SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Rohamosan romlott Feledy Péter állapota élete utolsó hónapjaiban – már szeretteit sem ismerte meg

Barátai emlékeztek a kitűnő riporterre, akinek egészségi állapota drasztikusan romlani kezdett.


Ahogy arról korábban írtunk, életének 82. évében elhunyt Feledy Péter televíziós újságíró.

Feledy Pétert évtizedeken át szerették és tisztelték a nézők. Olyan népszerű műsorokban szerepel, mint az Ablak, a Radar , a Hazanéző és az Aktuális. A televíziózás világába 1971-ben lépett be, amikor a Riporter kerestetik című műsor győztese lett. Az igazi ismertséget azonban a híres „pizsamás interjú” hozta el számára, amikor a taxisblokád idején Antall József miniszterelnökkel beszélgetett.

Feledy állapota az utóbbi időben rohamosan romlott. Barátai szerint a demencia néhány hét alatt teljesen elhatalmasodott rajta. Utolsó napjait egy pomázi mentálhigiénés otthonban töltötte, de akkorra már nem volt kapcsolatban a külvilággal.

Kondor Katalin, aki közel állt hozzá, így emlékezett rá:

„Borzalmas, hogy mit tesz egy okos, sportos emberrel a betegség. Félholttá és kiszolgáltatottá teszi. Haragszom a magyar egészségügyre, mert sok minden más mellett a demenciával sem foglalkoznak az orvosok.”

Hozzátette, hogy szerinte Péter számára megváltás volt, hogy elment.

Feledy Péter 2021 áprilisában vesztette el feleségét, Monspart Saroltát, az egykori világbajnok sportolót. Halála után barátai próbálták segíteni, de ő egyre inkább bezárkózott. Vass István Zoltán, a rádiós legenda, szintén megemlékezett róla: „Amikor Saci, a felesége elhunyt, egyre jobban féltettük őt. Eladta az autóját, és én kétségbeesve mondtam neki: de hát elzárod magad a világtól, Péter! És így történt.” Vass István Zoltán meglátogatta őt a János kórházban, ahol Feledy már csak másfél percig ismertem fel őt és a feleségét.

Feledy két házasságából két fia született, András és Botond. Az idősebb fiú, András röviden csak annyit mondott: „Apám pályafutása újságíróként, televíziós személyiségként valóban tiszteletre méltó, hogy milyen volt a mi kettőnk kapcsolata, szülő és gyermek viszonylatában, arról most, a gyász pillanataiban nem szeretnék beszélni…”

A kollégák is megemlékeztek Feledyről. Juhász Előd elmondta, hogy bár nem volt közeli kapcsolatuk, tisztelték egymást a televízióban töltött közös évek alatt. Horvát János pedig kiemelte Feledy becsületességét és azt, hogy politikai nézetei mellett mindig sziklaszilárdan kitartott. „Kevés nála becsületesebb embert ismertem” – mondta róla.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Rubint Réka a 6 centis daganatáról: „Négykézláb, hányásig köhögtem”
Rubint Réka FrizbiTV-interjúban beszélt a rosszindulatú daganata által okozott súlyos fizikai tünetekről. A fitneszedző a minap műtéten esett át, és újabb kemoterápiás kezelést is el kellett kezdenie.


Rubint Réka részletesen beszélt arról, milyen drámai tünetekkel kellett megküzdenie a szervezetében lévő, hatcentis daganat miatt. A fitneszedző a minap műtéten esett át, és újabb kemoterápiás kezelést is el kellett kezdenie. A küzdelméről és a betegség részleteiről péntek este a Frizbi TV YouTube-csatornáján, a Beköltözve Hajdú Péterhez című műsorban vall férjével, Schobert Norbival – írta előzetesen a Blikk, mely egy rövid szemlét közölt az interjúból.

A fitneszedző Hajdú Péternek elmondja, a diagnózist megelőzően rendkívül súlyos köhögési rohamai voltak, amelyekből rájött, hogy komoly a baj.

„Négykézláb... hányásig köhögtem, mert ez a daganat annyira nagy volt – 6 centi –, és csápszerűen fonta át a hörgőket, a légcsövet, a nyelőcsövet, a hangideget, a bal tüdőkaput” – sorolta a tüneteket.

A rosszindulatú lágyrészszarkóma annyira ritka, hogy orvosa is csak hat hasonló esettel találkozott a pályafutása során; az a tudat tartja benne a lelket, hogy mind a hat beteg életben van.

Réka a betegséget nem kórként, hanem feladatként kezeli, a gyógyulásra pedig agykontrollal fókuszál. Úgy véli, a túlhajszolt életmódja vezetett a kialakulásához.

„Tudod, miért kaptam? Mert annyira sokat dolgoztam, annyira nem tiszteltem a testemet, ami állandóan jelzett. Itt fájt, ott fájt, fáradt voltam...” – magyarázta.

A diagnózis idején a család komoly üzleti és magánéleti válsággal is küzdött, de Réka külön kérte férjét, hogy a gyerekeiket ne terheljék a részletekkel. Akkoriban a fia 16, a lánya pedig 18 éves volt, nekik annyit mondtak, hogy édesanyjuk a köhögésére kap gyógyszert. A fitneszedző hangsúlyozta, az öngyilkosság számára soha nem volt opció.

A teljes interjú este 19:00-kor jelenik meg, addig is megosztjuk veletek az előzetest:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Találtak is valamit...” – Sváby András Scherer Péter miatt vizsgáltatta ki magát, most elmondta, mi történt
A műsorvezető az RTL Reggeliben beszélt arról, hogy a nemrég elhunyt színész egy sürgős orvosi vizsgálatot intézett neki. Sváby elmondta, a kardiológiai szűrésen találtak is egy kezelendő eltérést.
F. O. - szmo.hu
2026. június 04.



Sváby András az RTL Reggeliben beszélt először részletesen arról a vizsgálatról, amelyet a nemrég elhunyt Scherer Péter közbenjárásának köszönhetett.

A műsorvezető elmondta, hogy egy ideje rosszullétekkel küzdött, és egyre hamarabb elfáradt. Egy rendezvényen találkozott a színésszel, aki miután meghallgatta a panaszait, azonnal cselekedett.

Scherernek korábban szintén volt kardiológiai problémája, de sikeresen kezelték, így bizalommal hívta fel a saját orvosát, és szervezett egy sürgős szűrővizsgálatot Sváby számára.

A vizsgálaton kiderült, hogy a beavatkozás indokolt volt, mert találtak egy kezelendő eltérést. A gesztus súlyát a színész váratlan halála adja meg.

„És különben találtak is valamit, amivel volt dolog… Gyakorlatilag ezzel mentette meg az életemet Pepe.”

A most elhangzott vallomás néhány nappal azután történt, hogy a műsorvezető a közösségi médiában először hozta nyilvánosságra a történetet Scherer Péter május 19-i halálát követően. A 64 éves színművészt egy spanyolországi tartózkodása alatt érte a halál.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Kórházban ápolják Rúzsa Magdi kisfiát, megható sorokkal üzent az orvosoknak
Az énekesnő a közösségi oldalán számolt be arról, hogy egyik gyermeke a Szent László Kórházban van. Bejegyzésében név szerint is köszönetet mondott két orvosnak, és kiemelte a magyar egészségügyi dolgozók profizmusát.
F. O. - szmo.hu
2026. június 04.



Rúzsa Magdi a közösségi oldalán fejezte ki háláját a magyar egészségügyi dolgozóknak. Az énekesnő szerint ők mind világbajnokok.

„Én mindig ezt látom. Elképesztően profik és csupa lélek emberek minden körülmények között!” – fogalmazott a bejegyzésben.

Rúzsa külön köszönetet mondott a Dél-pesti Centrumkórház – Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet, Szent László telephelyének csapatának, amiért a kisfia jó kezekben lehet, név szerint is kiemelve dr. Csillag Bélát és dr. Balázs Károlyt.

Felidézte, hogy legutóbb ő maga járt bohócdoktorkodni az intézményben egy kislánynál, aki azóta tünetmentes lett.

„Ma hozzánk kopogtak be a bohócdoktorok. Bevallom meghatódtam” – tette hozzá.

Posztját azzal zárta, hogy mindent nagyon köszön, és a jövőben is számíthatnak rá, ha bármiben segíteni tud.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Sharon Stone bevallotta: volt férje kibukott, amikor felmerült, hogy el kell távolítani a színésznő melleit
A színésznő szerint a férfi reakciója egyértelművé tette, hogy nem az ő egészsége miatt aggódik. Stone elismerte: ott már érezte, hogy véget ért a házasságuk.


„Ott ért véget a házasság. Kész. Akkor lemondott rólam. Vége volt” – ezekkel a szavakkal idézte fel Sharon Stone azt a pillanatot, amikor egy orvosi konzultáción eldőlt, hogy véget vet a házasságának. A színésznő egy podcast-interjúban beszélt arról, hogy volt férje dühödt reakciója a mellei eltávolításáról hozott döntésére vezetett a szakításhoz – számolt be róla az E! News.

A 68 éves színésznő David Begnaud műsorvezetőnek elmondta, a 2000-es évek elején orvosai daganatokat találtak a mellében, ami miatt komoly beavatkozást javasoltak.

„Az egyikük nagyobb volt, mint a teljes bal mellem”

– emlékezett vissza Stone, hozzátéve, hogy az orvos kétoldali masztektómiát javasolt, mert a daganatok mérete és elhelyezkedése alapján szinte biztosak voltak benne, hogy rákosak.

A színésznő először tiltakozott, hogy neki nincs rákja, majd a saját kezébe vette az irányítást, közölve: „Úgy döntöttem, hogy kétoldalit csináltatok, mert nem szórakozom.” Akkori férje azonban nem támogatta a döntését.

„A férjem azt mondta: »Ez nevetséges« – és felállt, kisétált a szobából” – mesélte a színésznő, aki szerint a férfi dühöngött a mellek eltávolításának gondolatától, nem pedig attól, hogy egy esetleges rákos betegség az életébe kerülhet.

Az orvos ekkor a férjhez fordult, hogy megvédje a páciensét.

„Ha több ilyen páciensem lenne, ma több nő élne. Üljön le” – hangzott el a színésznő elmondása szerint.

Stone számára ez a jelenet volt az utolsó csepp a pohárban. „Egyszerűen vége lett a szobában. Érezni lehetett. Vége volt.” A daganatokról később kiderült, hogy jóindulatúak voltak.

Bár Stone az interjúban nem nevezte meg, melyik férjéről van szó, a leírt időszakban Phil Bronstein amerikai újságíróval élt házasságban 1998 és 2004 között. Közös fiukat, Roant 2000-ben fogadták örökbe, a színésznő később még két fiút adoptált.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk