HÍREK
A Rovatból

Észak-Koreában sós vizes gargalizálást javasolnak koronavírus ellen az oltások helyett

Az elzárt diktatúrában múlt héten regisztrálták (illetve vallották be) az első esetet, azóta a betegek hivatalos száma felkúszott 1,7 millióra.


A világ legelzártabb diktatúrájában egyre komolyabbnak tűnő gondot okoz a hivatalosan csak a múlt héten megjelent koronavírus-járvány. Egyes szakértők szerint a tarthatatlan helyzet lehet az oka, hogy vonakodva végül Észak-Korea is bevallotta a járvány terjedését.

A közelmúltbeli "első" eset után mostanra már 1,7 millió bevallott betegről számoltak be a kommunista diktatúrában, ami azonban lényegesen több is lehet, mert rendkívül kevés tesztet végeznek el a 25 milliós országban.

Egy valamiben azonban Kim Dzsong-unék nem engednek: továbbra sem hajlandóak oltóanyagokat engedni az országba, azaz sem a nyugati, sem a kínai vakcinák nem elérhetőek a lakosság számára. Az állami média így alternatív gyógymódokat javasol az embereknek.

A Rodong Simnun újság gyömbér-, fűzfalevél- és loncteát ajánl az enyhe tüneteket produkáló betegeknek, amely a COVID-ot nem gyógyítja ugyan, a BBC szerint a tünetek (torokfájás vagy köhögés) enyhítésére valóban alkalmas lehet– közli a 24.hu.

Az állami hírügynökség azt is közölte, hogy

ezer tonna sót küldtek Phenjanba, hogy fertőtlenítő oldatot készítsenek belőle.

A súlyosabb betegeknek fájdalomcsillapítókat, például ibuprofent, amoxicillint és más antibiotikumokat javasolnak. Az ibuprofén és paracetamol csökkentheti a lázat és enyhíthet olyan tüneteket, mint a fej- és torokfájás, azonban a vírus ellen ezek is hatástalanok.

Az észak-koreai hatóságok ugyanakkor továbbra sem "koronavírusként", hanem következetesen „ismeretlen lázbetegségként” hivatkoznak a járványra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Nagy győzelmet aratott a Tisza az online térben október 23-án
Orbán Viktor, majd Magyar Péter ünnepi beszédét élőben közvetítették az interneten. A két politikus hivatalos oldalain elérhető adatok alapján jelentős különbség alakult ki a nézettségek között.


Ahogy lezajlottak az október 23-i rendezvények, máris megkezdődött a szokásos vita arról, melyik politikai oldal tudott több embert utcára vinni. Pontos, megbízható adat azonban nincs arra, hogy a pártok közül ki gyűjtötte össze a nagyobb tömeget, ezért ezt a kérdést nehéz eldönteni. Az online térben viszont összehasonlíthatók a nyilvános számok.

A Fidesz kampánystratégiájának egyik fő eleme az elmúlt időszakban az volt, hogy az interneten is minél nagyobb jelenlétet biztosítson magának.

Ennek részeként több százmillió forintos hirdetési kampányokat indítottak, létrejött a Harcosok Klubja és a digitális polgári körök, valamint rengeteg mesterséges intelligenciával készített videót is használnak.

Orbán Viktor, majd Magyar Péter ünnepi beszédét élőben közvetítették a Facebookon és a YouTube-on. A két politikus hivatalos oldalain elérhető adatok alapján jelentős különbség alakult ki a nézettségek között, mutatott rá a Telex.

Orbán Viktor beszédét YouTube-on 27 ezren, Facebookon 570 ezren nézték. Magyar Péter beszédére ennél jóval többen voltak kíváncsiak: YouTube-on 322 ezren, Facebookon pedig 2,2 millióan követték az élő közvetítést.

Az adatok október 24-én reggel 9:40-es állapotot mutatják.

Orbán Viktor Facebook-oldalán az ünnep napján 19 bejegyzés jelent meg a megemlékezéssel kapcsolatban. Magyar Péternél ez a szám 8 volt. A bejegyzésekre érkezett reakciók száma viszont hasonlóan alakult: Orbán oldalán 609 ezer, Magyar oldalán 613 ezer reakció érkezett péntek reggelig.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Medvegyev: A budapesti békecsúcs lemondása Oroszország elleni háborús cselekmény
A volt orosz államfő szerint az amerikai elnök voltaképp teljesen Európa mellé állt. Ez azt jelenti, hogy ezzel Oroszország ellen foglalt állást.


Dmitrij Medvegyev, Oroszország volt elnöke élesen reagált arra, hogy elmarad a budapesti Trump–Putyin találkozó. A politikus a Telegram-oldalán azt írta:

a békecsúcs lemondását és az új amerikai szankciókat Oroszország elleni háborús cselekménynek tartja.

Bejegyzésében arról is írt, hogy szerinte Donald Trump, az Egyesült Államok volt elnöke „nem mindig harcol aktívan a banderista Kijev oldalán, de ez most már az ő konfliktusa, nem a szenilis Joe Bidené”. Úgy fogalmazott, hogy

Trump „teljes mértékben szolidaritást vállalt az őrült Európával”.

Medvegyev szerint Washington döntései azt mutatják, hogy az Egyesült Államok Oroszország ellensége. Hozzátette: meglátása szerint van „egyértelmű előnye is az amerikai elnök ingájának újabb kilengésében”, mivel így még erőteljesebben lehet támadni Ukrajnát, és „nem kell tekintettel lenni a felesleges tárgyalásokra, és a győzelmet a terepen, nem pedig az íróasztal mögött elérni”.

via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Lázár János szerint Magyar Péter miatt nem kapott zöld jelzést a MÁV vasúti hitelkérelme
A miniszter azt állítja, hogy a Tisza Párt elnöke Ursula von der Leyenhez fordult, hogy állítsák meg a támogatást a választások előtt. Az Európai Beruházási Bank (EIB) azt közölte, hogy még tart a hitelkérelem értékelése.


Nem született meg a döntés arról az egymilliárd eurós hitelről, amelyből a MÁV az elkövetkező évek legnagyobb pályafelújítási projektjeit valósítaná meg. Az Európai Beruházási Bank (EIB) azt közölte, hogy még tart a hitelkérelem értékelése. A bank szerint a folyamat a szokásos, szigorú pénzügyi és átláthatósági szabályok mentén zajlik, és jelenleg is ezek szerint vizsgálják a magyar vasúti fejlesztési terveket.

Lázár János építési és közlekedési miniszter október 22-i Facebook-posztjában azt írta, hogy az aznapra ígért döntést a bank nem hozta meg.

A miniszter szerint ennek oka, hogy – szerinte – Magyar Péter közbelépett, és Ursula von der Leyenhez fordult, hogy a bank ne adja meg a támogatást a választások előtt.

Lázár szerint ezzel Magyar Péter súlyos bűncselekményt követett el, és megakadályozta, hogy a magyar utasok támogatást kapjanak a fejlesztéshez.

A vasútfejlesztési programhoz a kormány ugyanekkora, egymilliárd eurós önrésszel járulna hozzá, így összesen kétmilliárd euróból valósulnának meg a beruházások.

A forrásból a legsürgetőbb állapotú, nagy forgalmú pályaszakaszok újulnának meg. Egy 2023 júliusi kormányhatározat tételesen felsorolja, milyen fejlesztésekre fordítanák a pénzt.

A szakértők szerint ezek az úgynevezett amortizációpótló felújítások már 15-20 éve váratnak magukra. Ha a bank még az idén jóváhagyja a hitelt, a szerződést a választásokig meg lehet kötni, és akár a közbeszerzési eljárás is elindulhat. Az építkezések azonban így is legkorábban 2026-ban indulhatnának el.

via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Nagy Feró a Szőlő utcai ügyről: Lányokat futtatott, a lányok is kerestek pénzt, mindenki jól járt, nem?
A zenészt a Békemeneten kérdezték a Szőlő utcai ügy kapcsán, válasza sokakat meglepett. Azóta sem gondolja, hogy vissza kellett volna vonnia a szavait.
F. O. Fotó: - szmo.hu
2025. október 24.



Nagy Feró az október 23-i Békemeneten válaszolt egy kérdésre a Szőlő utcai üggyel kapcsolatban, amelyben jelenleg emberkereskedelem és kényszermunka gyanújával nyomoznak. Az Alap nevű TikTok-csatorna megkérdezte a véleményét az ügyről, mire az énekes úgy reagált:

„Ő csak kereste a pénzt ezzel, lányokat futtatott, a lányok is keresnek pénzt, mindenki jól járt, nem?”

A videóban az is hallható, hogy Nagy Feró először nem tartotta problémásnak az esetet. Azt mondta:

„Nem gondolok semmi rosszat, mert nekem személyes barátom Semjén Zsolt. Nem tudom, hogy van-e ilyen botrány egyáltalán.”

Miután a kérdező jelezte, hogy a miniszterelnök-helyettesnek nincs köze az ügyhöz, az énekes így reagált:

„Az hogy valaki ott (…) lányokat futtatott, vagy mi? Ahhoz nekem például mi közöm van?”

A TikTokon megjelent videó után a Telex megkereste Nagy Ferót, hogy utólag hogyan értékeli saját szavait. Azt mondta, hogy szerinte az emberek általában a saját anyagi helyzetükön akarnak javítani, és úgy látja, a volt intézményvezető visszaélt a lehetőséggel, hogy pénzt szerezzen.

Hozzátette, hogy

az ő meglátása szerint nemcsak a férfi, hanem „a lányok is jól járhattak”, mivel szerinte egyelőre nem bizonyított, hogy kényszer hatására dolgoztak volna.

Úgy fogalmazott: „Pálcát nem törünk egy nő felett sem, ha nála van egy értékes dolog, amit ő meg akar osztani másokkal.”

Ugyanakkor kiemelte: „ha például vasláncon tartották” a lányokat, akkor nem önszántukból cselekedtek.

Ahogy korábban írtunk róla, a Szőlő utcai ügyként ismert esetben május végén tartóztatták le Juhász Péter Pált, a Budapesti Javítóintézet korábbi igazgatóját és élettársát. A hatóság szerint több anyagilag és érzelmileg kiszolgáltatott, nagykorú nőt vettek rá prostitúcióra, majd elvették tőlük a bevételt. A férfit ezen kívül több rendbeli közfeladati helyzettel visszaélés, valamint lőfegyverrel visszaélés miatt is meggyanúsították.


Link másolása
KÖVESS MINKET: