SZEMPONT
Négy híd elfoglalása, vonulás, füstgyertyák – Fotókon a kedd esti tüntetés legizgalmasabb pillanatai
A Szeretlek Magyarország fotósa végigkövette a tüntetőket a késődélutáni gyülekezőtől az éjszakai menetelésig és hídfoglalásig. Galéria.
SZEMPONT
Volt némi tanácstalanság a demonstrálókban, hogy merre induljanak, de végül mindhárom helyen lettek annyian, hogy megbénítsák a forgalmat.
SZEMPONT
Az Erzsébet hídtól folyamatosan szivárognak el az emberek, ott már a forgalom is megindult.
SZEMPONT
A Hadházy Ákos által meghirdetett demonstrációra 5 órára néhány száz ember gyűlt össze, de folyamatosan érkeznek.
SZEMPONT
A mentők több embert kórházba szállítottak. Néhányan azonban saját erejükből sikeresen kiúsztak, őket a partra érve mentették ki.
SZEMPONT
Egyelőre hivatalosan nem tudnak eltűnt személyről, de a buli spontán és szervezetlen volta miatt tovább kutatnak, miközben a felelősök felderítését is megkezdték.
SZEMPONT
A folyó egy délebbi szakaszán ki tudtak úszni, de három embert kórházba kellett szállítani. A rendőrség még vizsgálja a pontos körülményeket.
SZEMPONT
A rendezvény a tervek szerint éjfélig tart, többen felszólalnak, fórumok is lesznek, és zenészek is fellépnek.
SZEMPONT
Egy fiatal nőt pedig azért állítottak elő, mert többször ráütött az egyik intézkedő rendőr kezére.
SZEMPONT
„Kaja lesz, hozd magaddal a munkaeszközöd” – írták röviden a fél 6-ra tervezett eseményhez.
SZEMPONT
Az akciót nagy vita övezte: nem tudták eldönteni, vajon a Nagyboldogasszony Főplébánia-templomot vagy a hidat építették rossz helyre.
SZEMPONT
A római kori erőd maradványaira épült középkori templomot le akarták bontani az Erzsébet híd építése miatt.
Népszerű
Ajánljuk