ÉLET-STÍLUS
A Rovatból

A boldog emberek 10 szokása, amikből tanulni lehet

Nem számít, hogy gazdag vagy szegény, csúnya vagy vonzó, sikeres vagy sikertelen, a fő különbség a boldog és boldogtalan emberek között a szokásaikban rejlik.
Forrás: Life Advisor, Címkép: 11417994 képe a Pixabay -en. - szmo.hu
2021. október 24.


Link másolása

A Life Advisor célja, hogy minél több embert segítsen és inspiráljon az élet szeretetére, az álmai elérésre és hogy megvalósítsák a bennük rejlő lehetőségeket.

Mi teszi boldoggá az embereket? Mi a különbség a boldog ember és a többiek között? Nehéz kérdéseknek tűnnek, de a válasz valójában egyszerű: a szokásaik. Nem számít, hogy gazdag vagy vagy szegény, csúnya vagy vonzó, sikeres vagy sikertelen, a fő különbség a boldog és boldogtalan emberek között a szokások. Ez pedig remek hír, nem igaz? Mert ez azt jelenti, hogy a boldogság a mi kezünkben van. Ha boldog akarsz lenni, olvasd el a boldog emberek 10 olyan szokását, amelyekből akár te is tanulhatsz.

1. Nem színlelik a boldogságot

A boldog emberek nem színlelik a boldogságot. Jól érzik magukat és elfogadják a valóságot olyannak, amilyen. A boldogtalanság egyik leggyakoribb oka az, hogy becsapjuk magunkat a valóság elkerülésével. Önmagunk megtévesztése súlyos következményekkel jár.

Azok az emberek, akik tisztán látják önmagukat, elnézőbbek, gyengédek és könyörületesek önmagukkal és másokkal szemben. Magasabb empátiával és perspektívákkal rendelkeznek.

2. Hálásak

A boldog emberek nem háborodnak fel azon, ami nincs, ehelyett inkább hálásak azért, amijük van. Lehet, hogy nem tűnik kiemelkedően fontos lépésnek a hála a boldogsághoz vezető úton, de hálásnak lenni rengeteg pozitív érzelemmel jár.

A hála gyakorlása megakadályozza, hogy feladjuk, amikor nehézségekkel kerülünk szembe, ezenkívül pedig tudományos bizonyítékok is léteznek arra, hogy mindenféle pozitív haszna van, szellemileg és fizikailag egyaránt.

3. Ők döntik el, mit jelent számukra a boldogság

A boldogság mindenkinek mást jelent. A boldog emberek pedig eldöntötték, hogy mit jelent számukra a boldogság.

Függetlenül attól, hogy hol tartasz most a boldogság felé vezető úton, minden embernek megvan a maga módszere a boldogságának meghatározásához. A nehéz ebben az, hogy gyakran elfogadjuk a szüleink vagy a társadalom változatát a boldogságot illetően, és igyekszünk megvalósítani ezeket a saját életünkben. Ez pedig valójában boldogtalanságot fog nekünk okozni, amint rájövünk, hogy amit mások akarnak, az nem feltétlenül az, amit mi akarunk.

Ilyenkor kell igazán bátornak lennünk és úgy döntenünk, hogy belevágunk a saját életünkbe, és magunknak találjuk ki a dolgokat. Milyen életet szeretnél élni? Erre a kérdésre tudnod kell a választ!!!

4. Elfogadják az élet nehézségeit

A boldog emberek tudják, hogy az élet nem mindig meseszép. A nehézségek, küzdelmek szükségesek az ember életében, hogy meglássuk a felhők felett a napsütést. A boldogságot nem adják csak úgy oda nekünk, dolgoznunk kell érte.

Ha elfogadod a nehézségeket az életedben és nem dramatizálod túl őket, akkor a legtöbbet fogod tudni kihozni minden helyzetből. Nincs értelme rosszul érezni magad, de a negatív érzések elfogadása fontos.

Ez teszi lehetővé, hogy tanulj a nehéz helyzetekből és érzelmekből, utána pedig felhasználd azokat, hogy könnyebben túl legyél ezen a helyzeten. Ahhoz, hogy boldogok legyünk, éreznünk kell mindazt, amit egy embernek éreznie kell. Végül is, szomorúság nélkül, honnan tudnád, hogy boldog vagy?

5. Nem rohannak

A mai felgyorsult világban hajlamosak vagyunk rohanni, rohanni és még inkább rohanni. Ez a rohanás viszont boldogtalanságot okoz.

Az egyensúly lényeges ahhoz, hogy produktív és kényelmes életet élhessünk. Ezért fontos, hogy legyenek céljaink, de ezek végrehajtását ne siettessük egyfolytában.

Vedd észre a körülötted lévő világot, miközben a céljaid felé tartasz. Állj meg egy perce például a természetben, vegyél mély levegőt és érezd, ahogy átjárja a tested.

6. Tudják, hogyan kell játszani

A boldog emberek képesek játszani, ellentétben azokkal a felnőttekkel, akik erről elfeledkeztek a gyerekkoruk óta. A játék elengedhetetlen szociális készségeinkhez, alkalmazkodóképességünkhöz, intelligenciánkhoz, kreativitásunkhoz, problémamegoldó képességünkhöz.

Az igazság tehát, hogy amikor játszunk és szórakozunk, az örömöt okoz és segít a kapcsolataink javításában is. Szóval ugorj bele a tócsába, sározd össze magad, egyél egy nagy adag fagyit, kit érdekel, mennyi kalória van benne!

7. Új dolgokat próbálnak ki

Adj esélyt magadnak arra, hogy megtapasztald a körülötted lévő világot. Vannak dolgok, amiket még soha nem csináltál? Próbálj ki valami újat és érezd a boldogságot! Azok az emberek ugyanis, akik különféle élményeket élnek át, nagyobb valószínűséggel őrzik meg a pozitív érzelmeket és minimalizálják a negatív érzelmeiket.

8. Szoros emberi kapcsolatokkal rendelkeznek

Nem kell száz közeli barát, de szükséged van egy-két emberre az életben, akikre számíthatsz és akik segítenek felállni, amikor elesel. Ez lehet házastárs, a szüleid, testvéred vagy egy barátod.

Mindannyiunknak szüksége van valakire, aki emlékeztet minket arra, hogy nem vagyunk egyedül ebben az életben. A boldog embereknek van valakijük, akire számíthatnak. Biztonságban érzik magukat, ha tudják, hogy nyugodtan fordulhatnak ehhez az illetőhöz, amikor szükség van rá és akikkel megünnepelhetik a győzelmeket, amikor ezek bekövetkeznek.

9. Élményeket vásárolnak, nem tárgyakat

A boldog emberek nem azért boldogok, mert az anyagi dolgokra koncentrálnak, hanem mert ismerik az élmények értékét. Ha nehéz élethelyzetbe kerülsz, felmerülhet, hogy elmész a plázába vásárolgatni. Végül is egy kis bevásárlás soha nem ártott senkinek.

De vajon tényleg képes minket ez boldoggá tenni? Lehet, hogy úgy gondolod, gyorsan beszerezhetsz valamit, ami boldoggá tesz, de a megvásárolt tárgyakból származó boldogság általában nem túl tartós.

Ha már mindenképpen a pénzedet költenéd, akkor költsd élményekre. Vonzó lehet minél több dolgot megvásárolni, sőt azt is gondolhatjuk, hogy ezek az identitásunk részei, de valójában mindez nem így van. A tapasztalataink viszont valóban a mi részeink lesznek.

Menj és nézd meg, milyen az élet máshol. Tölts időt gyönyörű parkokban, egy új országban, utazz el valahova, menj vízpart mellé, kirándulj a hegyekbe stb. Ezeken a helyeken találd meg a boldogságod, ne a plázában.

10. Ismerik önmagukat

A boldog embereknek sem hullott csak úgy az ölükbe a boldogság. Boldog emberré váltak, amely sok munkát igényelt tőlük.

Ahhoz pedig, hogy ezt a munkát jól csináld, ismerned kell magad. Önmagunkról tanulni nehéz lehet, de a boldog emberek remekül ismerik magukat. Hitelesek önmaguk számára, aminek az egyetlen módja, hogy szembenézel önmagaddal.

Ha türelmesebb ember szeretnél lenni, akkor türelmet kell gyakorolnod. Nem leszel egyszer csak hirtelen türelmes a semmitől.

Ha boldog akarsz lenni, gyakorolnod kell, hogy boldog legyél. Először viszont tudnod kell, hogy miért nem vagy boldog. Ehhez bátorságra van szükség, tükörbe kell nézned és meg kell beszélned magaddal, hogy miért nem hagyod magad teljes mértékben élni.

Ha tetszett, amit olvastál, keresd a Life Advisor blogot hasonló cikkekért!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Tengerjáró hajón bérel apartmant, mert olcsóbb, mint a szárazföldi lakás
A távmunkában dolgozó amerikai férfi úgy számol, hogy a kedvezőbb albérleti díj mellett a rezsin is sokat spórol majd, ráadásul világot láthat a következő 12 évben.

Link másolása

A szárazföldi létet feladva a következő 12 évben egy tengerjáró hajón fog lakni a San Diegó-i Austin Wells, mert állítása szerint így sokkal kevesebbe kerül majd a lakhatása, miközben beutazhatja a világot.

Wells azt mondta, a történelmi csúcson lévő lakhatási és megélhetési költségek miatt döntött úgy, hogy hátrahagyja szárazföldi életét, és inkább egy tengerjáró hajó apartmanjába költözik. Számításai szerint így sokkal jobban jár, mintha szülővárosában, San Diegóban, az USA 8. legnagyobb városában bérelne lakást: nemcsak lakbérre kell kevesebbet költenie, de a rezsiköltségeket is megspórolja.

A távmunkában dolgozó 28 éves férfi 300 ezer dollárt (mintegy 110 millió forintot) fizetett azért, hogy 12 évig az MV Narrative tengerjáró hajó egyik apartmanjában lakhasson. A luxushajó fedélzetén élőknek egészségügyi szolgáltatásokat és 24 órás szobaszervizt is biztosítanak, miközben többek között edzőtermek, éttermek, mozi, könyvtár, bank és egy termelői piac szolgáltatásait is igénybe vehetik.

Az MV Narrative még építés alatt ál, 2025-ben helyezik majd vízre. A tengerjáró hajón közel 1000 személy bérelhet ki különböző típusú apartmanokat. Összehasonlításképpen: jelenleg San Diegóban havonta átlagosan 2500 dollárért (több mint 900 ezer forintért) lehet lakást bérelni, míg az MV Narrative-on körülbelül 2000 dollárért (740 ezer forintért).

Forrás: Ladbible


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
ÉLET-STÍLUS
Egy hospice nővér elmagyarázta, miért nem érdemes félni a haláltól
Julie McFadden szerint életünk befejező szakaszában testünk fokozatosan kikapcsol és endorfinszintje is megnő, amivel megkönnyíti a haldokló utolsó napjait.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 05.


Link másolása

Egy sokéves tapasztalattal rendelkező hospice nővér videóban magyarázta el, miért nem érdemes félni a haláltól, vette észre a LADbible. Sokak számára talán ijesztő lehet, hogy mi történik velünk az elmúlás után, Julie McFadden szerint azonban „az emberi test a halára van kitalálva” és „biológiailag segít a meghalásban”.

Julie a videóban elmondja, hogy a közelgő halál jelei már fél évvel korábban észlelhetők. Ilyenkor ugyanis a haldokló már „kevesebbet eszik, kevesebbet iszik és többet alszik”.

„Az agyunkban beépített mechanizmusok vannak arra, hogy éhesek és szomjasak legyünk. Amikor a szervezet érzékeli, hogy az élet vége felé közeledik, ezek a mechanizmusok kikapcsolnak, így az ember általában nem érez éhséget és szomjúságot, ami segíti a szervezet lassú kikapcsolását” – mondja a rutinos nővér.

Julie McFadden szerint azonban ez a haldokló számára teljesen normális. Életünk utolsó szakaszában ugyanis számos olyan dolog történik a testünkkel, ami megkönnyíti az elmúlást.

„A szervezet lassan ketózisba kerül, ami endorfint szabadít fel. Ezek az endorfinok tompítják a fájdalmat és az idegeket, miközben eufórikus érzést is adnak az illetőnek, aki ettől jól érzi magát” – mondta a hospice nővér.

A teljes, angol nyelvű videót itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Gyökeresen megváltozott a Temu, és ez nem véletlen
Rengeteg panasz érkezett a cég miatt, mert a meghirdetett akciók rendszeresen nem voltak valósak, ráadásul a weboldalon sok volt a sürgető üzenet.

Link másolása

Mi is írtunk róla nemrégiben, hogy több bejelentés után a Gazdasági Versenyhivatal vizsgálatot indított a Temunál. A legtöbben azt kifogásolták, hogy az akciókban sok esetben 95%-os, vagy akár annál is magasabb kedvezményekkel csábították a vásárlókat, ám ezek nem bizonyultak valósnak. A GVH úgy vélte, hogy a Temut működtető vállalkozás vélhetően tisztességtelen kereskedelemi gyakorlatot folytat és megtéveszti a fogyasztókat.

Most azonban alaposan megváltozott a Temu kereskedelmi gyakorlata. Szinte teljesen eltűntek a hirdetések a neten, és megszűntek a weboldalon a sürgető üzenetek is. A GVH szerint előremutató, hogy a cég felülvizsgálja a kereskedelmi gyakorlatát - írja az Economx.

A GVH a lap megkeresésére azt közölte, hogy a vizsgálati szakaszban vannak, és ez még nem jelenti azt, hogy a vállalkozásról kimondták volna, hogy jogsértéseket követtek el. Most a tényeket tisztázzák, amire három hónapjuk van, ez pedig kétszer két hónappal hosszabbítható.

A nemzeti versenyhatóság mindig üdvözli, és a fogyasztók, valamint a tiszta piaci verseny szempontjából előremutatónak tartja, ha egy eljárás alá vont vállalkozás a hivatal eljárásának megindítását követően felülvizsgálja a kereskedelmi gyakorlatát - írták. „Természetesen mindez a jelenlegi vizsgálati szakban nem befolyásolja a GVH tényfeltárási kötelezettségét” – közölték.

A portál szerint:

2024 áprilisára a Temu 1 millió fős bázist épített Magyarországon, ezzel 25,6 százalékos súllyal bír a hazai online vásárlókon belül.

A Temu anyacége, a PDD 2023 negyedik negyedévben 88,88 milliárd kínai jüanos (12,5 milliárd amerikai dolláros) árbevételt ért el, ami 123 százalékkal magasabb az előző év azonos időszakánál.

Forrás: Index

Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Éjjel itt az óraátállítás – ezt érdemes tudnod róla!
A tavaszi óraátállítás ráadásul pont az eredményezi, hogy egy órával lerövidül az éjszakánk, kevesebbet alhatunk. Hogyan kerülhetjük el, hogy ez napokig hatással legyen ránk? Mit jelent az egy órával későbbi sötétedés? A szakértő válaszol.

Link másolása

Szombatról vasárnapra virradó éjjel 2 órakor 3 órára, azaz egy órával előrébb kell állítani óráinkat – már amelyik nem teszi meg ezt magától. Így ugyan egy órával kevesebb alvás jut majd nekünk, ám vasárnaptól egy órával később sötétedik majd.

A téli és nyári időszámításról és az ehhez kapcsolódó óraátállításról mindenkinek más a véleménye. Egyesek szerint teljesen felesleges, csupán arra jó, hogy napokra összezavarja a szervezetüket, másokat viszont egyáltalán nem zavarja meg, és észre sem veszik azt a plusz vagy épp mínusz egy órát az átálláskor. Az óraátállítás bevezetésének hátterében energiamegtakarítás áll: mivel a nyári időszámítás alatt később sötétedik, így csak később van szükség arra, hogy felkapcsoljuk a villanyt.

De hogyan hat a szervezetünkre az óraátállítás?

„Az óraátállítás többet jelent annál, hogy egy órával többet vagy kevesebbet alszunk. Szervezetünket ugyanis ennél jobban megviseli. Néhány napig, sőt akár egy-két hétig is hatással lehet a pihenésünkre, alvásunkra vagy a munkánkra, ezáltal a teljesítményünkre is” – figyelmeztet Dr. Várdi Katalin, a Budai Egészségközpont szomnológusa.

„A szervezetünk napi működése a belső óránk szabályos menetrendjéhez, a sötétség és a világosság váltakozásához kapcsolódó ún. cirkadián ritmushoz igazodik.

Ha ez a ritmus bármilyen okból – például éjjeli munkavégzés, alvászavar, rendszeres éjszakázás – felborul, az hatással van a szervezetünk működésére. Az óraátállítás miatt ez a ritmus egy órával eltolódik, az egy órányi alváshiány miatt pedig ébredéskor az alvást segítő melatonin hormon szintje még olyan magas, mint ahogy az alváskor lenni szokott.

Ezzel szemben azonban a cukorszintet szabályozó glükokortikoid szintje, valamint az ébrenléti aktivitást és éberséget elősegítő orexin nevű ingerületátvivő-anyag alacsony, ezért szétszórtnak, dekoncentráltnak érezhetjük magunkat” – teszi hozzá a szakember.

Milyen panaszokat okozhat a cirkadián ritmusban bekövetkezett változás?

Mindenek előtt rossz közérzetet, ami járhat fáradtsággal, fejfájással. Az is előfordulhat, hogy ingerültebbek vagy épp lehangoltabbak vagyunk. Csökkenhet a koncentrációs képesség, jellemző lehet ránk egyfajta szórakozottság. Társulhat mindez emésztési zavarokkal, étvágytalansággal, szívbántalmakkal. És persze álmatlansággal – ha már az alvási ritmusunkba zavar bele az óraátállítás.

Óraátállítás. Meddig még?

Az óraátállítást Európában 1916-ban vezették be először, majd évekkel később elhagyták, ám a 70-es években újra bevezették, hogy csökkentsék az energiafelhasználást. Az évek során azonban számos tanulmány kimutatta, hogy ez a hatása elhanyagolható, ezzel szemben azonban a nyári időszámítás egészségre gyakorolt káros hatása jelentősebb. Az Európai Bizottság 2018-ban ismertette a nyári óraátállítás megszüntetésére irányuló javaslatát, amelyet 2019-ben megszavaztak. Arról, hogy ez mikor fog megvalósulni, egyelőre nincs hír. Addig is egy kis odafigyeléssel felkészülhetünk, hogy minél kevésbé viseljen meg minket.

Hogyan tehetjük zökkenőmentessé az átállást?

Szerencsére számos praktika segíthet megkönnyíteni ezt az időszakot. Fáradtság esetén iktassunk be pihenőt, ezzel elkerülhetők az ilyenkor gyakori háztartási vagy közlekedési balesetek. Vegyünk esténként egy forró fürdőt, készítsünk egy ízletes citromfűteát, amely megnyugtat lefekvés előtt.

Ha nem érezzük magunkat fáradtnak, az esti séta segíthet levezetni a feszültséget, és ráhangolódni a pihenésre. Mozogjunk többet, ugyanis a futás, torna, jóga, vagy bármilyen aktivitás segíti a szerotonin hormon termelődését.

A könnyű, mértékletes táplálkozás és a minimum napi 10 ezer lépés sokat segít a fáradtságérzés leküzdésében.

„Az átállás jobban megviselheti a gyermekeket, az idős embereket, és azokat, akik alvászavarban szervednek. Vannak olyanok is, akiknél szükség lehet gyógyszerekre is a hangulatváltozás, illetve az alvásproblémák miatt, ám ha tudjuk, hogy minket komolyabban megvisel ez az időszak, készüljünk fel előre. Keljünk korábban akár már napokkal az óraátállítás előtt, pihenjük le hamarabb, hogy fokozatosan szoktassuk hozzá a szervezetünket a változásra” – teszi hozzá a doktornő.

Link másolása
KÖVESS MINKET: