A napokban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elárulta, hogyan kell adózni az OnlyFans közösségi oldalon közzétett erotikus képek után, illetve azt is, hogy bekeményítenek, ha nem adóznak a felnőtt tartalmakat árusító modellek.
Voltak olyan lapok, amik a Molnár Anikó nevét nem is tartalmazó hírt összekötötték a modellel, sőt azt állították, hogy emiatt ő bajban van, mert a NAV felfigyelt a „szexvideóira”
A volt ValóVilág-játékos hónapok óta teljesen nyilvánosan vállalja, hogy erotikus képeket oszt meg magáról - ez egy teljesen legális tevékenység.
Az már egy másik dolog, hogy a NAV márciusban valóban nyomozott Molnár Anikó OnlyFans-oldala kapcsán, de akkor az egykori Nagy Ő azért tett feljelentést, mert az OnlyFansre készített képeit lelopták az oldaláról, és féláron árulták tovább.
Molnár Anikó egy friss Instagram-élőben elmondta, hogy felkereste könyvelőjét, és kiszámolták, mennyi adót kell befizetnie tevékenysége után, ezt pedig már meg is tette. A félrevezető cikkeket megjelentető újságírókat pedig felszólította, hogy ne hergeljék ellene az embereket.
„Egyébként meg egyetlenegy szexvideót mutasson már egyetlenegy újságíró, mert annak a seggét a Hősök terén fogom kinyalni. Aki mutat nekem egy szexvideót, egy pornóvideót”
A napokban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elárulta, hogyan kell adózni az OnlyFans közösségi oldalon közzétett erotikus képek után, illetve azt is, hogy bekeményítenek, ha nem adóznak a felnőtt tartalmakat árusító modellek.
Voltak olyan lapok, amik a Molnár Anikó nevét nem is tartalmazó hírt összekötötték a modellel, sőt azt állították, hogy emiatt ő bajban van, mert a NAV felfigyelt a „szexvideóira”
Egy este vette észre a fekete foltot a bőrén a magyar szépségkirálynő, másnap már a műtőasztalon feküdt
Nagypál Krisztina egy sötét, szabálytalan anyajegy miatt fordult orvoshoz, aki azonnali kimetszést javasolt. A szövettani eredményre való várakozást a modell erős tűfóbiája is nehezítette.
Azonnali műtétre küldték a 2019-es Magyarország Szépe győztesét, Nagypál Krisztinát, miután egy este egy sötét, szokatlan formájú anyajegyet fedezett fel a bőrén. Bár kezdetben nem gondolt komoly problémára, másnap mégis szakemberhez fordult.
A modell a Ripostnak idézte fel a pillanatokat, amikor a magánklinikán az orvos közölte vele a döntést.
„Volt egy este, amikor felfedeztem magamon egy anyajegyet, ami nagyon fekete volt. Másnap elmentem magánklinikára megnézetni, és amikor ránézett a doktornő, azt mondta, hogy ezt azonnal le kell szedni.”
A hír sokkolta, a beavatkozást követő két hét várakozás a szövettani eredményre pedig különösen megterhelő volt számára, amit erős tűfóbiája is nehezített. A döntés előtt a bizonytalanságát egy mesterséges intelligencia segítségével is próbálta enyhíteni.
„Nagyon megijedtem, amikor ezt mondta, de előtte utána olvastam, és a ChatGPT-t is megkérdeztem, elküldtem a képet, és az is azt ajánlotta, hogy nézessem meg mindenképp, mivel fekete volt, nem olyan volt a formája, mint kellett volna” – mesélte.
Végül megkönnyebbülhetett, a leletek alapján semmilyen komplikáció nem alakult ki, és az anyajegy eltávolítása után egészségesnek nyilvánították. Az eset mély nyomot hagyott benne, és arra ösztönözte, hogy a jövőben rendszeresen járjon szűrővizsgálatokra. Ma már nyíltan beszél a történtekről, hogy mások figyelmét is felhívja a megelőzés fontosságára.
„Fel szeretném hívni a figyelmet arra, hogy menjen el mindenki szűrővizsgálatra, mert nagyon fontos” – hangsúlyozta.
Azonnali műtétre küldték a 2019-es Magyarország Szépe győztesét, Nagypál Krisztinát, miután egy este egy sötét, szokatlan formájú anyajegyet fedezett fel a bőrén. Bár kezdetben nem gondolt komoly problémára, másnap mégis szakemberhez fordult.
A modell a Ripostnak idézte fel a pillanatokat, amikor a magánklinikán az orvos közölte vele a döntést.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Pindroch Csaba a közösségi oldalán számolt be arról, hogy egy kisebb baleset érte.
Mint írja:
"Történt velem egy kis baleset, mondjuk úgy, hogy oda nyúltam, ahová nem kellett volna(két veszekedő kutyus közé…)"
A színész sebeit összevarrták, de elárulta, hogy a "legfájdalmasabb az volt, hogy valahogy le kellett húzni a bedagadt ujjamról a jegygyűrűmet… vagy tíz percig tartott... hiába 20 év … és remélem még 2x ugyanennyi!"
Végül megosztott egy tanulságot is: "Ne nyúlka-piszka, mert megszúr a bicska!"
Annyit még hozzátett: "Mostantól eltartott kisujjal iszom a kávét, mint az “Urak”!"
Súlyos baleset a színházban: vegyszer marta szét Peller Károly arcát
A színész a Shrek című musical előadása közben sérült meg, mert a maszkját egy maró vegyszerrel tisztították. A fájdalom ellenére végigjátszotta az előadást.
Sebhelyes arccal beszélt legújabb színpadi sérüléséről Peller Károly a Duna TV Ridikül című műsorában. A színész elmondta, hogy a Shrek című musical egyik előadása közben egy vegyszerrel tisztított maszk marta szét az arcát, a fájdalom ellenére azonban végigjátszotta az előadást.
„Valami vegyszerrel volt tisztítva a maszk, és négy órán keresztül áztam ebben a vegyszerben, és egy kicsit szétmarta az arcomat” – mesélte.
A csúnya égési sérülést a Shrek című darab előadása közben szerezte, amelyben a színész Shrek egyik alakítója – írta a Story.hu. Bár a látvány komoly sérülésre utalt, Peller Károly igyekezett a történtek jelentőségét kisebbíteni. A műsorvezető kérdésére elárulta, hogy érezte a fájdalmat, de nem szólt, így a vegyszerben ázó maszkot nem vették le róla.
A színész a közösségi oldalán igyekezett megnyugtatni a rajongóit, jelezve, hogy a tévéműsor felvétele már két hónappal az eset után készült, és azóta rendbe jött. A sérülés miatt nem kellett lemondania az előadásait. „Furán nézek ki? De miért? Két hónapja történt, akkor volt a felvétel! Már teljesen jól vagyok!” – írta posztjában.
A beszélgetés során Peller Károly a Szépség és a Szörnyetegben játszott Szörnyeteg szerepét is felidézte.
„Az egy olyan nagyívű szerep, és egy olyan lelki átváltozáson kell átmenni benne a külső átváltozáson kívül, amit most egyébként sikerült produkálnom...” – mutatott az arcán lévő sebhelyre.
VIDEÓ: A színész mesélt a sérülésről
Peller Károlynak nem ez volt az első színpadi sérülése. Januárban egy operettgálán súlyos balesetet szenvedett, amikor egy rosszul sikerült mozdulat után elszakadt a bicepsze. Elkerülhetetlenné vált a műtét, amely miatt hosszabb időre korlátozták a színpadi munkában. „Átfúrták a csontot, szétvágták a kezemet, úgyhogy most fájdalomcsillapítókon élek” – nyilatkozta akkor. A mostani, maszk okozta arcsérülés azonban nem kényszerítette pihenőre.
Sebhelyes arccal beszélt legújabb színpadi sérüléséről Peller Károly a Duna TV Ridikül című műsorában. A színész elmondta, hogy a Shrek című musical egyik előadása közben egy vegyszerrel tisztított maszk marta szét az arcát, a fájdalom ellenére azonban végigjátszotta az előadást.
„Valami vegyszerrel volt tisztítva a maszk, és négy órán keresztül áztam ebben a vegyszerben, és egy kicsit szétmarta az arcomat” – mesélte.
A csúnya égési sérülést a Shrek című darab előadása közben szerezte, amelyben a színész Shrek egyik alakítója – írta a Story.hu. Bár a látvány komoly sérülésre utalt, Peller Károly igyekezett a történtek jelentőségét kisebbíteni. A műsorvezető kérdésére elárulta, hogy érezte a fájdalmat, de nem szólt, így a vegyszerben ázó maszkot nem vették le róla.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Egyre többen érzik azt, hogy nem kell hallgatniuk” – Gryllus Dorka elárulta, hogyan bánnak a nőkkel a filmiparban
A színésznő szerint a szakmai bizonytalanság és a folyamatos versenyhelyzet a hallgatás legfőbb oka. Úgy véli, sokan inkább lenyelnek sérelmeket, mert tudják, hogy rengetegen várnak ugyanarra a szerepre.
„Egyre többen érzik azt, hogy nem kell hallgatniuk” – Gryllus Dorka színésznő több mint három évtizedes szakmai tapasztalattal a háta mögött beszélt a magyar filmiparban tapasztalható hatalmi viszonyokról és a nők helyzetéről az első alkalommal Magyarországon megrendezett nemzetközi női filmfesztiválon. A rangos eseményen meghívott vendégként vett részt egy, a női alkotók helyzetéről szóló beszélgetésen.
A színésznő szerint bár érzékelhető a pozitív változás, annak üteme lassú, és felzaklató, hogy évtizedek után is alapvető igazságokért kell küzdeni.
„Ami igazán felzaklató az az, hogy még mindig beszélni kell például arról, hogy ugyanazért a munkáért ugyanannyi fizetés járjon egy férfinek és egy nőnek, vagy hogy miért nem természetes, hogy ugyanannyi női rendező, operatőr vagy döntéshozó legyen a szakmában, mint férfi”
Gryllus Dorka szerint a szakmában továbbra is erősen jelen van a kiszolgáltatottság. „A filmipar is egy hatalmi rendszer, ahol sokszor jelen vannak a függőségi viszonyok és a kiszolgáltatottság különböző formái” - vélte.
A beszélgetésen az is szóba került, miért maradnak sokszor kimondatlanul a sérelmek. A színésznő szerint ennek egyik legfontosabb oka a szakmai bizonytalanság és a kiélezett versenyhelyzet, ami óvatosságra inti az embert.
„Volt egy mondat, amit egyszer kaptam útravalóként: mindig gondolj arra, hogy hányan állnak mögötted, akik készen állnak arra, hogy átvegyék a helyedet. És amikor ezt tudod, akkor sokszor átgondolod, hogy beleállsz-e egy konfliktusba, vagy inkább lenyelsz bizonyos dolgokat.”
Az elmúlt években a MeToo-mozgalom új lendületet adott ezeknek a párbeszédeknek. A színésznő úgy látja, a változás már elindult, és egyre többen mernek beszélni a problémákról. „Szerintem a nők lassan elkezdik kinyitni a szájukat bizonyos kérdésekben. Egyre több történet kerül felszínre, egyre többen érzik azt, hogy nem kell hallgatniuk.”
Fontosnak tartja az erősödő női szolidaritást és a fiatalabb generáció tudatosságát, akik szerinte jobban tudják, mikor kell kiállni magukért.
Gryllus Dorka beszélt arról is, hogy a színészet mellett egyre nagyobb szerepet kap az életében a rendezés, ami új alkotói perspektívát nyitott számára. Folytatja a munkát a Loupe Színházi Társulással, és férjével, Simon Kornéllal is új, saját projektet terveznek.
„Sok ötletem is van, így annak is örülök, ha mások gondolnak rám, de annak is, ha a saját elképzeléseimet tudom megvalósítani” – fogalmazott.
„Egyre többen érzik azt, hogy nem kell hallgatniuk” – Gryllus Dorka színésznő több mint három évtizedes szakmai tapasztalattal a háta mögött beszélt a magyar filmiparban tapasztalható hatalmi viszonyokról és a nők helyzetéről az első alkalommal Magyarországon megrendezett nemzetközi női filmfesztiválon. A rangos eseményen meghívott vendégként vett részt egy, a női alkotók helyzetéről szóló beszélgetésen.
A színésznő szerint bár érzékelhető a pozitív változás, annak üteme lassú, és felzaklató, hogy évtizedek után is alapvető igazságokért kell küzdeni.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!