„Rabszállítóval elvittek a Gödöllői Járásbíróságra” - megszólalt Molnár Gusztáv, miután a Ferihegyen rendőrök várták
Babymoonból a rabszállítóba: a Ciprusról hazaérkező Molnár Gusztávot és várandós feleségét, Dorinát február 16-án a ferihegyi repülőtéren fogadták a rendőrök. A színészt bilincsben vitték a Gödöllői Járásbíróságra, miután kiskorú veszélyeztetése miatt adtak ki ellene országos körözést. Szerinte az ügy hátterében azonban nem egy új bűncselekmény, hanem egy korábbi ügyhöz kapcsolódó adminisztrációs hiba állt – írta a Blikk.
– idézte fel a színész, hozzátéve, hogy a rendőrök különös tekintettel voltak várandós feleségére.
A csomagjait feleségére bízta, ő csak a személyi igazolványát vitte magával.
– magyarázta a színész.
A bíróságon kiderült, hogy a körözést azért adták ki, mert a hatóságok nem tudták elérni. „A bíróságon a bíró úr elmondta, hogy
azért kellett kiadni az országos körözést, mert sem a telefonszámom, sem a lakcímem, ami megvolt nekik, már nem aktuális” – közölte Molnár.
Az intézkedés végén tájékoztatták, hogy egy korábbi, 2021-es ügye miatt március 30-án előkészítő ülésen kell megjelennie. „2021-ben volt egy ügyem, amit én már lezártam, s mindenki lezárt” – mondta Molnár, akit végül barátja, MC Hawer vitt haza a bíróságról. A színész pénteken, még a ciprusi nyaralás alatt szembesült a körözés tényével. „Nem elmenekültem Ciprusra, nem sunnyogtam, hanem egyszerűen nem tudtam róla, hogy köröznek” – jelentette ki.
Az esetnek van egy keserédes oldala is. „Alapvetően nekünk ez egy babymoon volt Cipruson Dorinával... Most így el tudjuk majd mesélni a kislányunknak, hogy amikor anyával az utolsó kiránduláson voltunk, apát a reptéren letartóztatták” – fogalmazott a színész.
Az ügy kapcsán Molnár Gusztáv reagált volt felesége vádjaira is, aki szerint hat éve nem fizet gyerektartást. „A hat évből két és felet intézetben voltam, de például amikor Komlóról kijöttem, akkor is az volt az első dolgom, hogy utaljak. A teljes 2025-ös évben a fizetésem 50 százalékát levonták gyerektartásra” – mondta, majd hozzátette, hogy egy éve józan. „Azt érzem, hogy a gyermekem anyukája benne maradt a múltban, és nem tudott továbblépni. Viszont azt nem fogom hagyni, hogy a kislányom egy olyan világba szülessen bele, ahol az apjáról bármit lehet mondani” – zárta gondolatait.