UTAZZ
A Rovatból

Luxuslombház az erdő szélén – csend, természet és kényelem Farkaskútvölgyben

A Farkaskútvölgy egyszerre fenntartható birtok, közösségi tér és csendes menedék: van, aki a fák között megbúvó luxuslombházba húzódik vissza, másokat a társaság, a közös élmények vagy épp a lovak vonzanak újra meg újra erre a különleges helyre.
Vass Adrienn - szmo.hu
2025. május 26.



A Cserhát lankái között, az UNESCO világörökség részét képező Hollókő falu szomszédságában, egy 30 hektáros, érintetlen területen bújik meg Farkaskútvölgy.

Teklits Tekla és Grillmayer Gábor álmodták meg ezt a menedéket a város zajától távol, a Szekerce-patak mentén, azzal a céllal, hogy vendégeik lelassulhassanak, feltöltődhessenek és újra felfedezhessék önmagukat és a világ apró szépségeit.

A Farkaskútvölgy története egy szerelemből és egy közös álomból született. Gábor megálmodta a helyet, Tekla pedig rendezvényszervezőként csatlakozott hozzá, létrehozva egy olyan közösséget és családi vállalkozást, amelynek küldetése, hogy bebizonyítsa: a fenntartható életmód nem csupán egy lehetőség, hanem egy vonzó valóság a 21. században.

A birtok szellemiségének alapját a természettel való harmónia megteremtése és a felelősségteljes működés képezi.

Ennek érdekében a fenntarthatóság minden területen kiemelt figyelmet kap: saját napelempark biztosítja az energiaellátást, fúrt kútból nyerik a tisztított vizet, biológiai szennyvíztisztító rendszert alkalmaznak, és a berendezésekhez helyi, természetes anyagokat használnak. A hulladékkezelésben az újrahasznosítás és a körforgásos szemlélet érvényesül, a helyi alapanyagok felhasználásával pedig a környező közösséget is támogatják.

Szállások Sokszínűsége: A Nomád Élménytől a Luxus Kényelemig

Farkaskútvölgy a szállások széles palettáját kínálja, hogy mindenki megtalálja a számára ideális pihenési formát.

A design jurta és a luxuslomház mellett többszemélyes jurták, és különböző komfortfokozatú vendégházak is rendelkezésre állnak, amelyek a modern kényelmet ötvözik a Cserhát friss levegőjével és a panorámás kilátással.

A kínálatot egy fürdőház dézsával és szaunával is gazdagítja, a csillagfényes éjszakai fürdőzés pedig egy ilyen fényszennyezéstől távoli helyen igazán különleges élmény.

Személyes élmény a Lombházban

Szerencsés vagyok, mert Farkaskútvölgy egyik legkülönlegesebb szálláshelyéről, a lombházról saját tapasztalatom alapján beszélhetek. Bátran mondhatom, hogy ez volt a legkülönlegesebb, leghangulatosabb és legszebb apartman, ahol valaha megszállhattam.

A lombház egy hatalmas, idős tölgyfára épült.

Ez a tölgy nemcsak szerkezetileg tartja a házat, hanem szimbolikusan is fontos: stabilitást, természetközelséget és időtlenséget sugall, ami jól rezonál a hely szellemiségével. Az egész építmény szó szerint a természet intimitását és a modern luxust ötvözi.

Az alsó, fedett terasz kényelmes kanapéjával tökéletes hely a pihenésre. Innen egy bárpult-szerű ablakon keresztül akár a konyhából is ki lehet szolgálni a teraszon tartózkodókat. De nem ez az egyetlen terasz: a lombház tetején egy tetőterasz is van, ahonnan pazar kilátás nyílik a környező völgyre és az erdőrengetegre.

A belső térben a fa dominál, harmóniában a ház organikus formavilágával. Az amerikai konyhás nappali teljesen felszerelt (sütő, főzőlap, vízautomata, mosogatógép, borhűtő), és egy ággyá alakítható kanapé mellett egy különleges galériaszerű kuckó is található, ahol akár egy felnőtt vagy két gyerek is tud aludni.

A nappali egyik ékessége a LED-világítással megvilágított Máté Bence-fotó, amely narancsos fényével esténként igazán különleges atmoszférát teremt.

A félszinten található fürdőszoba marrakeshi csempéjével és padlófűtésével a kényelmet szolgálja, az alsó szinten pedig egy hatalmas franciaágyas hálószoba található, egyedi, állítható hangulatvilágítással.

Az egyik legizgalmasabb megoldás, a fürdőszobában van, ahol az élő fa egyik ága bejön a térbe, majd visszatér a természetbe.

A lombházban nincs TV, helyette a természet és a csillagos ég nyújt esti programot, na meg a váratlanul felbukkanó vadak.

A tartózkodásom során egy finom háztáji termékekből álló gasztrocsomagot is kaptam, ami reggelire vagy akár egy könnyű vacsorára is ideális. Emellett pedig éltem a jól felszerelt konyhával, és egyszerűbb ételeket készítettem magamnak.

A lombház iránt óriási az érdeklődés, nyárra szinte teljesen foglalt.

Ráadásul fontos tudni, hogy a völgy júniusban zárva tart: egész hónapban elvonulásra és csendre vált, így a látogatás csak ezt követően lehetséges. Őszi időpontokra viszont még akad néhány szabad hely.

Csapatépítés a természet ölelésében

De Farkaskútvölgy nem csupán a pihenésre vágyóknak ideális célpont, hanem kiváló rendezvényhelyszín.

A természetes környezetben zajló csapatépítő programok bizonyítottan hozzájárulnak a stresszoldáshoz és a kapcsolatok erősítéséhez.

A birtok akár 100 fő elszállásolására is alkalmas, ami ideális helyszínné teszi nagyobb csoportok, csapatépítők vagy esküvők számára.

Sokféle rendezvénytérrel és rugalmas infrastruktúrával várják a vendégeket, melyek közül a legnagyobb a 150 fő befogadására alkalmas Csillagpajta. A hagyományos jurtákból álló központ intimebb légkörével kisebb csoportok vagy tematikus foglalkozások számára ideális. A Falka terem körpanorámás üvegfalaival lenyűgöző kilátást nyújt a völgyre, legyen szó jógaórákról vagy céges előadásokról. A Dóm nevű nyári gasztrotér pedig szabadtéri főzésekhez és közös étkezésekhez tökéletes.

A birtokon lehetőség van lovas programokon is részt venni, melyeket Aldea Benedek vezet. Két különleges lófajta, a kunfakó és a hucul várja a vendégeket, és elérhető túralovaglás és lovas önismereti workshopok is.

A workshopok alkalmával a hangsúly a lovakkal való lelki kapcsolódáson van.

Emellett Farkaskútvölgyben különböző elvonulásokat is szerveznek, valamint otthont adnak a Feldmark nyári egyetemnek is.

Isten Tenyere kilátó: panoráma a Cserhát szívére

Farkaskútvölgy közvetlen közelében, a Szár-hegy csúcsán található az Isten Tenyere kilátó, amely a Cserhát egyik legkülönlegesebb látványossága.

Az Országos Kéktúra 19. szakaszán fekvő kilátót 2020-ban adták át, Csíkszentmihályi Benjámin tervei alapján.

Formája egy hatalmas kézre emlékeztet, amely az ég felé nyúlik, szimbolizálva az ember és a természet kapcsolatát, a védelmet és a nyitottságot. A kilátóhoz használt faanyagok a környező erdőből származnak, így az építmény harmonikusan illeszkedik a tájba.

Az "Isten tenyere" elnevezés a táj iránti tiszteletet fejezi ki. A kilátóból lenyűgöző panoráma nyílik a Cserhát lankáira, erdeire és mezőire, tiszta időben pedig a Mátra vonulatai is láthatóak.

A kilátó könnyen megközelíthető Farkaskútvölgyből, és egy körülbelül egyórás sétával a hollókői várhoz is eljuthatunk innen.

Farkaskútvölgy nemcsak elvonulást kínál, hanem rávilágít arra, hogyan lehet valóban jól, tudatosan és szépen élni, a természet ritmusára hangolva.

A segítőkész személyzet, a barátságos tulajdonosok és a hely együtt teremtenek meg egy olyan élményt, ami túlmutat a puszta kikapcsolódáson.

Itt minden apró részlet mögött egy tudatos döntés áll: a minőség, a felelősségvállalás és az emberi kapcsolatok melletti elköteleződés.

farkaskutvolgy.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


UTAZZ
A Rovatból
Ezzel az egyszerű trükkel lehet tiétek egy teljes sor a repülőn
Egy utazási szakértő szerint az ablak és a folyosó melletti helyek lefoglalásával játszhatjuk ki a rendszert. A középső ülés a legkevésbé népszerű, így jó eséllyel üresen marad a járaton.


Egyetlen klikkel két széknyi tér? A gondolat, hogy egy zsúfolt repülőúton extra helyhez juthatunk, a modern utazás Szent Gráljának tűnik.

Miközben a légitársaságok egyre keskenyebb ülésekkel optimalizálják a profitot, egy tapasztalt utazási szakértő szerint létezik egy pofonegyszerű, de annál hatásosabb stratégia, amellyel a párok jó eséllyel biztosíthatják maguknak a teljes üléssort.

A módszer nem garantált, de megfelelő járaton feltűnően gyakran működik, és még a legrosszabb esetben is egy kedvesen felajánlott csere menti meg a helyzetet.

A trükk, amelyet a Private Tours England egyik munkatársa népszerűsített a brit Expressben, a valószínűségen és az emberi pszichológián alapul.

Ha ketten utaznak egy tipikus, háromüléses sorral rendelkező gépen, a foglaláskor ne egymás mellé, hanem ugyanabban a sorban az ablak- és a folyosó melletti helyre kérjék a jegyüket.

A logika szerint a középső ülés a legkevésbé vonzó opció, amit az egyedül utazók a legutoljára hagynak. „Az emberek javarészt igyekszenek elkerülni a középső ülést, ezért ez a hely szinte mindig utolsóként jön szóba foglaláskor” – magyarázta Hamilton.

A taktika hatékonyságát növeli, ha a gép hátsó szekciójában választanak helyet, ahol általában alacsonyabb a foglaltság.

Ünnepi időszakban vagy népszerű útvonalakon a gép valószínűleg teltházas lesz, és a középső ülés is gazdára talál. Kevésbé forgalmas járatokon viszont, különösen, ha a légitársaság rendszere engedi az ülőhelyek indulás előtti módosítását, a módszer aranyat érhet.

A profik az utazás előtti órákban folyamatosan figyelik az üléstérképet, mert egy-egy upgrade vagy lemondás miatt hirtelen felszabadulhat egy teljes sor, ahová azonnal át lehet foglalni.

De mi történik, ha a beszálláskor valaki mégis a két lefoglalt szék közé tart? A helyzet kulcsa a proaktivitás és az udvariasság: a párnak azonnal fel kell ajánlania a választás lehetőségét a középre került utasnak.

Scott Keyes, a Scott’s Cheap Flights alapítója szerint a legtöbben örömmel élnek a lehetőséggel. „Általában az illető lelkes” – mondta a The Washington Postnak.

Ahogy Chelsea Dickenson utazási szakértő fogalmazott: „Még ha be is foglalják a középsőt, megkérheted, hogy az ablak és a folyosó közül válasszon, és így mindenkinek jobb lesz.”

A helyzetet azonban könnyen el lehet rontani. Rich Henderson légiutas-kísérő arról számolt be, hogy a személyzet pontosan felismeri a trükköző párokat. „Úgy bámulnak, mintha a sorsukra várnának” – emlékezett vissza.

Tapasztalt már olyat is, ahol a pár nem volt hajlandó cserét ajánlani, ami rendkívül kellemetlen helyzetet teremtett mindhárom utas számára.

Aki a véletlen helyett a bizonyosságra törekszik, legális úton is vásárolhat magának extra teret.

A Qantas légitársaság például „Neighbour Free”, szomszédmentes opciót kínál bizonyos járatain, ahol felár ellenében garantálják, hogy az utas melletti ülés üres marad.

Ez a szolgáltatás interkontinentális utakon nagyjából 49 ezer forintnak megfelelő dollárnál kezdődik. Más légitársaságoknál az extra lábteret kínáló ülések megvásárlása lehet megoldás, ami szintén több tízezer forintos plusz költséget jelenthet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
UTAZZ
A Rovatból
Berobban a Wizz Air a magyarok kedvenc nyaralóhelyére, akár fillérekért repülhetsz a tengerparti városba
Sokak álma válik valóra azzal, hogy Wizz Air elképesztő jegyárakon indít rendszeres járatot a horvát tenger gyöngyszeméhez.


Nagyot dob idén nyáron a Wizz Air.

A diszkont légitársaság heti háromszor indítja majd járatait Horvátország egyik legkedveltebb városába, így a nyaralók már az érkezés napját is a tengerparton tölthetik.

Június 8-tól ugyanis már Dubrovnikba is repülhetünk Budapestről, a jegyeket pedig 11 990 forintos induló ártól kínálják.

Az új útvonal bejelentéséről elsőként beszámoló AIRportal.hu szerint a gépek hétfőn, szerdán és pénteken, már kora reggel felszállnak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről.

A hétfői és pénteki járatok a tervek szerint 6:20-kor indulnak Budapestről és 7:35-kor landolnak, szerdánként pedig már 6:00-kor elhagyják a magyar fővárost, és 7:15-re érkeznek meg a dalmát tengerpartra.

Az útvonalon a légitársaság Airbus A321neo típusú gépei közlekednek majd.

A dubrovniki járat egy nagyobb budapesti kapacitásbővítés része. A Wizz Air májustól már 19 repülőgépét állomásoztatja a bázisán, ezzel párhuzamosan öt új, kizárólag a kínálatában elérhető útvonalat is bejelentett.

A horvát város mellett így már Kefalónia, Kalamata, Menorca, Várna és Krakkó is elérhetővé válik Budapestről.

A dubrovniki útra a jegyeket a légitársaság honlapján és mobilalkalmazásában lehet lefoglalni.

Via AIRportal.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

UTAZZ
A Rovatból
Öt európai város, ahová egyetlen napra is elrepülhetsz Budapestről - Mennyibe kerül és mit nézz meg?
Nem kell vagyonokat költened egy külföldi kalandra, és szabadságot sem kell kivenned. Mutatjuk a trükköt, amivel egy nap alatt megjárhatod külön-külön ezt az öt várost.


Képzeld el, hogy a vasárnapi megszokott lassú reggelit egy milánói eszpresszóban fogyasztod el. Vagy a napot inkább a barcelonai Gótikus negyedben tervezed? Hangulatos vacsora Varsóban vagy Bariban és éjfél körül már a saját ágyában pihesz?

Ez a forgatókönyv nem egy távoli álom, hanem egy megvalósítható egy napos városi kalandozás, ami a Budapestről induló fapados járatokra épül.

A siker kulcsa a stratégiai tervezés:

kora reggeli indulás, késő esti visszaút, gyors reptéri transzferek és egy kompakt, hat-kilenc órába sűríthető városi program.

A közvetlen járatok és a heti sűrűség ellenőrzésének primer forrása a FlightsFrom.com útvonalakra specializálódott oldala.

A kiválasztott öt desztináció közös jellemzője a sűrű, télen is elérhető járatok, a hatvan percen belüli belvárosi transzferidő és az, hogy még

a hidegebb hónapokban is élvezhető programokat kínálnak, az olasz és spanyol helyszínek pedig kellemesen enyhe klímával is csábítanak.

Milánó kínálja a leghosszabb hasznos városi időt, köszönhetően a fapadosok sűrű járatainak, melyekkel akár a két reptér (Malpensa és Bergamo) is kombinálható egy „reggel oda, este vissza” felállásban.

A Malpensa Express vonattal 37-51 perc alatt a központban lehetünk, míg a bergamói busztranszfer 50-60 percet vesz igénybe.

A napba belefér a Dóm tetőterasza, a Galleria Vittorio Emanuele II, a Sforza-kastély, és estére egy hangulatos séta a Navigli csatornanegyedben.

Bár a januári átlaghőmérséklet ott is hűvös, a beltéri kínálat, mint a Pinacoteca di Brera, bőségesen kárpótol.

Aki a hűvös lombardiai tél helyett inkább a Földközi-tenger enyhe fuvallatára vágyik, annak Barcelona a tökéletes választás.

Napi több közvetlen fapados járat is üzemel ezen az uticélon. Az Aerobús 35 perc alatt ér a központi Plaça Catalunyára, ahonnan gyalogosan bejárható a La Boqueria piac, a La Rambla, a Gótikus negyed, és még a Sagrada Família külső megtekintése is belefér.

A 12 Celsius-fok körüli átlagos maximum-hőmérséklet és a téli napsütés ideálissá teszi a várost egy egynapos kiruccanásra.

„Még decemberben is csodás a fény ott” – írta egy felhasználó a Reddit street photography fórumán.

Ha valaki közelebb maradna, de egy teljes értékű nagyvárosi élményt keres, Varsó a leggyorsabb és legkiszámíthatóbb opciók egyike. A repülési idő alig több mint egy óra, a Chopin reptérről pedig az S2-es vagy S3-as elővárosi vonattal 20-25 perc alatt a centrumban lehetünk.

A napba kényelmesen belefér az Óváros és a Királyi út felfedezése, valamint a Kultúra és Tudomány Palotájának kilátójából megcsodálni a városi panorámát.

A tél itt valóban hideg, de a hangulat egyedi. „Ha van hó, gyönyörű és varázslatos… ha nincs, borús és szeles – de nekem tetszik ez a hangulat.” - mondta egy odalátogató.

Visszatérve délre, a tengerparti hangulatot és a villámgyors városba jutást Bari kombinálja a leghatékonyabban.

A fapados járatok ide is hetente több közvetlen járatot indít, a reptérről pedig egy mindössze 17 perces vonatút vezet a központi pályaudvarra.

A program gerincét Bari Vecchia, az óváros szűk utcái, a San Nicola-bazilika és a tengerparti sétány, a Lungomare adhatja, kiegészítve a helyi street food specialitásokkal, mint a focaccia és a sgagliozze.

Aki pedig egy dél-olasz villámlátogatásra vágyik, annak Palermo nyújt felejthetetlen élményt, bár itt a menetrend gondosabb tervezést igényel.

Ide is közvetlen járatok mennek, de a késő esti visszaút nem minden nap opció.

A reptéri transzfer vonattal körülbelül 50 perc. Ezért cserébe a város olyan látnivalókkal kárpótol, mint a Katedrális, a Normann Palota a Palatina-kápolnával és a nyüzsgő Ballarò piac. „Egy tanács: próbáld különválasztani a turistás helyeket az igazán jó street foodtól” – javasolta egy helyi a Reddit Palermo fórumán.

A fapados jegyárak dinamikusan változnak, de a legolcsóbb retúrjegyek csomag nélkül Milánóba és Varsóba már 14-17 ezer forinttól elérhetők, míg Barcelona és Bari 24 ezer forint környékén, a ritkább palermói út pedig 30 ezer forinttól foglalható.

Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SZTÁRVILÁG
Felfoghatatlan tragédia – 21 évesen elhunyt a spanyol topmodell, Cristina Pérez Galcenco
Az egykori profi labdarúgó, Nacho Pérez lányát a hatóságok a Málaga tartománybeli otthonában találták holtan. A 14 évesen felfedezett tehetség a világ legrangosabb kifutóin dolgozott.

SZTÁRVILÁG
„Jobb volt, mint amire számítottam!” - Kiara Lord egy epres trükkel csábította el Stohl Andrást, de a java csak a csók után jött
Kiara Lord a kezdeti zavar után egy merész trükkel hidalta át a távolságot Stohl Andrással a jakuzziban. Ezután olyan részletességgel elemezte a színész csókját, ami sokakat meglephet.

Ajánljuk
KÉK HÍREK
Másfél milliós drogfogás: még a Kinder-tojásokba is kábítószert rejtett egy zuglói férfi
A 35 éves férfit lakásában 350 gramm marihuánát és közel 25 gramm kristályt találtak. A körülbelül 400 adagnyi kábítószer feketepiaci összértéke megközelíti a másfél millió forintot.

KÉK HÍREK
Életfogytiglanra ítéltek egy magyar szakácsot a volt párja meggyilkolása miatt Ausztriában
A salzburgi bíróság nem jogerős ítéletet hozott a magyar férfi ügyében, aki egy találkozó után közvetlen közelről lőtte fejbe az exbarátnőjét. A szakács Hollandiáig menekült, de öt nappal később elfogták egy boltban.

KÉK HÍREK
Kiderült: vonat elé vetette magát szerelmi bánatában Kontra György, az M1 híradósa
A szörnyű részleteket a tévés édesanyja árulta el. A tragédia Kiskunfélegyházán, Kontra György otthonának közelében történt csütörtök hajnalban.

SZTÁRVILÁG
„Vágytam arra, hogy ismert legyek” - Jákli Mónika titka: ha jól ment az üzlet, hogy lett 15 milliós tartozása?
A tragikusan elhunyt influenszer utolsó interjújában még a precíz könyvelésről beszélt. A szlovák nyilvántartások azonban egészen más képet festenek anyagi helyzetéről.

HÍREK
„Több biztonsági őr is rámugrott és elvette tőlem” – WC-kefés Lázár-fejet vitt egy résztvevő ajándékba a Lázárinfóra
Az ön humorát ismerve, mosolyogva vette volna át, mondta a 18 éves fiú a váratlan ajándékról a váci Lázárinfón. A miniszter meglepően reagált.

HÍREK
„Ideje volna elhúzni a csíkot, ha érted, mire gondolok” – Fekete-Győr András kiosztotta Deutsch Tamást, aki előzőleg Kapitány Istvánt kritizálta
Távozásra szólította fel Deutsch Tamást a Momentum volt elnöke. Fekete-Győr a Fidesz EP-képviselőjének közel húszéves brüsszeli munkáját és nyelvtudását is bírálta.

SZTÁRVILÁG
Szikora Róbert nem búcsúzik Fenyő Miklóstól a Hősök terén – szerinte őt és a zenekart sem hívta senki
A Budapesti Showszínház által szervezett pénteki eseménytől az énekes a hivatalos meghívás hiánya miatt marad távol. A szervezők hangsúlyozzák: a nyilvános búcsúztatóra mindenkit szeretettel várnak.


UTAZZ
A Rovatból
Újévi feltöltődés Esztergomban: kipróbáltuk a megújult Portobello Wellness Hotel Esztergomot
Egy újévi kikapcsolódás, ahol a pihenés, a wellness élmények és a családbarát kényelem egyszerre kap főszerepet, ráadásul Esztergom egyik legszebb panorámájával. A megújult Portobello Wellness Hotel Esztergomban jártunk, ahol a feltöltődés minden korosztály számára garantált.


Egy impozáns wellness hotel kényelmével indítani az Újévet pont olyan jó döntés, mint amilyennek hangzik. Na de hol?

Esztergom városa mindenképpen kirándulásra és pihenésre érdemes desztináció, és számos szálloda közül válogathatunk. Mi most azonban a felújított Portobello Wellness Hotel Esztergomot szemeltük ki egy tesztelésre.

Két éjszakát töltöttünk a megújult szállodában, amely a Prímás-szigeten, a Kis-Duna festői kanyarulatában helyezkedik el, szobánkból pedig közvetlen kilátás nyílt az Esztergomi Bazilikára.

Családbarát kényelem minden szinten

Már szinte érkezéskor egyértelművé vált, hogy a hotel nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a családosak különösen kellemesen tölthessék a szabadidejüket, ugyanis számos szórakoztató és kényelmi funkció elérhető a számukra.

A lobbiban, a recepció környékén, az étterem hátsó részében és a bárban is találhatóak például modern, érintőképernyős játék asztalok, de számos gyereksarok is rendelkezésre áll, sőt, játszóház és gyermekfelügyelet is elérhető.

Stílusos szobák, panorámával fűszerezve

A szálloda összesen 95 elegáns szobával és lakosztállyal várja a vendégeket, így minden család könnyedén megtalálhatja a saját igényeihez illő kényelmet. A felújított szobák letisztult, modern hangulatot árasztanak, míg a tágas, kétlégterű családi lakosztályok akár nagyobb családok számára is praktikus és otthonos környezetet biztosítanak.

A megújult közösségi terek harmonikusan illeszkednek ehhez az összképhez, és még több lehetőséget kínálnak a pihenésre, a találkozásokra és a közös kikapcsolódásra.

A szobák kellemes atmoszféráját az impozáns berendezés és a természet által ihletett színvilág teremti meg, amely harmonikusan illeszkedik a környezethez és minden évszakban nyugodt, kiegyensúlyozott hangulatot áraszt. A kényelmes pihenéshez minden adott: kávéfőző, vízforraló, minibár és okostévé is rendelkezésre áll, így a nap végén egy nyugodt filmezés is könnyedén belefér a programba.

A hotel étterme is meggyőző élményt nyújtott.

A reggeli és a vacsora kínálata egyaránt változatos, külön figyelmet érdemel az alkoholmentes koktél- és üdítőválaszték.

Ha egyet kellene kiemelni, az alkoholmentes mojito küllemében és ízvilágában is tökéletesen hozta a klasszikus kedvenc frissítő hangulatát.

És ha már az esti kikapcsolódás szóba kerül, a környék nyújtotta lehetőségekről sem szabad megfeledkezni: az Esztergomi Bazilika sétatávolságra található a szállodától, így autóba sem kell ülni ahhoz, hogy egy panorámás sétával zárjuk a napot. Az aktívabb vendégek pedig a bőséges étkezések után könnyedén „lemozoghatják” a finom falatokat, hiszen a környék bővelkedik látnivalókban és kellemes sétalehetőségekben.

Wellness élmények kicsiknek és nagyoknak

Sokan persze a vízparton szeretnek koktélt szürcsölgetni, de pánikra itt sincs ok: a szálloda közvetlen összeköttetésben áll a Portobello wellnessrészlegeként is működő Aquasziget Élményfürdővel. A családosokra itt is gondoltak: játszószoba és vizes gyereksziget várja a legkisebbeket, miközben a felnőttek is nyugodtan átadhatják magukat a pihenésnek. Fitnessterem, négyféle szauna, hat különböző beltéri medence és kültéri strand áll rendelkezésre, a teljes ellazulásról pedig a beauty részleg többféle masszázskezelése gondoskodik.

Teljesen érthető, ha egy család számára mindez maga a paradicsom: kényelmes pihenés, miközben a gyerekek is tartalmasan szórakoznak. Év elején ráadásul kivételesen jó áron lehet megszállni a szállodában, és szinte mindig akad egy-egy tematikus csomagajánlat is, amelyet érdemes átböngészni a foglalás előtt – így könnyen összeállítható egy igazán gondtalan pihenés.

A Portobello Wellness Hotel Esztergom jó érzékkel találja el az egyensúlyt a pihenés és az élmények között. Elhelyezkedése és sokoldalú szolgáltatásai miatt nemcsak rövid kiruccanáshoz, hanem hosszabb, családi feltöltődéshez is ideális választás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk