Erzsébet királynő kutyatrénere szerint a járvány után sok kutyának lesz extrém szeparációs szorongása
Bár a kutyák kétségkívül profitálnak a jelenlegi járványhelyzetből, hiszen a maradj otthon-ajánlás értelmében szinte mindig otthon van a gazdi, a királynő kutyatrénere szerint hosszútávon ők is kárát látják majd annak, hogy hozzászoknak a gazdájuk állandó jelenlétéhez.
Dr. Roger Mugford állatpszichológus és II. Erzsébet corgijainak trénere a The Timesnak mondta el, hogy a kutyák mentális egészsége is megsínyli majd a járványhelyzetet - írja a Daily Mail.
Most még a legtöbb állat boldog, hogy egész nap szeretett gazdájuk körül sündöröghetnek, azonban hamar hozzászoknak ehhez, és egy idő után már az lesz számukra a furcsa, ha nincsenek velük.
Ezt a szaknyelv szeparációs szorongásnak hívja, amely azt jelenti, hogy a kutya rosszul éli meg a gazdája távollétét, és nem tudja ezt kezelni. Ilyenkor az állatok jellemzően ugatnak, nyüszítenek, bepiszkítanak vagy rombolnak. Mugford szerint ez a jelenség most előállhat azoknál a kutyáknál is, amelyeknél eddig nem lehetett ezt tapasztalni, amelyek pedig hajlamosak voltak erre, azoknál extrém módon jöhet ez elő.
A jelenlegi karanténhelyzet végét senki sem láthatja előre, de már most is több hete vannak összezárva a gazdák a kutyákkal, amely elég ahhoz, hogy az állatok megszokják a kialakult helyzetet. Éppen ezért fogja a legtöbb kutyát sokként érni az, mikor feloldják a korlátozásokat, és az ebek otthon maradnak. Mugford a könnyebb átállás érdekében egy kisebb tréninget tanácsol a gazdiknak:
a karantén ideje alatt is tartsunk naponta legalább 30 percig távol magunkat az állattól, ezzel segítve őt abban, hogy ne felejtse el, milyen egyedül lenni.
Mugford egyébként nagy név a szakmában: a sztárok körében is népszerű kutyatréner, és a brit királyi család több kutyájánál is ő segédkezett, II. Erzsébet is őt hívja mindig, amikor probléma van corgijaival és dorgijaival.