SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Vilmos herceg elmondta, hogyan beszélt Katalin rákbetegségéről a gyerekeiknek

A herceg a szülőség nehézségeiről is beszélt egy interjúban. Azt is elárulta, miért nem akarnak még saját telefont adni a gyerekeiknek.


Vilmos walesi herceg egy Rio de Janeiróban adott interjúban őszintén beszélt arról, hogyan kezelték feleségével, Katalin hercegnével az elmúlt két év nehézségeit, különösen azt, hogy Katalint és Károly királyt is rákkal diagnosztizálták – számolt be róla a BBC. A walesi hercegné idén januárban jelentette be, hogy már gyógyulófélben van, míg az uralkodó kezelése továbbra is tart.

A trónörökös elmondta, a nyílt kommunikációt választották gyermekeikkel, György herceggel, Sarolta hercegnővel és Lajos herceggel.

„Néha úgy érzed, túl sok mindent osztasz meg a gyerekekkel, amit talán nem kellene. De legtöbbször nem működik, ha titkolózunk előttük”

– magyarázta. Szerinte többre mennek azzal, hogy beszélgetnek velük arról, miért történnek ezek a dolgok, mit éreznek, miért érezhetik magukat így:

„Ez segít nekik abban, hogy tágabb képet kapjanak a témáról, és jobban belevonódnak, ahelyett, hogy amiatt aggódnának, hogy »mit rejtegetsz el előlem?«”

Vilmos szerint a szülőség egy folyamatos egyensúlyozás, amelyre nincs kézikönyv: „Mennyit mondjak? Mit mondjak? Mikor mondjam? Csak ösztönösen bele kell vágni.”

A beszélgetés során egy másik, a családban feszültséget okozó téma is szóba került: a mobiltelefonok. A herceg elárulta, gyermekeiknek még nincs telefonjuk, ami egyre nehezebb kérdés.

„Kezd egy kicsit feszült téma lenni, de azt hiszem, György megérti, miért”

– mondta Vilmos, aki szerint a probléma valójában az internet-hozzáféréssel van, mert a gyerekek túl sok olyan dologhoz férhetnek hozzá online, amit nem kellene látniuk.

A trónörökös a komoly témák mellett egy könnyedebb részletet is megosztott a családi életről: elárulta, hogy legtöbbször ő vagy Katalin viszi a gyerekeket iskolába, és viccesen „taxisofőrnek” nevezte magát.

Vilmos herceg egyébként az ötödik Earthshot Prize díjátadója alkalmából látogatott Brazíliába, amelynek ő az alapítója és elnöke. A díjjal olyan ötleteket jutalmaznak, amelyek a bolygó megmentését célozzák, a nyertesek kategóriánként 1 millió fontot kapnak. Vilmos elmondta, a „változás évtizedének” felénél járnak, és bár elégedett az eddigi haladással, még rengeteg a tennivaló. Az idei díjazottak között szerepelt egy trópusi erdőket helyreállító projekt és egy globális óceáni egyezmény kezdeményezése is. A látogatás után a helyi tisztviselők bejelentették, hogy Vilmost Rio de Janeiro tiszteletbeli polgárává, vagyis „cariocává” avatják.

Az interjút Luciano Huck, Brazília egyik legismertebb és legbefolyásosabb televíziós személyisége készítette, aki jótékonysági munkájáról is ismert. A beszélgetés nem véletlenül zajlott Brazíliában, hiszen az Earthshot Prize idei helyszínválasztása egyértelműen az Amazonas-medence és az esőerdők védelmének fontosságára hívja fel a figyelmet, ami a díj egyik központi témája.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Tóth Gabi teljesen új külsővel tért vissza a nagy elcsendesedés után
Az énekesnő egy friss bejegyzésben mutatta meg új, szőke frizuráját, amivel lezárta a sötét hajas korszakát. A váltás közvetlenül azután jött, hogy egy smink nélküli poszttal törte meg a hetekig tartó csendet.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. június 12.



Feketéből mézszőkére váltott Tóth Gabi, és ezzel nemcsak a külsejét frissítette fel nyárra, hanem a közösségi médiába való visszatérését is új szakaszba léptette. Az énekesnő pénteken, egy friss közösségi médiás bejegyzésben mutatta meg az átalakulás eredményét.

Az eddigi éjfekete tincseket egy meleg tónusú, elegáns szőke árnyalat váltotta, ami a Blikk szerint nemcsak az arcát világosítja meg, hanem egy teljesen új energiát is kölcsönöz a megjelenésének.

A lap úgy fogalmazott, Gabi ezzel a lépéssel visszatért a gyökereihez, hiszen karrierje során már többször láthattuk szőke frizurákkal.

A megújulás egy nappal azután érkezett, hogy az énekesnő egy hosszabb szünet után ismét megtörte a csendet az Instagramon.

Akkor smink nélküli, természetes fotókat tett közzé, amelyekhez mindössze egyetlen szót fűzött: „Könnyebbülés.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Nem is Shakira lépett fel a vb-megnyitón? A rajongók szerint ezek a jelek utalnak arra, hogy dublőrt láttunk
A 2026-os világbajnokság nyitóünnepsége után elterjedt, hogy dublőr helyettesítette Shakirát. A rajongók szerint a mozgása árulja el a hasonmást, de egy apróság bizonyíthatja, hogy valóban a kolumbiai énekesnő volt a pályán.


Sokan meg vannak győződve arról, hogy dublőr helyettesítette Shakirát a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csütörtöki nyitóünnepségén. A pletyka néhány órával a mexikóvárosi show után terjedt el a közösségi médiában, miután sokak szerint az énekesnő „másképp nézett ki” a színpadon, mint korábban.

A teória hívei szerint a bizonyítékot a feltűnő sárga szerelés, a hatalmas, sötét napszemüveg és a megszokottól eltérőnek tűnő hajszín szolgáltatta.

Egy felhasználó az X-en egyenesen azt írta, egyértelműen nem a kolumbiai sztárt láttuk a színpadon.

„Ez nem Shakira. Nézzétek meg, ahogy elvéti a lépést, amikor a »Dai Dai«-t énekli. Ez egy dublőr. Shakira mindenkinek hazudott.”

Az Euronews képkockáról képkockára elemezte a felvételeket, és egy olyan részletre hívta fel a figyelmet, ami erősen cáfolja a találgatásokat. Az énekesnőnek van egy apró heg a homlokán, amely több, az évek során készült fotón is látható, például egy májusi, New York-i eseményen készült képen is.

A portál szerint ugyanez a jel a világbajnokság nyitóünnepségén készült felvételeken is kivehető.

Shakira és csapata egyelőre nem reagált a pletykákra.

Az Euronews szerint valószínűtlen, hogy egy ilyen volumenű eseményen egy dublőr még a legapróbb arci heget is reprodukálta volna, majd hozzáteszik: „végül is, azok a csípők nem hazudnak” (utalás Shakira Hips don’t lie című dalára).

Egy hasonló oknyomozás, ami szintén erre a következtetésre jutott:

A 2026-os világbajnokság csütörtökön egy látványos nyitóünnepséggel vette kezdetét, ahol a kolumbiai énekesnő a nigériai világsztárral, Burna Boyjal adta elő a torna hivatalos dalát, a „Dai Dai”-t.

Shakira neve szinte összeforrt a labdarúgó-világbajnokságokkal, miután a 2010-es torna himnusza, a Waka Waka hatalmas siker lett, és 2014-ben is fellépett a döntő előtt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Nőtt Rubint Réka daganata, ezért új kezelést kap, mintáit most Amerikában vizsgálják
Rubint Réka orvosai kezelésváltásról döntöttek, miután a fitneszedző primer daganata 8 milliméterről 1 centiméterre növekedett. A család a hazai ellátás mellett a vérmintát és egy friss májbiopsziát is kiküldött az Egyesült Államokba elemzésre.


Újfajta infúziós kezelést kap Rubint Réka, miután a legutóbbi, minden eddiginél erősebb intravénás kemoterápia nem hozta meg a várt eredményeket. A fitneszedző primer daganata ugyanis némileg növekedett, ezért orvosai egy olyan hatóanyagra állítják vissza, amely korábban már bizonyítottan hatásos volt nála. A terápiaváltással párhuzamosan külföldön is vizsgálják a szervezetét, hogy kiderüljön, képződött-e újabb áttét – írta az RTL.hu.

Schóbert Norbi a napokban arról beszélt, hogy a feleségénél alkalmazott legutóbbi, „szőnyegbombázás szerű” intravénás kemoterápia lényegében nem használt. Rubint Réka ezt annyiban pontosította, hogy a daganat mérete a korábbi 8 milliméterről 1 centiméterre nőtt.

„Nem lehet kijelenteni, hogy nem használt. Inkább azt mondanám, hogy mivel az alap, a primer daganat mérete egy picit nagyobb lett. Ez persze lehet mérési hiba is. De 1 centiméter lett a korábbi 8 miliméter helyett” – fogalmazott.

A változás miatt orvosa úgy döntött, visszatérnek egy korábban már sikeres, mTOR-gátlót tartalmazó infúziós kezeléshez.

A terápiaváltás mellett a pontos állapotfelmérésre is nagy hangsúlyt fektetnek, amihez nemzetközi segítséget is igénybe vesznek. „A májamat most vizsgáljuk több szempontból is. Amerikába már kiküldték a véremet, és ott nézik meg, hogy a rendszerben van-e daganat. Illetve tesznek esetleges javaslatot a kezelés kiegészítésére” – mondta Rubint Réka. A fitneszedző a múlt héten néhány napot kórházban töltött, ahol a májából vettek biopsziát. Ezt a mintát szintén külföldön elemzik.

„Itthon mindent megkapok, tényleg fantasztikus ellátást. De ha az ember szeretne más frontról is még szakvéleményt, utánkövetést kérni, az pénzbe kerül. Erre nem volt pénzünk négy évvel ezelőtt, mert ugye ellopták az összes pénzünket a csodálatos kollégáink. Most viszont van annyi, hogy bizonyos vizsgálatokat meg tudunk engedni magunknak.”

A fitneszedző hozzátette, hogy a tüdejében rend van, a korábbi áttéteket már sikeresen eltávolították. A most indult infúziós kezelés egyik lehetséges mellékhatása a nyálkahártya-érintettség lehet, de a család bízik a terápia hatékonyságában. Rubint Réka a betegséghez való hozzáállását hangsúlyozva továbbra is optimista, és a gyógyulásra koncentrál.

Június elején derült ki, hogy a fitneszedzőre egy kisebb műtéti beavatkozás és egy újabb kemoterápiás ciklus is vár. A bejelentések tónusa már akkor is elszántságot tükrözött, Réka pedig hangsúlyozta, nem kíván betegszerepbe helyezkedni, a kezeléseket a gyógyuláshoz vezető út állomásainak tekinti. A küzdelem során a bizonytalansággal is meg kellett tanulnia együtt élni, közben a család a hagyományos onkológiai protokollok mellett is keresi azokat a megoldásokat, amelyek segíthetik a gyógyulást.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Szigorú felügyelet alatt tartják Bródy János fiát, 163 milliós tartozást törleszt
Bródy Dániel a börtönből való szabadulása után még két évig a hatóságok felügyelete alatt áll az Egyesült Államokban. A szigorú korlátozások mellett egy több mint félmillió dolláros, kártérítés jellegű összeget is fizetnie kell.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. június 13.



Tavaly áprilisi szabadulása után sem lélegezhet fel teljesen Bródy János Egyesült Államokban élő fia. Bródy Dániel még két évig szigorú büntetőfelügyelet alatt áll, ami jelentősen korlátozza a mindennapi életét és a mozgásszabadságát.

A felügyelet értelmében meghatározott időközönként jelentkeznie kell a számára kijelölt felügyelő tisztnél, aki a szabályok szerint bármikor, előzetes bejelentés nélkül megjelenhet az otthonában vagy a munkahelyén, hogy ellenőrizze, betartja-e a feltételeket – írta a Blikk.

A korlátozások az utazásra is kiterjednek: a számára kijelölt régiót csak a felügyelő tisztjétől kapott, kivételes esetben megadott engedéllyel hagyhatja el.

A szabadság korlátozása mellett komoly anyagi teher is nyomja a vállát: jelenleg is törleszti a rá kiszabott 529 ezer dolláros, vagyis mai árfolyamon körülbelül 163 millió forintos kártérítés jellegű visszatérítést. A pénzügyi kötelezettsége erre korlátozódik, miután egy külön eljárásban a vagyonelkobzást elkerülte.

Bródy Dánielt azért ítélték el, mert miután 2020-ban elbocsátották egy San Franciscó-i banktól, bosszúból feltörte a cég rendszerét, amivel több mint 220 ezer dolláros kárt okozott.

Az ügyet súlyosbította, hogy a nyomozás során hamis nyilatkozatot tett a szövetségi ügynököknek. A felügyeleti szabályok megszegése a felügyelet visszavonásával járhat.

A 2023. december 11-i ítélet 24 hónap börtönbüntetést, a több mint félmillió dolláros visszatérítést és a hároméves felügyeleti időszakot szabta ki. A döntés azután született, hogy Bródy 2023 áprilisában vádalkut kötött az ügyészséggel, és bűnösnek vallotta magát.

Büntetését a kaliforniai Lompocban található szövetségi börtönben kezdte meg, ahonnan 2025. április 4-én szabadult, ekkor vette kezdetét a felügyelete. A fellebbviteli bíróság 2025 júliusában elutasította a beadványát és helybenhagyta az elsőfokú ítéletet, megerősítve a pénzügyi kötelezettség mértékét és a felügyelet időtartamát.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk