KÉK HÍREK
A Rovatból

Élve próbálta elásta a férje, az okosórájával kért segítséget

A washingtoni nőt élve temette el a férje, de az Apple Watch segítségével hívta a 911-et.
Fotó: Pixabay.com - szmo.hu
2022. október 22.



Young Sook An és férje, Chae Kyong An válóperük közepén álltak, és már egy ideje nem éltek együtt. Az 53 éves férfi viszont még visszajárt mosni a Washington állambeli Laceyben található családi házukba.

A konfliktus az anyagiak okozták. Férje korábban azt mondta a 42 éves nőnek a DailyMail beszámolója szerint, hogy "inkább megöli, mintsem hogy odaadja neki a nyugdíját".

Végül október október 16-án, vasárnap délután 1 óra körül megpróbálta ígéretét beváltani. Amikor a nő a közös házukban a hálószobába ment, a férje követni kezdte.

Megütötte, majd szigetelőszalaggal kötözte le a kezeit, lábait és a szemét.

A nő szerencséjére időben fel tudta hívni a 911-et az Apple órájával, valamint vészhelyzeti értesítést küldött 20 éves lányának és legjobb barátjának. A férj azonban észrevette, hogy az óráját nyomkodja, ezért a garázsba hurcolta, és kalapáccsal összetörte.

A nőt ezt követően az autóba tette, majd elhajtott vele a közeli erdőbe. Még hallotta, ahogy a férje a földet ásta.

Nem sokkal később a nőt mellkason szúrta, a kiásott sírba helyezte. Rálapátolt némi földet, majd egy nagyobb fával takarta le a sírt.

A nő úgy becsülte, több órán át volt a sekély sírban.

Csodával határos módon néhány órával később sikerült megszabadulnia a ragasztótól, és kiszabadította magát a nem túl mély üregből. Fél óra gyaloglás után talált egy házat.

A bírósági dokumentumok szerint október 17-én, hétfőn nem sokkal hajnali egy óra előtt a fészer mögött találták meg az ott lakók, akik értesítették a rendőrséget.

A rendőrök azonosították a nőt az órán leadott segélykérés alapján. A férfit nem sokkal később elfogták, gyilkossági kísérlet, emberrablás és bántalmazás miatt indul ellene eljárás.

A nő ügyvédjén keresztül azt kérte a bíróságtól, hogy ne engedjék ki a férjét, mivel fél, hogy megöli őt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Megláttam egy oda nem illő csillanást” - Drónnal találták meg a szombathelyi triatlonverseny közben meghalt úszót
A férfi a másfél kilométeres úszószám alatt tűnt el, holttestét órákkal később egy drón segítségével találták meg. A szervezők nem szakították meg a programot.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. július 05.



Egy 62 éves férfi vesztette életét a szombathelyi csónakázótóban, miközben a Vasi Vasember triatlonverseny úszószámát teljesítette. A sportoló elindult a másfél kilométeres távon, de nem érkezett meg a partra. A szervezőket egy néző értesítette, hogy valami nincs rendben, derül ki az RTL Híradójából.

A mentés azonnal megkezdődött. A búvárok órákig kutattak a férfi után, de a víz zavaros volt, és a látótávolság alig 20-30 centiméterre csökkent. Kiss Miklós mentőbúvár, a Savaria Dive munkatársa a helyszínen dolgozott. Mint mondta: „A búvár bemegy a vízbe, körülbelül 20 centis látótávolság, 30, egy kötéllel biztosítva van és legyező alakban a partnál mindig egy métert adnak neki és akkor tapogatva nézzük át a helyszínt.”

A keresésben egy drón is segített, amelyet a 112 Press főszerkesztője, Tánczos Mihály indított útnak.

„Egyeztettem a mentésben résztvevőkkel, akik szintén jó ötletnek találták, ezután felszálltam és körülbelül 6-8 perces keresés után megláttam egy oda nem illő csillanást a vízen. fölé repültem és sajnos teljesen egyértelmű volt, ráközelítve, hogy az elhunyt férfit találtam meg az úszószemüveget lehetett kivenni a víz alatt.”

A sportoló holttestét végül a drón segítségével azonosították, majd a búvárok hozták felszínre. A mentőcsapat tagjai úgy tudják, egy másik versenyző arról számolt be, mintha beleakadt volna valakibe a vízben, ezután kezdték el ott keresni az eltűnt férfit.

Úgy tudni, az elhunyt férfi egyik hozzátartozója is részt vett a versenyen. A triatlonversenyt a keresés és a tragédia ellenére sem állították le. A szervezők később közleményt adtak ki, melyben azt írták: a hatóságokkal együttműködve vizsgálják az eset körülményeit.

Az RTL Híradó riportját itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Óriási tűz volt, leégett több büfé és egy autó a Velencei-tónál
Egy olvasó videót is küldött Telexnek, amelyen az égő büféépületek és egy autó látható. A tűzoltók információi szerint az egyik büféből indult a tűz.
Karkó Ádám - szmo.hu
2025. július 05.



Szombat délelőtt tűz ütött ki Agárdon, a Napfény strand területén. Egy olvasó képeket és videót is megosztott az esetről a Telexszel, amelyek alapján a lángok több büfét is elértek.

A helyszínről a Velencei-tó egyik Facebook-csoportjában is beszámoltak. A poszt szerint, amely a tűzoltóktól kapott információkra hivatkozik,

először egy büfé kapott lángra. A tűz innen terjedt át egy parkoló autóra, majd egy másik büfére is.

Gárdony városának Facebook-oldalán azt írták posztjukban: „Az oltás befejeződött, az utómunkálatok idejére a helyszínt biztonságosan lekordonozták, a Napsugár strand az esettől függetlenül nyitva tart.”

Az esetet követően az egyik büfés a közösségi médiában köszönte meg azoknak, akik segítettek az oltásban, ugyanakkor szemrehányást tett azoknak, akik csak videózták a tűzesetet.

A tűz több millió forintos kárt okozott a vendéglátósoknak, valamint az autó tulajdonosának.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Ricinusmaggal akarta megölni férjét egy nő és annak édesanyja Pécsen
A Pécsi Járásbíróság letartóztatta azt a két nőt, akik ricinusmagból készült mérget tettek a férfi kávéjába. A férj hangfelvétellel buktatta le őket.


A Pécsi Járásbíróság pénteken elrendelte két nő letartóztatását, akiket azzal gyanúsítanak, hogy előre kitervelten meg akarták mérgezni a velük egy háztartásban élő férfit, adta hírül a 24.hu.

A nyomozás eddigi adatai szerint a fiatalabb nő és édesanyja együtt laktak a nő férjével, valamint egy közös és egy korábbi kapcsolatból származó gyermekkel. A nő és férje kapcsolata megromlott, a nő válókeresetet adott be. A férfi rossz viszonyban volt feleségével és anyósával is.

A két nő 2025 tavaszán úgy döntött, hogy mérgezéssel próbálják meg elvenni a férfi életét.

Az anyós hét darab ricinusmagot vásárolt, amelyeket mozsárban összetört. A készítményt három egymást követő éjszaka – június 29-én, 30-án és július 1-jén – a férfi által lefőzött kávéba keverték a lakásukban.

A férfi azonban nem itta meg a kávét, hanem termoszba öntötte, és a felesége, illetve anyósa előtt többször is rosszullétet színlelt. Emellett hangrögzítőt rejtett el a lakásban, amellyel rögzítette a beszélgetéseiket.

A felvételek tanúsága szerint a hozzátartozói a kávéjába tett ricinusmagból készült őrleménnyel akarták megmérgezni.

A ricinusmagban található méreganyag felszívódása esetén mérgezési tünetek jelentkezhetnek, és akár halálos kimenetel is előfordulhat, jellemzően 36–72 órán belül kialakuló máj- és veseelégtelenség miatt.

A bíróság szerint a gyanúsítottak esetében fennáll a veszélye annak, hogy szabadlábon befolyásolnák az eljárásban részt vevő személyeket, elrejtőznének, vagy a bűncselekmény befejezésére törekednének. Mindezek miatt elrendelték a letartóztatásukat.

Az ügyészség tudomásul vette a döntést. A gyanúsítottak és védőik fellebbezést nyújtottak be, így a végzés nem végleges.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Ha én nem mentem volna be megmenteni a lovakat, akkor más nem tette volna” - megszólalt a 16 éves Blanka, aki négy csikót mentett ki egy égő lovardából Szarvas mellett
Nem attól féltem, hogy megsérülök, hanem hogy a ló meg én hőgutát kapunk. Ezt mondta a hős lány, miután az életveszélyes helyzet ellenére is bement a boxokba.


Nem volt idő félni - ezt mondta az a tizenhat éves lány, aki négy csikót mentett ki egy égő lovardából Szarvas mellett június 29-én. Épp arra autóztak az anyukájával, amikor meglátták, hogy ég a szénatároló. Blanka egyből a lovak segítségére sietett. A lány édesanyja közösségi oldalán számolt be a történtekről. Azt írta, hogy nagyon megrémült, amikor látta az égő épület felé szaladni gyermekét, de büszke is rá, amiért ilyen bátor. A 16 éves Bődi Blanka végül négy csikót mentett ki a tűz elől.

„Az első lóhoz bementem, ami a legközelebb volt a tűzhöz, egy pár méterre és nagyon nagy hő volt.

Nem attól féltem, hogy megsérülök, hanem hogy a ló meg én hőgutát kapunk.

Csak annyit hallottam, hogy egy pár ló nyihog meg mozgolódtak, mert idegesek voltak. Végigjártam a boxokat, de nem volt egyszerű. Volt egy ló, amelyik nem akart kijönni, mert nagyon félt, de megnyugtattam őt, majd  kihoztam” – mondta a lány az RTL Híradónak.

„Habozás nélkül leparkoltam, semmit nem egyeztetve azonnal elindultunk, szaladva a tűz felé, én pedig hívtam a tűzoltókat – emlékezett vissza az édesanya, Lestyán Réka, aki Facebook-oldalán több videót is megosztott a történtekről. - Az is látszott, hogy a tűz 3-4 méterre van az első boxtól, tehát egyértelmű volt, hogy bármikor továbbterjedhet, így segítségre van szükség.

Megfordult a fejemben hogy hogy baj lehet, de én ismerem magunkat és Blankát is teljes mértékben egy olyan oldalról ismertem meg, hogy a helyzetfelismerésünk jó.”

„Ha én nem mentem volna be megmenteni a lovakat, akkor más nem tette volna, muszáj volt lépni” – tette hozzá a tizenéves lány.

A lovarda porig égett. Tulajdonosa már telefonon többször is megköszönte a lánynak, hogy kimentette a lovakat, de azt kérte, hogy személyesen is találkozzanak.


Link másolása
KÖVESS MINKET: