HÍREK
A Rovatból

Karácsony nyelvvizsga-bizonyítványának megvizsgálását kéri az Oktatási Hivatal a Corvinustól

A főpolgármester 2004 és 2008 között dolgozott tanársegédként az egyetemen, ám a Magyar Nemzet szerint nem felelt meg az állás betöltéséhez szükséges feltételeknek.


Felkéri az Oktatási Hivatal (OH) a Corvinus Egyetemet Karácsony Gergely nyelvvizsga-bizonyítványának ügyének kivizsgálására - írja a Magyar Nemzet.

A lap azzal a kérdéssel kereste meg a hivatalt, hogy a főpolgármester hogyan dolgozhatott évekig tanársegédként a Corvinus Egyetemen C típusú nyelvvizsga, államilag elismert oklevél hiányában. Nyelvvizsgája ugyanis nincs, csak egy lektorátusi igazolása az angol nyelvtudásáról.

Karácsony 2000-ben végzett az ELTE-n szociológusként, és bár akkor még nem kellett nyelvvizsga a diplomaszerzéshez, de a lap szerint arra már nem jogosította fel őt, hogy tanársegédként állást vállaljon a felsőoktatásban, arra meg pláne nem, hogy később még adjunktusként is dolgozzon.

Mint írják, a Corvinus birokukba került doktori szabályzata szerint ugyanis abban az időben, amikor a politikus az egyetemen dolgozott, előírás volt a tanársegédi pozícióhoz a nyelvvizsga, az adjunktusi feladatok ellátásához pedig még egy második idegen nyelv szaknyelvi és előadói szintű ismerete is szükséges lett volna. Vagyis hivatalosan nem dolgozhatott volna az egyetemen.

Az OH tájékoztatása szerint a Corvinus egyetem mint munkáltató alkalmazta Karácsony Gergelyt abban az időben, ugyanakkor a nemzeti felsőoktatási törvény szabályai alapján a hivatal hatósági ellenőrzést indíthat a felsőoktatási intézmény működése jogszerűségének a vizsgálatára.

Ezzel a jogával pedig most élni is fog az OH, mert hétfőn, azaz még a nap folyamán felveszi a kapcsolatot a Corvinus Egyetemmel és felkéri az ügy kivizsgálására.

Karácsony Gergely angoltudása az utóbbi pár hétben lett politikai téma, számos kormánypárti politikus kritizálta ezért az ellenzéki előválasztáson induló miniszterelnök-jelöltet. Fürjes Balázs szúrt oda neki először ezzel kapcsolatban, miután a főpolgármester az Economist nevű angol lapnak nyilatkozva alacsonynak és kövérnek nevezte Orbánt, és bár utána bocsánatot kért ezért, Fürjes Balázs államtitkár úgy fogalmazott: "Kár, hogy az Economist újságírójának mondta. Felteszem, magyarul, tolmáccsal, hiszen angolul nem beszél. Érdekes, hogy a sok különbség mellett ezt az egyet nem emelte ki az angol nyelvű lap: egyikük beszél angolul, a másik nem..."

Azóta Karácsony elismerte, hogy Orbán jobban beszél nála angolul, majd arról beszélt az Egyenes beszédben, hogy neki "hiperpasszív" angoltudása van, és megígérte azt is, hogy felfrissíti az ismereteit, megválasztása esetén pedig angol nyelvű, nemzetközi sajtótájékoztatót tart majd.

A Telexnek adott interjújában azt mondta, hogy az egyetemi lektorátusi nyelvvizsgáját 2000-ben szerezte meg az ELTE idegen nyelvi lektorátusán, akkoriban ez is elég volt a diploma megszerzéséhez. Szerinte 2004-ben nem kellett ennél komolyabb papír ahhoz, hogy tanársegéd lehessen a Corvinuson.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Igazi szeretetgombóc volt, szörnyű, hogy elvesztettük őt és a családját” – megtörten emlékezett Süllős Gyula kislányára az edzője
A kis Panna tehetséges légtornász volt. Edzője szerint a kislány szinte sosem hiányzott az edzésekről, és mindig lelkesen csinálta a feladatokat, nagyon szerette, amit csinált.
Fotó: Pixabay - szmo.hu
2025. november 01.



Sokkoló tragédia rázta meg az országot: mint azt mi is megírtuk, nyolc magyar halt meg egy kenyai repülőgép-szerencsétlenségben. Az áldozatok között volt Süllős Gyula, a Vasas ökölvívó szakosztályának vezetője és családja is. A balesetben elhunyt Süllős felesége és két kiskorú gyermeke is.

Süllős és az édesapja évtizedeken át segítették a hazai ökölvívó-társadalmat, az elvesztése sokkolta a versenyzőket, barátokat, edzőket. De másik sportág is gyászol. Süllős kislánya, Panna ugyanis tehetséges légtornász volt.

Edzője, Vincze Tünde, aki a légtorna „anyukájaként” emlegetnek, mély fájdalommal búcsúzott a kislánytól - írja a Blikk.

„Drága Panna, csak nyaralni mentél Kenyába, még keresem a szavakat, az angyalok odafent is adjanak neked szárnyakat, nevettesd meg őket is, ahogy engem szoktál az óráinkon. Örökké a szívemben maradsz”

– írta a megtört edző a közösségi médiában.

Vincze Tünde a Blikknek elmondta, hogy Panna az egyik legjobb tanítványa volt, egy igazi kis szeretetcsomag.

„Rendesen járt edzésekre, az anyukája, Bea vagy az apukája, Gyuszi mindig hozta, szinte sohasem hiányzott, és mindig lelkesen végezte el a feladatokat. Nagyon szerette, amit csinált, és ha esetleg olyan zenére edzhetett, amit ő szeretett volna, azt hálásan megköszönte. Igazi szeretetgombóc volt, szörnyű, hogy elvesztettük őt és a családját”

– mondta a gyászoló tréner.

Azt, hogy mi okozta a tragédiát, egyelőre nem tudni. A gépen nem volt fekete doboz, a hatóságok is továbbra is vizsgálják, mit történhetett.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Fehérneműre vetkőztettek két lányt a szerb határőrök, akik nem engedték be az újvidéki megemlékezésre érkező magyar diákokat az országba
A diákok beszámolója szerint hosszú tortúra után sem engedték át őket a határon. Egy olyan iratot is adtak nekik arról, hogy nemzetbiztonsági fenyegetést jelentenek a szerb államra.


Magyar diákok is elindultak autókkal és buszokkal Újvidékre a tavalyi vonatkatasztrófa évfordulójára szervezett megemlékezésre, de sokakat nem engedtek be az országba – számolt be róla a 24.hu.

A szolidaritási akciót szervező Hallgatói Szakszervezet (Hasz) szerint az első csoport péntek délután ért a magyar-szerb határra, ahol azonban feltartóztatták őket.

„A szerb határőrök indoklás nélkül, iszonyú hosszú tortúra után sem engedtek be minket, különböző eszközöket, például a magyar csapat biztosítására szolgáló walkie talkiekat, valamint matricákat és kitűzőket vettek el, indoklás nelkül”

– mondta Horváth Anna, a Hasz egyik tagja a 24.hu érdeklődésére.

Mint mondta, három órát várakoztatták őket, és

két lányt, akik egy autóban utaztak volna Újvidékre, fehérneműre vetkőztettek.

Összesen harmincan terveztek csatlakozni a szerb egyetemistákhoz, közülük végül csak tizenegyen jutottak át a határon. A csapat beszámolója szerint azokat, akik korábban már jártak Szerbiában, kivétel nélkül visszafordították.

„Kaptunk egy dokumentumot mindannyian arról, hogy nemzetbiztonsági fenyegetést jelentünk a szerb államra, ezért nem mehetünk be”

– mondta Horváth Anna, hozzátéve, hogy ezt az iratot többüknek is odaadták, akik különböző időben érkeztek a határra.

Az egyik busszal érkező csapat esetében minden utas telefonszámát felírták azzal az ígérettel, hogy így átengedik őket. Az akció szervezői végül visszafordultak, mert kiutasították őket.

A megemlékezés így sem marad el: a diákok szombaton este 19:52-kor 16 perces csenddel tisztelegnek a 16 áldozat előtt a budapesti szerb nagykövetség épületénél. Közben Szerbiában nagy tömegeket várnak Újvidékre, miközben péntektől szünetel a vonatforgalom Belgrád és Újvidék között.

Címlapképünkön: Szerb diákok és támogatóik érkeznek Belgrádból Újvidékre 2025. október 31-én, egy nappal a 16 halálos áldozatot követelő tömegszerencsétlenség első évfordulója előtt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Arra kérek mindenkit, legyünk egy kicsit csendben
„A csendnek súlya van. Használjuk felelősen” – üzente a TISZA Párt elnöke mindenszentek napján. Orbán Viktor is az elcsendesedésről és az emlékezésről posztolt.


Mindenszentek napján Magyar Péter azt üzente Facebook-oldalán, hogy ma álljunk meg egy pillanatra és emlékezzünk.

„Van különbség a hallgatás és a csend között. Arra kérek mindenkit, hogy megőrizve a mai nap méltóságát, legyünk egy kicsit csendben. Ezen a hétvégén rójuk le tiszteletünket, és emlékezzünk azokra, akik ma már nem lehetnek közöttünk! Forduljunk különös figyelemmel azokhoz, akik egyedül gyászolnak! A csendnek súlya van. Használjuk felelősen. Szóljon ez a nap az elcsendesedésről, a tiszteletről és a békességről!”

– írta a politikus egy temetőben készült fotó kíséretében.

Orbán Viktor is hasonló bejegyzést posztolt Facebook-oldalára.

„Egy csendes nap. Ma azokra emlékezünk, akiknek a legtöbbet köszönhetjük.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Lázár kijelentése után az osztrák Szabadságpárt tisztázni akarja, van-e kapcsolat a TISZA és a Strabag között
Az FPÖ parlamenti kérdéseket nyújt be az osztrák külügyminiszternek címezve a Strabag, a NEOS, az uniós szervek és a magyar ellenzék közötti összes kapcsolat, találkozó és információáramlás nyilvánosságra hozataláról.


Az osztrák Szabadságpárt (FPÖ) felveti az ország parlamentjében azt a kérdést, hogy az Új Ausztria és Liberális Fórum (NEOS) nevű osztrák liberális párt, valamint a hozzá köthető üzleti körök – köztük a Strabag építőipari vállalat és annak tulajdonosa, Hans Peter Haselsteiner támogatták-e a TISZA Pártot – derül ki abból a közleményből, amelyet az FPÖ főtitkára, Christian Hafenecker tett közzé szombaton Bécsben.

Az MTI beszámolója szerint a főtitkár emlékeztetett Lázár János építési és közlekedési miniszter Strabagra vonatkozó megjegyzésére, miszerint:

„Pontosan tudjuk, hogy a TISZA Pártot pénzzel és közvélemény-kutatások megrendelésével támogatják”.

Ahogy megírtuk, a TISZA Párt cáfolta a miniszter állításait, azt közölték, hogy a párt sem állami, sem külföldi, sem céges támogatásban nem részesül. Azt is írták válaszul:

„Lázár János lop, csal, rombol, és akkor is hazudik, amikor kérdez.”

A Strabag szintén cáfolt: „Leszögezzük, hogy vállalatunk nem finanszíroz semmilyen politikai pártot Magyarországon, nem készít és nem támogat semmilyen közvélemény-kutatást, valamint nem áll semmilyen kapcsolatban a TISZA Párttal.”

Az FPÖ-t azonban ez nem nyugtatta meg, a bécsi parlamentben szeretnék tisztázni a TISZA és a liberális NEOS feltételezett kapcsolatait

„Ha egy osztrák nagyvállalkozó, aki évek óta a NEOS fő finanszírozójának számít, aktívan beavatkozik egy szomszédos ország választási kampányába, az első osztályú esete egy külpolitikai időzített bombának”

– fogalmazott a párt főtitkára.

Szerinte Beate Meinl-Reisinger külügyminiszternek – akinek pártja, a NEOS „szorosan kötődik Haselsteiner hálózatához” – haladéktalanul tisztáznia kell, mit tud ezekről a fejleményekről, és a minisztériuma vagy EU-közeli szervezetek valamilyen formában érintettek voltak-e az ügyben.

„Ausztriában állandó hisztéria övezi az állítólagos orosz befolyás kérdését, de közben szemet hunynak akkor, ha egy NEOS-főtámogató által vezetett osztrák cég maga próbál politikai befolyást gyakorolni Magyarországon. Úgy tűnik, a felháborodás csak addig tart, amíg azt a politikai érdekek megkívánják” – írta a főtitkár.

A politikus szerint a NEOS „Brüsszel és Kijev politikai irányvonalát képviseli”, ezért jogosnak nevezte a feltevést, hogy az EU-hoz vagy Ukrajnához köthető struktúrák is érintettek lehetnek az ügyben.

„Végső soron egy szuverén uniós tagállam politikai viszonyainak befolyásolási kísérletéről lehet szó”

– fogalmazott Christian Hafenecker.

Közölte, hogy az FPÖ parlamenti kérdéseket nyújt be a külügyminiszternek címezve a Strabag, a NEOS, az uniós szervek és a magyar ellenzék közötti összes kapcsolat, találkozó és információáramlás nyilvánosságra hozataláról.„Ausztria külpolitikája nem válhat a liberális hatalmi kartellek játszóterévé” – szögezte le.

A főtitkár kijelentette: Ausztria nem válhat a pártpolitikai befolyás exportőrévé, miközben „ugyanazok a körök itthon minden feltételezett »külföldi befolyás« miatt pánikba esnek. Ezt nevezik kettős mércének, és Meinl-Reisinger ennek a legjobb példája” – mondta.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk