HÍREK
A Rovatból

RTL: Mindennapos eset, hogy a Booking.com nem létező szállásokat hirdet

Egy magyar utazó karácsonykor, Indonézia közepén volt kénytelen új szállás után nézni, amikor kiderült, hogy a korábban lefoglalt hely nem létezik.


Egyre nagyobb a botrány a Booking.com körül: a hét közepén a spabook.net írt arról, hogy az internetes szállásfoglaló rendszer több, mint egy hónapja nem fizet szállásadó ügyfeleiknek. Az RTL.hu pénteken nem létező szálláshelyekről és ki nem fizetett pénzekről számolt be.

Dényi Andrea is pórul járt tavaly decemberben. A portálnak nyilatkozó nő egy olyan indonéziai szállásért fizetett, ami valójában nem létezett.

„Kaptam egy visszaigazoló emailt a Bookingtól a szállásadó elérhetőségével, akit felhívtam egyeztetni a check in idejét, és közölte, hogy neki ilyen szállása nem létezik. Ekkor megkértem, hogy akkor legyen szíves a visszaigazolást és az egész foglalást törölni, mire azt mondta, hogy ezt nem tudja törölni, végezzem el én, majd kinyomta a hívásomat és blokkolta a számom” – mesélte Andrea a Fókusznak. Hozzátette: eleinte nagyon készségesek voltak az oldalnál, majd teljesen eltűntek, holott a szerződésben a Booking.com garanciát vállalt az ehhez hasonló helyzetek megoldására.

Andrea ezután a csúcsszezon idején keresett új szállást magának egyedül, Dél-Kelet Ázsia közepén. Végül a foglalási díjat a bankja segítségével visszakapta.

„Akkor kénytelen volt a Booking előbújni, és benyújtottam nekik az új hotelem számláit, mert arra is szintén garanciát vállalnak a szerződési feltételeikben, hogy a két hotel közti különbséget, ha a másik hotel drágább, kifizetik. Akkor nagyon készségesen és udvariasan minden megígértek, hogy hét napon belül a számlámon lesz az összeg. Ez tavaly decemberben volt, azóta sem érkezett meg” – panaszkodott Andrea.

A pórul járt utazó elmondta, hogy összesen 500 euróról van szó. A helyzetet nehezíti, hogy időközben eltűntek a csetbeszélgetések a Booking.com rendszeréből. A rögzített ügyfélszolgálatos telefonbeszélgetésekkel sem tudja az igazát bizonyítani, ugyanis bár az adatvédelmi törvény értelmében kikérte ezeket, de csak néhányat kapott meg közülük, és csak az ő hangja hallatszik ezeken, az ügyfélszolgálatosé nem.

A nő végül a rendőrséghez fordult, és történetét a közösségi médiában is megosztotta. Ekkor derült ki, hogy többen is hozzá hasonlóan jártak a Booking.comnál foglalt szállásokkal kapcsolatban.

Az RTL felhívta a szállásfoglaló oldalt, ahol az ügyintéző elismerte: mindennapos eset, hogy a Booking.com nem létező szállásokat hirdet, amiket gyanútlan emberek lefoglalnak és ki is fizetnek. A nem létező indonéz szállás továbbra is elérhető az oldalon, amire az ügyintéző azt mondta, hogy „bárki fel tud tölteni szállást a Bookingra, és úgy néz ki, hogy átment az automata rendszeren”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Fekete-Győr Andrást nem engedték be Angliába, mert felfüggesztett börtönbüntetést kapott, amiért 2018-ban füstszóróval tüntetett a rendszer ellen
A politikus a testvérét szerette volna meglátogatni: „Ez volt az első alkalom, hogy ez a szürreális ítélet a hétköznapok szintjén akadályozott a szabad mozgásban, ráadásul a külföldön élő családommal való személyes kapcsolattartásban”.


Komoly problémával szembesült a Momentumos politikus, mikor Angliába utazott volna. Fekete-Győr András a közösségi oldalán számolt be arról, hogy milyen következménye lett annak, hogy idehaza megbüntették, mert füstszóróval tüntetett.

Azt írta:

"A húgom, Alexa, és az unokaöcsém, Timo érkezett hozzánk Angliából Magyarországra. Mivel én nem tudtam menni, ők jöttek.

Számomra a nyár közepén derült ki, én nem utazhatok be egykönnyen Nagy-Britanniába azért, hogy meglátogassam őket. A NER bíróságának tavalyi ítélete miatt (felfüggesztett börtönbüntetés azért, mert 2018-ban füstszóróval tüntettem a rendszer ellen) a beutazási kérelmemet napokkal az indulás előtt indoklás nélkül elutasították,

majd a brit nagykövetség munkatársai együttérezve a helyzettel hosszadalmas vízum-eljárást tanácsoltak, de ez az idő rövidsége miatt már nem valósulhatott meg".

A politikus beszámolója szerint:

"Ez volt az első alkalom, hogy ez a szürreális ítélet a hétköznapok szintjén akadályozott a szabad mozgásban, ráadásul a külföldön élő családommal való személyes kapcsolattartásban".

Bejegyzésében írt arról, hogy testvére Angliában dolgozik, mert a magyarországi "megalázó munkakörülmények és a rezidenseket megszégyenítő orvosbárók gyakorlatilag kéz a kézben üldözték el Magyarországról".

A fiatal aneszteziológust Londonban megbecsülik, hiszen kiváló munkaerő és a tudományos területen is aktív. Bár a kinti egészségügy sem tökéletes, "de a betegközpontú szemléletmód és az átlátható, megbízható betegutak követendő lehetne a magyar ellátás számára is" - írta.

A politikus arról is írt:

"Szeretném visszakapni a mindennapjainkba a húgomat, mások a kivándorolt gyereküket, unokájukat, barátjukat, szerelmüket. Hiszem, hogy van megoldás: leváltani az Orbán-rendszert és építeni egy modern, szabad, európai köztársaságot! Nagyon sokan térhetnek majd haza, ha megteremtjük a feltételeket. Alexa is."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Hatoslottó: kihúzták a nyerőszámokat, valaki hatalmasat kaszált
Elvitték a csaknem 1,4 milliárd forintos főnyereményt a Hatoslottón! Mutatjuk a komoly összeget érő számokat.
F. O. Fotó: Pixabay - szmo.hu
2025. augusztus 17.



Vasárnap négy órakor kihúzták a Hatoslottó nyerőszámait. Mivel a múlt héten sem volt telitalálatos szelvény, a 33. játékhéten a főnyeremény már 1 milliárd 390 millió forintra nőtt.

A 33. játékhéten ezeket a számokat sorsolták ki a Hatoslottón:

• 5 (öt)

• 15 (tizenöt)

• 29 (huszonkilenc)

• 33 (harminchárom)

• 37 (harmincöt)

• 44 (negyvennégy)

Mint kiderült, ezúttal volt 1 darab telitalálatos szelvény, vagyis valaki elvitte a csaknem 1,4 milliárd forintot. A jövő heti várható főnyeremény várhatóan 110 millió forint lesz.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
„A kormányváltás rajtad múlik!” – indul a Momentum plakátkampánya, szellemes karikatúrákkal
A párt még a nyáron döntött úgy, hogy nem indul a 2026-os országgyűlési választáson, mert nem akarta megosztani az ellenzéki szavazatokat, de minden eszközzel segíteni akarják a változást.


A Momentum új plakátkampányt indított, amelynek központi üzenete: „A kormányváltás rajtad múlik!”.

A párt még a nyáron határozott úgy, hogy nem indul a 2026-os országgyűlési választáson, mert nem akarta megosztani az ellenzéki szavazatokat, ugyanakkor továbbra is mindent meg kíván tenni a kormányváltásért.

A most kihelyezett 13 plakát közül több első ránézésre mesterséges intelligenciával készült grafikának tűnik. Ezeken fideszes politikusok és a kormánypárthoz köthető szereplők karikatúrái jelennek meg.

Egyes plakátokon dollárhoz hasonló bankók, másokon például Matolcsy György aranyrudakat számol. A sorozatban felbukkan az ereszen lecsúszó Szájer József, a hajón bulizó Borkai Zsolt, valamint a Megafon is.

A párt közösségi oldalán azt írta: „Mindent megteszünk a kormányváltásért, amihez az is kell, hogy bemutassuk országrombolásukat, az ellopott vagyonból folytatott luxizásukat.”

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Számos európai vezető közösen utazik Zelenszkijjel a Fehér Házba, a Trumppal való találkozóra
Az amerikai elnök hétfőn tárgyal az ukrán elnökkel a békéről. Von der Leyen, Merz, Macron, Meloni és más vezetők is ott lesznek Washingtonban.


Donald Trump hétfőn a Fehér Házban tárgyal Vologyimir Zelenszkij ukrán elnökkel a békekötés lehetőségeiről. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke vasárnap délben jelentette be, hogy Zelenszkij kérésére ő is, valamint több európai vezető is csatlakozik az úthoz.

Néhány perccel később kiderült, hogy Friedrich Merz német kancellár is Washingtonba utazik. Hivatala közleményében azt írta: „Merz kancellár meg fogja vitatni a békefolyamat állását, hangsúlyozva, hogy Németország a gyors békemegállapodásban érdekelt.

A tárgyalásokon szó fog esni a biztonsági garanciákról, a területi kérdésekről és Ukrajna orosz agresszióval szembeni védekezésének további támogatásáról.

Ebbe beletartozik a szankciós nyomás fenntartása.”

A bejelentések sora Alexander Stubb finn elnökkel folytatódott, majd Emmanuel Macron francia elnök is közölte, hogy részt vesz a látogatáson. Utána Mark Rutte, a NATO főtitkára, majd Giorgia Meloni olasz miniszterelnök is jelezte részvételét. Nem sokkal később Keir Starmer brit miniszterelnök is csatlakozott a küldöttséghez.

Zelenszkij legutóbbi Fehér Ház-beli látogatásán Donald Trump és alelnöke, J. D. Vance keményen és megalázóan bánt vele. Most az ukrán elnök európai vezetők társaságában ül majd tárgyalóasztalhoz.

A következő órákban újabb állam- és kormányfők is bejelenthetik, hogy Washingtonba utaznak.

(via 444)


Link másolása
KÖVESS MINKET: