444: Mészáros Lőrinc és Várkonyi Andrea egy 22 milliárdos magángéppel érkezett haza a Maldív-szigetekről
A portál szerint a pár pont Valentin-nap előtt, február 12-én utazott el az egzotikus szigetre. Csütörtök este érkeztek vissza Budapestre, pont Orbán Viktor szombati évértékelője előtt.
Mészáros Lőrinccel és Várkonyi Andreával a fedélzetén landolt csütörtök este 10 körül az OE-LOT lajstromjelű privát jet Budapesten – derül ki a 444 cikkéből. A portál több képet is készített a párról, akik még Valentin-nap előtt utazhattak el a géppel a Maldív-szigetekre.
A képeken látható, ahogy
az ország leggazdagabb embere és felesége kiszállnak a magángépből, majd beülnek egy fekete Mercedes kisbuszba.
Várkonyi Andrea egy homokszínű joggert és sportcipőt viselt, Mészáros Lőrinc pedig farmerban és egy fekete kabátban volt, a vállán pedig egy hátizsák. A fotón az is látható, ahogy Mészáros mosolyogva néz párjára, miközben Várkonyi Andrea kiszáll a repülőből.
A 444 szerint
a gép a Maldív-szigeteki Maléról érkezett, ahová még február 12-én indultak el, vélhetően a Valentin-napot ünnepelni.
A portál legalábbis erre következtetett Várkonyi egy korábbi Instagram-bejegyzéséből, amiben pont erre az ünnepre hívta fel a figyelmet. Sőt, korábban a Story magazinnak azt is elárulta, hogy a férje nagyon romantikus alkat.
A vélelmezett Valentin-napi vakáció azonban most úgy tűnik, véget ért, így viszont pont el tudnak menni Orbán Viktor szombati évértékelőjére a Várkert Bazárba.
a 22 milliárd forintos magángép a Mészáros egyik cégéhez köthető.
A gép egyébként ősszel bukkant fel a magyar légtérben, és Mészárosék már máskor is használták. A milliárdos ugyanis az Átlátszónak korábban megerősítette, hogy 2024. november 28. és december 1-je között Londonba is ezzel a géppel utaztak.
Mészáros Lőrinccel és Várkonyi Andreával a fedélzetén landolt csütörtök este 10 körül az OE-LOT lajstromjelű privát jet Budapesten – derül ki a 444 cikkéből. A portál több képet is készített a párról, akik még Valentin-nap előtt utazhattak el a géppel a Maldív-szigetekre.
A képeken látható, ahogy
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Sokakat kiakasztott Szoboszlai Dominik több milliós szettje - Mutatjuk a legjobb mémeket
A Liverpool sztárja a magyar válogatott telki edzőtáborába érkezett meg egy feltűnő összeállításban, ami azonnal beszédtémává vált. A szett darabjai között volt egy közel 7 millió forintos Hermès táska és egy félmilliós nadrág is.
A magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya hétfőn a nemzeti együttes telki edzőközpontjába érkezett, a belépője pedig azonnal beindította a mémgyárat. Szoboszlai Dominik a szokásos Lamborghini Revueltójával gördült be, de a 215 millió forintos autónál is nagyobb figyelmet kapott a szettje. Egy kommentelő a közösségi médiában úgy fogalmazott, „sajnos, ráragadt az a nyamvadt angliai divat”, mások pedig digitálisan zoknit szerkesztettek a játékos lábára.
A szett legdrágább darabja egy fekete Hermès Birkin HAC táska volt, amelynek ára megközelíti a 7 millió forintot.
A Liverpool középpályása emellett egy kék inget és egy fehér nadrágot viselt, utóbbi a Bottega Veneta egyik, 1319 eurós (kb. 468 ezer forintos) darabja lehet.
A cipője a The Row egyik ismert, 1290 eurós (458 ezer forintos) modelljére hasonlít, míg a napszemüvege egy mindössze 18 ezer forintért kapható Police Jolie 2 lehet.
A megjelenés nemcsak a szurkolók, hanem a futballvilág figyelmét is felkeltette: Erling Haaland, a Manchester City csatára egy szimpla „Hmmmmm” kommenttel reagált a képekre. Makány Márta divattervező szerint a Liverpool játékosának stílusa megtervezett. Úgy látja, a magyar válogatott csapatkapitánya egy nemzetközi trendet követ.
„Dominik is egy fantasztikusan öltözködő fiatal sportoló. Abszolút tudatosan építi fel a szettjeit.”
A csapat egyébként hétfőn lett teljes, amikor Szoboszlai mellett megérkezett a két másik angliai légiós, Kerkez Milos és Pécsi Ármin, valamint Tóth Alex is. Marco Rossi szövetségi kapitány 29 játékost hívott be a keretbe. A válogatott pénteken Finnországot fogadja a Puskás Arénában, jövő kedden pedig Kazahsztán ellen lép pályára Debrecenben.
A magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya hétfőn a nemzeti együttes telki edzőközpontjába érkezett, a belépője pedig azonnal beindította a mémgyárat. Szoboszlai Dominik a szokásos Lamborghini Revueltójával gördült be, de a 215 millió forintos autónál is nagyobb figyelmet kapott a szettje. Egy kommentelő a közösségi médiában úgy fogalmazott, „sajnos, ráragadt az a nyamvadt angliai divat”, mások pedig digitálisan zoknit szerkesztettek a játékos lábára.
A szett legdrágább darabja egy fekete Hermès Birkin HAC táska volt, amelynek ára megközelíti a 7 millió forintot.
A Liverpool középpályása emellett egy kék inget és egy fehér nadrágot viselt, utóbbi a Bottega Veneta egyik, 1319 eurós (kb. 468 ezer forintos) darabja lehet.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Évek óta bevett szokás, hogy a fontos focimeccsek előtt különféle jósállatok tippelik meg sajátos módon a végeredményt. A szombati Bajnokok Ligája-döntő sem maradhatott ki a sorból, és mivel a meccset Budapesten rendezik, a magyar állatvilág jóslatai nyilván kétszer annyit érnek, mint a máshol élőké.
A Nyíregyháza Állatpark egy csapat pingvinnel futott neki a feladatnak, amiről videó is készült. Előbb néhány hallal melegítettek be a madarak, akik végül Günter nevű társukra bízták a nehéz döntést. A madár némi fejbillegetést követően végül egy határozott csőrmozdulattal koppintott a bal oldali borítékra, ami a friss angol bajnok nevét tartalmazta.
Vagyis a nyíregyházi pingvinek szerint hiába a címvédő Paris Saint-Germain a meccs favoritja, végül a londoni Arsenal örülhet majd története során először szombat este.
A meccsen egyébként Magyar Péter miniszterelnök mellett ott lesz Orbán Viktor korábbi kormányfő is. Az azonban gyakorlatilag kizárt, hogy a két politikus összefusson a VIP-páholyban:
Évek óta bevett szokás, hogy a fontos focimeccsek előtt különféle jósállatok tippelik meg sajátos módon a végeredményt. A szombati Bajnokok Ligája-döntő sem maradhatott ki a sorból, és mivel a meccset Budapesten rendezik, a magyar állatvilág jóslatai nyilván kétszer annyit érnek, mint a máshol élőké.
A Nyíregyháza Állatpark egy csapat pingvinnel futott neki a feladatnak, amiről videó is készült. Előbb néhány hallal melegítettek be a madarak, akik végül Günter nevű társukra bízták a nehéz döntést. A madár némi fejbillegetést követően végül egy határozott csőrmozdulattal koppintott a bal oldali borítékra, ami a friss angol bajnok nevét tartalmazta.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Fotógaléria: a GeekConon a Terrifier bohóca pózolt olyan nasipult előtt, amelyen a sültkrumpli véres ujjakból állt, a popcorn pedig szemgolyókból
Ismét megnyílt a portál egy olyan univerzumba a Lurdy Házban, ahol a különféle szubkultúrák egy nagy közösséggé válnak. Nézd meg a GeekCon legmeghökkentőbb jelmezeit!
Mindig mosolyra fakaszt, amikor egy-egy számomra kedves rendezvényre megyek a Lurdy Házba, és áthaladva a gyorséttermi szekción, békésen falatozó extrém arcokat látok: hol madárpókok és kígyók társaságában hamburgerezőket, hol pedig fénykarddal vagy művérrel kiegészült gyrosozókat. Ezúttal az utóbbi látvány fogadott, hiszen ismét megnyitotta kapuit a GeekCon, amely már jócskán kinőtte magát.
Ezúttal több tematikus termet dedikáltak az érdeklődők számára, például volt fantasy és horror különterem is. Az előbbiben a lányom a Harry Potter kitelepülésen készített egy Szörnyek szörnyű könyvét, ragasztott négy szemmel, papírfogakkal és nyelvvel. Utóbbiban pedig az egyik kedvenc horrorkarakterem, a Terrifier bohóca pózolt nekem egy olyan nasipult előtt, amelyen a sültkrumpli véres ujjakból állt, a popcorn pedig szemgolyókból.
Minden terem roskadozott a játékkonzoloktól, táblás társasoktól és egyéb interaktív progamoktól: mindenki talált magának kedvére való standot, legyen Star Wars-, Gyűrűk Ura-, Squid Game-, LEGO-, anime- vagy kalózmániás. A nagyterem programjai között akadtak YouTuberek és szinkronsztárok, kvízek, kerekasztal-beszélgetések, valamint cosplay és Mortal kombat verseny egyaránt.
Aztán végignéztünk a kislányommal egy profi K-pop műsort, csupa meglepően tehetséges fiatal táncossal, miközben a közönség üvöltötte a Blackpink dalszövegeket. Számos vásárfiát kínáltak az árusok a gyűjthető figuráktól a kézműves ékszereken és kaméleon-csontvázakon át az egyedi 3D-nyomtatott alkotásokig, csak győzze az ember pénztárcával.
A közönség zöme eleve be volt öltözve, amitől instant fesztiválhangulatom lett, és minden ötödik percben felhördültem egy-egy kiemelkedően kreatív jelmez láttán. Külön elismerésem, hogy sokaknak nem vásárolt kiegészítőik voltak, hanem saját kezűleg készítették az egész öltözéküket, láthatóan rengeteg munkaórával. Ezeken a conokon az azonos érdeklődésűek gyorsan köthetnek – akár egy toalettes újrasminkelés alkalmával is – új barátságokat, és jó volt látni ezt a sok egymásra mosolygást, elfogadást, jóindulatot.
De meséljenek inkább helyettem a képek, kattintsd végig te is a galériát!
Mindig mosolyra fakaszt, amikor egy-egy számomra kedves rendezvényre megyek a Lurdy Házba, és áthaladva a gyorséttermi szekción, békésen falatozó extrém arcokat látok: hol madárpókok és kígyók társaságában hamburgerezőket, hol pedig fénykarddal vagy művérrel kiegészült gyrosozókat. Ezúttal az utóbbi látvány fogadott, hiszen ismét megnyitotta kapuit a GeekCon, amely már jócskán kinőtte magát.
Ezúttal több tematikus termet dedikáltak az érdeklődők számára, például volt fantasy és horror különterem is. Az előbbiben a lányom a Harry Potter kitelepülésen készített egy Szörnyek szörnyű könyvét, ragasztott négy szemmel, papírfogakkal és nyelvvel. Utóbbiban pedig az egyik kedvenc horrorkarakterem, a Terrifier bohóca pózolt nekem egy olyan nasipult előtt, amelyen a sültkrumpli véres ujjakból állt, a popcorn pedig szemgolyókból.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Ritka kék „mikro” telihold lesz ma éjjel – most érdemes az égre nézni
A mostani égi esemény legutóbb 2023 augusztusában fordult elő, a következőre pedig 2028-ig kell várni. Az égitest Budapesten 21:18-kor kel a délkeleti horizonton, narancsos színben.
Ma este olyan Hold kel fel Magyarország felett, amilyet évekig nem látunk: egyszerre lesz „Kék Hold” és „mikrohold”, vagyis az év legkisebb teliholdja.
A jelenségről, amely legutóbb 2023 augusztusában fordult elő, a Live Science tudományos portál írt részletesen.
A telihold pillanata ma délelőtt 10:45-kor áll be, de az égitestet Budapesten este 21:18-kor láthatjuk felkelni a horizonton.
Mivel ez a hónap második teliholdja, a népszerű definíció szerint Kék Holdnak nevezzük.
A mostani eseményt az teszi különlegessé, hogy a telihold egybeesik a Hold földtávoli pozíciójával, vagyis az apogeummal. Égi kísérőnk holnap hajnalban, 06:32-kor éri el pályájának Földtől legtávolabbi pontját, ekkor nagyjából 406 369 kilométerre lesz tőlünk. Emiatt a mostani telihold egy „mikrohold”, azaz az idei év legkisebb teliholdja.
Gianluca Masi, a Virtual Telescope Project csillagásza szerint egy mikrohold „körülbelül 6 százalékkal kisebbnek és 10 százalékkal halványabbnak” tűnik egy átlagos teliholdnál.
Az esti holdkeltekor a délkeleti horizonton narancsos-vöröses színben pompázó korongra számíthatunk a Rayleigh-szórás jelensége miatt.
A „Kék Hold” kifejezésnek két fő definíciója van. A népszerűbb, „havi” meghatározás szerint egy hónapon belüli második teliholdat jelöli, míg a csillagászok által használt „évszakos” definíció egy csillagászati évszakban lévő négy telihold közül a harmadikat nevezi így.
A következő ilyen Kék Holdra 2028 szilveszteréig kell várnunk.
A mostani esemény az előbbi kategóriába tartozik. Ennek ellentéte a szuperhold, amikor a telihold éppen földközelben jár; ilyet legközelebb idén november 24-én és december 24-én láthatunk.
Előfordult már olyan, amikor a Kék Hold egy ritka holdfogyatkozással és szuperholddal esett egybe, létrehozva egy „négy az egyben” égi látványosságot. Egy másik alkalommal pedig a Kék Hold pont Halloween estéjére esett, ami egy 19 évente ismétlődő ritka egybeesés.
Ezek az események jól mutatják, hogy a csillagászat milyen különleges pillanatokkal ajándékozhatja meg az égbolt figyelőit.
Ma este olyan Hold kel fel Magyarország felett, amilyet évekig nem látunk: egyszerre lesz „Kék Hold” és „mikrohold”, vagyis az év legkisebb teliholdja.
A jelenségről, amely legutóbb 2023 augusztusában fordult elő, a Live Science tudományos portál írt részletesen.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!