Sydney van den Bosch a házfelújításról: Jobb nevetni ezen az egészen, mint sírni
Sydney van den Bosch élete egyik legizgalmasabb időszakát éli: első gyermekét várja, miközben férjével álmaik otthonát igyekeznek felújítani, írja a Blikk. Az öröm azonban nem teljes, hiszen a ház körül egyre több a probléma, legutóbb például a tető ázott be harmadszorra is, méghozzá éppen a babaszoba fölött.
A TV2 egykori szerencselánya elmondta: a felújítás során több mestert is lecseréltek, mégsem sikerült elkerülni a kellemetlen meglepetéseket. A legutóbbi eset különösen fájó volt számukra, hiszen a bádogosmunkát nemrég fejezték be, a szakemberek pedig biztosították őket arról, hogy most már minden rendben lesz.
„Az az igazság, hogy ez egy olyan ház, amelyről szinte minden héten kiderül valami újdonság. Számunkra azért volt meglepő, hogy újra beáztunk, mert ez már kétszer is megtörtént az elmúlt időszakban. Pont a múlt héten közölték velünk, hogy a bádogosmunka végre olyan jól sikerült, hogy ezzel már nem lesz baj. Sajnos, lett. A tetőhöz tényleg nem szerettünk volna már hozzányúlni, mert minden szakember azt mondta, rendben van. Ehhez képest újra beáztunk, és mit ad isten, nem a mosókonyha vagy a szülői háló ázott be, hanem a gyerekszoba. Ez így duplán rosszul esett a lelkemnek” – mondta a lapnak a tévés.
A pár most a tető szigetelését tervezi, és az üveggyapot helyett egy modernebb, fújható megoldás mellett döntöttek. Sydney bízik benne, hogy ezúttal tényleg tartós eredményt kapnak.
„Még mindig nagyon lelkes vagyok, és azt érzem, ezt át kell formálnom a realitás talajára. Azzal motiválom a szakembereket, hogy a gyerek így vagy úgy, de ide jön majd haza, miután megszületik az ősszel. Ha nem lesz konyha, ha beázik a lakás, akkor is ide hozzuk haza a kisbabánkat. Ebből nem engedek!
A modell és műsorvezető azt is elárulta, hogy a vihar után már annak is örültek, hogy nem dőlt ki egyetlen fa sem a telkükön. Közben a felújításban is próbálnak szerepet osztani egymás között: a műszaki kérdésekért a férje, az esztétikai döntésekért pedig ő felel.
„Ha a munkások éppen engem látnak meg, mindig megkérdezik, nem a férjed lesz ma itt? Úgy tűnik, én vagyok a rossz rendőr. Ami műszaki dolog, azt rábízom a férjemre, ami pedig esztétikai, azért én felelek, ez a megállapodás közöttünk.”
A költségek az eredetileg tervezett összeg kétszeresére rúgnak, mégis folytatják. Sydney úgy látja, rengeteg kihívással jár az építkezés, és a jó szakembereket valóban nehéz megtalálni.
„Azt szokták mondani, hogy az első házat az ellenségednek építed, a másodikat a barátodnak, a harmadikat pedig magadnak. Mi az elsőnél tartunk. Kár szépíteni, próbáltak minket is megvezetni, és tényleg lasszóval kell fogni a jó szakembereket. Én szeretnék nekik munkát biztosítani, nekik viszont vagy van kedvük dolgozni vagy nincsen, attól függ, milyen lábbal keltek fel. Ha megbeszéljük, hogy reggel hétkor érkeznek, én ott vagyok a megadott időpontban, ők pedig gond nélkül beállítanak tíz órakor” – tette hozzá a kismama.