BUDAPEST

Teszteltük: újra itt a sörmennyország a Várban

A jubileumi 5. Sörfesztiválon senki nem marad étlen-szomjan, és különleges programokkal is várnak benneteket.

Link másolása

Jól indul a nyár a sörrajongók számára: egy héttel ezelőtt a Városliget csalogatta őket, most pedig a Budai Várban adhatják át magukat az élvezeteknek. A Sörfesztivál az eltelt öt évben kétségtelenül kinőtte magát: tavaly már 50 ezer látogatót vonzott négy nap alatt, akiknek tíz százaléka külföldi volt.

A tömeg növekedésére a szervezők is reagáltak: jó hír, hogy jelentősen leegyszerűsítették a beléptetést. Idén már ugyanazon a helyen válthattok jegyet, illetve juthattok hozzá korsótokhoz és fesztiválkártyátokhoz. Így elég egyetlen alkalommal sorban állni, és már mehettek is az első sörötökért. Korsóváltó és kártyafeltöltő pontot azért természetesen belül is több helyen találtok, ha utánpótlásra lenne szükségetek.

IMG_4627k

IMG_4644k

IMG_4766k

IMG_4681k

Apropó kártya, ezen a téren is újítottak. Egyrészt minden gond nélkül használhatók fizetésre a paypass-os bankkártyák, ezért ha ilyenetek van, egyáltalán nem is kell a hellopay nevű hivatalos fizetőeszközt kiváltanotok. Bár így is megéri: hasznos innováció, hogy ezek a kártyák végre nem csak az adott fesztiválra jók, hanem csomó más helyen is elfogadják őket a városban. Tehát nem kell feltétlenül visszaváltanotok a végén, meg is tarthatjátok - ekkor ráadásul jó pár kedvezmény is üti a markotokat, például egy doboz ingyen cider az Akvárium klubban.

A vendégország szerepét idén Belgium kapta, aminél jobbat nem is kívánhattunk volna, hiszen a sörök mellett a csokoládéért is rajongunk. Természetesen utóbbi sem maradhatott ki a kínálatból: külön standon árulják a finomabbnál finomabb pralinékat, bonbonokat - köztük sörrel töltötteket is! - illetve más édességeket.

IMG_4642k

IMG_4879k

IMG_4863k

A játékos kedvűekre is gondoltak a szervezők: a Heineken Bud Spencert megidézve bokszgéppel készült, amelyet bárki kipróbálhat. Ha az ütés ereje eléri a számlálón a 999-es szintet, egy adag hagymás bab (a legendás színész kedvenc étele) és egy korsó Arany Fácán a jutalom.

A dologhoz hozzátartozik, hogy amíg ott voltunk, egy próbálkozó sem jutott 300 pont fölé, és még a játékot felügyelő srácnak is 650 körül volt a rekordja. Ez alapján akkora kockázatot azért nem vállaltak az ingyen menüvel, de próbálkozni persze lehet - állítólag három embernek tegnap is sikerült. A bokszgépen kívül sörpingpongot is játszhattok, ha ahhoz van kedvetek.

IMG_4823k

IMG_4810k

IMG_4791k

IMG_4875k

A színpadi programok is változatosak: a nagyszínpadon tegnap a Magna Cum Laude csinált hatalmas bulit, ma a Kozmix, az UFO, illetve a svéd Dr. Alban táncoltatja meg a közönséget, holnap a Beatrice, a Strikers és a Neoton Família ad koncertet, a zárónapon pedig Kis Grófo, a Bohemian Betyars, illetve DJ Dominique lép fel. Ekkor rendezik az Arany Fácán virslievő verseny döntőjét is.

A kisebb, akusztikus színpadon a nyitónap délutánján Harcsa Veronika teremtett bensőséges hangulatot, ma Gál Péter és Szűcs Antal Gábor játszik, holnap pedig a New Level Empire akusztik. A Marching Jazz Band triplázik: csütörtöktől szombatig minden este láthatjátok őket. Nyugis sörözés mellé ezek az előadók a lehető legideálisabb háttérzenét adják.

IMG_4889k

IMG_4939k

IMG_4713k

Akkor is nyert ügyetek van, ha megéheznétek, hiszen a fesztivál a sörök mellett a street foodról is szól. Csak ízelítőül néhány kitelepülő: Attaboy, Bakker Food, Bud Dog, Kolbice, Faszaládé, Kőváry Grill, Hachapuri, Montenegrói Gurman, Paneer, Twist & Chips Szarvaskolbász és Libatepertő. Az édesszájúakat pedig többek között rétessel, kürtöskaláccsal és császármorzsával várják.

Ami az árakat illeti: a pohár kétdecis mennyiséget, a korsó pedig négy decit takar, tapasztalataink szerint 500 és 900 forint az átlagos összeg, amibe kerülnek. Ingadozás persze van, láttunk néhány 400/800-as fajtát is, az igazán különleges söröknél pedig előfordul a 600/1200-as szint is. Az ételek adagja az 1000 és 1500 forint közötti sávban mozog.

IMG_4738k

IMG_4742k

IMG_4677k

Tegnap délután még nem volt olyan nagy tömeg, a hétvége beköszöntével viszont minden bizonnyal sokkal többen látogatnak majd ki. Az időjárás sem lehetne ennél kedvezőbb: mindhárom napra felhőtlen napsütést és akár 35 fokos csúcsértékeket ígérnek. Mikor sörözzünk, ha nem ilyen időben? Mit is mondhatnánk még: irány a Vár!

V. jubileumi Sörfesztivál

2015. június 11-14.

Budai Vár, Oroszlános udvar

Nyitva: csütörtök-péntek 15-03, szombat 11-03 óráig, vasárnap 11-től éjfélig.

Jegyárak:

Bérlet: 3.999 Ft

Napijegy: 1.999 Ft

Bővebb információkat és részletes programokat találtok a weboldalukon és a folyamatosan frissülő Facebook oldalukon is.

Ha kilátogatnál, nyomj egy lájkot!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


BUDAPEST
A Rovatból
Virágpompában a Tóth Árpád sétány, Budapest egyik legszebb japán díszcseresznye fasora
A történelem viharait is átvészelte a várfal, amelyen az öreg gesztenyefák elé 2009-ben ültették a lenyűgöző látványt nyújtó másik fasort.
Fotók: Nagy Bogi - szmo.hu
2024. április 04.


Link másolása

A tavasz egyik legszebben virágzó fája a japán díszcseresznye. A pár napig élvezhető látványosság sokakat vonz magához, gyönyörködni, fotózni. A rózsaszín virágözön a Budai Várban is minden évben elvarázsolja a látogatókat.

A Tóth Árpád sétány önmagában is egy különleges hely, hiszen egy régi középkori várfal tetején vezet végig, ahol a panorámát is érdemes kiélvezni.

A sétány jelenlegi formája 2009-ben készült el, a déli szakasz felújításával, ekkor ültették a fákat is Tihanyiné Tóth Mária tervei alapján. A ma már romantikus Várhegy várfalai korábban hadicélokra szolgáltak. A várfal romjaira 1720-ban telepítették az első fasorokat - ez volt Budapest első kettős fasora.

A sétány neve is többször változott, a 19. században Bastei Promenádnak hívták, majd 1879-től Bástya sétánynak, a 30-as években Horthy Miklós sétánynak és Gróf Bethlen István sétány is volt. 1946-ban nevezték el a nyugati részt Tóth Árpád sétánynak, mert a költő a közeli Táncsics Mihály utcában is élt. A második világháború után a fák is elpusztultak. A területet 1967-ben rendezték, ekkor ültettek gesztenyefákat, juharfákat. A díszcseresznyefák 2006-ban és 2009-ben kerültek a sétányra, míg a mögöttük álló gesztenyefák jóval idősebbek.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
BUDAPEST
A Rovatból
Szinte biztosan nem lesz klíma a 3-as metrón idén nyáron
Technikailag gyakorlatilag megoldhatatlan, hogy idén nyáron teljesüljön Karácsony Gergely egyik főpolgármesteri vállalása.

Link másolása

„A közbeszerzési eljárás jelenleg tárgyalási szakaszban van” – válaszolta a BKV a Népszavának, amikor a lap arról érdeklődött, hogy mikorra várható a hármas metró szerelvényeinek légkondicionálása. A lap szerint ez azt jelenti, hogy kivitelező híján aligha lesz nyárra klimatizálva a 3-as metró vonalán közlekedő 222 kocsi.

A budapesti M3 metróvonalon közlekedő járműveket 2016-ban 69 milliárd forintért gyártotta újra az orosz Metrowagonmash – rengeteg hibával. Tarlós István akkori főpolgármester 2017-ben még azt mondta: nem lesz gond azzal, hogy nincs klíma a hármas metró felújított szerelvényein, elvégre „az nem villamos, 25 méterrel a föld alatt nem tűzi a nap”, és „azt is lehetne követelni, hogy legyen büfékocsi is”.

Az őt váltó Karácsony Gergely még főpolgármester-jelöltként 2019 júniusában 34,8 fokot mért a vonal egyik kocsijában és megígérte, hogy utólagosan klimatizálják a hármas metró orosz szerelvényeit.

A BKV a városvezetés utasítására 2021 májusában feltételes közbeszerzési tendert írt ki az utólagos klimatizálásra, amelyre három ajánlat érkezett. Az egyiket érvénytelenítették, a Liberatus Hungary Kft. és a Knorr-Bremse Vasúti Jármű Rendszerek Hungária Kft. viszont versenyben maradt. Szerződést azonban egyikkel sem kötöttek a főváros nehéz pénzügyi helyzetére hivatkozva. Később felmerült, hogy az orosz gyártó ellen indított perben követelt kötbérből fedezik az utólagos klimatizálás költségét.

„A klimatizálás elsődlegesen nem pénz kérdés, szükség lenne hozzá az orosz gyártó hozzájárulására, amire kevés az esély. Ha enélkül nyúlunk a kocsikhoz, elvész a garancia. A helyzet tavaly óta nem változott, idén nyárra objektíve lehetetlen a légkondícináló berendezések felszerelése” – mondta a Népszavának Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes, aki megerősítette azt is, hogy a munkát a kötbér terhére rendelnék meg.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


BUDAPEST
Karácsony Gergely: Rendet teszünk a Duna-parton, száműzzük a hajókat a belvárosból
A budapesti főpolgármester szerint az a céljuk, hogy a kikötő hajók által okozott terhelés a lehető legkisebb legyen.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. március 31.


Link másolása

„Felülvizsgáltuk és módosítjuk a Duna-parti Építési Szabályzatot” – írja húsvétvasárnapi posztja elején Karácsony Gergely. A főpolgármester szerint ezzel egy bonyolult, sok egyeztetést igénylő tervezési, véleményezési folyamat végére értek.

A városvezető bejegyzéséből kiderül, hogy az állami, szakmai és civil szervezetektől érkezett vélemények több tucat oldalt tesznek ki, több partnerükkel az utolsó pillanatig egyeztettek.

Szerinte a szabályzat lényegét egyszerűen össze lehet foglalni:

„Rendet teszünk a Duna-parton, száműzzük a lakók életét megkeserítő, és a panorámát elcsúfító hajókat a belvárosból, megteremtjük a lehetőségét annak, hogy a Duna-partok a jelenleginél sokkal jobban szolgálhassák a budapestieket. Az a célunk, hogy a kikötő hajók által okozott terhelés a lehető legkisebb legyen, és minél egészségesebb egyensúlyt teremtsünk a folyó különböző célú használata közben.”

A teljes posztot itt lehet elolvasni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


BUDAPEST
Újabb Kolodko-miniszobor: ezúttal Chuck Norris került fel egy budapesti hídra
A helyszín nem véletlen... A gúzsba kötött akcióhős szobra emlékeztet rá, hogy a híd építésének idején sokan szavaztak rá, mint névadóra.

Link másolása

Húsvéthétfőn újabb miniszobrot helyezett ki Kolodko Mihály. Ezúttal Chuck Norrist készítette el, amint az akcióhős gúzsba kötve fekszik...

A helyszín sem lehet véletlen: a Megyeri hídnál, a pesti oldalon található, a gyalogosúton, a Pest felirat alatt.

A híd építésekor névpályázatot is hirdettek, és akkor sokan szavaztak Chuck Norrisra.

Mivel élő személyről nem lehet ilyen létesítményt elnevezni, így a filmsztár nem kapott hidat Budapesten.

Az alkotásról a szobrász képeket is posztolt:


Link másolása
KÖVESS MINKET: