HÍREK
A II. kerületi polgármester szerint jövőre körülbelül 500 millió forinttal többet vonnak el az önkormányzatuktól, mint 2025-ben, és továbbra sem tudni, hogy ezt az összeget melyik országrészben, milyen fejlesztésekre fordítják.
HÍREK
A magyar kormány a törvényben rögzített 12 milliárdos támogatásával még mindig tartozik a főváros felé. A helyzet pikantériáját adja az is, hogy időközben a kormány döntött Debrecen közösségi közlekedésének évi ötmilliárd forintos támogatásáról.
HÍREK
Csak idén 360 milliárd forintot vontak el a településektől szolidaritási adó címén. A kormány szerint ez nem elvonás, hanem a szegényebb falvak megsegítése.
HÍREK
A kormányszóvivő az önkormányzatokat bírálta, Papp László szerint viszont nincs tisztában a helyzetükkel. A vita hátterében a szolidaritási hozzájárulás áll.
HÍREK
A szolidaritási adó kapcsán kemény szavakat használt Vitályos, amit sokan zokon vettek. A fehérvári és a szentendrei polgármester sem hagyta szó nélkül a dolgot.
HÍREK
Kifizetésstop Budapesten: vészforgatókönyv készül, 27 ezer dolgozó után nem fizetik be a járulékokat
A kincstár csütörtökön vont le 10,2 milliárd forintot Budapest számlájáról a szolidaritási hozzájárulás keretében. Karácsony Gergely szerint válságtervre van szükség, és most az a legfontosabb, hogy mindenki megkapja a fizetését.
HÍREK
Sára Botond szerint törvényellenes, a főváros viszont úgy látja, technikai módosításról van szó. Közben mínusz 41 milliárdon áll Budapest számlája, fejlesztésre már nem jut pénz.
Népszerű
Ajánljuk