Kórházba került, miután megevett 2 kiló steaket és 2,5 kiló fish and chipset, majd elment a Mekibe, mert megéhezett
Reece Chadfield szervezete feladta a harcot a brutális zabálás után, a gyomrában megrekedt a rengeteg étel. A fiatal brit férfi infúziót kapott, de ez sem vette el az étvágyát.
Két kiló steak, két és fél kiló fish and chips, majd a kórházi kezelés után még harmincnyolc csirkefalat is lecsúszott a torkán. Így nézett ki egy huszonkét éves brit személyi edző brutális hétvégéje, amely végül infúzióval végződött, de a fiatal férfi a gyógyulást azonnal egy újabb hatalmas adag étellel ünnepelte, adta hírül a Mirror.
Reece Chadfield, a 188 centiméter magas és 70 kilós személyi edző nem aprózta el a dolgokat, amikor egymás után több evőkihívást is bevállalt. A férfi először hét órát utazott a devoni Cattlemans Steakhouse-ba, hogy teljesítsen egy embert próbáló feladatot.
A tányérján egy közel kétkilós steak, krumpli és hagymakarikák tornyosultak, ami összesen hatezer kalóriát jelentett. Chadfield ezt az irdatlan mennyiséget mindössze 36 perc és 44 másodperc alatt tüntette el.
Bár a kihívást teljesítette, a szervezete azonnal jelzett. „Borzasztóan izzadtam a hústól, a gyomromban érzett szúró fájdalom miatt eléggé remegtem” – mondta később a férfi.
A figyelmeztető jelek ellenére másnap reggel, miután forgott a gyomra és hányt is, újabb próbát tett. Ezúttal két és fél kiló fish and chipset tömött magába.
Az evés után elment egy negyvenperces sétára, de amikor visszaért a hotelszobájába, pokoli fájdalmak törtek rá. A hasa felpuffadt, újra hányni kezdett, a láza pedig 39 fokra szökött fel. Végül a barátai vitték be a kórházba, ahol az orvosok infúzióra kötötték, hogy pótolják az elvesztett folyadékot. A diagnózis szerint a gyomrában feldolgozatlanul halmozódott fel a rengeteg étel.
„Alapvetően a hús, különösen a vörös hús puszta mennyisége volt az, ami feldolgozatlanul a gyomromban maradt”
– nyilatkozta a négyórás kórházi tartózkodás után.
A történet legmegdöbbentőbb fordulata azonban csak ezután következett.
Miután kiengedték az ellátásról, Chadfield első útja a McDonald’s-ba vezetett.
„Jobban éreztem magam, és szükségem volt valami ételre, így ettem 38 csirkefalatkát, egy nagy adag sült krumplit és egy nagy McFlurryt. Ezt tökéletesen meg tudtam emészteni” – büszkélkedett a férfi.
Az eset nem maradt visszhang nélkül. Gary King, a Cattlemans Steakhouse tulajdonosa közölte, hogy az eset után két napig nem engedték a férfit újabb kihívásban részt venni. A tulajdonos szerint nem feltétlenül az ő steakjük okozta a bajt, szerinte a férfi kórházi kezelése akár egy héttel korábbi kihívások következménye is lehetett.
Az internetezők közül többen élesen kritizálták a személyi edzőt, mondván, felelőtlenségével felesleges terhet rótt az egészségügyre.
Chadfield azonban visszautasította a vádakat, hangsúlyozva, hogy soha nem szorult még kórházi ellátásra. „Ha valaki azt mondja, hogy ez egy kórház idejének rablása, az ugyanaz, mintha azt kérdezné, hogy abbahagyod-e az ivást? Abbahagyod a dohányzást?” – tette fel a kérdést. Hozzátette, hogy fizikailag jó állapotban van.
„Fitt és aktív ember vagyok. Naponta több mint 20 000 lépést teszek meg”
– érvelt a férfi.
A történtek ellenére nem tervezi, hogy felhagy szenvedélyével, bár némi óvatosságot azért megfogadott. „Továbbra is részt veszek az ételkihívásokban, de vajon belevágnék-e egy ekkora steak kihívásba? Valószínűleg nem” – ismerte el. Később egy videót is közzétett, amelyben arról beszélt, hogy nem minden pontosan úgy történt, ahogy a brit sajtó lehozta, és kiemelte, hogy saját döntése volt bemenni a kórházba.
Két kiló steak, két és fél kiló fish and chips, majd a kórházi kezelés után még harmincnyolc csirkefalat is lecsúszott a torkán. Így nézett ki egy huszonkét éves brit személyi edző brutális hétvégéje, amely végül infúzióval végződött, de a fiatal férfi a gyógyulást azonnal egy újabb hatalmas adag étellel ünnepelte, adta hírül a Mirror.
Reece Chadfield, a 188 centiméter magas és 70 kilós személyi edző nem aprózta el a dolgokat, amikor egymás után több evőkihívást is bevállalt. A férfi először hét órát utazott a devoni Cattlemans Steakhouse-ba, hogy teljesítsen egy embert próbáló feladatot.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Hol a határ, avagy mit tudunk és mit nem a dohányzásról?
Vajon tudjuk, mit jelent a hevítés, a vape-ezés, a nikotinpárna vagy a snüssz? Hol húzódik a határ a legális és a tiltott forrásból származó termékek között?
Az elmúlt 10-15 évben világszerte átalakultak a dohányzási, vagy pontosabban megfogalmazva a nikotinfogyasztási szokások és eszközök. Korábban a dohányzás egyet jelentett a dohánynövény elégetésével és a nikotint (is) tartalmazó füst beszívásával, de mára ez már teljesen megváltozott. Égető kérdésekből azonban továbbra sincs hiány. Vajon tudjuk, mit jelent a hevítés, a vape-ezés, a nikotinpárna vagy a snüssz? Hol húzódik a határ a legális és a tiltott forrásból származó termékek között?
A dohányzás ma már nem csak a füsttel járó cigarettázás szinonimája. Az új tudományos megközelítés és eredmények, a technológiai fejlődés, valamint a fogyasztói magatartások megváltozása nyomán a kereslet a kevésebb károsanyag kitettséggel járó nikotintartalmú fogyasztási cikkek felé tolódott. Mindezek összessége pedig korábban még elképzelhetetlen módokat nyitott a nikotinfogyasztás területén.
A hagyományos cigaretta – de akár a szivar és a pipa – használata égéssel jár, amely során kátrány és füst, valamint például szén-monoxid keletkezik. Az új technológiai megoldásokat képviselő füstmentes termékek az égés kiküszöbölésével mérséklik annak velejáró problémáit: a szagot, csökkentik a károsanyag kitettséget, a cigarettázással összefüggésbe hozható betegségek kialakulásának kockázatát. Ugyanis számos kutatás megállapította, hogy a dohányzással kapcsolatos egészségügyi problémák elsődleges okozói az égés során keletkező káros anyagok és nem a nikotin.
Mindezzel együtt fontos leszögezni, hogy semmilyen dohánytermék sem kockázatmentes, mivel nikotint tartalmaznak, amely függőséget okoz, hatással lehet a szív- és érrendszer működésére, ezáltal a vérnyomásra, valamint a pulzusra is. Az egészségünk szempontjából tehát a legjobb döntés, ha egyáltalán nem szokunk rá semmilyen nikotintartalmú termékre, dohányzóként pedig továbbra is a teljes leszokás a legjobb megoldás. Ha valaki mégsem hagy fel a nikotinfogyasztással, akkor érdemes tájékozódni az egyes technológiai megoldások közötti különbségekről.
Hevítés - az égés helyett...
A heat-not-burn, röviden HNB technológia külön kategória az alternatív termékek között. A használathoz szükség van egy elektronikai eszközre és egy azzal kompatibilis töltetre. A készülék a kis “rudacskát” felmelegíti olyan hőmérsékletre, amely nem éri el a cigarettáknál ismert égési hőmérsékletet. A folyamat során nem füst és kátrány, hanem nikotintartalmú aeroszol keletkezik.
Elektronikus cigaretta (vape) - folyadékból pára...
Az elektronikus cigaretta, közismertebb nevén a vape, az alternatív technológiák közül az egyik legkönnyebben hamisítható, ebből adódóan az illegális piac egyik főszereplője lett. A hagyományos cigarettától eltérően ezek működése közben sincs égés, mivel az elektronikus készülékben található fűtőelem folyadékot párologtat el. Technológiai szempontból három típust lehet megkülönböztetni: a nyílt rendszerű (a fogyasztó az eszköz tartályába magának tölti újra a folyadékot), a patronos (gyári folyadékkal töltött cserélhető patronok) és az egyszer használható. Utóbbit eldobhatónak is hívják, ám azt sajnos kevesen tudják, hogy ezek az eszközök használat után elektronikai hulladéknak minősülnek a bennük található akkumulátorok miatt, ezért tűzveszélyes lehet, ha valaki csak úgy közterületen eldobja, vagy kommunális hulladéktárolóba helyezi.
Fontos tudni, hogy a webshopokban vagy utcai árusoknál kínált ízesített vape-termékek forgalmazása Magyarországon illegális. Nem véletlenül, ugyanis Európában a vape-ek közel fele illegális forrásból származik, ezért különösen nagy a kockázata annak, hogy illegális forrásból a fogyasztó ismeretlen összetételű, ellenőrizetlen termékeket vásárol.
Nikotinpárna – nincs füst, pára...?
A nikotinpárnák használata az Egyesült Államokban és Európában is egyre elterjedtebb. Ezeket a kisméretű tasakokat az ajak alá, az ínyhez helyezik, a bennük lévő nikotin fokozatosan kioldódik és felszívódik a nyálkahártyán keresztül. Hazánkban a jogszerűen forgalmazható nikotinpárnák nem tartalmaznak dohányt és szabályozzák a nikotintartalmukat is.
Snüssz - a svéd megoldás...
A snüssz alkalmazása - és megjelenése - első ránézésre nagyon hasonló a nikotinpárnáéhoz, a két termék között azonban van egy lényeges különbség: a snüssz dohányt tartalmaz, míg a nikotinpárna dohánymentes. Az Európai Unióban legálisan csak Svédországban értékesíthető.
Ami viszont mindegyik alternatív kategóriára igaz: egyik termék sem kockázatmentes és nikotintartalmuk miatt függőséget okoznak. Természetesen a legjobb megoldás továbbra is kizárólag az, ha egyáltalán nem fogyasztunk semmilyen nikotin- és dohánytartalmú terméket.
A cikk társadalmi felvilágosítási céllal készült, reklámcélokat nem szolgáló tájékoztatás; megrendelője a Philip Morris Magyarország Kft.
Az elmúlt 10-15 évben világszerte átalakultak a dohányzási, vagy pontosabban megfogalmazva a nikotinfogyasztási szokások és eszközök. Korábban a dohányzás egyet jelentett a dohánynövény elégetésével és a nikotint (is) tartalmazó füst beszívásával, de mára ez már teljesen megváltozott. Égető kérdésekből azonban továbbra sincs hiány. Vajon tudjuk, mit jelent a hevítés, a vape-ezés, a nikotinpárna vagy a snüssz? Hol húzódik a határ a legális és a tiltott forrásból származó termékek között?
A dohányzás ma már nem csak a füsttel járó cigarettázás szinonimája. Az új tudományos megközelítés és eredmények, a technológiai fejlődés, valamint a fogyasztói magatartások megváltozása nyomán a kereslet a kevésebb károsanyag kitettséggel járó nikotintartalmú fogyasztási cikkek felé tolódott. Mindezek összessége pedig korábban még elképzelhetetlen módokat nyitott a nikotinfogyasztás területén.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Erős Antóniáék máris odaszúrtak a TV2-nek az új híradójuk kapcsán
Az RTL Híradó műsorvezetői burkoltan üzentek a nézőknek, miután a TV2-n elindult a Tényeket váltó új hírműsor. Szellő Istvánék egyértelművé tették, hogy továbbra is mondják a híreket.
Ahogy arról beszámoltunk, hétfőn elindult a TV2 Híradó, a csatorna új hírműsora, amely a Tényeket váltotta le. Az első adás merőben máshogy nézett ki, mint azt a TV2 nézői megszokhatták. Nemcsak az arculat és a műsorvezetőpáros változott, az adás klasszikus kereskedelmi tévés szerkezetet követett.
A közéleti blokkban például hosszan idézték Magyar Péter mondatait az aszállyal és a Duna vízszintjével kapcsolatban, a Fidesz új képviselőinek bemutatásakor pedig Horn Gábor, a Republikon Intézet vezetője, volt SZDSZ-es politikus adott elemzést.
Az elmúlt időszakban az RTL Híradójának műsorvezetői többször is finoman oda-odaszóltak a rivális csatorna hírműsorának. Most sem hagyták szó nélkül azt, hogy megújult a másik oldalon a híradó.
Az RTL Híradó végén Szellő István megjegyezte, hogy „elnézve a híreket, ez sem lesz egyszerű hét”, amire Erős Antónia így válaszolt: „Hát nem, de a lényeg az, hogy nekünk továbbra is a tények a legfontosabbak!”
Műsorvezetőtársa megerősítette, hogy ez így van, és továbbra sem terveznek ezen változtatni. „Továbbra is mondjuk a híreket” – mondta Erős Antónia.
Itt lehet visszanézni a jelenetet:
Ahogy arról beszámoltunk, hétfőn elindult a TV2 Híradó, a csatorna új hírműsora, amely a Tényeket váltotta le. Az első adás merőben máshogy nézett ki, mint azt a TV2 nézői megszokhatták. Nemcsak az arculat és a műsorvezetőpáros változott, az adás klasszikus kereskedelmi tévés szerkezetet követett.
A közéleti blokkban például hosszan idézték Magyar Péter mondatait az aszállyal és a Duna vízszintjével kapcsolatban, a Fidesz új képviselőinek bemutatásakor pedig Horn Gábor, a Republikon Intézet vezetője, volt SZDSZ-es politikus adott elemzést.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Talán csak napjai vagy egy hónapja lehet hátra” – Több pók is megcsípte egymás után, most az életéért küzd az amerikai anya
Az egyik pókcsípés helyén hatalmas vérömleny alakult ki, ami miatt újra kell tanulnia járni a jobb lábával. Ráadásul életmentő májátültetésre van szüksége, de előtte stabilizálni kell a véralvadását, ami hónapokig is eltarthat.
Egy négygyermekes amerikai édesanya életéért küzdenek az orvosok, miután egy családi tábortűz során több pók is megcsípte. A nő állapota annyira súlyos, hogy életmentő májátültetésre van szüksége, de egyelőre nem kerülhet fel a transzplantációs várólistára – írja a People.
Britagne Miller kálváriájra május 28-án kezdődött, amikor egy tóparti tábortűznél több pók is megcsípte.
Néhány nappal később az egyik csípés helyén, a vádliján hatalmas, fájdalmas vérömleny alakult ki. Bár a csípést okozó pók faját nem sikerült egyértelműen azonosítani, a seb jellege alapján az orvosok egy barna remetepókra gyanakodnak, amely egyike a két, Kansasban őshonos mérges pókfajnak.
A csípés utáni fájdalomról Britagne így beszélt: „Ez egyre csak dagadt és dagadt, és olyan volt, mint egy fémpálca a tűzben. Olyan volt, mintha a lábamon át a talpamig hasítana, és mintha leszúrnának.”
Június 4-én került kórházba, ahol
az orvosok sürgős műtétet hajtottak végre: közel 300 milliliter vérrögöt távolítottak el a lábából
A beavatkozást nehezítette, hogy az anyának korábbról ismert véralvadási zavarai és végstádiumú májelégtelensége van, ami miatt az orvosok szerint fennállt a veszélye, hogy elvérzik a műtőasztalon.
Az operáció után öt nappal a nő szervezetében staphylococcus- és egy gramnegatív véráramfertőzés is kialakult. Tíz napot töltött az intenzív osztályon, mielőtt stabilizálták annyira az állapotát, hogy általános osztályra kerülhessen. Jelenleg otthoni ápolás alatt áll, miután július 11-én kiengedték a kórházból, de a küzdelem még korántsem ért véget. Hetente kell szakorvosi kontrollokra járnia, és fizikoterápiára is szüksége van, hogy újra megtanuljon járni a jobb lábán.
A májátültetés előtt az orvosoknak stabilizálniuk kell a véralvadását és a laboreredményeit, ami hónapokig is eltarthat.
A család helyzetét nehezíti, hogy a férj, Jake Miller a felesége folyamatos ápolása miatt elvesztette az állását, ezért közösségi adománygyűjtésbe kezdtek.
A helyzet annyira súlyos volt, hogy a kórházi kezelés második hetében az orvosok már a hospice ellátást javasolták.
„Több orvos azt mondta, hogy talán csak napjai vagy egy hónapja lehet hátra” – mondta a férj, aki szerint felesége a kilátástalan helyzetben is a küzdelem mellett döntött.
„Azt mondta az orvosoknak, hogy ameddig csak tud, az életéért fog küzdeni a családjáért” – tette hozzá Jake.
„Azt mondtam: »Feladom. Elegem van abból, hogy felvágnak. Elegem van a szurkálásból. Elegem van a fájdalomból.« Aztán rájuk gondoltam” – utalt négy gyermekére.
Egy négygyermekes amerikai édesanya életéért küzdenek az orvosok, miután egy családi tábortűz során több pók is megcsípte. A nő állapota annyira súlyos, hogy életmentő májátültetésre van szüksége, de egyelőre nem kerülhet fel a transzplantációs várólistára – írja a People.
Britagne Miller kálváriájra május 28-án kezdődött, amikor egy tóparti tábortűznél több pók is megcsípte.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Lölő napközis táborban van, Pócs János lézerszemüveggel keresi a Duna-vizet” - Marika for Prezident új videóban parodizálja a Fidesz válságkezelését
„Tóni” útmutatásai alapján megállapítja, hogy Magyar Péterék saját kezűleg temették be a Dunát. Azonban a Dopemanből, Szakács Pistiből, Pócs Jánosból és Bede Zsoltból álló válságstáb már dolgozik az ügyön.
Marika for Prezident új videójában a Fidesz-szereplők „keresésével” indít: mint kiderül, Mészáros Lőrinc éppen „napközis táborban” van, Tóth Gabi pedig állítólag azt hitte, kuponnapok vannak – mert félreértette a „hőkupola” szót. A videó ezután a fideszes válságkommunikáció paródiájába fordul.
A képzeletbeli „Tóni” által kiadott útmutatás szerint az aszályért és a rekordhőségért a Tisza Párt és Magyar Péter felelős, amely „saját kezével temette be a Dunát”, majd az ivóvizet is „átvitte a Tiszába”. Előbbi ezért apad, utóbbi ezért „áradt ki”.
Tóni útmutatása alapján Marika azt is elmondja, ha továbbra is Orbán Viktor lenne hatalmon, minden problémát megoldanának – ahogy az elmúlt 16 évben mindig. Megjegyzi, a hőkupola, amit építettek az ország fölé, amit „nekik köszönhetünk” azért jó lett, mint a stadionok.
A paródia szerint összeült a „fideszes agytröszt” is, amelynek tagjai között olyan elismert tudósok vannak, mint Dopeman, Bede Zsolt, Szakács Pisti és Pócs János - akiket professzorként, MTA-tagként és hasonlókként mutat be Marika. A „szakértők” újabb ötletekkel állnak elő: Pócs János például lézervideószemüveggel keresné meg az eltűnt Duna-vizet.
Marika azonban a szakértők miatt kiesik a szerepéből: „Hozzájuk képest azért a Bohár Dani Karikó Katalin volt” - mondja.
A kutatás arra jut, hogy valaki elzárta a folyót – a háttérből érkező súgás szerint „az ukránok”.
A Marika for Prezident zárásként mindenkit megnyugtat, hogy „szakértők” továbbra is azon dolgoznak majd, hogy „félretájékoztassák és hergeljék a magyar embereket”.
Videó:
.
Marika for Prezident új videójában a Fidesz-szereplők „keresésével” indít: mint kiderül, Mészáros Lőrinc éppen „napközis táborban” van, Tóth Gabi pedig állítólag azt hitte, kuponnapok vannak – mert félreértette a „hőkupola” szót. A videó ezután a fideszes válságkommunikáció paródiájába fordul.
A képzeletbeli „Tóni” által kiadott útmutatás szerint az aszályért és a rekordhőségért a Tisza Párt és Magyar Péter felelős, amely „saját kezével temette be a Dunát”, majd az ivóvizet is „átvitte a Tiszába”. Előbbi ezért apad, utóbbi ezért „áradt ki”.
Tóni útmutatása alapján Marika azt is elmondja, ha továbbra is Orbán Viktor lenne hatalmon, minden problémát megoldanának – ahogy az elmúlt 16 évben mindig. Megjegyzi, a hőkupola, amit építettek az ország fölé, amit „nekik köszönhetünk” azért jó lett, mint a stadionok.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!