SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Máris betámadta a Tények és az Origo Majkát, azt írják, álhírekkel sokkolta követőit

A rapper előbb Trumpot kritizálta, majd durván kormánykritikus szöveget írt legújabb klipjéhez, amiben egy korrupt, pénzéhes miniszterelnököt alakít.


Ahogy mi is írtunk róla, Majka új dallal és klippel állt elő. Durván kormánykritikus szöveget írt legújabb klipjéhez, amiben egy korrupt, pénzéhes miniszterelnököt alakít.

A Csurran, cseppen címet viselő dalban Pandur Pjetrőként, Bindzsisztán korrupt miniszterelnökeként mutatkozik, és persze nem fogja vissza magát. A történet szerint a szeretett vezető végre kamera elé ül egy interjúra, ám valaki – egy fehér inges, szőke fiatal – „a haza érdekében” néhány csepp igazságszérumot csempész az italába. És ahogy sejthető, elkezd kitálalni az uralkodásáról, és bevallja, hogy minden, amit tett, csak a pénzről szólt.

Majka a közösségi oldalán szombat este azt írta a klip megjelenése után:

"Hihetetlen … Ti nem látjátok még (de én igen az összesítőben), hogy a nótáim közül minden idők legjobb indulását produkálta az új dal. 24 óra leforgása alatt 840 ezer megtekintés. Elképesztő, hogy ennyien kíváncsiak egy isten háta mögötti hely történelmére.. A bindzsik most biztos nagyon büszkék! Isten áldja Bindzsisztánt!!"

Ugyanakkor a produkció nem aratott osztatlan sikert. A Tények "Majka felcsapott külpolitikai szakértőnek, álhírekkel sokkolta a követőit" címmel hosszú cikkben írt a rapperről, egy előző napi posztjára reagálva. Ebben a rapper Amerikával és Donald Trumppal kapcsolatos gondolatait írta meg.

Míg Majka fiatalon imádta Amerikát, felnőtt fejjel már árnyaltabban látja az országot. Bár úgy vélte, hogy a lehetőségek hazája volt, ez Donald Trump megválasztásával végleg szertefoszlott – legalábbis nála. „Életem egyik legnagyobb csalódása volt, mikor Amerika először megválasztotta elnökének Trumpot” - írta.

Szerinte az, hogy az elnök körei a háború többhónapos lezárásáról beszélnek jelzi, hogy „mennyire hazug, átlátszó és manipulatív. Teljesen mindegy számára az, hogy mit mond, vagy mit ígér, azt csakis a hatalom miatt teszi. Egy elítélt bűnöző, adócsaló, nőket zaklató öreg narancssárga milliárdos, aki az egész életét úgy élte, hogy mindent megkapott, amit csak akart” - vélekedett.

A Tények mindezekre reagálva azt írta többek között: Trump kijelenéseiből kiolvasható, hogy nem akar diktátor lenni, ugyanakkor az első napjára beígért egy radikális lépést amelyet amerikaiak milliói támogatnak. Ezt mondta: "Nem, nem, nem, az első napot leszámítva (...) azt követően, nem leszek diktátor". Megígérte ugyanis, hogy a migránsok elől elzárja a lehetőségét annak, hogy bejussanak az államok területére.

Az ukrajnai háborúról pedig azt írták, hogy "Donald Trump győzelmével ugyanakkor eldőlt, hogy a világ - így az Egyesült Államok is - el fog fordulni a béke irányába, a megválasztását követően is azon fog dolgozni, hogy minél előbb befejeződhessen az orosz-ukrán háború".

A lap szerint: "Majka magyarul egy még be sem iktatott elnököt kritizál, miközben teljesen irreális elvárásokat támaszt. Mindenki számára világos volt, hogy Trump elnökségének első napjánál kicsit tovább kell várni a békére, azonban a békepárti fordulat megtörtént, ez az első nagy lépés".


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Sebestyén Balázs is reagált Győrfi Pál leváltására: Remélem, az RTL-en nem kap műsort
A műsorvezető a Rádió 1 reggeli műsorában kommentálta Győrfi Pál leváltását. A szóvivő televíziós múltjára utalva tett egy megjegyzést.


„Remélem, azért az RTL-en nem kap műsort”

– így reagált Sebestyén Balázs a Rádió 1 reggeli műsorában arra, hogy Győrfi Pált 22 év után leváltották az Országos Mentőszolgálat szóvivői posztjáról.

A Balázsék című műsorban arról kezdtek beszélni, milyen jövő várhat a kommunikációs szakemberre, akinek neve és arca összeforrt a szervezettel. Ekkor hangzott el Sebestyén Balázs megjegyzése, amivel Győrfi rutinos televíziós múltjára utalt – számolt be róla a Story.hu.

Győrfi Pál ugyanis korábban többször is szerepelt tévéműsorokban. Látható volt gasztoreality műsorokban, talkshow-kban, házaspároknak szóló játékban, vetélkedőkben, és műsorvezetőként is.

A szóvivőváltást kedden jelentették be, Győrfi pedig a közösségi oldalán köszönt el a pozíciótól, ahol utódját is bemutatta.

„Előttem az utódom. Fogadjátok szeretettel Szűcs Brigitta szóvivő bajtársnőt! 43 éve csatlakoztam az Országos Mentőszolgálathoz, számomra ez Hivatás az Életért!” – írta a távozó szóvivő. Azt is egyértelműsítette, hogy bár a kommunikációs feladatokat átadja, a mentőszolgálat állományában marad.

Az új szóvivő Szűcs Brigitta mentőtiszt lett, aki a kivonuló munka mellett a Központi Irányító Csoportban is dolgozott. A hivatalos indoklás szerint a váltás a szervezet megújulási folyamatának része.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Havas Henrik: Orbánt kellene megkérdezni, miért tették tönkre szegény Csiszár Jenőt
A volt tévés a Csiszár Jenő szakdolgozata körül kirobbant botrányra reagált. Mint mondta, alapvetően kedveli egykori kollégáját, és nem érti, „miért kellett most kiteregetni a szennyest”.
DKA – Fotó: - szmo.hu
2026. június 11.



„Nem értem, miért kellett most kiteregetni a szennyest” – így reagált Havas Henrik a Csiszár Jenő szakdolgozata körül kirobbant vitára.

A botrány a hét elején kezdődött, miután Bakács Tibor kritikus egy interjúban azt állította: ő írta meg Csiszár Jenő milánói főkonzul szakdolgozatát.

Azt mondta, a bérírás díja „oldalanként 1500 forint” volt, és korábban a tévéműsorai alatt egy fülmonitoron keresztül is segítette Csiszárt.

Havas Henrik a Blikk érdeklődésére kommentálta az ügyet. Szerinte a felelősséget nem is a botrányt kirobbantó Bakács Tibornál kell keresni.

Azt mondta: „Orbánt kellene megkérdezni, miért tették tönkre szegény Jenőt...”.

Hozzátette, hogy alapvetően kedveli egykori kollégáját, és több okból is sajnálja a kialakult helyzetet.

A lapnak arról is beszélt, hogy őt személyesen is megviselték az egyetemi évek lezárásával járó kihívások, és felidézte, hogy az első pánikrohamai is az államvizsga-időszakhoz köthetők.

Az ügyben Havas azért is érintett, mert annak idején ő volt a dolgozatot bíráló tanár a Szegedi Tudományegyetemen. Egy korábbi műsorban elmesélte: Bakács egyszer számonkérte rajta, miért csak hármast adott Csiszár Jenő szakdolgozatára. A válasza az volt: „mert azt se tudta, miről van szó, fogalma nem volt semmiről, tök hülye az egészhez. Erre Bakács közölte vele: „Az rendben van, de én írtam a szakdolgozatát!”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Tóth Gabi smink nélküli fotókkal és egyetlen szóval tért vissza Instagramra
Az énekesnő csütörtökön egy új képgalériával jelentkezett Instagramon, amelyhez csupán egyetlen szót fűzött. Még április végén, a választásokat követően jelentette be, hogy egy időre visszavonul a közösségi médiából.
K.O. - szmo.hu
2026. június 11.



„Könnyebbülés” – mindössze ennyit, és egy fehér szív emojit írt posztjához csütörtökön az Tóth Gabi, aki hosszabb hallgatás után egy új képgalériával jelentkezett Instagramon.

A fotókon az énekesnő szelíd arckifejezéssel látható, a bejegyzés pedig azt sugallja, hogy a mögötte álló viharos időszak után kezd újra harmóniára lelni.

Az énekesnőt az elmúlt hónapokban komoly támadások érték politikai szerepvállalása miatt, amire reagálva április végén bejelentette, hogy egy időre visszavonul a nyilvánosságtól.

Akkor hangsúlyozta, hogy az elvei nem változtak: „Nem fogok átállni sehova, mert az elveim és a becsületem mindennél többet ér.”

Közben kiderült az is, hogy nem lesz tagja a Megasztár új zsűrijének sem.

A helyzetet a testvérével, Tóth Verával való konfliktusa is súlyosbította, aki a választások előtt a Tisza Pártot támogatta.

Vera egy interjúban a családi viszályról azt mondta: „Gyakorlatilag én a családomat áldoztam be ebbe a sztoriba.”

A feszültséget tovább növelte, hogy májusban Vera férje, Pauli Zoltán is nyilvánosan bírálta sógornőjét.

via nlc.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Dér Heni az arcfelvarrásáról: Ha ügyvéd vagy kasszás lennék, nem is gondolkodtam volna rajta
Az énekesnő elárulta, a képernyős munka miatt döntött rá az arcfelvarrás mellett. Állítja, a beavatkozással nem a korát akarta letagadni, csupán a fáradtság nyomait szerette volna eltüntetni.


Dér Heni a Hazai Sláger legújabb adásában beszélt arról, hogy a képernyős jelenlét miatt döntött az idei arcfelvarrása mellett, és civil szakmában soha nem gondolkodott volna a beavatkozáson. Az énekesnő elmondta, az elmúlt évek pörgése, az éjszakázás és a stressz meglátszott az arcán, ami a munkája miatt zavarta.

A döntését azzal indokolta, hogy a munkája mindennapi része a képernyős szereplés és a média, valamint a nemzetközi trendek is a tökéletességet sugallják a nézők felé. Hozzátette, egy kicsit úgy is figyel magára, mint egy munkaeszközre, aki közvetít.

„Azt is mindig elmondom, hogy ezermilliárd százalék, hogy nem is gondolkodok a műtéten, hogyha én ügyvéd, titkárnő vagy kasszás vagyok, vagy bármi, ami nem kamera, képernyő”

– idézi az énekesnőt a 24.hu. Úgy fogalmazott, nem fiatalabbnak akart látszani, a célja a meglévő állapot megőrzése volt.

„Konzerválni szerettem volna magam. Nem húszévesnek szerettem volna kinézni, csak annyinak, amennyi vagyok. És nekem most ez így rendben van. Láthatod, hogy igazából a karakterem nem változott”

– mondta. Azt is hozzátette, hogy más plasztikai műtétet nem tervez.

Beszélt arról is, hogy bár a beavatkozás ellentmondásosnak tűnhet, továbbra is a kisugárzást tartja a legfontosabbnak. Felidézte, hogy korábban az ország egyik legdögösebb énekesnőjének tartották.

„Ezen mindig csodálkoztam, de aztán kezdtem megszokni. Merthogy látom én is a hibáimat, mindenben tudunk találni hibát, de nem ettől lesz valaki tökéletes, hanem a kisugárzástól” – fogalmazott.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk