HÍREK
A Rovatból

Teljes vonalon jár az M3-as metró hétfőtől

Finisben a metrófelújítás, májustól a szerelvények a Nagyvárad és a Lehel téren is megállnak.


Március 20-a, hétfő délutántól az M3-as metró újra a teljes vonalon, Kőbánya-Kispest és Újpest-központ között jár, de a Nagyvárad téren és a Lehel téren egyelőre nem állnak meg a szerelvények.

A Nagyvárad tér és térsége a Népligettől induló M30-as állomáspótló busszal és a 83-as trolibusszal, a Keleti pályaudvar és a belváros felől az új jelzése szerint 23-as (korábbi 2M) és a 24-es villamosokkal, a Semmelweis Klinikák felől rövid gyaloglással vagy MOL Bubival érhető el.

A Lehel tér és környéke a Nyugati pályaudvartól az M14-es állomáspótló busszal, a Göncz Árpád városközpont felől a meghosszabbított útvonalon közlekedő 34-es és 106-os buszokkal érhető el.

Az M14-es és az M30-as állomáspótló buszok csak hétköznap közlekednek.

Hétvégente csak a Göncz Árpád városközpont és Újpest-központ között jár a metró, a Göncz Árpád városközpont és Kőbánya-Kispest között a buszsávban haladó M3-as metrópótló busszal lehet utazni.

Hétvégén a Lehel tér és a Nagyvárad tér is elérhető a Göncz Árpád városközpont és Kőbánya-Kispest között közlekedő M3-as pótlóbuszokkal, ezért az M14-es és az M30-as állomáspótló járatok ekkor nem közlekednek, viszont a 34-es és a 106-os buszok a hétköznapokkal megegyezően a Göncz Árpád városközpont helyett a Lehel térig közlekednek.

A felújítás során minden állomás és megálló új külsőt és belsőt kapott, valamint nagy hangsúlyt fektetnek az akadálymentesítésre is. Ennek keretében lifteket és ferdepályás felvonókat építettek be, hogy a mozgásukban korlátozottak is tudják használni a metrót, illetve taktilis jelekkel segítik a látásukban korlátozottak közlekedését.

Az ország legforgalmasabb vasútvonalának számító M3-as metró felújítása – várhatóan két hónap múlva – a Nagyvárad tér és a Lehel tér állomások megnyitásával fejeződik be. Májustól már minden nap a teljes vonalon közlekednek a szerelvények, és az összes állomást használhatják az utasok. A rekonstrukció befejezése után szinte egy vadonatúj metrót kapnak vissza a budapestiek és a fővárosba látogatók.

Az M3-as metró közlekedési rendjének változásához igazodva változik a metróhoz kapcsolódó felszíni közlekedés is. A BKK a témában társadalmi egyeztetést tartott, melynek eredménye a társaság oldalán ismerhető meg.

A változások első üteme március 6-án, hétfőn lépett érvénybe, de a módosítások nagy részét március 18-án, szombaton vezeti be a BKK.

• Változás Észak-Pesten

A 122-es busz helyett március 18-tól, szombattól a 122E busz közlekedik Káposztásmegyer és Újpest-városkapu között, amely gyorsabban közlekedik. A járat kevesebb megállóhelyet érint, és új útvonalon, a Megyeri úton és a Külső Szilágyi úton közlekedik mindkét irányban. A buszok a hétköznap reggeli csúcsidőben 7-8 percenként indulnak, és bővebb üzemidőben, már napközben és késő este is közlekednek.

• Változások a Hungária-körgyűrűn belül

A 15-ös és a 115-ös busz március 18-tól, szombattól összevontan, 15-ös jelzéssel közlekedik a Boráros tér és a Gyöngyösi utca M között. Változik a busz útvonala: a Gyöngyösi utca felé a Bakáts utca–Lónyay utca helyett a gyorsabb Közraktár utca–Fővám tér–Vámház körút útvonalon közlekedik, és megáll a Boráros tér H (Közraktár utca) megállónál, a Zsil utcánál, a Czuczor utcánál, valamint a Fővám téren is. Továbbá a buszok a Boráros tér irányában a Bulcsú utca–Lehel utca–Lehel tér helyett a Váci úton közlekednek, és érintik a Váci úti Lehel tér M megállóhelyet (a mai metrópótló autóbusz megállóhelye).

A Dagály utcai lakótelep az immár hétvégén is közlekedő 79-es trolibusszal érhető el március 18-tól. A troli ezentúl megáll az Esztergomi úton, a Róbert Károly körúti felüljáró közelében, a Göncz Árpád városközpont M (Esztergomi út) megállóhelyen.

Továbbra is közlekedik az 1M villamos a Bécsi út / Vörösvári út és a Népliget között, amelynek jelzése később 1A-ra fog változni. A 73-as trolibusz útvonalát véglegesítik, a továbbiakban is a Keleti pályaudvar M és a Nyugati pályaudvar M között közlekedik, a Podmaniczy utca–Teréz körút–Váci út–Ferdinánd híd útvonalon. A 109-es autóbusz az alacsony utasforgalom és a kötöttpályás járatokkal való párhuzamosság miatt március 18-tól, szombattól nem közlekedik, helyette a csúcsidőben sűrűbben induló 9-es autóbusszal, a 17-es, a 19-es és a 41-es villamosokkal és a H5-ös HÉV-vel lehet utazni.

A 2M villamos 23-as, a 72M trolibusz 72-es, a 79M trolibusz 79-es, a 83M trolibusz pedig 83-as jelzést kap március 18-tól, szombattól, de a járatok útvonala nem változik. A 83-as trolibusz megáll a Czuczor utcánál is.

•​​​​​​​ Változások Dél-Pesten

Március 18-tól a 23-as buszok útvonalát meghosszabbítják a Szentlőrinci úti lakótelepig, jelzése 224-esre változik, a 23E gyorsbuszok pedig 223E jelzéssel közlekednek. A térségben közlekedő járatok összehangolt menetrend szerint járnak a Boráros tér H és a dél-pesti végállomások között. 224E jelzéssel továbbra is közlekedik gyorsjárat a Szentlőrinci úti lakótelep és a Boráros tér felé, valamint az utasok kérésére megmarad az Alacskai úti lakótelep és a Boráros tér közötti gyorsjárat is 255E jelzéssel (korábbi 254M). Az Alacskai úti lakótelep és Pestszentimre közlekedésének javítására a 254E és a 255E járatok vonalán ezentúl csuklós autóbuszok közlekednek, így lényegesen nagyobb férőhelykínálatot biztosítanak.

A 199-es autóbusz helyett március 18-tól, szombattól az újonnan induló 268-as autóbusszal lehet utazni Kispest, Vas Gereben utcától Kőbánya-Kispesten át Akadémiaújtelep felé. A járat útvonala az 525. tér és a Templom tér között megegyezik a 68-as busz útvonalával, de a Templom tér és a Vas Gereben utca között attól eltérően közlekedik. A Határ út, a Wekerletelep és Kispest kertvárosa a sűrűbben induló 194-es és 194B buszokkal is megközelíthető.

A 132E busz március 18-tól, szombattól a jövőben hosszabb útvonalon, a Szent Lőrinc-telepig jár, a 98E busz pedig március 20-tól hétfőtől Kőbánya-Kispest M felé megáll a Csaba utcánál is.

A 217E busz továbbra is közlekedik a délutáni csúcsidőben is, ahogy a 182A járat is elindul a csúcsidőszakokban a továbbiakban is.

Március 20-tól, hétfőtől a 178-as busz a Naphegy tér és a Deák Ferenc tér M között csúcsidőben gyakrabban közlekedik, a Deák Ferenc tér M és a Gyöngyösi utca M között pedig a gyakrabban induló 105-ös busszal lehet utazni.

A Lehel téri metróállomás felújítása miatt a 34-es és 106-os buszok március 20-tól, hétfőtől hosszabb útvonalon, a Lehel tér és az észak-budai végállomásaik között közlekednek.

Az M3-as metró felújítása 2017 őszén kezdődött el. Az öt és fél éve tartó rekonstrukció során teljesen megújult a metróvonal infrastruktúrája: többek között új vágányokat és kitérőket építettek be, kicserélték a biztosítóberendezéseket, és szigetelték az alagutakat is.

(BKK)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Pár száz méterre tőlünk ott fog dorbézolni a képmutató, luxizó, a társadalomtól elzárkózó, kordonok mögött rettegő, orbáni elit
Holnap lezárjuk a két évtizedes avíttas, szomorú múltat és az egész lejárt bagázst magunk mögött hagyjuk - mondta a Tisza elnöke.


Vasárnap izgalmas nap lesz Kötcsén, hiszen a hagyományos, zártkörű Fidesz-dzsembori mellett Magyar Péter is hirdetett egy rendezvényt a település főterére.

A Tisza elnöke ma posztjában adott útmutatót a híveinek, egyben békés, de határozott közösségként jellemezte magukat. Ezt írta:

"Sziasztok! Holnap fontos nap lesz. Egy szimbolikus helyen, történelmi pillanatban találkozunk kordonok és TEK-esek nélkül 11.00 órakor Kötcsén, a Hősök terén.

Pár száz méterre tőlünk ott fog dorbézolni a képmutató, luxizó, a társadalomtól elzárkózó, kordonok mögött rettegő, orbáni elit. És néhány kilométerre Kötcsétől található Balatonőszöd, a gyurcsányi hazugság szimbóluma is.

Gyurcsány és Orbán - a dicstelen múlt összefonódó jelképei.

Holnap lezárjuk a két évtizedes avíttas, szomorú múltat és az egész lejárt bagázst magunk mögött hagyjuk.

A Tisza új jövőt épít. Lépésről lépésre nyilvánosságra hozzuk a működő és emberséges Magyarország programját és az azt végrehajtó valódi szakembereket.

Az adócsökkentés kormánya leszünk. A nőket egyenrangú félnek tekintő, az uniós forrásokat hazahozó és a gazdaságot beindító kormány leszünk.

Holnap lezárjuk az elmúlt 20 évet, amelynek 2 ember volt a nyertese, de egy ország a vesztese.

Holnap elmondjuk, hogyan nyerjük meg a választást és megbeszéljük az utat a működő, emberséges országhoz.

Kérlek, érkezzetek időben, kövessétek a szervezők és a rendőrök utasításait.

Figyeljetek egymásra és ne üljetek fel semmilyen provokációnak. Békés, de határozott közösség vagyunk, nem félünk sem a török császártól sem a janicsárjaitól.

Találkozunk holnap Kötcsén és közösen elindulunk a működő és emberséges Magyarország felé."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Budapestről repült Dublinba egy magánrepülő, csak épp Brac szigetét érintve
A magyar kormány már korábban is bérelt a társaságtól. Orbán Viktor a szabadságát éppen Brac szigetén töltötte, ahová augusztus 21-én utazott egy, Schmidt Mária érdekeltségébe tartozó magángéppel.


Péntek délután Budapestről indult Dublin felé a Vistajet üzleti légitársaság Embraer Legacy 650E gépe. A járat azonban nem közvetlenül repült Írországba, hanem előbb letért déli irányba, és leszállt a horvátországi Brac szigetén is.

A repülési adatok szerint a gép fél órát töltött Bracon, majd onnan folytatta útját Dublinba. Szombat este az ír fővárosban játszik világbajnoki selejtezőt a magyar válogatott, a mérkőzést Orbán Viktor is a helyszínen nézi meg. A miniszterelnök már Dublinban van, vasárnap pedig a kötcsei pikniken mond beszédet.

Orbán Viktor a szabadságát Brac szigetén töltötte, ahová augusztus 21-én utazott egy, Schmidt Mária érdekeltségébe tartozó magángéppel.

A Kormányzati Tájékoztatási Központot megkérdezte a 24.hu, hogy a kormányfő pénteken Bracról repült-e Dublinba, és ha igen, ki bérelte a gépet, valamint mennyibe került a használata.

A mostani repülő egy Embraer ERJ-135BJ Legacy 650E, amely a máltai Vistajet flottájához tartozik. Tizenhárom utast tud szállítani, és 850 kilométer per órás sebességgel repül. A magyar kormány már korábban is bérelt a társaságtól. Az Átlátszó írta meg, hogy 2021-ben a külügyminisztérium 140 millió forintért kölcsönzött egy Bombardier Global 6000-es gépet a cég flottájából egy Kambodzsába és Thaiföldre tervezett útra. Az utat akkor Szijjártó Péter koronavírus-fertőzése miatt szakították félbe.

Orbán Viktort 2018-ban a parlamentben is faggatták arról, nem tartja-e aggályosnak, hogy Garancsi István luxusgépével repül. Akkor így válaszolt:

„Harminc év óta így megyek, jövő héten is így fogok menni, és azután is így fogok menni. Meggyőződésem, hogy a miniszterelnöknek ott kell lennie, ha az országot érintő sportról, gazdaságról vagy kultúráról legyen szó.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Felföldi József Orbán Ráhelnek: Apád rendszerének legnagyobb kudarca személyes. Mert mit ér a hatalom, ha a saját lánya is menekül előle?
Orbán Viktor egy lejárt lemez, aki bukni fog, és ellenzékbe kerül, de nem kellene, hogy egyedül vigye el a balhét - írja a milliárdos üzletember.


"A ti hirtelen amerikai kiköltözésetek a választások előtt alig pár hónappal világosabb beismerése nem is lehetne annak a rabló munkának, amit az elmúlt években végeztetek a kedves férjeddel, az ország egyik leggazdagabb, semmiből valamivé vált üzleti zsenijével" - írja Felföldi József a Facebookon Orbán Ráhelék New Yorkba költözéséről.

Ezt írja a milliárdos üzletember:

"Kedves Ráhel,

a bűnös mindig menekül. A ti hirtelen amerikai kiköltözésetek a választások előtt alig pár hónappal világosabb beismerése nem is lehetne annak a rabló munkának, amit az elmúlt években végeztetek a kedves férjeddel, az ország egyik leggazdagabb, semmiből valamivé vált üzleti zsenijével.

Nem kell politikai elemzőnek lenni ahhoz, hogy mindenki értse: aki most elhagyja az országot, az azért megy, mert pontosan tudja, mi vár rá itthon.

Kirekesztés. Megvetés. Számonkérés. Talán ennél is több.

Nyilván ebből már nem szívesen kérnétek. Értem én.

De azért van ebben valami végtelenül szomorú. Nem sokszor érzek így, de most kicsit sajnálom apádat.

Vénségére ennek a férfinak a neve ma már egyet jelent a hazugsággal, a lopással, és bizony rajta veri le a nép az egész kiábrándultságát.

Orbán Viktor egy lejárt lemez, aki bukni fog, és ellenzékbe kerül, de nem kellene, hogy egyedül vigye el a balhét. Mert nemcsak a saját bűneit cipeli, hanem azt is, amit a férjed és a NER többi kegyeltje elkövetett.

Egy felelős nő, egy példamutató anya, a miniszterelnök kötelességtudatát érző lánya ilyenkor nem a menekülést választaná. Ilyenkor ott lenne az apja mellett. Akkor is, ha fél. Akkor is, ha érezhetően megváltozott a közhangulat. Akkor is, ha kényelmetlen a szembenézés önmagával és másokkal.

Ti viszont nem ezt az utat vállaltátok. Inkább elhúztatok Amerikába, és most onnan várjátok, hogy mi lesz a hatalmi játszma vége. Ha tényleg megtörténik a trónfosztás, ott az új otthon, biztonságos távolságban, és addigra annyi pénzt sikerül kimenekíteni, hogy az Orbán–Tiborcz utódok generációkon át kényelmesen éljenek. Ha meg mégis győzne az apád, akkor szépen vissza lehet jönni, hiszen csak egy „tanulóév” volt külföldön.

Milyen furcsa: pont most lett kedved tanulni. Jajj, hát az a fránya tudásvágy…

Ha én lennék Orbán Viktor, akkor most tanulnék valamit a lelépésedből, mégpedig azt, hogy hiába a pénz, hiába a szabályok áthágása, hiába a kivételezés, ha nem mutatsz példát becsületből és lojalitásból, akkor semmit sem ér az egész.

Te most megmutattad, apád rendszerének legnagyobb kudarca nem gazdasági, nem politikai, hanem személyes.

Mert mit ér a hatalom, ha a saját lánya is menekül előle?"

Felföldi jövő hétvégére egyébként tüntetést szervez, egy interjúban azt mondta, nem a harag fűti, hanem a hazaszeretet.

Felföldi József debreceni édesipari vállalkozó, az egyik fő terméke, a QuickMilk nevű „varázsszívószál” után neveznek „szívószálpápának”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
Orbán Viktor Dublinban nézi meg a válogatott meccsét, a stadion előtt tüntetni fognak miatta
Több szélsőjobboldali fiók is üdvözölte Orbán érkezését. Látogatása magánjellegű, és nem szerepelnek benne hivatalos találkozók. A kormányfő vasárnap már Kötcsén mond beszédet.


Orbán Viktor szombat este Dublinban tekinti meg a magyar válogatott Írország elleni mérkőzését – írta meg az Irish Times. A miniszterelnök jelen lesz az Aviva Stadionban.

Az ír külügyminisztérium megerősítette a lapnak, hogy

Orbán Viktor látogatása magánjellegű, és nem szerepelnek benne hivatalos találkozók.

Az Irish Times szerint a magyar miniszterelnök nem kezdeményezett egyeztetést az ír kormányfővel sem.

A lap kereste a dublini magyar nagykövetséget is, ahol azt válaszolták, hogy nem rendelkeznek információval Orbán Viktor útjáról, így nem tudják megerősíteni sem azt. A nagykövetség rákérdezett az információ forrására is.

Az Irish Times szerint a közösségi médiában jelentek meg bejegyzések a látogatásról. A lap azt írja, több szélsőjobboldali fiók is üdvözölte Orbán érkezését. A hírre

az ír Munkáspárt egyik képviselője is reagált: közleményében azt írta, a párt LMBTQ munkacsoportja tüntetést szervez a stadion elé a miniszterelnök jelenléte ellen.

A lap megjegyezte, hogy akár hivatalos találkozóra is sor kerülhet, mivel ír vezetők is ott lesznek a mérkőzésen.

Orbán Viktor politikai igazgatója, Orbán Balázs is elutazik a meccsre. A repülőtérről posztolt egy fotót, amelyhez azt írta: „Nemsokára indulunk – gondolom, nem gyalog!”

A miniszterelnök várhatóan nem marad sokáig Dublinban. Vasárnap már a kötcsei pikniken szólal fel, amit ezúttal nem szombaton, hanem vasárnap tartanak meg.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk