A tetoválószalonok kulisszatitkai, amiket valószínűleg te sem ismertél
A szüleid pártjára állnak
Bármilyen bevállalósnak tűnnek, azért a tetoválómesterek nagyon szigorú elvek mentén dolgoznak. Mondjuk, nagy valószínűséggel nem kapnak majd a tű után, ha tiniként azzal állítasz oda, hogy a nyakadra vagy arcodra varratnád fel a megálmodott mintát. A legtöbben teljesen elzárkóznak ettől egy bizonyos életkor alatt, mert tudják, milyen kihatással lenne ez a vendég életére.
„Nem hiszem, hogy 18 évesen átérzik az ebben rejlő veszélyeket” – mondja Leever. „Ez számomra morális és etikai kérdés, megtehetném, akármennyi pénzért, de ezzel teljesen megváltoztatnám, vagy tönkretenném annak a kölyöknek az életét.”
A New York Times cikkében idézett korábbi közvélemény-kutatás eredménye is megerősíti ezt, hiszen a megkérdezett HR-esek több mint 60%-a úgy véli, rontja az állásra pályázók esélyeit, ha tetoválásuk van.
Sőt, egy igazi művész más esetben is nemet tud mondani.
A vendég korától vagy foglalkozásától függetlenül elutasíthatják a felkérést, ha az nem az ő profiljukba vág, vagy tudják, hogy nem lenne szép az eredmény, esetleg nem gyógyulna megfelelően. A profik ilyenkor nem kertelnek.
Az apró, részletgazdag minták nem bírják az öregedést, az ujjtetoválások pedig nem tartósak. Egy tetoválómester fel fogja hívni a figyelmedet a lehetséges komplikációkra, és megeshet, hogy nem is vállalja a munkát. Nem véletlen, hiszen nagyon sok múlik a referenciákon, számukra az elkészített munka maga a reklám, úgyhogy nem ajánlott elszúrni.
Sajnos kevésbé tapasztalt tetoválóknál előfordul az ellenkezője is: pénzért bármit elvállalnak. Valószínűleg nem csak az Egyesült Államokra igaz Leever megállapítása: „Jó eséllyel nem volt olyan mesterük, aki megtanította volna nekik mindezt. Manapság ez az üzletág lassan amolyan fejős tehén lesz. Nyit valaki egy üzletet, akinek fogalma sincs a tetoválásról, felvesz egy rakás másik embert, akinek szintén nincs fogalma a tetoválásról, és az egész csak arról szól, hogy kaszáljanak vele.”

Érzékeny művészek
A legtöbb alkotót ki lehet kergetni a világból azzal, ha nem tájékozódunk korábbi munkáiról, mielőtt megkeressük őket egy megbízással. Nincs ez másképp a tetoválókkal sem. Leever szerint az alkotásai el kell, hogy adják magukat, és az az ideális, ha a vendég ezeket látva dönt úgy, hogy ő az, aki neki kell.
Aki tetováltatni szeretne, járjon utána alaposan a lehetőségeknek. Aki annyira siet, hogy csak találomra választ egy tetoválószalont, az jó eséllyel még nem készült fel arra, hogy magára varrasson valamit.
És az egynyári fellángolások sem kedvenceik. A végtelenséget szimbolizáló fektetett nyolcas már a könyökükön jön ki. „Az egyik srác, akivel dolgoztam, egyik nap négyet vagy ötöt megcsinált” – meséli Leever. „Ez egy béna, unalmas minta. Talán a Pinteresten találhatták.” Ott bizony, de már jó pár celeb is magára varratta, többek közt Kristen Stewart és Taylor Schilling. És mint tudjuk, a celebritások nagy befolyással bírnak a trendek alakulására.
„Mikor Megan Fox feliratot varratott a bordái fölé, egy éven keresztül sorra jöttek hozzánk a lányok, hogy különböző üzeneteket tetováltassanak a bordáikra, mondván, hogy ez milyen sokat jelent nekik” – mondja Jeffery Page kaliforniai tetoválóművész. „De addig eszükbe nem jutott volna oda tetováltatni, hiszen az egy rendkívül érzékeny terület, csak akkor egyszeriben menő lett.”
+1 : Jóból is megárt a sok
A tetoválók azt ajánlják, háromnál több nevet ne varrass magadra, és ha már név, akkor az a kedvenc kisállatodé, gyerekedé, esetleg egy elhunyt családtagé legyen. A szomszéd Rózsi néni szóba sem jöhet!
Képek: Pixabay