Erőszakos "játék" terjed a Kék bálna mintájára a WhatsAppon Közép- és Dél-Amerikában
Biztosan sok szülő emlékszik még arra a borzalmas, több mint 100 tinédzser életét követelő Kék bálna nevű internetes "játékra", amelyben ismeretlenek a VK nevű orosz közösségi oldalon arra vettek rá fiatalokat, hogy durvábbnál durvább feladatokat csináljanak meg, amely végül általában öngyilkossághoz vezetett. Először Oroszországban terjedt el, de később több országban - köztük Magyarországon - is találtak arra utaló jeleket, hogy a magukkal végző fiataloknak köze lehetett a Kék bálnához.
Most úgy tűnik, valaki kitalált egy ehhez hasonló "játékot", ami Közép- és Dél-Amerikában kezdett el terjedni.
A szimbóluma egy deformált női arc nagy, kerek szemekkel, ami leginkább egy horrorfilm szereplőjére hasonlít.
A meglehetősen ijesztő figura egy japán művész, Midori Hayashi alkotása, amit profilképként használnak fel a játék irányítói - írja a Mirror.
Így néz ki:
Zet Lorento on Twitter
8- Reddit'te konuyla ilgili en popüler mesaj ''İspanyolca konuşulan ülkelerden birinden bir kişi, Instagram'dan bir fotoğraf keserek bununla bir WhatsApp kullanıcısı yarattı. Bu profilden kişiler tehdit ediliyor ve şantaja uğruyorlar.'' Bazıları Momo'yu çözdüğünü de söylüyor.
A Momo a WhatsApp üzenetküldő alkalmazáson keresztül lép kapcsolatba tinédzserekkel, és erőszakos képekkel bombázza őket, aztán fenyegetőzni kezd, ha nem követi az utasításait. Úgy tudni, a játék menete hasonló a Kék bálnáéhoz.
Zet Lorento on Twitter
1- Birçok çocuğun intihar etmesine neden olan Mavi Balina oyunundan sonra bu sefer de 'Momo' adlı yeni bir oyun ortaya çıktı. WhatsApp üzerinden yayılan oyun gençlere şiddet içerikli fotoğraflar ve tehdit içeren mesajlar gönderiyor.
Áldozatokról egyelőre nincs hír, de Argentínában vizsgálják egy 12 éves lány halálát, akinek öngyilkosságához a gyanú szerint köze lehetett a "játéknak".
Argentínában és Mexikóban már kampányt indítottak, amelyben felhívják a fiatalok és a szülők figyelmét a Momóra. Elsősorban arra figyelmeztetnek, hogy bűnözők arra használhatják fel a "játékot", hogy megszerezzék a kamaszok személyes adatait, erőszakra vagy öngyilkosságra vegyék rá őket, ami testi és lelki károkat okozhat bennük.
"A gyerekek számára nehéz lehet ezt a helyzetet kezelni, mert úgy érzik, nagy rajtuk a nyomás, de tudniuk kell, hogy teljesen rendben van, ha nem vesznek részt olyan hóbortokban, amelyekben nem érzik biztonságban magukat, vagy félnek tőle. A szülőknek beszélniük kell a gyerekeikkel, és elmondani, hogyan mondjanak nemet. Meg kell nyugtatni őket, hogy nem baj, ha nem követik a tömeget, főleg ha ők olyasmit csinálnak, ami kényelmetlen helyzetbe hozza őket, vagy árhat nekik"
- hívta fel a figyelmet az Egyesült Királyság gyermekek ellen elkövetett kegyetlenséget megelőző nemzeti szervezet (NSPCC) szóvivője.
HispanoPost on Twitter
TemaEnTendencia | #Momo aterroriza a los jóvenes a través de @Whatsapp ?☠ Te contamos más en nuestro #video. https://t.co/ZIQhURNdzO
A szülőknek mindenképp oda kell figyelni a kamasz gyerekeikre, pozitív módon reagálni, ha megváltozik a viselkedésük, végső soron pedig szakemberhez fordulni. A tiniknek is van segítség, ha úgy érzik, hogy nem tudják egyedül megoldani a problémáikat, a lelkisegélyvonalon telefonon is kérhetnek segítséget, de a HelpApp nevű, a telefonokra is letölthető applikáción keresztül is kaphatnak támaszt.