SZEMPONT
A szociálpszichológus szerint az Orbán-kormány nem volt klasszikus autoriter rendszer, így a propagandagépezet működtetői nem hivatkozhatnak kényszerre. A szakértő úgy véli, az államszervezetből fel lehetett volna állni, de ezzel a lehetőséggel az elmúlt 16 évben nagyon kevesen éltek.
SZEMPONT
Magyar Péter miniszterelnök a parlamentben vezette fel Szuverenitásvédelmi Hivatal felszámolását célzó törvényjavaslatról szóló vitát. Szerinte a hivatal az orwelli Igazságminisztériumhoz hasonlóan „tornyosult” a magyar emberek feje fölé, és pont annyi köze volt a szuverenitáshoz, mint a híres irodalmi mű minisztériumának az igazsághoz.
SZEMPONT
Tölgyessy Péter a Partizánnak adott interjúban elemezte a választás utáni helyzetet és az Orbán-rendszer bukását. Az alkotmányjogász szerint a pártnak és vezetőjének a történelmi vereség után nincs reális esélye a politikai visszatérésre.
SZEMPONT
Fleck Zoltán jogszociológus a Friderikusz Podcastban elemezte a választás utáni helyzetet, és az autokratikus párt megszűnését sürgette. Szerinte a 16 éves Orbán-rendszer egy választásos autokrácia volt, amelynek lebontása történelmi küldetés az új, kétharmados kormány számára.
SZEMPONT
A Demokratikus Koalíció elnöke leadta szavazatát az országgyűlési választáson, majd egy rövid interjút is adott. A politikus szerint a mai döntés több évre meghatározza Magyarország sorsát, az „igazi rendszerváltásnak” pedig a demokratikus többpárti parlament létrejöttét nevezte.
SZEMPONT
A 35 évvel ezelőtti rendszerváltásnál a Szovjetunió épp összeomlott, a pártvezetőknek pedig nem volt vagyona. Most Oroszország terjeszkedik, az orbáni maffiaállam pedig egy bűnszervezet - mondja Magyar Bálint, aki szerint a mostani rendszerváltási kísérlet veszélyesebb.
SZEMPONT
Döbbenetes, hogyan működik a rendszer Beke Mihály András szerint, aki belülről látta a gépezetet. Elmondja, hogy szerinte miért nem Orbánt hibáztatják a hívek az ország állapota miatt.
Népszerű
Ajánljuk