HÍREK
A Rovatból

„Te ki a fasz vagy?” – balhé a Wizz Air római járatánál, miután másnapra halasztották az indulást

Király Kinga Júlia író és kollégái azért utaztak Rómába, hogy többek között egy holokauszt-túlélővel interjúzzanak, de ezt végül a 16 órás késés miatt nem tudták megtenni.

Link másolása

Kedd este helyett szerda délután érkezett meg Rómába az a Budapestről induló repülő, amelyen Király Kinga Júlia író, műfordító és kollégái is utaztak. Azért mentek az olasz fővárosba, hogy a Washingtoni Holokauszt Múzeum felkérésére interjúkat készítsenek többek között a Mussolini-rezsim egy 102 éves szemtanújával, ám ezt végül a kb. 16 órás késés miatt nem tudták megtenni. Az író a 24.hu-nak mesélte el a kálváriájukat.

A Wizz Air római járatának május 24-én este, 20 óra előtt 5 perccel kellett volna felszállnia, ám már délután 5-kor jelezték sms-ben az utasoknak, hogy a gép csak éjjel negyed egykor indul el. Ettől függetlenül arra kérték őket, hogy menjenek ki időben a repülőtérre és csekkoljanak be az eredeti indulás időpontjában. Este fél 8-kor aztán jött az újabb értesítés, hogy a repülő végül csak másnap délelőtt 10:35-kor szállhat fel, ekkor nagy tanácstalanság alakult ki. Király Kinga Júlia elmondása szerint a reptéri dolgozóktól nem sok segítséget kaptak, nekik kellett kideríteni, hogy hol és hogyan szerezzék vissza a csomagjaikat. Miután ez sikerült, hazamentek és szerda reggel visszatértek a repülőtérre, ahol azonban újabb problémával szembesültek.

Amikor megkapták a jegyüket a bejelentkező pultnál, kiderült, hogy az előzőleg megvásárolt ülőhely helyett egy másik szerepelt rajta. Ez pedig gond volt, mivel azért választották direkt a nagyobb lábhelyet biztosító üléseket, mert a munkaeszközeiket csak itt tudták biztonságosan tárolni. Amikor ezt jelezték a reptéri dolgozóknak, átküldték őket egy másik sorba, ahol aztán

egy fiatal férfi azt kérdezte az írónőtől: "Te ki a fasz vagy?" Ezután pedig összetépte Király Kinga Júlia jegyét.

Az író nem hagyta magát, kijelentette, hogy addig nem mozdul onnan, amíg nem adja ki a jegyét. Le is fotózta a fiatalembert, aki addig nem akart neki jegyet adni, amíg ki nem törli a fotót. Viszont meg sem várta, hogy eltűnjön a kép a telefonról, elment dohányozni. A kollégája végül kiadta a jegyet azután, hogy Király Kinga Júlia kitörölte a fotót. Az írónő és kollégái végül szerda délután érkeztek meg Rómába.

A 24.hu megkeresésére a földi kiszolgáló, a Menzies Avation azt közölte, hogy számukra is nehéz helyzet, amikor késések lépnek fel a repülőjáratoknál, hiszen ők nem tehetnek erről, csak tájékoztatni tudják az utasokat. Elismerték, hogy a kommunikáció nem mindig könnyű, sem az utasok, sem az ő alkalmazottjaik számára, hiába esnek át számos képzésen is ezzel kapcsolatban.

Azzal kapcsolatban, hogy hogyan viselkedett a fiatal férfi Király Kinga Júliával az írónő elmondása szerint, azt írták: "az említett 'f' betűs szó elhangzott, de nem ilyen direkt formában".

Tájékoztatásuk szerint az utas panaszát már szerdán reggel megkapták és ki is vizsgálták a történteket, hamarosan válaszolnak is rá. "Elnézést kérünk a részünkről, nem firtatva, hogy munkatársunk is miket tapasztalt" - fűzték hozzá. Azt is megjegyezték, hogy bár a panaszában az utas azt írta, hogy bocsánatkérés esetén nem vonja be a nyilvánosságot, „megdöbbentő, hogy nem kaptunk esélyt az eset megválaszolására”. Végül azt írták, az alkalmazottak szakmai vezetője is foglalkozott már az esettel, és a "megfelelő javító intézkedéseket" meghozzák.

Király Kinga Júlia viszont azt nyilatkozta, hogy ő még nem is tett panaszt, nem írt levelet a cégnek, így biztosan nem az ő leveléről beszélhetett a földi kiszolgáló.

A Wizz Air azt közölte a lappal, hogy elfogadhatatlan számukra az ilyen viselkedés, így abban az esetben, ha a belső vizsgálat alapján bebizonyosodik, hogy az eset valóban így történt, megteszik a megfelelő lépéseket az érintett kollégával szemben.

A római járat késésével kapcsolatban annyit írtak, hogy technikai probléma volt a budapesti bázisukban.

A Blikk szerdán arról számolt be, hogy a Wizz Air 180 utasa rekedt Rómában kedden éjjel, miután az eredetileg 22:20-kor induló járat végül csak másnap délután tudott Budapestre repülni. Az egyik utas a lapnak azt mondta, először hajnali 2:45-re tolták az indulást, amiről még kaptak értesítést, arról viszont már nem mindenki, amikor kiderült, hogy csak szerdán 13-kor lesz a felszállás. A Wizz Air ez esetben is a budapesti bázisukban történt technikai problémákra hivatkozott.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
Magyar Péter újabb információkat közölt a pénteki tüntetésről
A gyermekvédelemért hívta össze híveit a TISZA párt politikusa, Pintér Sándor belügyminiszter és a kormány lemondását követelve.

Link másolása

Pénteken 18 órára hirdetett meg Magyar Péter egy tüntetést a Belügyminisztérium épülete elé. A gyermekvédelemért hívta össze híveit a TISZA párt politikusa, Pintér Sándor belügyminiszter és a kormány lemondását követelve. Mai posztjában közölt pár információt arról, hogy mivel és hogyan készüljenek a hívei a tüntetésre:

„Találkozzunk ma este 18.00 órakor a Belügyminisztérium előtt, védjük meg a gyermekeinket és unokáinkat! Követeljük a politikai felelősök lemondását!

Csatlakozz hozzánk egy békés, de határozott tüntetésre, ahol közösen mondjuk ki, hogy “Elég volt!”. Védjük meg a gyermekeket az újabb pedofil bűncselekményekről. Követeljük a valódi gyermekvédelmi reformot, a gyermekvédelem finanszírozásának jelentős megemelését. Követeljük a szörnyűségeket eltussoló intézményvezetők felelősségre vonását, és a politikai felelősök, Pintér Sándor belügyminiszter lemondását és a kormány távozását. Itt az ideje, hogy hangot adjunk a változás iránti igényünknek és megmutassuk, a közösség erejével képesek vagyunk pozitív változásokat elérni.

Kérünk titeket, hogy osszátok meg az eseményt, hívjátok meg barátaitokat, és gyertek el minél többen, hogy közösen kiállhassunk a jövő generációja mellett.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Hadházy Ákos: Két szerződést kötöttünk Kínával, és a kínai rendőrök járőrözése a kisebb baj
A független képviselő szerint az eddig ismeretlen, második szerződés gyakorlatilag szabad kezet ad a magyar kormánynak, hogy a kínaihoz hasonló totális megfigyelőállamot építsen ki.

Link másolása

Hadházy Ákos betekintést kapott a Belügyminisztériumban a Kínai Népköztársasággal kötött két belügyi együttműködési szerződésben, írja a képviselő a Facebookon.

Az első megállapodás, amiről már hetek óta cikkez a sajtó, valóban csak a turisztikai helyszíneken történő kínai rendőri jelenlétről szól, de van egy másik, eddig ismeretlen egyezmény is, az ún. Rendészeti Biztonsági Megállapodás.

Hadházy szerint az első szerződés „korrektnek és ártalmatlannak tűnik”, mert annak értelmében „a kínai rendőrök csak fegyvertelenül, a magyar parancsnokság alatt és a magyarokkal járőrözve, elsősorban tolmácsként járőrözhetnek”,

a második együttműködési megállapodás azonban gyakorlatilag szabad kezet ad a magyar kormánynak ahhoz, hogy a kínaihoz hasonló, magas technológiai szintű, totális megfigyelőállamot építsen ki.

Az eddig titkolt megállapodás szerint „a felek törekednek az eddigi rendészeti együttműködés folytatására, megerősítésére és fejlesztésére”, többek közt „a közrend és közbiztonság, a szakképzés, terrorizmus és kábítószer-kereskedelem elleni küzdelem, közlekedésbiztonság és más területeken”.

A Rendészeti Biztonsági Megállapodásban az is szerepel, hogy a felek együttműködnek a legjobb gyakorlatok cseréjében, a tapasztalatok megosztásában, közös projektekben és programokban, vezető szakértők cseréjében, és az együttműködés bármelyik fél által javasolt egyéb módjain.

Hadházy Ákos szerint a tágan értelmezhető és alkalmazható kitételek alapján

a magyar kormány átveheti a totális diktatúra alapját adó kínai személyfelismerő kamerarendszert, a kínai belügy segíthet a magyar belügynek a kamerarendszer beüzemelésében.

A képviselő szerint ráadásul „a Fidesz bármikor három nap alatt módosít, vagy egy nap alatt egy rendelettel felülírhat”, azaz a Rendészeti Biztonsági Megállapodásban foglaltaknak különösebb hazai jogi akadálya nincs.

Hadházy felhívja a figyelmet arra is, hogy a titkos megállapodás nyolcadik pontja szerint az „egyezmény nem minősül nemzetközi szerződésnek”, ezért „nem keletkeztet a nemzetközi jog alapján fennálló jogosultságokat és kötelezettségeket”.

A képviselő jogászai szerint azért volt szükséges ez a kitétel, mert így

nem kellett a kormánynak a parlamenttel ratifikáltatnia, vagy rendeletben kihirdetnie, azaz nyilvánosságra hoznia.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Csányi Sándor az OTP történetének eddigi legnagyobb bankvásárlására készül
A vezérigazgató az OTP közgyűlésén jelentette be az akvizíciót: egy Európai Unión belüli bankot vásárolhatnak meg.

Link másolása


Csütörtökön délelőtt tíz órától közgyűlést tartott az OTP, ahol a részvényesek egyebek mellett az osztalékfizetésről és saját részvényeik visszavásárlásáról is döntöttek – számol be a Portfolio,

Az eseményen beszédet mondott Varga Mihály pénzügyminiszter is, aki elmondta, hogy az OTP a zászlóshajója a magyar bankpiacnak, megkerülhetetlen tényező, kellő súllyal, nagy piaci részesedéssel és a hazai érdekek mentén vesz részt a pénzügyi világ folyamataiban.

Az OTP vezérigazgatója, Csányi Sándor feltette a kérdést, hogy hogyan lehet az, hogy a 2023-as, 990 milliárd forintos eredmény után csak 150 milliárd forintot fizetnek osztalékként. Csányi szerint ez egyrészt azért van, mert a válság alatt is fizettek osztalékot és vettek vissza részvényeket, másrészt pedig mert

szerdán indikatív ajánlatot tett az OTP egy Európai Unión belüli bank megvásárlására, és ez a bank történetének legnagyobb akvizíciója lehet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Polt Péter döntött: módosítja az ügyészségen az iratkezelés és a selejtezés szabályait
Két nap múlva lép hatályba a legfőbb ügyész utasítása, aminek alapján egy évben négyszer is slejtezhetnek.

Link másolása

Új utasítást adott ki a Magyar Nemzeti Levéltár egyetértésével Polt Péter legfőbb ügyész az ügyészi szervezet iratkezelési szabályzatáról.

A módosítás szerint a közfeladatot ellátó szervel iratkezeléséről szóló kormányrendelet szerint kell eljárni a jövőben is, de a szabályzatot évente felül kell vizsgálni, szükség esetén pedig módosítani.

A jövőben csak az utasítással bevezetett, jogszabályban meghatározott módon tanúsított iratkezelő szoftver, és az ügyészség által kifejlesztett ügyvitelt támogató alkalmazás, rendszer, valamint az ezekhez tartozó szolgáltatások összessége számít informatikai alkalmazásnak.

Az ügyészséghez érkező vagy ott keletkeő iratokat iktatni kell, az irat hollétére vonatkozó adatokat rögzíteni kell. Ha egy irat károsodik, az ügyészség vezetőjének azonnal jegyzőkönyvet kell felvennie, amit megküld az illetékes levéltárnak, ahol engedélyezhetik a kényszerselejtezést.

Az ügyészségeken eddig évente egyszer volt kötelező a selejtezés, az új utasítás értelmében legalább egyszer, legfeljebb négyszer kell majd megtenni.

Az ügyészségi iratkezelés kérdése a Schadl-Völner ügy lehallgatási anyagainál is előkerült.

Link másolása
KÖVESS MINKET: