszólalt az influenszerpár, akik elvetették a babájukat, mert kiderült, hogy Down-szindrómás
Jesse Ridgway és felesége, Ashley nyilvánosan indokolta meg, miért döntöttek a terhességmegszakítás mellett. A youtuber a Down-szindrómával járó egészségügyi kockázatokra és az élethosszig tartó függőségre hivatkozott.
Nyilvánosan beszélt a terhességmegszakításáról egy amerikai influenszerpár, Jesse Ridgway és felesége, Ashley, miután a magzatuknál Down-szindrómát diagnosztizáltak. A pár szerdán részletesen megindokolta, miért döntöttek így, miután a bejelentésük élénk online vitát indított.
A McJuggerNuggets néven ismert YouTuber a diagnózis utáni első benyomásairól írt. „Amikor először szembesültem ezzel a hírrel, sokkolt, de optimista voltam. Ha egy kicsit lassabbak szellemileg, majd megoldjuk. Szülőnek álltam, bármi jöjjön is… de egyszerűen nem értettem meg teljesen, mit jelent a Down-szindróma” – fogalmazott a bejegyzésben.
Ridgway szerint a genetikai állapottal járó egészségügyi kockázatokkal és a lehetséges következményekkel való szembesülés változtatta meg a hozzáállását.
„A Down-szindróma nem ‘áldás’, egészségügyi szempontból objektíven sz****r.”
Úgy folytatta, nem mérte fel, mivel jár ez a helyzet. „Nem fogtam fel, mennyire kemény ez a gyermeknek, nemhogy a családnak… legtöbbször életük végéig teljesen másokra lesznek utalva” – indokolta a döntést.
A bejegyzésében azt állította, hogy a diagnózist kapó nők 90 százaléka dönt a terhességmegszakítás mellett, hozzátéve: „Ez SOKKAL magasabb volt, mint vártam.” Ezzel szemben a Healthline egészségügyi portál szerint ez az arány az Egyesült Államokban 67 százalék – írta a UNILAD.
Az influenszer szerint a téma azért tabu, mert sokan félnek az ítélkezéstől.
„Szerintem ez azért van, mert a legtöbb megszakítást szégyen övezi. Rengeteg ítélkezés éri az embert.”
A pár külön üzent azoknak a követőinek is, akik maguk is Down-szindrómával élnek: „Nagyon is számítotok, és örülünk, hogy itt vagytok.”
A pár idén márciusban jelentette be, hogy 2026 őszére várják első gyermeküket. A szerdai bejegyzésükben hangsúlyozták, hogy a döntésüket hosszú távú családi érdekek vezérelték.
A jövőbeli terveikről is beszéltek. „Szerencsére volt választásunk. Kell egy kis idő, hogy túllépjünk rajta, de izgatottan várjuk, hogy a jövőben újra próbálkozhassunk, és remélhetőleg jobb legyen a kimenetel” – zárta a bejegyzést Jesse Ridgway.
Nyilvánosan beszélt a terhességmegszakításáról egy amerikai influenszerpár, Jesse Ridgway és felesége, Ashley, miután a magzatuknál Down-szindrómát diagnosztizáltak. A pár szerdán részletesen megindokolta, miért döntöttek így, miután a bejelentésük élénk online vitát indított.
A McJuggerNuggets néven ismert YouTuber a diagnózis utáni első benyomásairól írt. „Amikor először szembesültem ezzel a hírrel, sokkolt, de optimista voltam. Ha egy kicsit lassabbak szellemileg, majd megoldjuk. Szülőnek álltam, bármi jöjjön is… de egyszerűen nem értettem meg teljesen, mit jelent a Down-szindróma” – fogalmazott a bejegyzésben.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Magyar Péter chillben van: Balaton. Az örök szerelem – posztolta a miniszterelnök
Az amúgy örökmozgó, és az elmúlt hetekben szinte megállás nélkül dolgozó kormányfő szakíthatott egy kis időt a pihenésre, és a Balatonról posztolt egyet vasárnap. Egy hajón ül, és egy Churchillről szóló könyvet tart a kezében.
Magyar Péternek juthatott ideje a hétvégén egy kis pihenésre is, egy Facebook-poszttal jelentkezett a magyar tengerről.
A miniszterelnök a Balatonon volt vasárnap, egy kis hajón ülve írta ki ezt a szöveget:
"Balaton. Az örök szerelem."
Magyar egyébként egy másik miniszterelnök, a volt brit kormányfő, Boris Johnson könyvét tartja a kezében, Johnson ugyanis újságíró alapvetően, és írt egy Churchill-monográfiát, amit magyarul is kiadtak. Ezek szerint ezt olvassa most Magyar.
Videón, ahogy hasba rúg egy gyereket a bohócparókás robot egy kínai bemutatón
A Unitree G1 típusú humanoid robot maga is meglepődött a rosszul célzott rúgás kimenetelétől. Az eset után a szervezők egy „Én hibáztam!” feliratú táblát tettek a gépre.
Egy kínai bemutatón egy kék bohócparókát viselő humanoid robot látványosan, magabiztos mozdulattal hajtott végre egy köríves rúgást — ám a jelenet végül váratlan fordulatot vett.
A rúgás ugyanis egyenesen egy kisfiú hasába csapódott, aki a fájdalomtól azonnal összegörnyedt.
A kínai Hszincsiangban készült videó bejárta a közösségi médiát, és ismét felvetette a robotbiztonság körüli vitákat – írta a Futurism.
Az internetezőket meglepte a mostani videón látott erőszak, és sokan egy közelgő robotfelkeléssel viccelődtek.
Egy másik kommentelő szerint a gép „máris megszegi az első törvényt”, utalva ezzel Isaac Asimov, az „Én, a robot” szerzőjének híres szabályára, amely kimondja, hogy „a robot nem árthat embernek, illetve tétlenül sem tűrheti, hogy embernek kára essék”.
„És ez még csak a kezdet…” – írta baljóslatúan egy Reddit-felhasználó.
a gyerek szerencsére nem sérült meg súlyosan, de az incidens jól mutatja, mekkora erő lakozik ezekben a gépekben.
A vélhetően Unitree G1 típusú, körülbelül 35 kilogrammos robot térdízülete akár 120 newtonméter nyomaték leadására is képes.
A bírósághoz benyújtott kereset szerint a gépek komoly biztonsági kockázatot jelentenek, mivel „elég erősek ahhoz, hogy betörjenek egy emberi koponyát”.
Nem ez az első alkalom, hogy a cég gépe embert sebesít meg. Az év elején egy másik Unitree G1 egy bemutató közben elvesztette az egyensúlyát, és miután a földre zuhant, vadul csapkodni kezdett a végtagjaival, orrba találva egy férfit, akinek eleredt a vére. Tavaly a humanoid robotikával foglalkozó Figure AI egyik volt mérnöke pert indított a cég ellen Kaliforniában.
Egy kínai bemutatón egy kék bohócparókát viselő humanoid robot látványosan, magabiztos mozdulattal hajtott végre egy köríves rúgást — ám a jelenet végül váratlan fordulatot vett.
A rúgás ugyanis egyenesen egy kisfiú hasába csapódott, aki a fájdalomtól azonnal összegörnyedt.
A kínai Hszincsiangban készült videó bejárta a közösségi médiát, és ismét felvetette a robotbiztonság körüli vitákat – írta a Futurism.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Igazi örömhír érkezett a hétvégére: a debreceni állatkertben három kapibara kölyök született, akik anyukájuk társaságában már kíváncsian fedezik fel a körülöttük lévő világot.
„Újabb kis lábak kopognak a Dél-Amerika kifutóban! Nagy örömmel jelentjük, hogy állatkertünkben kapibara kölykök születtek! A kicsik már most tele vannak energiával, hol a szárazföldi pihenőhelyet fedezik fel, hol a pancsolóba ugranak be anyukájuk nyomában”
– írta az állatkert a Facebookon.
A három kis kölyök már látogatható is, így aki szeretne egy kis boldogsághormont termelni, az nézze is meg gyorsan. Akinek túl messze van az állatkert, azoknak mutatjuk a videót róluk:
A kapibara a világ legnagyobb rágcsálója, Dél-Amerika vizes élőhelyein őshonos. Barátságos, nyugodt természetéről ismert, gyakran más állatokkal is békésen megfér, ezért az internet egyik kedvenc „jófej” állata lett. Félvízi életmódot folytat, remek úszó, és a vízben érzi igazán otthon magát. Társas lény, általában kisebb csapatokban él, és különleges hangokkal kommunikál a társaival.
Igazi örömhír érkezett a hétvégére: a debreceni állatkertben három kapibara kölyök született, akik anyukájuk társaságában már kíváncsian fedezik fel a körülöttük lévő világot.
„Újabb kis lábak kopognak a Dél-Amerika kifutóban! Nagy örömmel jelentjük, hogy állatkertünkben kapibara kölykök születtek! A kicsik már most tele vannak energiával, hol a szárazföldi pihenőhelyet fedezik fel, hol a pancsolóba ugranak be anyukájuk nyomában”
– írta az állatkert a Facebookon.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!