HÍREK
A Rovatból

Még mindig félkészen áll a Tiborcztól Szíjj Lászlóhoz került visegrádi luxushotel

Szinte rekordnak számító 17 éve tart az építkezés.


A legutóbbi tulajdonosváltás, illetve a munkákat segítő jókora állami támogatás ellenére sem haladnak a Visegrádra tervezett – egykori Löffler-bánya területén épülő – eredetileg ötcsillagos luxushotel munkálatai. Ezt a Városi Gorillák nevű urbexes csoport Facebook-oldalára feltöltött képek is bizonyítják – szúrta ki a 24.hu.

Az elhagyott helyeket bemutató közösségi oldal képes beszámolója mellé azt írja:

„A szálloda különlegessége hogy két sziklára épült amik az aula részét képzik. Visegrádon a Dobos-hegynél 2007-ben kezdték építeni a mintegy 230 szobás, több mint 12 szintes 5+1 csillagos szállodát. Az épület a 2009-es évben már szerkezetkész volt, a gépészeti és elektromos alapszerelések, a hidegburkolás már folyamatban volt amikor a gazdasági válság miatt az építkezést felfüggesztették”.

A lap beszámolója szerint tizenhét éve húzódik a szálloda építése, ezalatt számos tulajdonosa volt már.

Jelenleg – négy éve – a Minerva V50 Ingatlanfejlesztő Alap (hátterében a 100 százalékban Szíjj László tulajdonában lévő MINERVA Befektetési Alapkezelő) kezében van, de a befejezésig ők sem jutottak el. Az eredeti tervek is többször módosultak, legutóbb tavaly augusztusban, a legújabbak pedig még nem kapták meg az engedélyt. A rekordhosszú kivitelezésnek számos oka van, többek között a gazdasági válság, a covid-járvány és a tulajdonosváltások is lassították azt. Ez utóbbiakat a 24.hu. részletesen fel is sorolja. Emellett a tervekben az épület és környezetének funkciói is folyamatosan változtak, melyek miatt többször is át kellett tervezni azt.

A négy éve átalakított tervek szerint az építkezés és a szálloda környezetbarát lett volna, a fákat is megóvták és zöldhomlokzati sávok, intenzív zöldfal, zöldfelületek, zöldtetők és futtatott zöldfalak is megjelennek majd a terv szerint. A sziklák a tér részét képeznék, miközben a hét kültéri medencével, tetőkerttel rendelkező hotelhez napenergiát hasznosító paneleket is beépítenének, melyek ellátnák a tíz konferenciaterem, az 5200 négyzetméternyi wellness-részleg, illetve az 1800 négyzetméternyi bár- és étteremtér energiaszükségletének egy részét.

Ám ezek megvalósulása még várat magára – a képek is ezt bizonyítják. Pedig a Magyar Turisztikai Ügynökség hárommilliárd forintos, vissza nem térítendő támogatást ítélt meg a projektnek, így a Minerva a korábban kifizetett vételár jó részét visszatehette a kasszájába – jegyzi meg a lap. Kardos Imre, a cég korábbi vezérigazgatója a támogatás megítélése előtt arról beszélt nekik, hogy az ingatlanon állagmegóvási feladatokat hajtanak végre, amit a kiviteli tervek elkészítése, illetve a kivitelezői ajánlatok bekérése követ majd. Ebből azonban mostanra csak a véglegesnek szánt kiviteli tervek készültek el. Ez megint újabb módosításokat tartalmaz, a felső épületrész két szárnyán, a 11. emeleten tetőteraszokat hoznak létre, míg a középrészen zöldtető bukkan fel, az alsó részben pedig a hetedik emeleti tetőterasz mellé a második és a negyedik emeleten társul zöldtető.

Helyreigazítás

A www.szeretlekmagyarorszag.hu internetes újságban 2023.01.30. 18:39 napján "Még mindig félkészen áll a Tiborcztól Szíjj Lászlóhoz került visegrádi luxushotel” címmel megjelent újságcikk valótlanul híresztelte hogy „a munkákat segítő jókora állami támogatás ellenére sem haladnak a Visegrádra tervezett — egykori Löffler-bánya területén épülő — eredetileg ötcsillagos luxushotel munkálatai.” valamint „a Magyar Turisztikai Ugynökség hárommilliárd forintos, vissza nem térítendő támogatást ítélt meg a projektnek, így a Minerva a korábban kifizetett vételár jó részét visszatehette a kasszájába."

A valóság az, hogy a 2019 óta a MINERVA V50 Ingatlanfejlesztő alap tulajdonában álló Visegrád, belterület 1289 hrsz.-ú ingatlanhoz kapcsolódóan sem a MINERVA V50 Ingatlanfejlesztő alap, sem a képviseletében eljáró MINERVA Befektetési Alapkezelő Zrt. nem részesült és nem is vett igénybe hárommilliárd forint vissza nem térítendő állami támogatást, vagyis a cikk valótlanul híresztelte ennek ellenkezőjét.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Fut, menekül a gyáva propagandalappá silányított Index
Hétfőn indul a portál elleni helyreigazítási per. A pártelnök megfutamodásnak minősítette az Index érvelését, amelyben tagadják, hogy a kérdéses cikkük egyáltalán a TISZA Pártról szólt volna.


„Fut, menekül a gyáva propagandalappá silányított Index” - ezzel a felütéssel indította hétfő délutáni posztját Magyar Péter, jelezve, hogy 13:00 órakor kezdődött a sajtó-helyreigazítási per, amit a lap „adóemeléses hazugságai” miatt indítottak.

„Most, hogy az orbáni propagandalapnak a bíróságon kellene bebizonyítania a hazugságairól, hogy azok igazak, rögtön inukba szállt a bátorságuk.”

A TISZA elnöke az Index bírósági beadványát minősítette keresetlen szavakkal, mert abban „az aljas, gyáva Index” azzal terel és védekezik, hogy a hazug adóemeléses cikkük nem is a TISZA Pártról szólt.

„Azt is hazudják a bíróságnak - folytatja Magyar, hogy ők nem jelentették ki egyértelműen, hogy a hamisított feljegyzés a TISZA Párt programja vagy állásfoglalása lenne.”

„Azt is hazudja az Index, hogy a cikk megjelenése előtt minden oldalról megvizsgálták és feltárták az ügyet. Ja, csak pont a TISZA Pártot nem kérdezték meg” - osztotta meg a pártelnök.

Magyar Péter a poszt végén szokása szerint megfogalmazott egy végső üzenetet is. Ebben azt írja, „Kedves indexes propagandisták! Hazudtok reggel, délben, este, hazudtok minden hullámhosszon. Lebuktatok. Már mindenki látja, hogy ti vagytok az új Origo. Egyétek meg, amit főztetek!”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter az Index-ítéletről: Botrány, a jogállam totális megcsúfolása
A TISZA Párt elnöke elítélte a bíróság Indexet megvédő döntését. Szerinte hamisított dokumentumra hivatkozva mostantól bármelyik sajtótermék megírhatná például, hogy Orbán Viktor embert akar ölni.
Szerző: GJ - szmo.hu
2025. szeptember 29.



Magyar Péter Facebook-posztban osztotta meg, milyen döntés született a TISZA Párt Index ellen indított helyreigazítási perében. A politikus szerint

„Egészen botrányos ítéletben védte meg ma a Fővárosi Törvényszék az orbáni propagandalappá silányított Indexet.”

Az ellenzéki vezető közölte, hogy „az eljáró bíró nem volt hajlandó meghallgatni a TISZA Párt adópolitikai szakértőjét, Kármán Andrást, aki elmondta volna, hogy a TISZA soha nem tervezte a személyi jövedelemadó emelését és

az Index által megjelentetett papírfecni egy ócska hamisítvány.”

Magyar közölte, „a diktatúrákat idéző ítéletben ugyan szerepel, hogy össze-vissza hazudozott az Index a TISZA Párt programjáról, de mivel az 'csak' egy vélemény, nem kötelezi a bíróság az orbáni propagandát a hamis állítás helyreigazítására”.

„Ezek szerint holnap bármelyik sajtótermék megírhatja egy általa hamisított dokumentumra hivatkozva, hogy Orbán Viktor embert akar ölni” - vonta le a következtetést.

A TISZA elnöke azt állítja a posztban, hogy a bíró „a tanúkat meg sem hallgatva, már a tárgyalás előtt meghozta az ítéletet„, ami „Botrány”, így „A mai ítélet a jogállam totális megcsúfolása”.

A bejegyzést a választásokig tartó szokásos visszaszámlálással zárja. Mint írta, „195 nap és az igazságszolgáltatás is független lesz”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Menczer Tamás új kifejezést dobott be, miközben a megtorlásokról beszélt: „És ez hogy fog tetszeni, gyűlölethuszárok?”
Közölte: „most jön az elszámolás és a megtorlás, és most mindenkinek felelősséget kell vállalnia”, majd hozzátette: „Ezt nagyon komolyan is gondoljuk.”


Menczer Tamás kemény hangvételű videót tett közzé a közösségi oldalán, amelyben azokat bírálta, akik szerinte alaptalan pedofilvádakat terjesztenek a közösségi médiában. A felvétel a Váci Polgári Est nevű fórumon készült, a politikus pedig ezt írta a videó mellé:

„És ez hogy fog tetszeni, gyűlölethuszárok?”

A Fidesz országgyűlési képviselője és kommunikációs igazgatója a videóban arról beszél, hogy TikTok-videókban fiatal nők és férfiak ismétlik a vádakat. Úgy fogalmazott:

„majd amikor föl lesz jelentve mind, és az első tízmilliós bírság megérkezik, akkor talán majd mindenkinek eszébe jut, hogy a nappalimban kényem és kedvem szerint nem ócsárolhatok és nem sározhatok be embereket minden alap és minden bizonyíték nélkül.”

Hozzátette: „most jön az elszámolás és a megtorlás, és most mindenkinek felelősséget kell vállalnia”, majd azzal zárta gondolatait: „Ezt nagyon komolyan is gondoljuk.”

Az utóbbi napokban a Fidesz több politikusa, köztük Orbán Viktor és Rogán Antal is a jogi felelősségre vonás lehetőségéről beszélt azokkal szemben, akiket a „Zsolti bácsi” ügy kirobbantásáért tartanak felelősnek. Az igazságügyi tárca vizsgálati jelentése konkrétan is megnevezett személyeket ebben az ügyben.

A magyar jogszabályok jelenleg is lehetővé teszik, hogy ha valakit bizonyíték nélkül vádolnak meg, az érintett magánvádas eljárást indítson rágalmazás miatt. Emellett külön polgári peres eljárásban sérelemdíj is kérhető a bíróságtól az alaptalan állítások miatt.

Közben az Országgyűlés Igazságügyi Bizottságának kormánypárti többsége hétfőn nem támogatta a Demokratikus Koalíció javaslatát, amely vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte volna a Szőlő utcai javítóintézet ügyének részletes kivizsgálására.

Forrás: hvg.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Mészáros Lőrincék lezáratnák a forgalom elől az utat, ahonnan rálátni az antilopokra és zebrákra
A kérelem azután született, hogy fotók készültek az állatokról. Hadházy Ákos több tüntetést szervezett, ahol a demonstrálók saját szemükkel is láthatták az egzotikus patásokat.


Mészáros Lőrinc lánya kérvényezte, hogy a hatvanpusztai Orbán-birtok közelében futó „kivett / saját használatú utat” elzárhassák a közforgalom elől. A Fejér Vármegyei Kormányhivatal nyilvánosan elérhető végzése szerint a kérelmet 2025. augusztus 13-án keltezték, majd szeptember 17-én nyújtották be a kormányhivatalhoz.

A végzés tárgya az Alcsútdoboz 0111/7 helyrajzi számú „kivett / saját használatú út” közforgalom elől történő elzárásának engedélyezése. Az ügyben a Fejér Vármegyei Kormányhivatal Közlekedési, Műszaki Engedélyezési, Mérésügyi és Fogyasztóvédelmi Főosztály Útügyi Osztálya eljárást indított egy nappal a kérelem benyújtása után.

Az út tulajdonosa, dr. Mészáros Beatrix azt kérte a közlekedési hatóságtól, hogy engedélyezzék a lezárást. A hatóság leírja, hogy az érintett út hatásterületébe azok az ingatlanok tartoznak, amelyek szomszédosak vele, illetve megközelítésük csak arról lehetséges - elemzi a Telex a dokumentumot, amely szerint azok, akik ebbe a körbe tartoznak, szóban vagy írásban is tehetnek nyilatkozatot a lezárásról.

Az út közelében az Orbán család hatvanpusztai birtoka található, ám azt nemcsak erről az útról lehet elérni.

A kérelmet nem sokkal azután keltezték, hogy felvételek jelentek meg a Hatvanpusztához közeli, Mészáros Lőrinchez köthető birtokon. A Mészáros-csoport akkor közölte, hogy nem vadászat céljából hozták az állatokat, a zebrákról pedig azt állították, mentett, beteg példányokról van szó, amelyek állatorvosi kezelést kapnak náluk.

Korábban kiderült, hogy Mészárosék vadásztársasága dagesztáni túrokra, zebrákra és antilopokra is kért engedélyt.

Mint ismert, Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő augusztus 2-án tartott tüntetést és túrát Orbán Viktor apjának hatvanpusztai majorságánál, aztán elment egy, a birtoktól kilométerekre lévő területre is, ahol antilopokat, bölényeket és zebrákat láttak. Azt, hogy a területen valóban tartanak ilyen egzotikus állatokat, a honatya személyesen is megerősítette és fotókkal bizonyította.


Link másolása
KÖVESS MINKET: