HÍREK
A Rovatból

Szijjártó a svéd külügyminiszterbe szállt bele durván, a kommentelők meg Szijjártóba

A magyar külügy vezetője most egy svéd tananyagra fogja, hogy hazánk nem ratifikálja az ország NATO-csatlakozását. A kommentelők emlékeztetik, hogy a fasiszta magyar forradalmat emlegető orosz tankönyvvel nem volt ilyen szigorú.


Folyamatosan odázza a magyar kormány Svédország NATO-csatlakozási kérelmének ratifikálását, holott azt az északi ország nem sokkal az orosz-ukrán háború 2022 év eleji kitörése után nem sokkal kérelmezte már. A kormány először társadalmi egyeztetésre hivatkozta napolta el a döntést, később az Európai Bizottság által kért jogszabályváltoztatások miatti leterheltséggel magyarázták, hogy nincs lehetőségük egy "igen"-t mondani a svédek csatlakozására a védelmi szövetséghez. Hazánkon kívül még Törökország hátráltatta a skandináv ország felvételét, de ők nyáron végül rábólintottak a ratifikációra.

Szijjártó Péter most újabb indokot talált, ami nehezítheti, hogy hazánk támogassa Svédország NATO-csatlakozását. A külügyminiszter ezúttal egy svéd tananyagban találta meg az okot. A tárcavezető az MTI tudósítása szerint úgy fogalmazott:

„Súlyos vádakat, hamis információkat terjesztenek Magyarországról a svédországi iskolákban, ami nem segíti a skandináv ország NATO-csatlakozásának ratifikációs folyamatát”.

Szerinte a magyar képviselők demokratikus versenyben szerezték parlamenti mandátumukat. „Ha azt hallják, hogy az Önök politikusai ezt antidemokratikusnak vagy tekintélyelvűnek ítélik, akkor nem kell meglepődni azon, ha ezt sértésnek tekintik” – mutatott rá. „Most pedig, tisztelt Miniszter úr, ezek a képviselők azt olvasták a hírekben, hogy az állami alapítvány által működtetett UR biztosította iskolai tananyaguk részeként súlyos vádakat és hamis információkat terjesztenek a svédországi iskolákban a diákoknak, azt sugallva, hogy a demokrácia az elmúlt években hanyatlásnak indult Magyarországon” – tette hozzá.

Szijjártó az erről szóló angol és magyar nyelvű levelét a Facebookon is közzétette:

A reakciókra talán ő sem számított. A kommentelők finoman szólva nem vele értenek egyet, a legtöbben az 56-os magyar forradalmat fasiszta felkelésnek beállító orosz tankönyv, és az arra adott magyar válasz elmaradását rójják fel a miniszternek.

Néhány a szalonképes hozzászólások közül:

„Egyszerűen elképesztő, hogy egy ilyen hazaáruló náci kormányunk van egy arcátlan oroszbérenc hazudozógéppel a külügy élén. Inkább az oroszok által elrabolt 19 500 ukrán gyerek miatt kellene felháborodni, de ahhoz gerinc kellene és tisztesség meg jóérzés.”

„Mintha orosz tankönyv ügyben nem ment volna levél.”

„Undorító amit a magyar kormány művel, már hónapok óta. Mintha az óvodában lennénk, sértődötten csapdosnak jobbra-balra, mert megsértették az érzéseiket.

"Brühühü, rosszat mondtatok rólunk, akkor én sem támogatom a NATO csatlakozásotokat."

De bezzeg amikor az orosz iskolákban bizonyítottan azt oktatják, hogy az '56-os szabadságharc egy náci akció volt, azért nem írtak levelet Putyin elvtársnak. Szégyellje magát Szijjártó meg az egész mocsok banda!”

„Bezzeg az oroszok! Azok valós híreket közölnek az iskolákban. Igaz Peti miniszter??”

„Szánalmas putyinista hazaáruló kommunisták vagytok a bűnbandáddal együtt. Úgy ugráltok, ahogy Putyin meg Erdogan fütyörészik nektek...

Az orosz nagykövettel miért nem voltál ilyen kemény, Petiminiszter? A történelemhamisítás meg az 1956-os forradalmárok lefasisztázása az oké, de ha valaki igazat állít rólatok, az nem tetszik?”

„Az oroszoknak miért nem írtál ilyesmit Petike? Csak akkor nagy a szájad, ha az igazság ellen kell kinyitni? Az 56-os hősök meggyalázására pisszenni sem mersz? Vagy talán a plecsniden kívül a fizetésedet is a Kremltől kapod?

Kotródj Moszkvába, te hazaáruló moszkovita gazember, és maradj is ott!”

„Remélem, az orosz külügyérnek is írt levelet az 1956-s szabadságharcosok lefasisztázása miatt ilyen címmel: "Orosz gáz, Paks 2? Ezután?" Engem nem zavar, ha a svédek azt tanítják, hogy Magyarországon leépül a demokrácia, mert szerintem annál súlyosabb a helyzet, egy fasisztoid diktatúrát épít Orbán (maga csak a csicskája). Ja, és az én nevemben ne háborodjon fel, nem magukra szavaztam, és szerintem Orbán egy pszichopata keresztapa...”

„milyen jól látják a svédek is hogy ez az ország egy pöcegödörré alakult az elmúlt 13 évben. Ez a tolvaj maffia szétlopja az országot és leépíti a demokráciát !!!”

„Szerintem vérciki ez a kioktató stílusú levél egy EU-s tagállam külügyminisztertől. Még egy szög az európai együttműködés koporsójába. Amúgy meg azt gondolnak a svédek Magyarországról, amit akarnak. Nem olvastam még svéd diplomatától NER-esített tankönyvek kritikáját, pedig ott is lenne mit vizsgálgatni.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Pankotai Lili a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tanul tovább – Orbán Balázs külön üdvözölte a politikai aktivistát
Az ellenzéki aktivista az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karon folytatja tanulmányait.


Pankotai Lili a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) diákja lett szeptembertől – ez az ellenzéki aktivista közösségi oldaláról derült ki. A bejegyzése szerint

az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karon folytatja tanulmányait.

A hírre még Orbán Balázs is reagált a közösségi médiában, külön poszttal köszöntötte Pankotait az egyetemen.

„Örülünk, hogy az NKE-t választottad tanulmányaid folytatásához! Kiváló közösséghez csatlakoztál, amelynek nagyon fontos a hazafias értékek tisztelete és a nemzet szolgálata!”

– fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója, aki hozzátette, hogy a tanórák mellett Pankotai Lili értékes tapasztalatot szerezhet minisztériumoknál, és más állami, hon- és rendvédelmi szerveknél, valamint ha szeretne, a tudományos munkába is bekapcsolódhat.

Pankotai Lilit 2022-ben ismerte meg az ország, amikor az október 23-án megtartott pedagógustüntetésen a Szent Gellért téren előadott egy kormánykritikus verset, amely helyenként obszcén kifejezéseket tartalmazott. A tüntetés után kormánypárti médiumok és több kormánypárti közszereplő a pécsi gimnazista kirúgását követelte.

A Ciszterci Rend Pécsi Nagy Lajos Gimnáziumának igazgatója, Nyisztor Zsolt másnap közleményben elhatárolódott a fellépéstől. Pankotai Lili ezután távozott a gimnáziumból, és 2022 decemberétől a budapesti Alternatív Közgazdasági Gimnáziumban folytatta tanulmányait.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Miskei gyerekgyilkosság: „Az önök rendszere csak várt. És a néma tehetetlenségben egy kislány végül meghalt” – Fekete-Győr András szerint Orbán Viktor és Pintér Sándor azonnali magyarázattal tartozik
A politikus szerint a kormány gyermekvédelminek nevezett rendszere „ismét süketnek és vaknak bizonyult, amikor egy 22 hónapos kislány életét kellett volna megmenteni”.
Fotó: SZMO/Nagy Bogi - szmo.hu
2025. szeptember 03.



„Miniszterelnök úr, remélem, két koktél között méltóztatik arra is szakítani némi időt a horvát napsütésben, hogy megérdeklődje Pintér Sándor kollégájánál, hogyan fordulhatott elő az, hogy a gyermekvédelminek nevezett rendszerük süketnek és vaknak bizonyult, amikor egy 22 hónapos kislány életét kellett volna megmenteni?” - írta Facebook-oldalán Fekete-Győr András a miskei gyerekgyilkosságra reagálva.

Mint azt mi is megírtuk: szeptember 1-jén eltűnt az otthonából egy 22 hónapos kislány Miskén. A kis Hanna a nevelőapjával maradt otthon, ameddig az édesanyja elment dolgozni. A kislányt órákon át keresték rendőrök, polgárőrök, speciális keresők és önkéntesek is. Végül már csak a holttestét találták meg. A gyilkossággal az anya új élettársát gyanúsítják.

„A család nem volt ismeretlen a hatóságok előtt. Tavaly novemberben egy buszon hívták rájuk a rendőrséget, mert a szülők ütötték és rángatták a gyerekeket, a bejelentő szerint a kislány arcán lila folt volt látható. Idén januárban a miskei körzeti megbízott ment ki egy hangos családi veszekedés miatt, ami után a rendőrség hivatalos jelzéssel élt a gyermekjóléti szolgálat felé” - írja posztjában Fekete-Győr, aki Pintér Sándornak is üzent.

„Pintér Sándor belügyminiszter azonnali magyarázattal tartozik: történt-e bármi a hivatalos jelzés után? Volt-e a gyermekjóléti szolgálatnak egyáltalán kapacitása, erőforrása, vagy akár csak szándéka, hogy érdemben foglalkozzon a családdal? Vagy ez az eset is csak egy újabb tragikus bizonyítéka annak, hogy a hangzatos propagandával ellentétben a magyar gyermekvédelmi rendszer valójában romokban hever?”

- fogalmazott a politikus.

„Romokban, mert a jelzőrendszer csak egy üres szólam abban az országban, ahol a szociális munkások és a gyermekvédelmi szakemberek megalázó bérekért próbálnak emberfeletti munkát végezni. Romokban, mert nincs elég ember, aki egyáltalán érdemben tudna foglalkozni a beérkező jelzésekkel, a meglévők pedig beleroskadnak a terhekbe vagy elhagyják a pályát. Romokban, mert milliárdok jutnak gyűlöletkeltő plakátokra „gyermekvédelem” címszóval, de a valódi védelemre, a terepen dolgozókra, a krízisotthonokra már nem marad pénz” - írja Fekete-Győr.

„A rendőrség közleménye szerint a buszos esetnél azért nem történt érdemi intézkedés, mert »a bejelentőn kívül senki nem jelezte, hogy bántalmazták volna bármelyik gyereket«, a szülők pedig azzal magyarázták a helyzetet, hogy csak feszültek voltak, mert a kislánynak »jön a foga«. A januári családi veszekedésről a rendőrség azt mondja, »ekkor sem merült fel, hogy bárki is bántalmazta volna a gyerekeket«, de »ettől függetlenül az eset után a rendőrök jelzéssel éltek a gyermekjóléti szolgálatnak«.

Ez az érvelés azért abszurd és elfogadhatatlan, mert leleplezi a rendszer teljes csődjét. A két bejelentésnek ugyanis egyértelmű jelzésnek kellett volna lennie, hogy a gyermekek veszélyeztetett környezetben élnek. Egy működő gyermekvédelem nem vár passzívan, ölbe tett kézzel a következő segélykiáltásra. Hanem proaktívan cselekszik: a családot szoros felügyelet alá helyezi, a körülményeket pedig érdemben kivizsgálja. Az önök rendszere azonban nem ezt tette. Csak várt. És a néma tehetetlenségben egy kislány végül meghalt”

- fogalmaz a politikus.

„Miniszterelnök úr: ez a tragédia nem a véletlen műve. Ez annak a politikának a borzalmas és egyenes ágú következménye, amely a látszattal és a propagandával törődik, de a valósággal nem. Ön és Pintér Sándor azonnali magyarázattal tartozik, hogy miért hagytak ismét cserben egy gyermeket, miközben a saját rendszerük jelzései alapján pontosan tudniuk kellett volna, hogy a biztonsága veszélyben van”

- zárta posztját.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Török Gábor elmondta, melyik párt nyerte a nyarat szerinte
A politikai elemző szerint a tendencia ugyanaz: hibahatáron túli változást a nyáron eddig senki sem mért.


Mint azt mi is megírtuk: szerdán megjelent a 21 Kutatóközpont augusztus végi felmérése, ami azt mutatja, hogy megállt a Fidesz visszaesése, de a Tisza továbbra is tartja az előnyét. A 21 Kutatóközpont adatai szerint a teljes népesség körében 8, a pártot választani tudók között 10, a biztosan részt vevő pártválasztóknál 16 százalékpont a Tisza előnye a Fidesz előtt.

De hasonló következtetésre jutott a Republikon is. A hétfőn megjelent adataik szerint a nyár végén alig mozdultak a számok, de a kormánypárt kicsit ledolgozott a hátrányából.

Török Gábor a Facebook-oldalán foglalta össze, hogy szerinte ki nyerte a nyarat.

„Kijött az újabb nyárvégi felmérés is, és bár a számok minden intézetnél kicsit vagy nagyon mást mutatnak, minden látványos interpretáció (nőtt, csökkent, nyert, vesztett) ellenére a tendencia ugyanaz: hibahatáron túli (azaz valódi, érdemi stb.) változást a nyáron eddig senki sem mért. Hogy ki nyerte tehát a nyarat? Akinek jó, ha változatlanok az erőviszonyok. És itt már lehet is vitatkozni...”

– fogalmazott a politikai elemző.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Állami pénzből lett bankóriás, de nem az államé lett: így szerezte meg Mészáros Lőrinc az MBH többségét
Hiába fektetett be az állam 136 milliárdot, semmit nem kapott vissza. A pénz Matolcsyék és Mészáros köreihez került – állítja a Válasz Online.


A Válasz Online szerint Mészáros Lőrinchez köthető cégek ma már közel 70 százalékos befolyással rendelkeznek az MBH Bankban, amely több mint 2 millió ügyfelet és több száz bankfiókot szolgál ki országszerte. Az állam ezzel szemben mára csak 20 százalékos tulajdonrészt tart meg a pénzintézetben – derült ki a lap elemzéséből.

Az MBH Bank nem a semmiből jött létre. 2020-ban indult el az MKB, a Budapest Bank és a Takarék-csoport összeolvadása, aminek eredményeként megalapították a Magyar Bankholding Zrt.-t. A tulajdonosok ebbe a társaságba helyezték át a banki részvényeiket.

A Takarék-csoport óriási tőkével szállt be a holdingba. Ez nagyrészt abból a 136 milliárd forintból származott, amit a kormány még 2013-ban biztosított a szétaprózódott takarékszövetkezeti rendszer egységesítésére. Az összeg nagyrészt állampapírban pihent, és a kamatokkal együtt 2020-ra 188 milliárdra nőtt. Ez adta a Takarék-csoport értékének jelentős részét, aminek köszönhetően 37,69 százalékos részesedést kapott az MBH elődjében.

Az állam azonban ezért a befektetésért nem kapott tulajdonrészt.

Csak a Budapest Bank után került hozzá 30,35 százalék, így a Takarék-csoport mögötti közpénz után nem járt részesedés. Pedig ha a Takarék-csoporthoz tartozó pénz után is megillette volna az államot tulajdonrész, akkor most körülbelül 55 százalékos állami tulajdonról beszélhetnénk.

A Válasz Online szerint a megoldás az volt, hogy a 188 milliárd forintot nem részesedésként, hanem kötvényként kezelték. A 2021-es törvénymódosítás kötelezte a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetét, hogy a nála lévő összeget a Magyar Bankholding által kibocsátott, 2042-ben lejáró kötvényekbe fektesse.

Ez azt jelentette, hogy az állam nem kapott tulajdonrészt, hanem csak egy hosszú távú pénzügyi kötelezettségvállalás maradt nála – miközben a Mészáros Lőrinchez köthető cégek többségi irányítást szereztek az MBH Bankban.

A Válasz Online-nak nyilatkozó pénzügyi szakértő szerint viszont lenne lehetőség arra, hogy az állam visszaszerezze a pénzt. Szerinte ha módosítanák a vonatkozó jogszabályokat, a takarékintegrációra szánt támogatás újra az államhoz kerülhetne, mivel az eredeti cél, az integráció időközben teljesült.


Link másolása
KÖVESS MINKET: