FELFEDEZŐ

„A valódi üzenet, hogy az aranyérem többet ér, mint egy olimpikon egészsége”: eldobhatók lennének a sportolók?

Számos tornászcsillagot megtörtek és végleg kimerítettek. Simone Biles elismerést érdemel, amiért kiáll a saját egészsége mellett - véli egy posztoló.
Fotó: Olympics/YouTube - szmo.hu
2021. július 28.


Link másolása

Miért tekintjük alapvetőnek, hogy egy olimpikon akkor is versenybe száll, amikor testileg vagy lelkileg nincsen jó állapotban? - tette fel a kérdést a Facebookon a Byron Heath nevű felhasználó.

A férfi annak kapcsán osztotta meg a gondolatait, hogy Simone Biles, az amerikai tornászcsillag a mentális egészségére hivatkozva mondta vissza a részvételt az olimpián.

“Tegnap néztük újra Kerri Strug (egy korábbi, hasonlóan ismert tornász - lásd lejjebb) híres “egylábas” gyakorlatát. Meghatározó pillanat volt, amit még én is gyerekként láttam. A gyerekeim is végignézték, ahogyan Strug elrontja a gyakorlatot, megsérül, aztán visszabiceg és újra elrugaszkodik.

Valamiért most mégsem nyűgözött le annyira a dolog. Igazság szerint kicsit rosszul éreztem magam tőle. Talán apaként és tanárként kissé ellágyultam, de nem láttam mást, csak a lány tekintetét.

Strug az edzőjére, Károlyi Bélára nézett, könyörgő, rémült szemekkel. Károlyi azonban újra és újra ráüvöltött: “Meg tudod csinálni!”

A gyerekeim nem lelkesedtek, amikor Strug másodjára is landolt. Ehelyett a homlokukat ráncolták, amikor a tornásznő összeesett és elsírta magát.

Kerri Strug az 1996-os atlantai olimpián szenvedett balesetet a gyakorlat elvégzése közben: rosszul ért földet, így megsérült a bokája. Habár utólag már tudható, hogy az amerikai csapat így is aranyérmet szerzett volna, ekkor az orosz csapat utolsó ugrása még hátravolt. Strugot ezért edzője, Károlyi Béla felszólította, hogy a sérülés ellenére ismételje meg az ugrást. Az akkor 18 éves lány csak egy pillanatra tudott megállni a sérült lábán, az edzője ölben vitte le a gyakorlat után. A kórházban harmadfokú oldalirányú ficammal és ínsérüléssel látták el. Az ugrás bebiztosította az aranyérmet az amerikaiak számára, Strugnak azonban a sportolói karrierje végét is jelentette.

“Miért ugrott, ha fájt neki?” - kérdezte az egyik lányom, amire rizsáztam valamit a bajnokokról és az olimpia szellemiségéről. Pedig bennem is ott motoszkált a gondolat: Strugnak nem kellett volna újra ugrania” - írja a férfi.

Heath azzal folytatja: ezek után arra is rádöbbent, hogy a román-magyar származású edzőnek, Károlyi Bélának inkább azonnali segítséget kellett volna hívnia a lesérült tornászhoz. Ehelyett követelte, hogy a lány ugorjon újra. Az edző így kierőszakolta az aranyérmet, ami többet jelentett számára, mint Strug egészsége.

"Habár Strug jó eséllyel maga is szerette volna folytatni, a tornászokat rendszeresen bántalmazzák érzelmileg és fizikailag, miközben egyfolytában azt sugalmazzák nekik: mindenáron győzniük kell" - hangsúlyozza a férfi.

A sérülés következtében Strugnak végül 18 évesen kellett felhagynia a tornászkarrierrel:

“Számos tornászcsillagot megtörtek és végleg kimerítettek, hogy aztán a süllyesztőbe vessék őket. Károlyi és a hozzá hasonlók folytatták a karrierjüket, míg a sportolókat eldobható forrásoknak tekintették.

Ma Simone Biles, minden idők legjobb tornásza úgy döntött, a fizikai és mentális egészségére hivatkozva visszalép a versenytől. Már meg is jelentek a posztok és a kommentek arról, hogy Biles “cserbenhagyta az országot”, “lelépett”, “nem lehet a legjobb, ha nem bírja a nyomást”. Ezek a kommentek sem jobbak, mint Károlyi, aki közölte egy rémült szemű, sérült tinivel, hogy újra ugornia kell. A valódi üzenet itt az, hogy az aranyérem többet ér, mint egy olimpikon egészsége” - írja a férfi.

Heath szerint a tornászoknak nem kellene magukat tönkretenni, csak hogy megfeleljenek a mi elvárásainknak. Szerinte az sem probléma, ha kevesebb aranyat nyerünk, amíg valódi támogatást és empátiát biztosítunk az olimpikonoknak.

“Remélem, Bilesnak inkább azt az üzenetet küldjük, hogy egy kiváló tornász, nagyszerű példakép és erős nő. Ezen semmi nem változtat. Biles, kérlek, ne add fel a jóllétedet a mi szórakoztatásunkért és a nemzeti büszkeségünkért! Arra is büszkék lehetünk, hogy tudtad, mikor kell visszalépni. Ezzel még jobb példát állítasz a lányaink elé” - zárja a férfi.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
300 ezer egy éjszaka Mészáros Lőrinc borászának szállodájában, amelyet egy francia kastélyból csinált
Kalocsai László három évvel ezelőtt vette meg a bordeaux-i birtokot. 5-6 milliárd forintot költhetett el az ingatlan átalakítására.

Link másolása

A jelek szerint szálloda nyílt Mészáros Lőrinc borászának bordeaux-i birtokán, írja a 444. A Chateau de Clotte egykoron Castillon herceg tulajdona volt, története a XIII. századig nyúlik vissza.

Kalocsai László még három évvel ezelőtt alapított Franciaországban céget, és megvásárolt egy neves, díjnyertes borokat készítő bordeaux-i szőlőbirtokot. A XVIII. században létrehozott Chateau de Clotte vételára és finanszírozása nem volt ismert, de a szomszédos chateau tulajdonosa szerint korábban hatmillió euróért (akkori árfolyamon több mint kétmilliárd forintért) árulták a szőlőbirtokot. A csaknem 50 parcellát magába foglaló területhez pince és műemlék jellegű épületek is tartoznak.

A francia cégnyilvántartás szerint Kalocsai László tavaly egy újabb céget hozott létre Winemajor Receptif néven, írta meg elsőként a 24.hu. Ebben azonban már nem ő volt az egyedüli tulajdonos, mint a szőlőbirtokot megvásárló Winemajor SAS-ben; 50 százalékban társtulajdonosa lett a tokaji borász, Bai Edit. Ők ketten már jó ideje együttműködnek, hiszen közösen birtokolják a Winemajor Hungary Kft.-t is.

A birtokon elvégzett munkálatokban tervezőként részt vett a Tuoton Architect építésziroda, a projekten dolgozó Alliance Duplan főként épületgépészettel, napelemekkel foglalkozó cég, kivitelezőként pedig a lap megtalálta a Dune Construction építőipari céget is. Utóbbi két társaság a honlapján nemcsak a referenciák között tünteti fel a Chateau de Clotte-t, hanem a projekt költségét is szerepelteti.

Az Alliance Duplan adók nélkül 8,5 millió eurós beruházásról ír, ami az elmúlt évek átlagos euró árfolyamát tekintve 3,2-3,3 milliárd forintot jelent. A Dune Construction a borközpont felújításán és a szobák kialakításán dolgozott, a projekt értékeként pedig 856 ezer eurót tüntetett fel adók nélkül, ami átszámítva 320-330 millió forint.

Vagyis a nagyjából kétmilliárd forintos vételárral együtt feltételezhetően 5-6 milliárd közötti összeget biztosan elkölthetett Kalocsai László cége a szőlőbirtokra, miközben céges érdekeltségeinek bevétele és profitja alapján nem látható, hogy honnan volt tőkéje egy ilyen volumenű beruházásra.

A Chateau de Clotte már a Booking.com-on is elérhető, így bárki foglalhat szállást a birtokra. Az erkélyes junior lakosztályban 289 ezer forintba kerül egy éjszaka két főre (az árban benne van a reggeli is), míg a hagyományos lakosztályban 314 ezer forintot kell fizetni. Ugyanez a főszezonban, júliusban 324, illetve 362 ezer forintba kerül.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Orbán Viktor 3 év után lecserélte profilképét, mutatjuk, mire
A magyar kormányfő legutóbb 2021. december 23-án változtatta meg a profilképét a Facebookon.

Link másolása

Lecserélte a profilképét a Facebookon Orbán Viktor csütörtökön. A magyar kormányfőnek ezentúl ez a képe lesz a közösségi-oldalán:

Orbán legutóbb 2021. december 23-án cserélt profilképet a Facebookon.

via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Halott férfit tolt be a bankba, a nevében akart pénzt felvenni a nő
A brazil bank alkalmazottainak feltűnt, hogy valami nincs rendben, így értesítették a rendőrséget és a mentőket is. A nő váltig állította, hogy a halott él.

Link másolása

Hitelt szeretett volna felvenni egy nő egy bankban Rio de Janeiro nyugati részén Banguban. Ilyen mindennapos dolog nem kerülhetne be a hírekbe, pláne a világ másik felén, a hölgy azonban egy kerekesszékes férfival együtt érkezett, aki láthatóan nem volt jól.

Az idős férfi viszont gyanút keltett a bank alkalmazottaiban, akik meg szerettek volna győződni róla, hogy egyáltalán életben van-e még.

A nő váltig állította, hogy az ismerőse csak „így néz ki”. Időnként fel is emelte a fejét, és beszélt is hozzá, sőt arra biztatta, hogy írja alá a papírokat, mert ő nem teheti meg helyette.

„Ha nem vagy jól, bevihetlek a kórházba. Vissza akarsz menni a kórházba?”

– kérdezgette a férfit, aki el nem ítélhető módon nem válaszolt.

Ez már végképp gyanús lett a biztonsági alkalmazottaknak és a bankpénztárban dolgozóknak, akik kihívták a mentőket és a rendőrséget is.

A mentősök megerősítették a gyanút: kiderült, hogy a 68 éves Paulo Roberto Braga néhány órával korábban hunyt el.

A nőt a helyszínen letartóztatták, a rendőrségnek azt mondta, hogy a férfi unokahúga és gondozója. A hatóság egyelőre vizsgálja, hogy a nőnek voltak-e társai, mert azt gyanítják, hogy szervezett csalásról lehet szó.

A helyi sajtó jelentése szerint a felvenni kívánt összeg több mint 1,1 millió forintnak felelt meg.

via Daily Mail, 24.hu

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Brutális, 53 milliós telefonszámlát kapott a svájci vakáció után egy floridai férfi
A 71 éves férfi ellátogatott abba a svájci városba, ahol felnőtt. Könnyen elképzelhető, hogy a világ legdrágább nyaralós képeit küldte haza az ismerőseinek.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 18.


Link másolása

143 ezer dolláros, vagyis közel 53 millió forintos telefonszámlát kapott egy floridai férfi, miután hazatért háromhetes európai vakációjáról, írja a Unilad. Rene Remund eredetileg Svájcból származik, ezért feleségével együtt úgy döntöttek, hogy felkeresik az a várost, ahol felnőtt.

Az utazás előtt a férfi elment a T-Mobile-hoz, ahol azt mondták neki, hogy minden rendben, biztosítva van - jelentsen ez bármit -, és kapcsolódjanak ki nyugodtan. A nyaralás ezek után pompásan sikerült, sok fotót készítettek a csodás helyeken, ahol jártak, csakhogy a képeket átküldték ismerőseiknek is. Ennek pedig utólag borsos ára lett.

A férfi az utazás alatt 9,5 gigabájtnyi adatot használt el, ami nem több, mint az átlagos havi adatforgalma, csakhogy a 71 éves férfi és 65 éves felesége mindezt roamingozva érték el, amire extra díjat számolt fel a szolgáltató. Remund nem hitt a szemének, amikor kézhez kapta a következő telefonszámlát.

Azonnal hívta a T-Mobile-t, hogy hátha valami tévedés történt, de kiderült, hogy semmit nem írtak el, a számla tökéletes. A férfi ezután ügyvédet fogadott, és még a telekommunikációs cég igazgatójának is írt levelet az ügyben, de választ egyelőre nem kapott.

Az ügyvéd végül eljuttatta a számlát és Remund történetét egy helyi lapnak, amire reagált a távközlési cég is. A válasz alapján úgy tűnik, hogy talán elengedik a férfi tartozását.

A T-Mobile felhívta a figyelmet arra, hogy utazás előtt mindenki ellenőrizze a mobiltelefonos csomagját, különös tekintettel a régi előfizetőkre, akiknek a díjcsomagja nem biztos, hogy tartalmazza a nemzetközi roaming adatforgalomra vonatkozó kitételeket. Ezen felül azt is javasolják, hogy amikor csak lehet az emberek használjanak egyszerre repülőgép-üzemmódot és wifit, amivel biztosan elkerülhetik a helyenként rendkívül drága mobilos adatforgalmat.

A férfi történetéről az ABC is beszámolt.


Link másolása
KÖVESS MINKET: