BUDAPEST

Így újult meg 2014-ben Budapest

Felsorolni is nehéz, mi minden szépült meg idén a fővárosban - mi azért megpróbáltuk.

Link másolása

Gyönyörű lett a Várkert Bazár IMG_9470-2k

Fotó: Kardos Ildikó - nagyobb méretért katt a képekre!

Április 2-án, Ybl Miklós születésének 200. évfordulóján adták át a Várkert Bazár fejlesztésének első ütemét. A terveknek megfelelően most elkészült az új épületrészek, a liftek és a mozgólépcsők mellett a királyi kertek rekonstrukciója, a mélygarázs és rendezvényterem is.10

Fotó: Huszár Boglárka

IMG_6684k

Fotó: Mervai Márk

cimkepvarkert

Fotó: Mervai Márk

Elindult a 4-es metró 103

Kálló Péter fotói

Káprázatosan szép állomások épültek a 7,5 kilométer hosszú 4-es metró vonalán. A kelenföldi vasútállomás és a Keleti Pályaudvar között nyolc megálló helyezkedik el.

108109117124129

Megújult a Kossuth tér IMG_2181k

Mervai Márk fotói

Március 15-re fejezték be a Parlament előtti tér felújítását. A parkolók a felszín alá kerültek, sokkal több lett a zöldfelület, összességében barátságosabb lett a tér arculata. Kifejezetten sétára hívogató, "padra ülős" térré változott a Kossuth tér.IMG_2197_8_9kIMG_2145IMG_2435_6_7k

Bezöldült az új 1-es villamos útvonala

v4

Fotók: BKK

Jövőre a meghosszabbított útvonalon közlekedő 1-es villamos az 1995-ben átadott Rákóczi hídon keresztül elér Újbudára. Az új, Rákóczi híd–Szerémi út–Hengermalom út szakasz megépítésével Újbuda is új, átszállásmentes, kötöttpályás kapcsolatokkal gazdagodik.

Az új pálya nemcsak gyors, de a fűborításnak köszönhetően szép és csendes is lesz. Az új szakaszon az Infóparknál, a Budafoki útnál, a Prielle Kornélia utcánál, a Szerémi út és a Hengermalom út sarkánál, valamint a Fehérvári út/Etele út végállomáson épülnek megállók. A 3,2 km hosszú új szakaszba több mint 13 km új sínszálat építenek be, ez mintegy 1550 tonna acél felhasználását jelenti.

v1

v3

v2

Felújították a Gombát

8

Huszár Boglárka fotói

A budai körtéren álló pavilon már több mint 70 éves, de most szebb, mint valaha. A budapesti Móricz Zsigmond körtéren már több mint 70 éve áll ez a jellegzetes épület. Az 1942-es Gombát Schall József tervei szerint építették fel, Szomor László pedig az épület közepén felállított kút díszítéseit tervezte. A 4-es metró építésekor, 2009-ben pályázatot írtak ki a Gomba felújítására is, ami akkor már igencsak elhanyagolt állapotban állt a téren. Májusban adták át a felújított épületet.

11

10

4

1

Újjávarázsolták az Erzsébet teret

IMG_7389k

Kardos Ildikó fotói

Az Erzsébet téri Kulturális Központ és Park néven tovább futó Gödör és a környéke alaposan megváltozott. A Deák tértől a Szent István Bazilika felé vezető sétányt kiszélesítették. A parkot teljesen megújították, a füves részre szökőkutakat építettek, a szélére pedig egy BUBI pont került.

IMG_7385k

IMG_7388k

Elkészült a Fradi-stadion 1

Fotók: Market / Facebook

Május végén adták át ezt az ultramodern, több mint 20 ezer fő befogadására képes arénát. Ráadásul a tervezett időpont előtt, mindössze 14 hónap alatt építették fel.524

Megszépült a Madách tér IMG_1243k

Fotók: Kardos Ildikó

A nyáron vehették birtokba a budapestiek és a turisták a felújított Madách teret. A tér közepén lévő parkoló eltűnt. A multifunkcionális közösségi teret díszburkolat fedi , és néhány pad, pár kisebb zöldfelület, facsoportok, biciklitárolók tarkítják.IMG_1232kIMG_1240-3k2IMG_1294kIMG_1219-2k

Gyalogos- és biciklisbarát módon alakították át a Ferenciek terét

9

Fotó: Huszár Boglárka

A Ferenciek terén hatalmas átalakításokat végeztek el. Az új burkolat mellett padokat, szemetesedényeket, új megállókat is telepítettek, építettek. A járda és az útburkolat egy szinten van, ezért a babakocsival vagy kerekesszékkel akadálymentesen közlekedhetnek a gyalogosok. Megszűnt a aluljáró is. Gondoltak a biciklisekre is, ők külön sávokat kaptak. Január végén lettek kész. A téren egy futurisztikus küllemű aluljáró is helyet kapott.

3

Fotó: Huszár Boglárka

4

Fotó: Huszár Boglárka

5

Fotó: Huszár Boglárka

_DSC0855

Fotó: Nagy Szabolcs

_DSC0840

Fotó: Nagy Szabolcs

_DSC0847

Fotó: Nagy Szabolcs

Újjávarázsolták a zenélő szökőkutat a Margitszigeten

cm

Fotó: Kardos Ildikó

A Margitsziget egyik fő látványosságának számító zenélő szökőkutat egy 400 milliós beruházás keretében gyakorlatilag teljesen átépítették. A felújítás során a látványt új fény- és vízjátékokkal bővítették. A változások egyébként nemcsak magát a kutat, de a környezetét is érintik, hiszen a sokáig elhanyagolt, esős időben sártengerré változott talajt most parkosították, egyes részeire burkolat is került.

IMG_9612-2k

Fotó: Kardos Ildikó

IMG_9594-2k

Fotó: Kardos Ildikó

szokokut (13)

Fotó: Mervai Márk

szokokut (5)

Fotó: Mervai Márk

szokokut (2)

Fotó: Mervai Márk

Átadták a Kerepesi úti Százlábút _DSC8173

Nagy Szabolcs fotói

A Kerepesi út forgalmát a Keleti pályaudvar bejárati vágányai fölött átvezető híd északi felét december 10-én adták át. 83 méter hosszú, 2800 négyzetméter pályafelületű új hídszerkezet épül. A teljesen új acélszerkezet tömege 1140 tonna lesz. Az új hídon 2x3 sávon közlekedhetnek az autósok, a déli oldalon kétirányú kerékpárút és gyalogosjárda, az északin pedig egyesített gyalogjárda és kerékpárút készül.

Jelenleg a híd déli részén dolgoznak, a teljesen új Kerepesi úti vasúti felüljáró a tervek szerint 2015 őszére készül el._DSC8174_DSC8177_DSC8184_DSC8189

Új világítást kapott a Rákóczi híd IMG_0679

Fotó: Mervai Márk

Novemberben elindult a Rákóczi híd teljesen új közvilágításának 72 órás próbaüzeme. Ezután fogják eltávolítani az ideiglenes világítást, és annak helyére felkerül a pilonokat felfelé megvilágító díszvilágítás. Ezzel fejeződik be a korábbi látványképhez hasonló, de a legkorszerűbb technológiát alkalmazó rekonstrukció, amellyel teljesen megújul a híd világítása az év végére. A LED-es technológiának köszönhetően a világítás beépített teljesítménye felére csökken. Ez évente több mint 2,2 millió forint megtakarítást jelent: az éves áramdíj a korábbi 4 millió helyett 1,8 millió forint lesz.IMG_0613

Fotó: Mervai MárkIMG_0598

Fotó: Mervai Márk

_DSC8132

Ipari alpinisták olajkiszűrőket szereltek fel a hídra - Fotó: Nagy Szabolcs

_DSC8141

Fotó: Nagy Szabolcs


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


BUDAPEST
A Rovatból
Ahol a családtagok is csak hátratett kézzel közlekedhettek
Exkluzív könyvsétán fedeztük fel a Hatvany család életének budavári helyszíneit

Link másolása

Izgalmas könyvsétával rukkolt elő a hosszúlépés.járunk? és a Libri Kiadó. Mi az elsők között fedezhettük fel a legendás Hatvany család életének budavári helyszíneit Hatvany Helga új, Viharos idők című családtörténeti memoárja nyomán.

Az exkluzív épületbejárásokon maga az írónő is részt vett, és izgalmas, személyes anekdotákkal egészítette ki a sétát.

A Hatvany családról eddig méltatlanul keveset tudtunk, pedig Magyarország nélkülük teljesen máshogy festene. Az Osztrák-Magyar Monarchia időszakában felemelkedő zsidó új arisztokrácia leggazdagabb családjának tagjai voltak: gyárosok, mecénások, írók, képzőművészek, túlélők, akiket irigyeltek és csodáltak kortársaik.

Hatvany-festmények a Lónyay-Hatvany villában

Első állomásunk a Lónyay-Hatvany villa épülete volt, ahol ma az Aranybástya étterem működik.

A villát az I. világháború idején vásárolt meg a műgyűjtő Hatvany Ferenc, aki itt tartotta a világ legnagyobb múzeumaival vetekedő kollekcióját: Manet, Delacroix, Courbet és Ingres művei mellett kiemelkedő volt szőnyeggyűjteménye is.

Miközben az újjáépített villa kulisszái között sétálunk, megismertük e műalkotások szégyenletes kifosztásának szomorú történetét is.

A valaha volt legnagyobb magyar magángyűjteményt egymás után rabolták ki az SS, a Vörös Hadsereg és az angolszász szövetségesek tisztjei.

A kiállítótérben megnézhettük viszont azokat a műveket, melyeket a festőként is jelentős Hatvany Ferenc alkotott.

Köztük az egyik legérdekesebb a Hatvanban lévő Hatvany-kastélyt ábrázolja, ahol a magyar elit színe java megfordult. Rend szerint itt került sor a „kiöntés” nevű eseményre is, amikor a család minden tagja összeadta az üzleteiből származó bevételét, majd szétosztották egymás között, hogy aztán műalkotásokat vegyenek, befektessenek és művészeket támogassanak belőle.

A Hatvany család felemelkedésének végül a holokauszt, majd az államosítás vetett véget. Megismertük a szomorú sorsú Hatvany Irén történetét is. Az írónő elmesélte, hogy Irén és férje felfogadtak valakit, aki kimenekítette volna őket az országból 1944-ben. Egy igen komoly összeget, egymillió pengőt fizettek ezért, ami ma nagyjából százmillió forintnak felel meg.

Eljutottak a Budaörsi Repülőtérre, ahol a segítséget ígérő ember személyesen adta át őket a Gestapónak.

Mindketten Auschwitzban haltak meg. Ők voltak az egyetlen tagjai a családnak, akik a holokauszt áldozatai lettek.

Sétánk során megálltunk a Kard utca táblája alatt is. Az írónő elmesélte, hogy a háború után Hatvany Lajos utcának hívták. A rendszerváltás után azonban az akkori kormány minden utcát visszakeresztelt a háború előtti névre.

Itt mesélt az írónő arról is, hogy milyen volt a Kádár-korszakban korábbi arisztokrataként élni Magyarországon. Sokszor kérdezték tőle, hogy ő is annak a Hatvany családnak a tagja-e, ami nagy büszkeséggel töltötte el. Osztálytársai gyakran viccelődtek azzal, bárónőnek szólították, ugyanakkor elmonda azt is, hogy nem szeretett volna ezzel kilógni a többi gyerek közül.

Az irodalmár báró háza, ahol Thomas Mann is megszállt

A séta során ellátogattunk Hatvany Lajos budapesti otthonába is. Ő volt a Hatvany család talán legismertebb tagja. Barátai Lacinak szólították. Zsidó arisztokrataként elképesztő luxusban nőtt fel, és esze ágában sem volt a családi üzletet folytatni. Irodalmi pályára lépett, és jelentős életművet hagyott maga után.

Még fontosabb volt azonban mecénási tevékenysége. Neki köszönhetően maradt fent a Nyugat, rendszeresen támogatta Ady Endrét, József Attilát, és Thomas Mann is mindig itt szállt meg, amikor Budapestre látogatott. Ezzel kapcsolatban a sétán hallhattunk egy humoros anekdotát is.

Hatvany rávette Thomas Mannt és Bartók Bélát, hogy jelentsenek beteget, és örömzenélést tartottak, miközben hivatalos fogadásokon kellett volna részt venniük.

Hatvany Lajosról úgy tartják, - ő nem a műtárgyakat, hanem - az embereket gyűjtötte. 1930-as években ebben a Bécsikapu téri palotában gyűlt össze rendszeresen a magyar értelmiség progresszív tábora.

Erdődy-Hatvany palota, az irigyelt partik színhelye

Utolsó állomásunk a Zenetudományi Intézet volt, aminek homlokzaton a mai napig látható a Hatvany-címer.

Itt az Erdődy-Hatvany palota egy külön szalonjában őrizték Hatvany-Deutsch báróné több mint ezer darabos porcelángyűjteményét. Az írónő ezzel kapcsolatban mesélt édesapja gyerekkoráról is.

A kis Hatvany József a porcelánteremben csak hátratett kézzel közlekedhetett.

Illetve a nagymamánál az étkezések alkalmával egy könyvvel a fején, illetve egy-egy könyvvel a hóna alatt kellett elsajátítania a helyes tartást.

A sétán bejutottunk az egyetlen, változatlan formában megmaradt terembe, az emeleti szalonba. A kor influenszerének tekinthető Hatvany Lili bárónő itt adta Budapest-szerte irigyelt partijait. Az ékszerész Cartier család és a hollywoodi filmcsillagok mellett mindenki megfordult itt, aki a két világháború közti társasági életben számított.

Hatvany Lili már befutott forgatókönyvíró volt Amerikában, amikor 1937-ben elfogadott egy állásajánlatot Hollywoodban. Ebben a palotában volt a búcsúbulija, ahol hajnalig mulattak. Búcsúztatása pedig igazi tömegjelenetté változott a pályaudvaron. Minden ismerőse megjelent, és virágokkal, zserbókkal halmozták el Lilit. Nem örökre búcsúzott, mégis úgy alakult, hogy soha többé nem jött haza Magyarországra.

Ha téged is érdekelnek a legendás dinasztia egykori palotáit, elmerülnél az új zsidó arisztokrácia partijainak sűrűjében, és megismernéd a valaha volt legnagyobb magyar műgyűjtemény történetét, akkor jelentkezz te is a könyvsétára. Részletek a Hosszúlépés honlapján.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

BUDAPEST
A Rovatból
Kiderült, mikor nyitják meg a felújított Corvin áruházat a Blahán
A felújítás után SPAR élelmiszer áruház, DM drogéria, Erste Bank fiók, a Hanami szusi, Tejmadár és Solinfo Café is lesz majd az üzletközpontban.

Link másolása

A Józsefvárosi Újság írta meg elsőként, hogy október 19-én nyit a felújított Corvin áruház, azaz új nevén Corvin Palace.

A lap szerint az utcafrontról elérhető két üzlet, egy patika és egy Libri könyvesbolt már meg is nyílt, és jelenleg a többi üzlet berendezésén dolgoznak.

Az 1926-ban nyílt Corvinban volt már kalapszalon, szőnyegbolt, színházjegy-iroda, étterem, kávézó és gyorsfényképész is - idézte fel a régi áruházat a lap.

Korábban írtunk róla, hogy a Corvin Áruház az egyik legrégebbi budapesti nagyáruház volt. Az épületet Reiss Zoltán tervei alapján építették meg, és klasszicizáló stílusú, díszes palotahomlokzatot kapott.

Az épület helyreállítása és a tér rekonstrukciója 2021-ben kezdődött meg, és ha elkészül, három szinten kereskedelmi, és négy szinten iroda funkciót tölt majd be, összesen 16.500 négyzetméteren. A tetőszinten pedig egy panoráma terasz lesz kialakítva.

A felújítás után SPAR élelmiszer áruház, DM drogéria, Erste Bank fiók, a Hanami szusi, Tejmadár és Solinfo Café is lesz majd az üzletközpontban.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


BUDAPEST
A Rovatból
Rengeteg lesz a lezárás a hétvégén a fővárosban – itt kell figyelni az autómentes napokon
Az Európai Mobilitási Hét hétvégéjén számos program várja a városlakókat. Emiatt több helyen nem lehet autóval közlekedni, és sok busz, villamos és troli módosítva közlekedik.

Link másolása

Lezárják a Szabadság hidat és a Vámház körutat a Lónyay utcáig a hétvégén az Európai Mobilitási Hét programjaihoz kapcsolódó autómentes hétvége miatt – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) csütörtökön az MTI-vel.

Hozzátették: ezen kívül a rendezvény további helyszínéül szolgál a Margit híd és az Irányi utcai lehajtó közötti gyalogosoknak megnyitott pesti alsó rakpart is.

Azt írták, a lezárások miatt szombaton és vasárnap a kiskörúti 47-es, 48-as, 49-es villamosok nem közlekednek, a 61-es és 56A villamosok azonban meghosszabbított útvonalon járnak. A 61-es villamos Hűvösvölgy és a Városház tér végállomás között, az 56A villamos pedig Hűvösvölgy és Kelenföld vasútállomás között jár majd.

Közölték azt is, a 83-as trolibusz, a 15-ös autóbusz és az éjszakai 934-es és 979-es buszok a belváros felé módosított útvonalon, a Közraktár utca helyett a Lónyay utcán keresztül érik el a Kálvin teret és nem érintik a Fővám teret. A 15-ös autóbusz Boráros tér felé a József Attila utca-Bajcsy-Zsilinszky út-Károly körút-Múzeum körút-Kálvin tér útvonalon jár, nem érinti a Széchenyi István tér és a Fővám tér közötti megállókat. A 9-es, 15-ös és 100E buszok, valamint a 72-es trolibuszok az Astoriánál mindkét irányban a villamosmegálló helyett a közúton, a 914-es éjszakai busz megállójában állnak meg.

A BKK tájékoztatása szerint a Vámház körúton mindkét napon 10 és 18 óra között járműbemutatót tartanak a villamospályán.

A Szabadság híd lezárása idején az M4-es metró, valamint a változatlan útvonalon és menetrend szerint közlekedő 7-es és 133E autóbuszok, a belvárosi szakaszon a kiskörúti villamosforgalom szüneteltetése miatt az ott közlekedő M3-as metró, a 9-es és 15-ös autóbuszok és a 72-es trolibuszok igénybevételét ajánlja a BKK.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


BUDAPEST
A Rovatból
Luxus élmény történelmi falak között - eltöltöttünk egy estét az Anantara New York Palace Budapest Hotelben
Ha van bakancslistás hotelélmény, akkor ez az!

Link másolása

Utazásaink során a hotelszoba sokszor csak a programok közötti megpihenés színtere. De ha az Anantara New York Palace Budapest Hotel egyik lakosztályában szállunk meg, sokkal többet kapunk majd egy kényelmes ágynál.

A szálloda történelmi múltja, díszes falai, monumentális oszlopai egyedi hangulatot árasztanak, így amint belép az ember, egy telesen más világba kerül.

De a luxus ebben az esetben egyáltalán nem rideg és barátságtalan. A világos terek, a meleg árnyalatok annak ellenére is otthonosnak hatnak, hogy egy tekintélyt parancsoló épületről van szó.

Rossz választás nincs. Ha egy deluxe szobában szállunk meg, akkor is élvezhetjük a szálloda számtalan előnyét, de én most a "Sweet Suite" élményt fogom bemutatni nektek, ami a Junior lakosztálytól felfelé érvényes.

A New York-palota az Erzsébet körút 9–11. szám alatt található, és 1894-ben épült.

Eredetileg bérlakásokat is magában foglaló biztosítótársasági székháznak épült, majd 1945 után irodaházként funkcionált. 2006 óta luxusszálloda, 2020 óta Anantara New York Palace Budapest Hotel néven üzemel.

A négyemeletes, historizáló stílusú, főként barokk és reneszánsz hatást tükröző palota napjainkig a Nagykörút egyik legimpozánsabb épülete. Architektonikai és homlokzati kialakítását elsősorban a neobarokk hatás jellemzi.

A főbejárat az aulán keresztül egy négyszög alaprajzú, olaszos hangulatú palotaudvarba vezet, amelyet három oldaláról négyszintes loggia szegélyez. A földszint nagy részét a magyar főváros azóta is egyik legszebb neobarokk enteriőrje, a háromhajós, többszintes, erkélyekkel, karzatokkal tagolt, csavart oszlopokkal és árkádívekkel, a szinteket szobordíszes lépcsőkkel áthidaló New York Kávéház foglalja el.

Már az érkezésünk és a fogadtatásunk is exkluzív:

A transzfer szolgáltatás benne van az árban, így a ha repülővel érkezünk, egyenesen a szállodába visznek minket, és a visszautunk is hasonlóan zökkenőmentes lesz.

Egy külön pultnál történik a bejelentkezés, ahol egy itallapról választhatunk magunknak frissítőt. Kávéval, borral vagy akár pezsgővel is koccinthatunk a megérkezés örömére.

A pompás folyosónál és lobbynál pedig csak egy jobb dolog van: maga a lakosztály.

A luxus kategóriába eső szállodai szobák sokszor hatnak ridegnek. Mivel az otthont idéző apró tárgyak hiányoznak, máshogy kell megteremteni a hangulatot.

A lakosztály, amiben én szállhattam meg, egyszerre volt lenyűgöző és barátságos. És külön öröm, hogy ezt nem egy óriási, ágy fölé helyezett festménnyel érték el.

A jacquard mintájú fotel, a tapéta arany madarai, a márványlapokkal és mozaikkal kirakott fürdőszoba kellemes egésszé állnak össze.

És várt itt rám még egy meglepetés.

A hotel földszintjén található New York Kávéház az 1900-as években itt alakult irodalmi és művészi asztaltársaságok, kávéházi szerkesztőségek révén vonult be a magyar történelembe. Itt találkoztak a híres nyugatosok is, akik a Nyugat című folyóirat számára alkottak. A lap a 20. századi magyar irodalom meghatározó folyóirata volt.

A lap emlékének tisztelegtek a dohányzóasztalon elhelyezett, édes válogatással is. Ráadásul a sütemények mellett maga az újság lapja is ehető volt. Aprónak tűnő, de mégis különösen izgalmas ajándék volt ez.

A szobához megannyi extra szolgáltatás tartozik még.

A minibár-sarok alkoholmentes üdítői, kávéi, teái közül szabadon fogyaszthatunk, és a fürdőszoba pipererészlege is tartalmaz minden fontos apróságot.

Ide nem kell magunkkal cipelni sem a hajkefénket, sem a kedvenc tusfürdőnket, mert mindenből prémium minőség van bekészítve.

Ha vasalásra van szükségünk, azt is térítésmentesen intézik nekünk.

És vannak azok az apróságok, amik szinte észrevétlenül tesznek hozzá az egész élményhez: például ha megkívánunk egy alkoholos italt (ezek közül térítés ellenében tudunk fogyasztani), különböző üveg poharak állnak a rendelkezésünkre. Egy jó bort ugyanis egészen szomorú érzés vizespohárból inni.

A prémium érzetet az is növeli, hogy a szálloda ahol csak tud, műanyagmentes megoldásokat használ. A szobakártya, a fogkefe, a borotva és a fésű is minőségi fából készül.

És ne felejtsük el, hogy a szállóvendégek egy minden igényt kielégítő wellness részleget is igénybe vehetnek a tartózkodásuk alatt. Erről ITT írtam már bővebben.

A hotelben a kávéház mellett étterem és koktélbár is található, de én annyira élveztem a szobám nyújtotta kényelmet, hogy inkább a szobaszervizt választottam, és a tökéletes magyar-amerikai kombinációt rendeltem meg:

Gulyáslevest és Anantara nyitott club szendvicset, sült burgonyával.

A tálalás és az ízek is éttermi minőséget képviselnek.

Reggel felemás érzésekkel ébredetem, mert semmi kedvem sem volt elhagyni a szobát, de várt még rám egy kihagyhatatlan élmény: a reggeli a Kávéházban.

A New York Kávéház 2011-ben egy nemzetközi verseny során elnyerte "A Világ Legszebb Kávéháza" címet, és vált közkedvelt turistalátványossággá. Ennek megfelelően a mai napig óriási érdeklődés övezi, és nem könnyű helyet találni egy-egy asztalnál.

Viszont a szállóvendégek egészen 11 óráig élvezhetik a Kávéház hangulatát egy lezárt részen, bőséges reggeli mellett.

És amikor azt mondom, hogy bőséges, akkor azt úgy értem, hogy életemben nem láttam még ennyi finomságot egy helyen.

Két óriási pulton sorakoznak az édes és sós elemek, és ezek mellett még étlapról is rendelhetünk különböző reggeliket.

A tökéletes Egg Benedictem felett pedig folyamatosan az épület apró részleteit csodáltam. Egészen szürreális élmény, hogy ott hajthattam le a fejem, és ott kortyolhattam el a reggeli kávémat, ahol Ady Endre vagy éppen Kosztolányi Dezső is alkotott.

Ennél gazdagabb élményt aligha adhat egy nap egy hotelben.

Fotó és szöveg: Vass Adrienn

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk