Három bosszantó és váratlan élethelyzet
Vannak olyan élethelyzetek, amik sosem jönnek jókor és nem is igazán lehet rájuk felkészülni. De mégis, mit lehet ilyenkor tenni, hogy ne okozzonak hosszútávon kényelmetlenséget?
1. Segítség! Egy nyest tönkretette a kocsimat!

A nyestek – legyenek bármily aranyosak – bizony aprócska fogaikkal autónk hatalmas ellenségei lehetnek.
Igazán játékos jószágok, örömmel használják az autókat játszótérnek, és ha egy jármű különösen kedves számukra, azt rendszeresen látogatják is, megjelölik maguknak. Kár, hogy ameddig a nyestek játszótérnek használják a kocsit, addig sajnos annak elektromos vezetékeit gyakran nézik rágókának. Annál pedig nem sok bosszantóbb dolgot tudunk elképzelni, mint reggel a munkába sietve azzal szembesülni, hogy valamilyen rejtélyes okból kifolyólag nem indul a kocsi...
A mindenhová bekúszó nyestek hajlamosak raktárként használni a kocsit – hallani történeteket motorháztetőbe rejtett chipsről, madár darabokról is -, de a kifinomult ízlésű jószágok szívesen kapnak rá a vákuumcsövekre, a vezetékek szigetelésére vagy a gyújtáskábelre, ínyenc vacsorájukkal akár több százezres kárt is okozva az autó tulajdonosának. Ráadásul ezek a kis bundás szélhámosok akár a belvárosban is felüthetik a fejüket, hiszen remekül alkalmazkodnak bármilyen zajhoz és környezethez.
Arra már rengeteg alternatívát kidolgoztak miként tartható távol egy nyest az autótól, ám sajnos a váratlan nyest vacsorákat ettől még az autótulajdonosnak kell kiböjtölnie. Így ha a távoltartás nem sikerülne, egy nem tervezett autójavítással kell szembenézni. Bejáratott autószerelő vagy márkaszerviz - ismerni fogják a problémát. Az egyetlen bökkenő az lehet, ha az így keletkező kiadásokat hirtelen nincs miből fedezni.
2. Hogyan kovácsolj előnyt magadnak az állásod elvesztéséből?

A legtöbb ember retteg attól, hogy egyszer egyik napról a másikra elveszítheti az állását. A folyton változó gazdasági helyzetben sajnos gyakran még hibázni sem kell ahhoz, hogy egy létszámleépítés miatt elveszítsd biztosnak tűnő munkahelyedet. A szakértők szerint az ilyen esetekre készülve az a legbiztonságosabb, ha kb. három hónapra elég tartalék csücsül a bankszámládon, így ameddig új állást keresel, van miből megélni. Az ilyen vészhelyzetekre félretett összeg segíthet abban is, hogy kétségbeesésedben ne vállalj el olyan munkát, amit később megbánnál.
Ha pedig van idő keresni és higgadtabban végiggondolni a dolgokat, akkor akár új képességekre is szert tehetsz, hiszen a legtöbb embernek nem célja állásról-állásra ugrálni. Így ha nem találod a helyed, sokszor bölcsebb döntés lehet, hogy az őrült keresgélés helyett inkább magadba fektetsz be, például elvégzel egy tanfolyamot vagy egy OKJ-s képzést, amivel növelheted az esélyedet arra, hogy neked tetsző munkahelyet találj.
Igen ám, de hogyan finanszírozható egyszerre a tanulás és a mindennapi megélhetés, ha épp nincs bevétel? Ha úgy érzed, az általad választott új képesítéssel tényleg több lehetsz, szinte új életet kezdhetsz, akkor godndolj erre a jövődbe való befektetésként - még ha pénzügyi segítséget kell is igénybe venned, hogy finanszírozni tudd ezt az időszakot, hosszú távon megtérül a befektetett energia és pénz.
3. -10 fok fűtés nélkül

Az ördög nem alszik, télen sem. Kint gyönyörű pelyhekben hullik a hó, jégkorcsolya csíkok dekorálják ki a befagyott városligeti tavat, kipirult arccal hazaérsz, hogy cipődből kilépve megmelengesd fagyott lábujjaidat... amikor kiderül, hogy a családi tűzhely pont a legjobb időben mondta be az unalmast és fejezte be a gondoskodást az otthon melegéről. A fűtőtest, vagy netán a kazán cseréje egy kisebb vagyon, ráadásul amikor odakint peregnek a mínuszok, nincs mese, muszáj minél előbb a telefon után nyúlni és elhívni a megfelelő szakembert, hogy ne fagyj meg a saját lakásodban. Ráadásul a biztonságról sem szabad megfeledkezni, így nem mindegy kihez fordulsz segítségért és a szénmonoxid-mérő is kötelező eleme a fűtőtest vagy kazán cseréjének. Az otthoni meleg megtartása is általában tetemes összeget emészt fel egy család életében, a konvektor cseréje azonban akár fél millió forintra is rúghat.
De hát ki az, aki egy új kazánra vagy radiátorra kezd el spórolni, mert hátha tönkremegy a meglévő? Lássuk be, nem ez a megtakarítási cél az elsődleges. Ez is egy olyan élethelyzet, amikor muszáj zsebbe nyúlni, és ha nincs felhasználható tartalékunk, akkor akár pénzügyi segítségért folyamodni.
„Akármilyen elővigyázatos az ember, mindig előfordulnak olyan váratlan helyzetek, amik gyors beavatkozást igényelnek, és ezek gyakran anyagi ráfordítással is járnak. Fontos azonban, hogy akkor is átgondoltan hozzunk pénzügyi döntéseket, ha épp idő- vagy épp pénzszűkében vagyunk” – mondja Dr. Rajmonné Veres Ibolya, az OTP Bank Fogyasztási Hitelek Főosztályának igazgatója.
„A fenti példák sem ördögtől valóak, és sokunkkal megeshetnek. Azonban ezzel együtt az is előfordulhat, hogy erre épp nem áll rendelkezésünkre elegendő pénzügyi forrás – ebben az esetben érdemes lehet megfontolni a személyi kölcsön* lehetőségét, amelyet már az otthonunk kényelméből is igényelhetünk és megkaphatunk alig egy óra leforgása alatt. Ha pedig inkább személyesesen járnánk utána a lehetőségeknek, akkor érdemes az OTP Bank ügyintézőihez fordulni, akik segítenek a helyzethez legjobban illő konstrukció megtalálásában, hogy átgondolt és tudatos döntést hozhassunk. Az OTP Bankhoz érkező rendszeres jövedelem jóváírás esetén ráadásul csak a személyazonosság igazolása szükséges a kölcsönigényléshez.”
*THM mértéke online kedvezménnyel: 7,2%- 19,9%
A személyi kölcsön akció 2018. november 5-től visszavonásig, de legkésőbb 2018. december 16-ig érvényes. További információ ITT!