Hivatalos: az Uránusznak kegyetlenül büdös szaga van
…amire valódi tudósok jutottak, írja a Mashable. A bolygónak ugyanis szerintük olyan a szaga, mint a rothadó tojásnak, mivel atmoszférája kén-hidrogénből, azaz hidrogén-szulfidból áll.

Az április 23-án megjelent tanulmány szerint a büdös gáz igenis jelen van az Uránusz felhőiben. Már korábban is arra következtettek, hogy a bolygó atmoszférája ammóniát és hidrogén-szulfidot tartalmaz, de nem figyelték meg közvetlenül. Most azonban egy giga-teleszkóp segítségével az Oxford Egyetemen dolgozó Patrick Irwin vezetése alatt dolgozó csapat Hawaii-on tanulmányozta a napfény törését az Uránusz felhőin – és csodák csodája, hidrogén-szulfidra lettek figyelmesek.

„Ha egy szerencsétlen ember az Uránusz felhőin át lenne kénytelen leereszkedni a bolygóra, nagyon kellemetlen körülmények között találná magát – írta közleményében Irwin – de a fulladás már jóval a szag észlelése előtt bekövetkezne.”
Az Uránusszal ellentétben a Jupiter és a Szaturnusz nem büdösek, mert nincs rajtuk jelen ez a gáz, a Neptun azonban hasonló felhőkkel büszkélkedhet, mint az Uránusz. Ez azt jelenti, hogy az Uránusz és a Neptunusz távolabb voltak a Naptól kialakulásuk idején.
Leigh Fletcher kutató ezt mondta erről: „Naprendszerünk kialakulása során a hidrogén és a kén egyensúlyát – így az ammóniáét és a hidrogénszulfátét – a bolygó kialakulási helye és hőmérséklete határozza meg.”
Tehát az Uránusz fingszagú, mi pedig megint egy kicsit okosabbak lettünk.